Şimdi Ara

Ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Müslümanım.Bu yüzden faizin haram olduğunu biliyorum.Ama günümüzde öyle ibine bir sistem var ki ne yapcağımı şaşırdım.şimdi elimizde yüklü miktarda para olsa mesela 20-25bin tl bununla iş kurulmaz yastık altı yapamazsın,bankaya koysan ya faiz yiyeceksin ya da para dura dura değer kaybedecek faiz yemeyelim diye emeğimiz çöp mü olsun ben anlamadım nasıl olacak bu iş,doların artmasıyla paramızın değer kaybına uğraması da bizim ahirette birilerinden hakkımızı alacağımız anlamına gelir o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazı hocalar kuranda bahsedilen faizin tefecilik oldugundan bazı hocalarda enflasyonun altında verilen faizin haram olmadığından degerini korudugundan falan bahsediyor benim bir fikrim yok dogrusu nedir bilmem yatırımcıyım şuan altına yaptım yatırımım var çok içine sinmiyorsa borsayı araştır hisse senedi falan al borsadan paranı koruyabilirsin daha çoğunu da kazanbilirsin ama dikkat et kaybetme riski de var.
  • islamda faiz derken faizle verilen borç'dan bahsediyor[başka bir müslümana faizle borç vermek yasak] ordan yırtabilirsin
    muhammedin zamanında çünkü modern bankalar yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppropriateName -- 17 Kasım 2018; 11:16:53 >
  • Bankada TL olarak tutmana gerek yok ki paranı . Altın hazır dip yapmışken çevir paranı gram altına , eğer kısa vadede bozma planın yoksa 2019 yazında en az %25 karla bozarsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.