Şimdi Ara

Ne oluyoruz,Bitmişiz bee (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: izin

quote:

Orijinalden alıntı: Paprika55

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Ilerde sahip olmak istediğim araçlardan biri demişsin. Ötv olmasa da yine herkesin sahip olabileceği bir araç değil. Böyle bir araç düşünüyorsanız kazanciniz iyi herhalde? Ne iş yapıyorsunuz acaba?

Evet kazancım iyi ,dünyada sayılı inşaat mühendislerindenim yurt dışından ayağıma geliyorlar.

Merak ettim sizi.

Yurt dışından ayağınıza geldiklerine göre, yurt dışında çalışıyorsunuz. Dolayısıyla USD cinsinden geliriniz olmalı ve TL cinsinden fiyatlara çok takılmamanız gerekli. Aynı zamanda ayağınıza geldiklerine göre en az proje müdürü pozisyonunda olmalısınız ki bu da aylık 10,000 USD üstü bir gelir anlamına gelir.

Yurt dışında çalışıyor olan birinin buradaki arabalara bakması da ilginç. İnşaat mühendisi çalışsa çalışsa Kuzey Afrika veya Arap dünyasında çalışır ki oralarda lüks araçların fiyatları ve yakıt fiyatları ortada.

Neresinden tutsam elimde kalır gibi oldu. Yok yurt dışından danışmanlık ve proje talebiyle gelip beni buluyorlar diyorsanız, orası biraz komik kaçar zaten. Öyle kişiler yok mu, tabi ki var. Ama bu forumla alakaları yok. Kalın sağlıcakla...

Hocam arkadaşa ironi yaptım.Gerçi şuan sizde bana yaptınız.
    Bu arada yurt dışından ayağıma gelince türkiyede de olabiliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ilerde sahip olmak istediğim araçlardan biri demişsin. Ötv olmasa da yine herkesin sahip olabileceği bir araç değil. Böyle bir araç düşünüyorsanız kazanciniz iyi herhalde? Ne iş yapıyorsunuz acaba?

Evet kazancım iyi ,dünyada sayılı inşaat mühendislerindenim yurt dışından ayağıma geliyorlar.

düzgün bir soru sordum ama verdiğin cevapla Laf olsun diye konu açtığını göstermiş oldun.

Bırakın hocam bu işleri ciddi sormadın o soruyu beni de gayet iyi tanıyosun.
    İleride almak istediğim araç derken sıfırını değil herhalde şuanki güncel kasanın 6,7 yaşlarında 100 bin civarına gelmiş hali en olmadı şuan ki 2007 kasa alınır o zamana göre 2000 modelli fiyatı baz alırız gibi gibi.

Arkadaşım ben nereden tanıyayim seni. Almayı düşündüğüm araç dediğin için ne iş yaptığını sordum. Konuyu sıfır araçtan açmışsin sonradan 6-7 yaşa bağladin. Bu yaştaki tt bile 80-100 arası. Kendi adıma konuşayım şu anda bir araca 100 bin TL verecek konumda değilim. Sen düşünüyorsun ki gelirin iyi diye düşündüm. Ama verdiğin cevaplardan sonra bir önemi de kalmadı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

düzgün bir soru sordum ama verdiğin cevapla Laf olsun diye konu açtığını göstermiş oldun.

Bırakın hocam bu işleri ciddi sormadın o soruyu beni de gayet iyi tanıyosun.
    İleride almak istediğim araç derken sıfırını değil herhalde şuanki güncel kasanın 6,7 yaşlarında 100 bin civarına gelmiş hali en olmadı şuan ki 2007 kasa alınır o zamana göre 2000 modelli fiyatı baz alırız gibi gibi.

Arkadaşım ben nereden tanıyayim seni. Almayı düşündüğüm araç dediğin için ne iş yaptığını sordum. Konuyu sıfır araçtan açmışsin sonradan 6-7 yaşa bağladin. Bu yaştaki tt bile 80-100 arası. Kendi adıma konuşayım şu anda bir araca 100 bin TL verecek konumda değilim. Sen düşünüyorsun ki gelirin iyi diye düşündüm. Ama verdiğin cevaplardan sonra bir önemi de kalmadı

Hocam yanlış hatırladım galiba beni tanıyorsunuz ve dalga geçiyorsunuz diye neyse.İleride sahip olacağım araçlardan derken kastım şuan yaşım 20 yani şuanki güncel kasayı kastederek mezun olunca falan demek istedim sanırım cümleyi açmalıydım.Hocam şuan symbol bile 70 bin tl ve 70 binede bir önceki nesil güzelim ttler var tamam aynı şeyde araçlar değiller giderleri aynı değil ama sadece örnek verdim.Anlatmak istediğim en basitinden normal halli birisi 70 bin symbole veriyor bende ttye veririm.İNŞALLAH

• ehonimi coh eyi. gopru yapiyolla yol yapiyolla
  • pek farkedilmiyor ama bu zamlar yakin zamanda toplumu cokuse gecirecek.

basitce dusunelim.

insanlar nicin calisir cabalar? isteklerini yapmak icin.

peki cabaladikca calistikca isteklerini yapmaktan iyice uzaklasiyor mu? evet.

o zaman calissa da calismasa da istedgini yapamayacagini goren insan niye cabalamaya devam etsin. bir kere moral olarak, motivasyon olarak cokmus insan nasil yararli olsun? nasil faydali bir is cikarsin? yapacagi ancak karnini doyurmak icin bastan savma is olur. eger biraz egitimli kaliteli bir kisiyse yurtdisina kacar.

sonucta bu insanlarin cogalmasiyla da ulkede verimli bir is kalmaz ve yok olmak uzere yelken alir.
  • Bende 3 yıl kadar oluyor sanırım ilanlarda 45.000 liraya s2000 görmüştüm şimdi bakıyorum 100.000 in üzerinde hatta 160.000 e kadar var durum böyle olunca yaklaşılmıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son zamlar fiyatları artık alınamayacak hale getirdi. Yazıklar olsun !!!
  • hüloğğğğ
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.