Şimdi Ara

Ne oldu Suriyeliler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
10.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
325 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün gece 10 da kapım çalındı . Hayırdır inşallah diye açtım kapıyı. Genç uzun saçlı bir eleman. Bozuk Türkçe ile bir iki şey söyledi. Anlamadım. Bir iki yabancı isim söyledi. Hocam sen birine mı baktın anlamıyorum ne diyorsun derken merdivenden birisi çıkıp buna seslendi. Meğer alt komşum suriyeliymis buda onlara misafir gelmis ama daireleri karıştırmış. Buna giderken Suriyeli misin dedim . Ben Yemen dedi . Yemen savaşa girdi de bizim mi haberimiz yok. Ne olacak bu böyle nereye kadar ? Suriyeli savaş var diye geldi deniyor , Afgan iyi çobanlık yapıyor deniyor . İran deyince , abi onlar zengin dolarla konut alıp vatandaş oluyor deniyor. Bütün orta doğu Türkiye ye dolmuş. Bu işin sonu son değil. Resmen sonumuzu izliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abi Yemen Suriye Afganistan Türkmenistan Irak daha nereye kadar ya ?

Tabi burda konuşanlar Anadolu yakasında oturuyor büyük ihtimal Fatih'te Esenyurt'ta Bahçelievler de oturmuyor o yüzden rahatsız olmuyor

Benim dede Fatih'te doğdu babamda bende aynı sekilde

Fatih bildiğiniz gibi eski İstanbul ve 70 ler 80 lere kadarda bu devam etti İstanbul'un merkezi burasıydi ama içine edildi şuanda

Güzelim tarihi semtin demogojisini bozdular artık biz azınlık durumuna düştük nerdeyse

Sadece semtimizin değil ülkemizin de

Bunu planlı yapıyorlar mazlumlara yardım falan geçin

Abi ben kıçı kırık Sırbistan'a Çek cumhuriyetine gidip kafama göre takılamıyorum bir Türk vatandaşı olarak ama Allah'ın afgani suriyelisi pakistanlisi her neyse artık geliyor bildiğiniz elini kolunu sallaya sallaya giriyor ülkeme dükkanda açıyor evde alıyor sen kimsin diyen yok

Bu ulk de ne kadar yabancı uyruklu varsa gönderecek olana oyunu veririm

Yemen tabi savaşta.Suudiler Yemen'i bombalıyor.AKP bunu bilerek yapıyor.Verecek çok hesabı var AKP'nin.

Ülkeye bu kadar yabancı alınmasının nedenleri:

1.)Sermayeye ucuz iş gücü sağlamak.

2.)Ülkenin nüfus yapısını değiştirmek.

3.)Gelen bu insanlara vatandaşlık verip onları gelecekte oy deposu olarak kullanmak.

Buna dur diyemezsek ülke avuçlarımızdan kayıp gidecek.

Ülkenin mülteci dolmasının tek sorumlusu AKP, sadece mülteciler meselesi bile AKP'ye oy vermemek için yeter de artar bile.

Ama CHP de mülteciler konusunda sessiz kalıyor, içindeki zehirli enternasyonal radikal sol grup yüzünden mültecilere pek ses çıkarttığı yok CHP'nin.

MHP zaten AKP ne derse kafa sallıyor, HDP "halkların kardeşliği" ve "faşo Türkler" saçmalıklarıyla mültecilere pembe gözlükle bakıyor.

İYİ Parti'yi de yetersiz bulsam da bu konuyu en çok dillendiren ve çözmeyi vaat eden parti İYİ Parti.

Ama halk duyarsız olduğu için hala ampule, altı oka basıyor. Hadi "Mültecileri CHP getirdi sanki" diyip CHP'ye at da, hala AKP'ye oy atmak nedir?

Bugün kimse ciddiye almasa da, burası ABD değil. 50 yıl sonra bu yabancılar çok büyük sorun olacak. Tarihte savaşla, kanla toprağına toprak katan büyük devletler bile hep bu şekilde içten, yabancılar tarafından bölünüp parçalanmıştır. 50 yıl sonra mutlaka çıkıp hak iddia edeceklerdir. Zaten üreme oranları bizdekinin 5 katı...

Sacma sapan bir yorum yapmissin dunyanin neresinde 10 milyon multeci almislar bu kadar kisa surede 5 milyon suri 5 milyon afgan Somalili yemenli irakli iranli var ulkede ulkenin demografik yapisi bozuldu hala saçmalıyorsun yok neymis Türkler kanadaya gidermişde bilmemnede ben milliyetçi adamim gitmem sen bunlari birakta anlat kim dünyada 5 6 senede 10 milyon multeci almış anlat hadi burda boş algi kasma

• Yemen tabi savaşta.Suudiler Yemen'i bombalıyor.AKP bunu bilerek yapıyor.Verecek çok hesabı var AKP'nin.

Ülkeye bu kadar yabancı alınmasının nedenleri:

1.)Sermayeye ucuz iş gücü sağlamak.

2.)Ülkenin nüfus yapısını değiştirmek.

3.)Gelen bu insanlara vatandaşlık verip onları gelecekte oy deposu olarak kullanmak.

Buna dur diyemezsek ülke avuçlarımızdan kayıp gidecek.

• yemen en az 2014 den beri savaşta ve durumu suriyeden bile daha beter yer yer

https://en.wikipedia.org/wiki/Yemeni_Civil_War_(2014%E2%80%93present)

• Yemenli çok fazla, suri kankalarıyla takılıyorlar ve arapça konuşuyorlar.

• Gerçekten şu heriften nefret ediyorum mülteci almak mantıksız banene de geç oy depocusu araptapar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne zararı var adamların abi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Ne zararı var adamların abi?

Hepsinin var denmiyor ama neler başımıza açacaklar göreceksin ki hala ne olaylar oluyor basına çıkartmıyorlar. Basın dediğime bakma tasmalı basın

• İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt

Ilerleyen donemlerde gorulucektir zararlari hocam, hatta simdi olanlar dillenmeden ustu kapatiliyordur.

• bu sıkıntılı gunlerde 5 milyon suriyeliye bakmamız çok şaşırtıcı. bu suriyeliler ,varsa afrıkalı,afgan hemen gece 12.00 de yurt dışına kovulmalı. ben bunu bilirim..

• Abi Yemen Suriye Afganistan Türkmenistan Irak daha nereye kadar ya ?

Tabi burda konuşanlar Anadolu yakasında oturuyor büyük ihtimal Fatih'te Esenyurt'ta Bahçelievler de oturmuyor o yüzden rahatsız olmuyor

Fatih bildiğiniz gibi eski İstanbul ve 70 ler 80 lere kadarda bu devam etti İstanbul'un merkezi burasıydi ama içine edildi şuanda

Güzelim tarihi semtin demogojisini bozdular artık biz azınlık durumuna düştük nerdeyse

Abi ben kıçı kırık Sırbistan'a Çek cumhuriyetine gidip kafama göre takılamıyorum bir Türk vatandaşı olarak ama Allah'ın afgani suriyelisi pakistanlisi her neyse artık geliyor bildiğiniz elini kolunu sallaya sallaya giriyor ülkeme dükkanda açıyor evde alıyor sen kimsin diyen yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andres Escobar -- 15 Ekim 2020; 13:29:51 >

• Ülkenin mülteci dolmasının tek sorumlusu AKP, sadece mülteciler meselesi bile AKP'ye oy vermemek için yeter de artar bile.

Ama CHP de mülteciler konusunda sessiz kalıyor, içindeki zehirli enternasyonal radikal sol grup yüzünden mültecilere pek ses çıkarttığı yok CHP'nin.

MHP zaten AKP ne derse kafa sallıyor, HDP "halkların kardeşliği" ve "faşo Türkler" saçmalıklarıyla mültecilere pembe gözlükle bakıyor.

İYİ Parti'yi de yetersiz bulsam da bu konuyu en çok dillendiren ve çözmeyi vaat eden parti İYİ Parti.

Ama halk duyarsız olduğu için hala ampule, altı oka basıyor. Hadi "Mültecileri CHP getirdi sanki" diyip CHP'ye at da, hala AKP'ye oy atmak nedir?

• Keşke suri ve afganlar parti kurup bizi yönetse başka türlü bu halk uyanmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsen Buga -- 15 Ekim 2020; 17:15:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andres Escobar

Abi Yemen Suriye Afganistan Türkmenistan Irak daha nereye kadar ya ?

Abi yemenlinin afganın felan ne işi var ya türkmenistan özbekistanlısı filan geliyor sanki oralarda savaş var azerilerle bile kültürlerimiz uyuşmuyor azeriler bile doldu ülkeye iranlısı filan daha saymıyorum.

• Bunlar ayaklansın kılımı kıpırdatırsam şerefsizim. Polis ve ordu nasıl olsa karşılık vermeye yetmeyecek sözde milliyetçi akp liler yardım eder artık kolluk kuvvetlerine...

• İstanbulu gezin cafe , restaurant çoğu Türkmen Afgan kardeşlerimizi çalıştırıyor.ne maaş , ne bordro, ne sigorta..

Eve yemeksepetinden yemek söylüyorum daha üç beş defa dışında hiç Türk geldiğini görmedim hep yabancı uyruklu ...

Türkmeni Afganı sueiyelisi hepsi kardeşimiz hiç birine tepkim yok ama sokak da bazısı 10 milyon diyor bazısı 15 milyon diyor işsiz genç kardeşim bu vatanın evladı kardeşim varken önce kendi insanımıza iş güç aş.sağlayalım sonra yabancı ları düşünürüz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 15 Ekim 2020; 18:16:30 >
  • akepeye verilen her oyun size yolsuzluk işşizlik fakirlik olarak geri dönecek demiştik daha yeni başlıyoruz .)

• Londra gibi kozmopolitik bir ülke olduk. 193 ülkenin vatandaşına gelene kadar devam.  

• ülke yol geçen hanına dönmüş ama bu handa kalıcı gibi yoldan geçenler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.