Şimdi Ara

Ne olur yardım HAGB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
8.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 yılında alkollü kaza yaptım 2 ayri davada 1 ay 20 güner hapis cezası verildi tek mahkemede 2016 da alkollü cevirmeye yakalandığım için hagb bozuldu 3 gün girdi çiktıyla cezaevinde kaldım denetimim 28 inde bitiyor 18 indede ilk kamu davasının hagb i var tekrardan üniversite öğrencisiyim hiç sabıkam yok bu 2 olay dısında birdaha hagb bozulursa 1 ay 20günün tamamı artı 15 gün daha cezaevinde yatacagım ne olursunuz bilenler yardım etsin psikolojim bitik durumda okadar hapse girersem ölürüm ailemim hiç bişeyden haberi yok bu hagb kesin bozulur ve yatarmıyım yoksa hakimin insafından bozulmamama veya paraya çevirilme durumu olur mu nolur yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alkollü araç kullanmaktan vazgeç

• Vazgeçtim zaten 1 yıldır kardeş

• Denetim süresinde yeni suç mu işledin anlamadım?

• toplamda hakkında kaç tane ceza dosyası var. hangisinin duruşması yakın zamanda. siz hangi dosya için cezaevine girdiniz.detaylı ve tam açıklarsanız anlatalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

toplamda hakkında kaç tane ceza dosyası var. hangisinin duruşması yakın zamanda. siz hangi dosya için cezaevine girdiniz.detaylı ve tam açıklarsanız anlatalım.

2 tane ceza dosyam var 2 side 2014te aynı zamanda verilmiş bir tanesi alkollü kaza yaptığim için açılan dava 1 ay 20 gün hagb kararı verildi diğeride o olayın alkollü araç kullandığim için açilan kamu davası oda 1 ay 20 gün ikiside hükmün açıklanması geride bırakıldi 2016 da alkollü çevirmeye girince ikiside tekrar açıldı 4 nisanda alkollu kaza yaptığim ceza açildı denetimlide 2 gün yatıp çıktım denetim sürem 27 mayısta bitiyor lakin diğer hagb davamda tekrar acıldi kamu davası 18 mayısta mahkemesi var

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Denetim süresinde yeni suç mu işledin anlamadım?

Denetimlideyken yeni suç işlemedim eski davam açıldı 2 tane hagb dosyam varmış aynı zamanda verilen 2014 te bir tanesini denetimli olarak yapıyorum şuan ikinciside 18 mayısta mahkemem var denetimlideyken yeni bir suç işlemedim yani

• Hagb büyük ihtimalle bozulacak, genelde sonuç ceza ne verildiyse aynı şekilde kesinleşiyor.

Denetimli serbestlikte cezandan koşullu salıverilir, Hagb dosyaların koşullu salıverildikten sonra kesinleşirse; İlamlar toplamda 2 ay 40 gün olarak içtima edilir. Girdi çıktı yapılacak yer bulursan tekrar girdi çıktı yapabilirsin. Yani 1 ay 20 gün yatmazsın.

Denetimli serbestlikte cezandan koşullu salıverilmeden, Hagb dosyaların kesinleşirse; Şuanda aldığın cezanla birlikte hepsi içtima edilir. Cezaevinde kaldığın 3 gün ve denetimli serbestlikte geçirdiğin süreler içtimalı dosyandan mahsup edilir. Girdi çıktı yapılacak yer bulursan tekrar girdi çıktı yapabilirsin. Yani hiçbir türlü 1 ay 20 gün yatmazsın. ( Eğer cezaevinden disiplin cezası v.s. almazsan )

• quote:

Orijinalden alıntı: tugberkk

Hagb büyük ihtimalle bozulacak, genelde sonuç ceza ne verildiyse aynı şekilde kesinleşiyor.

Denetimli serbestlikte cezandan koşullu salıverilir, Hagb dosyaların koşullu salıverildikten sonra kesinleşirse; İlamlar toplamda 2 ay 40 gün olarak içtima edilir. Girdi çıktı yapılacak yer bulursan tekrar girdi çıktı yapabilirsin. Yani 1 ay 20 gün yatmazsın.

Denetimli serbestlikte cezandan koşullu salıverilmeden, Hagb dosyaların kesinleşirse; Şuanda aldığın cezanla birlikte hepsi içtima edilir. Cezaevinde kaldığın 3 gün ve denetimli serbestlikte geçirdiğin süreler içtimalı dosyandan mahsup edilir. Girdi çıktı yapılacak yer bulursan tekrar girdi çıktı yapabilirsin. Yani hiçbir türlü 1 ay 20 gün yatmazsın. ( Eğer cezaevinden disiplin cezası v.s. almazsan )

Peki hocam girdi çiktı yapılacak yer bulursan dediğiniz nedir onu anlıyamadım.Birde haziranın ortasına kadar finallerim var cezanın ertelenmesi gibi bi şey söz konusu olur mu ne yapmam lazım ve avukat kesin tutmalımıyım.Son olarak girdi çıktım 2 haftayı mı bulur azaltmak için bişey yapabilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calypso33 -- 11 Mayıs 2017; 20:33:52 >

• Git bir avukattan hukuki yardım al, kafan rahat olur

• quote:

Orijinalden alıntı: calypso33

quote:

Orijinalden alıntı: tugberkk

Hagb büyük ihtimalle bozulacak, genelde sonuç ceza ne verildiyse aynı şekilde kesinleşiyor.

Peki hocam girdi çiktı yapılacak yer bulursan dediğiniz nedir onu anlıyamadım.Birde haziranın ortasına kadar finallerim var cezanın ertelenmesi gibi bi şey söz konusu olur mu ne yapmam lazım ve avukat kesin tutmalımıyım.Son olarak girdi çıktım 2 haftayı mı bulur azaltmak için bişey yapabilir miyim

Bu aşamadan sonra avukat tutmanın bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. Hapis cezan kesinleştikten sonra sana davetname (teslim olmanı gerektiren hususları bildiren çağrı kağıdı) tebliğ edecekler. Davetname tebliğ edildikten 10 gün içinde bulunduğun yerde ki C.Başsavcılığına gidersen yasal olarak cezanı 10 gün erteletebilme hakkına sahipsin.
    Eğer hapis cezanı 1-3-6-12 v.s. ay olarak erteletmek istiyorsan; mazeretlerini bildiren dilekçeyle bulunduğun yerde ki C.Başsavcılığına başvuruda bulunabilirsin.(Davetname sana tebliğ edildikten 10 gün içinde başvurman gerekiyor)
    Erteleme için karar verme yetkisi Savcının olduğundan artık her şey onun inisiyatifine kalıyor. ( Dilekçe ekine öğrenci olduğuna dair belge, final sınavlarını ve bütünleme sınavlarını gösterir çizelge falan eklersen daha iyi olabilir. )
    Girdi çıktı olayı ise savcılıklara göre değişiyor. Birçok ilimizde 14 gün fakat birkaç ilde 3-5 gün olabiliyor, bunu araştırman gerekiyor. Benim bildiğim girdi çıktı süresi az olan yerler; Yozgat ve Bandırma. Yinede arayıp sorman gerekiyor.

• Tesekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişey sorabilir miyim konuyla ilgili

• Sykn985 S kullanıcısına yanıt
    İster buradan isterseniz de pm yoluyla sorunuzu yazabilirsiniz.

• Ceza dahi almış olmasına rağmen 2 yıl arayla 2 defa alkollü araç kullanırken yakalanan adamı hapiste yatırmayan devletin adaletine...

• Çok geçmiş olsun bir sorum olucak sana , benimde 2 ay önce alkollu kazam oldu , karşı tarafın masraflarının tamamını karşıladım , kamu davası açılmış 5 ay sonraya verilmiş 102 promil alkollu çıktım , daha öncesinde hiç bir davam yada alkolden hakim karşısına çıkmadım ne gibi sonuç çıkar avukat tutmalımıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaya29

Çok geçmiş olsun bir sorum olucak sana , benimde 2 ay önce alkollu kazam oldu , karşı tarafın masraflarının tamamını karşıladım , kamu davası açılmış 5 ay sonraya verilmiş 102 promil alkollu çıktım , daha öncesinde hiç bir davam yada alkolden hakim karşısına çıkmadım ne gibi sonuç çıkar avukat tutmalımıyım?
    hocam ilk suçunuzsa çıkacaksınız mahkemeye 100 promili geçtiğiniz için hapis cezası verilecek birde para cezası verilecek 5 yıl içinde bir daha aynı suçu işlemezseniz hapis cezanız düşecek yani 2.kez böyle bir olay yaşamazsan hapse girmeyeceksin için rahat olsun
  • calypso33 kullanıcısına yanıt
    Cvb verdiğiniz çok teşekkür ederim , ilk sucum daha öncesinde hiç adli bir olayım olmadı yani sicilim temiz , merak ettim sizin olayınız nasıl sonuçlandı?

• Hocam tekrar birsey sorucam dün e devletime baktığımda birtane daha mahkeme açılmış , alkollu kazada 2 tanemi mahkeme oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaya29

Çok geçmiş olsun bir sorum olucak sana , benimde 2 ay önce alkollu kazam oldu , karşı tarafın masraflarının tamamını karşıladım , kamu davası açılmış 5 ay sonraya verilmiş 102 promil alkollu çıktım , daha öncesinde hiç bir davam yada alkolden hakim karşısına çıkmadım ne gibi sonuç çıkar avukat tutmalımıyım?
    Ben ikinci kez alkollü yakalandığım için hapis cezası yattım 1 hafta buna girdi çıktı Deniyor. Senin sorunda kaza yapmış olduğun için adamla konuşup zararını karşıladığına dair şahitlik isteyebilirsin yada bir belge götürebilirsin zatarını karşılamış olsanda otomatikman açılıyor davası diğeride zaten kamu davası trafik güvenliğini tehlikeye attığın için 2 tane açılmıştı banada normal yani mahkemede pişman olduğunu dile getirmeyide unutma. Ve 2. Kez kazasız alkollü yakalaınca direk hapis yatarsın hocam 1 hafta bunu unutma

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.