Şimdi Ara

Ne oluyor Jetler geçip duruyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam fuze ariyo bize bizde diyoruzki sagolasin abi surayada atarmisin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prince Oberyn

quote:

Orijinalden alıntı: NasyonalSosyalist

inşallah savaş falan çıkmaz onun hazırlığı değildir. Çıkarsada 82 musul 83 kerkük 84 halep

Daha suriye topraklarindaki suleyman sah turbeni koruyamadin ne 82 83u

Hükümetin suçu tamamı ile. Musul Kerkük Halep TÜrk şehridir. Malum ırk 100 yıl önce isyan etmeyeydi oralar bizimdi şimdi şeyh said yüzünden alamadık

• limitlesss61 kullanıcısına yanıt
    Dura dura lastik cürüyor demek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aa ben de Kayserideyim

• quote:

Orijinalden alıntı: K2M0S1B4

Dura dura lastik cürüyor demek

Demir paslanir lastik curur dimi hocam yani baska fiziksel olay yok heralde lastik icin

• limitlesss61 kullanıcısına yanıt
    Havacılıkla bir alakan yok bari dereye atilan lastiklere baksaydin cürümüs mu diye .

• quote:

Orijinalden alıntı: Oo_Oo

Ankarada 5-6 tane f16 alcak ucus yaparak gecti balkondan gordum
    bundan 50 tane olsa isid gg easy beyler o neydi oyle sesi bile korkutucu yanliz fuze takılı degildi bostu 3 tane gordum 3 u bostu

Sadece ankarada hangar yok hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Oo_Oo

Ankarada 5-6 tane f16 alcak ucus yaparak gecti balkondan gordum
    bundan 50 tane olsa isid gg easy beyler o neydi oyle sesi bile korkutucu yanliz fuze takılı degildi bostu 3 tane gordum 3 u bostu

Gözler sağlammış kaç tane füze takılmış onu bile görmüşsün

• quote:

Orijinalden alıntı: K2M0S1B4

Havacılıkla bir alakan yok bari dereye atilan lastiklere baksaydin cürümüs mu diye .

Kardesim ben havacilikla isim var filan demedim ben o ucaklarin yapilisindan beri depoda durduklari icin ole dedim bende biliyorum pilastigin 150 yilda curudugunu

• Her gün yapılan Hava Muharebe Devriye görevlerinden haberiniz yok sizin galiba? Dört bazende sekiz F-16 her gün Suriye sınırında olası bir sınır ihlaline karşı devriye uçuşu yapıyor. Dağları vurmakta o kadar basit olmuyor emir gelmeden Pilot ne yapsın? Uçaklara yüklenen mühimmatlar bile yukardan gelen emir doğrultusunda yükleniyor.

Konusu sahibi arkadaşın dediği sesler Türk Yıldızlarına ait 25 Temmuz'da gösteri uçuşu var. Kayseri Havalimanında silahlı jet uçakları bulunmuyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 22 Temmuz 2015; 13:43:51 >
  • quote:

quote:

quote:

inşallah savaş falan çıkmaz onun hazırlığı değildir. Çıkarsada 82 musul 83 kerkük 84 halep

Hükümetin suçu tamamı ile. Musul Kerkük Halep TÜrk şehridir. Malum ırk 100 yıl önce isyan etmeyeydi oralar bizimdi şimdi şeyh said yüzünden alamadık

Sen Lozan'da isteme sonra şeyh sait de ne kadar mantıklı kaldı ki şeyh sait ne amaç uğruna isyan etti kıbrıs adalar batı trakya batum da bizimdi neden alamadık mesele başkaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Her gün yapılan Hava Muharebe Devriye görevlerinden haberiniz yok sizin galiba? Dört bazende sekiz F-16 her gün Suriye sınırında olası bir sınır ihlaline karşı devriye uçuşu yapıyor. Dağları vurmakta o kadar basit olmuyor emir gelmeden Pilot ne yapsın? Uçaklara yüklenen mühimmatlar bile yukardan gelen emir doğrultusunda yükleniyor.

Konusu sahibi arkadaşın dediği sesler Türk Yıldızlarına ait 25 Temmuz'da gösteri uçuşu var. Kayseri Havalimanında silahlı jet uçakları bulunmuyor zaten.

Kayserideki havaalani nerede tam olarak

• Trabzonda 3 gündür galiba geçiyo uçaklar. Cumartesi günü solotürk gösterisi var motorumu ısıtıyolar ne?
  • Prova yapıyorlar ve gösteri yapılacak bölgeyi keşfediyorlar çevre tanıma uçuşu olarak geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncuasd

quote:

Orijinalden alıntı: limitlesss61

quote:

Her gün yapılan Hava Muharebe Devriye görevlerinden haberiniz yok sizin galiba? Dört bazende sekiz F-16 her gün Suriye sınırında olası bir sınır ihlaline karşı devriye uçuşu yapıyor. Dağları vurmakta o kadar basit olmuyor emir gelmeden Pilot ne yapsın? Uçaklara yüklenen mühimmatlar bile yukardan gelen emir doğrultusunda yükleniyor.

Google mapste görebilirsin

Tamam da tam olarak hangi ilcede hocam

• quote:

Koordinatları veriyoruz...

38° 46′ 13″ N, 35° 29′ 43″ E

https://en.wikipedia.org/wiki/Erkilet_International_Airport
    http://www.kayseri.dhmi.gov.tr/havaalanlari/sayfa.aspx?hv=27&mnu=2807#.Va92yPntlpY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 22 Temmuz 2015; 14:10:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncuasd

quote:

quote:

Google mapste görebilirsin

Tamam da tam olarak hangi ilcede hocam

Erkilette kardeş.

Ben de kahvaltı yaparken fark ettim. 2-3 tane geçti. Solo Türk içindir heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: Lizzie Wizzie

Kayseride son 30 dk dır ard arda jetler geçip durdu ne oluyor acaba

Cumartesi günü Türk Yıldızları gösteri yapacak Kayseri'de ona hazırlık yapıyorlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: subaortik

quote:

quote:

quote:

Sen Lozan'da isteme sonra şeyh sait de ne kadar mantıklı kaldı ki şeyh sait ne amaç uğruna isyan etti kıbrıs adalar batı trakya batum da bizimdi neden alamadık mesele başkaydı

Sen gerçek diplomasiyi oyunlardaki gibi sanıyorsun sanırım ? Lozan o zamanki durumda yapılabilecek en iyi antlaşmaydı. Ayrıca batum ssbcye verildi silah ve para yardımı karşılığında. Veo silah ve paralar olmasa yunan ordusuna karşı koyamayacaktık. bazı şeyler kolay kazanılmıyor ne yazıkki bazı fedakarlıklar yapmak gerekiyor. Yani batumun lozan ile hiçbir alakası yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: subaortik

quote:

quote:

quote:

Sen gerçek diplomasiyi oyunlardaki gibi sanıyorsun sanırım ? Lozan o zamanki durumda yapılabilecek en iyi antlaşmaydı. Ayrıca batum ssbcye verildi silah ve para yardımı karşılığında. Veo silah ve paralar olmasa yunan ordusuna karşı koyamayacaktık. bazı şeyler kolay kazanılmıyor ne yazıkki bazı fedakarlıklar yapmak gerekiyor. Yani batumun lozan ile hiçbir alakası yok

Lozanda ruslarda katılmıştı istenmedi inönü aynen şöyle diyor ((Arkadaşlarım, Garp hududundan da memnuniyet göstermediler. Garp hududu haricinde birçok millettaşlarımızın kaldığını ve onların bugün de alam ve ıztırap içinde bulunduğunu söyledi. Bilirsiniz ki. Garp hududunda, bugün temin ettiğimiz huduttan başkası bizim Misaki Millimiz dahilinde değildi)) Kaynak: İsmet İnönü Lozan Barış Konferansı Konuşma, demeç, Makale, Mesaj, Anı ve Söyleşileri

batum misak-ı milliye ait olmasına rağmen olmadığını söylüyor istenmediği açık hemde batumun mecliste 4 vekili bulunuyordu kırk bin piyade tüfeği ile 5 milyon 500 bin rubleye ruslara sattık para yardımı ulaşmadı mehmet nuri conker borsaya ve kadınlara paraları kaptırıp Türkiye'ye geldi m.kemalin en yakın arkadaşı oldugundan hakkında hiçbir soruşturma da açılmadı 200 bin kişilik ordu 40bin piyade tüfeğiyle mi yunanı yendi batum konusu tam bir rezillik

Sen gerçekten lozanda diplomasi örneğini gösterdiğimizi mi sanıyorsun? Romanya tuna nehri içindeki kuş gözü kadar adakaleyi almak için uğraş verirken burnumuzun dibindeki istanköy adasını yunana kaptırıyorsun sana verilen limni adasını tevfik bıyıklıoğlu zabıtlara geçirmeyi unutuyor alamıyorsun antalyanın önündeki meis adasını bile alamıyorsun bayrağı olan batı trakyayı istemiyorsun bunun antakyası halepi kıbrısı musulu var hadi musul kolay değildi şu adalar konusu felaket izahı olamaz lozan zabıtları ortada isteyen rahatça ulaşabilir TBMM gizli zabıtları yayınladı ordan meclisteki tartışmalara bakabilirsiniz rıza nur hatıratlarında lozanın hezimet olduğunu açıkça belirtiyor o zamanın L’Eclair gazetesinde bizle nasıl dalga geçtiklerine bir bakın lozan için başarı bile denemez

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.