Şimdi Ara

Ne olur yardım HAGB (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
8.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    çok tşk ederim. tamam
  • denetimli serberstlik 2 yıl hapis cezası alanlar mı yararlanıyor? yani 2 yıl ceza aldık diyelim. 3 - 5 gün girdi çıktı yapıp geri kalan cezamızı denetimli serbestlikten yapacağız. yeni yasada 01,01,2020 itibariyle 6 ay denetimli serbestlik

Denetimli Serbestlik ve 01.01.2020 Tarihi İtibariyle 6 Ay Açık Cezaevi Şartı

Denetimli serbestlik, bir infaz hukuku kurumudur. İnfaza dair hukuk kuralları derhal uygulanmak zorundadır. Yani, infaza dair bir yasal düzenleme yürürlüğe girdiği zaman aynı durumdaki herkese eşit olarak derhal uygulanmalıdır.

01.01.2020 tarihinden itibaren, denetimli serbestlikten faydalanmak için açık cezaevinde 6 ay kalma şartı yürürlüğe girecektir. Mevcut düzenlemeye göre bu tarihten itibaren denetimli serbestlikten yararlanmak isteyen tüm hükümlüler, 6 ay açık cezaevinde kalmalı veya kalma hakkını elde etmelidir. Aksi halde, 2020 yılından itibaren denetimli serbestlik kanunu uygulamasından faydanılması mümkün değildir.

• merhaba herkese.17 haziran 2019 ayında motorsiklet ile evimin önünde seyir halinde iken dengemi kaybedip yere düşmem ile olay yerine polisler geldi.alkol testi yapıp 2,57 promil alkol olduğu saptandı.mahkeme dava acıp alkol ve uyusturucudan maddesi altındayken araç kullanmak suretiyle trakik güvenliği tehlikeye sokma suçundan mahkeme açıldı. 14 ocak 2020 mahkemem var. 2017 yılında hagb dan mahkemeye cıktım ve hakim bey bana 4 AY 10 GÜN hapis CEZASI VERDİP 5 yıl ertelemeli ceza verdi.17 haziran 2019 yılında ikinci kez bu olay oldu. 2017 YILINDAKİ İLK OLAYDAN HAGB AÇIKLAYIP DİREK HAPİS Mİ YATACAĞIM YOKSA PARAYA ÇEVİRİR Mİ Mİ? YOKSA ERTELENEBİLİR Mİ?.

ikinci mahkemeden hapis cezası mı yoksa HAPİS CEZASI+ PARA CEZASIMI YOKSA SADECE para cezası mı alırım? lütfen yardımcı olun. durumum nedir ? tesekkkür ederim.
  • En doğru bilgiyi vakit ayırıp da konuyu detaylı inceleyecek bir avukattan alırsın.
    İkametine en yakında tanıdığın bildiğin bir avukat tutmanda fayda var.
    Tüm detayları ona aktar dosya noları vesaire hepsine baksın kesin bir şey söylesin sana.
    Böyle herkes farklı bir şey söylerse kafan karışır.
  • AgirCezaAvukati kullanıcısına yanıt
    çok tşk ederim avukat bey. sizin görüşürüz nedir? ne cezalar alırım? biraz bilgi verebilir misiniz? çok tedirginim. korkuyorum. psikolojim bozuldu. rica ediyorum size. çok tşk ederim.
  • lütfen yardımcı olun durumuma...
  • ali ferhat A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sıkıntı ve merak ettigin şeye bak sakin ol olacagına bırak..

Sen hangi ülkede yaşıyorsun ? TÜRKİYE evet ozaman sıkıntı yapmana gerek yok.

Çünki BİR KATİL BİLE İYİ HAL ALIYOR KAÇIYOR TEKRAR YAKALANIYOR İYİ HAL ALIYOR SANA DA KILIFINA UYDURURLAR :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Kardeşim sıkıntı ve merak ettigin şeye bak sakin ol olacagına bırak..

Sen hangi ülkede yaşıyorsun ? TÜRKİYE evet ozaman sıkıntı yapmana gerek yok.

Çünki BİR KATİL BİLE İYİ HAL ALIYOR KAÇIYOR TEKRAR YAKALANIYOR İYİ HAL ALIYOR SANA DA KILIFINA UYDURURLAR :)
    anlıyorumda çok psikoljim bozuk. kendimi iyi hisetmiyorum. kendimi eve kapattım. mutsuzum. tedirgin ve korkuyorum.. ne yapacağım bilmiyorum
  • bu olaylardan sonra hapis yatacak mıyım?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.