Şimdi Ara

Ne oldu Suriyeliler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
10.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 74
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • crow in cornfield (4 mesaj) Polestar191 (3 mesaj) mersinaki (2 mesaj) 01001101 (2 mesaj) encuni (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (41 mesaj) Mobil (28 mesaj) Mini (8 mesaj) Uygulama (12 mesaj)
  • @
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3737 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Dün gece 10 da kapım çalındı . Hayırdır inşallah diye açtım kapıyı. Genç uzun saçlı bir eleman. Bozuk Türkçe ile bir iki şey söyledi. Anlamadım. Bir iki yabancı isim söyledi. Hocam sen birine mı baktın anlamıyorum ne diyorsun derken merdivenden birisi çıkıp buna seslendi. Meğer alt komşum suriyeliymis buda onlara misafir gelmis ama daireleri karıştırmış. Buna giderken Suriyeli misin dedim . Ben Yemen dedi . Yemen savaşa girdi de bizim mi haberimiz yok. Ne olacak bu böyle nereye kadar ? Suriyeli savaş var diye geldi deniyor , Afgan iyi çobanlık yapıyor deniyor . İran deyince , abi onlar zengin dolarla konut alıp vatandaş oluyor deniyor. Bütün orta doğu Türkiye ye dolmuş. Bu işin sonu son değil. Resmen sonumuzu izliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tabi burda konuşanlar Anadolu yakasında oturuyor büyük ihtimal Fatih'te Esenyurt'ta Bahçelievler de oturmuyor o yüzden rahatsız olmuyor

Benim dede Fatih'te doğdu babamda bende aynı sekilde

Fatih bildiğiniz gibi eski İstanbul ve 70 ler 80 lere kadarda bu devam etti İstanbul'un merkezi burasıydi ama içine edildi şuanda

Güzelim tarihi semtin demogojisini bozdular artık biz azınlık durumuna düştük nerdeyse

Sadece semtimizin değil ülkemizin de

Bunu planlı yapıyorlar mazlumlara yardım falan geçin

Abi ben kıçı kırık Sırbistan'a Çek cumhuriyetine gidip kafama göre takılamıyorum bir Türk vatandaşı olarak ama Allah'ın afgani suriyelisi pakistanlisi her neyse artık geliyor bildiğiniz elini kolunu sallaya sallaya giriyor ülkeme dükkanda açıyor evde alıyor sen kimsin diyen yok

Bu ulk de ne kadar yabancı uyruklu varsa gönderecek olana oyunu veririm

Yemen tabi savaşta.Suudiler Yemen'i bombalıyor.AKP bunu bilerek yapıyor.Verecek çok hesabı var AKP'nin.

Ülkeye bu kadar yabancı alınmasının nedenleri:
    1.)Sermayeye ucuz iş gücü sağlamak.
    2.)Ülkenin nüfus yapısını değiştirmek.
    3.)Gelen bu insanlara vatandaşlık verip onları gelecekte oy deposu olarak kullanmak.

Buna dur diyemezsek ülke avuçlarımızdan kayıp gidecek.

Hepsinin var denmiyor ama neler başımıza açacaklar göreceksin ki hala ne olaylar oluyor basına çıkartmıyorlar. Basın dediğime bakma tasmalı basın

Ülkenin mülteci dolmasının tek sorumlusu AKP, sadece mülteciler meselesi bile AKP'ye oy vermemek için yeter de artar bile.

Ama CHP de mülteciler konusunda sessiz kalıyor, içindeki zehirli enternasyonal radikal sol grup yüzünden mültecilere pek ses çıkarttığı yok CHP'nin.

MHP zaten AKP ne derse kafa sallıyor, HDP "halkların kardeşliği" ve "faşo Türkler" saçmalıklarıyla mültecilere pembe gözlükle bakıyor.

İYİ Parti'yi de yetersiz bulsam da bu konuyu en çok dillendiren ve çözmeyi vaat eden parti İYİ Parti.

Ama halk duyarsız olduğu için hala ampule, altı oka basıyor. Hadi "Mültecileri CHP getirdi sanki" diyip CHP'ye at da, hala AKP'ye oy atmak nedir?

Bugün kimse ciddiye almasa da, burası ABD değil. 50 yıl sonra bu yabancılar çok büyük sorun olacak. Tarihte savaşla, kanla toprağına toprak katan büyük devletler bile hep bu şekilde içten, yabancılar tarafından bölünüp parçalanmıştır. 50 yıl sonra mutlaka çıkıp hak iddia edeceklerdir. Zaten üreme oranları bizdekinin 5 katı...

akepeye verilen her oyun size yolsuzluk işşizlik fakirlik olarak geri dönecek demiştik daha yeni başlıyoruz .)

Beyler bizim komşu iş yeri suriyeli çalıştırıyor. İnanın adamlar köpek gibi ürüyor. Elemanın yaşı 26 27 4 çocuğu var şimdiden. Bizi çok karanlık günler bekliyor
    imfatalty kullanıcısına yanıt
    imfatalty demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: imfatalty

Suriyeli istemiyoruz diyenlerin %90'ına gel Abd vizesi gel Canada vizesi desen koşarak gidip göçmen olurlar. Samimi değilsiniz... Bende sevmiyorum fakat globalleşen dünya'da göçmenlik önlenemez, biz nasıl ki daha iyi şartlarda yaşamak amacındaysak diğer insanlarda bu şekilde. Ben Abd vizesi kovalayım Avrupaya yerleşmeye çalışayım ama ülkeme kimse gelmesin. Yok böyle bir kafa.....

Sacma sapan bir yorum yapmissin dunyanin neresinde 10 milyon multeci almislar bu kadar kisa surede 5 milyon suri 5 milyon afgan Somalili yemenli irakli iranli var ulkede ulkenin demografik yapisi bozuldu hala saçmalıyorsun yok neymis Türkler kanadaya gidermişde bilmemnede ben milliyetçi adamim gitmem sen bunlari birakta anlat kim dünyada 5 6 senede 10 milyon multeci almış anlat hadi burda boş algi kasma

• Yemen tabi savaşta.Suudiler Yemen'i bombalıyor.AKP bunu bilerek yapıyor.Verecek çok hesabı var AKP'nin.

Ülkeye bu kadar yabancı alınmasının nedenleri:
    1.)Sermayeye ucuz iş gücü sağlamak.
    2.)Ülkenin nüfus yapısını değiştirmek.
    3.)Gelen bu insanlara vatandaşlık verip onları gelecekte oy deposu olarak kullanmak.

Buna dur diyemezsek ülke avuçlarımızdan kayıp gidecek.

yemen en az 2014 den beri savaşta ve durumu suriyeden bile daha beter yer yer

https://en.wikipedia.org/wiki/Yemeni_Civil_War_(2014%E2%80%93present)

|
    |
    Indie Oyun Geliştiricisi : Tamamıyla Türk Yapımı ve Ücretsiz Oyun MonsterMMORPG 🔗https://www.monstermmorpg.com | Pokemon severler için geliştirilen Monster MMORPG oyuna kayıt adresi &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/Register | Canavarlar &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/Monster | Oyunun MonsterDex'i 2350+ Canavar'a sahiptir &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/MonsterDex | Oyunda 500+ oyun haritası bulunmaktadır &gt; 🔗https://www.monstermmorpg.com/Maps | Pokemon Versiyonu Pokemon Pets &gt; 🔗https://www.pokemonpets.com | MonsterMMORPG Ana Konu - Diğer Web bazlı oyunlar Üst Konu
  • Çavuş
    98 Mesaj
    Yemenli çok fazla, suri kankalarıyla takılıyorlar ve arapça konuşuyorlar.

Xiaomi Mi8 Lite / PS4 / AMD Ryzen 3 1200AF / Gigabyte GTX 770 2GB / Gigabyte b450m h / Adata XPG GAMMIX D10 2x8 GB / Crucial Bx500 120GB ssd / SilverStone Strider Essential 600W / Zalman T7 / BenQ ew2775zh / Logitech g103 / Thurstmasters T150 Pro / Windows 10 Pro
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    Gerçekten şu heriften nefret ediyorum mülteci almak mantıksız banene de geç oy depocusu araptapar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    81 Mesaj
    Ne zararı var adamların abi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Ne zararı var adamların abi?

Hepsinin var denmiyor ama neler başımıza açacaklar göreceksin ki hala ne olaylar oluyor basına çıkartmıyorlar. Basın dediğime bakma tasmalı basın

Ilerleyen donemlerde gorulucektir zararlari hocam, hatta simdi olanlar dillenmeden ustu kapatiliyordur.

|
    |
    İAmSterdam06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kapıları çalan benim kapıları birer birer.
    Gözünüze görünemem göze görünmez ölüler.
    Hiroşima'da öleli oluyor bir on yıl kadar.
    Yedi yaşında bir kızım büyümez ölü çocuklar.
    Saçlarım tutuştu önce gözlerim yandı kavruldu.Bir avuç kül oluverdim külüm havaya savruldu.
    Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok.Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk.
    Çalıyorum kapınızı,teyze, amca, bir imza ver.Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.
  • Yarbay
    4297 Mesaj

bu sıkıntılı gunlerde 5 milyon suriyeliye bakmamız çok şaşırtıcı. bu suriyeliler ,varsa afrıkalı,afgan hemen gece 12.00 de yurt dışına kovulmalı. ben bunu bilirim..

|
    |
    Abi Yemen Suriye Afganistan Türkmenistan Irak daha nereye kadar ya ?

Tabi burda konuşanlar Anadolu yakasında oturuyor büyük ihtimal Fatih'te Esenyurt'ta Bahçelievler de oturmuyor o yüzden rahatsız olmuyor

Fatih bildiğiniz gibi eski İstanbul ve 70 ler 80 lere kadarda bu devam etti İstanbul'un merkezi burasıydi ama içine edildi şuanda

Güzelim tarihi semtin demogojisini bozdular artık biz azınlık durumuna düştük nerdeyse

Abi ben kıçı kırık Sırbistan'a Çek cumhuriyetine gidip kafama göre takılamıyorum bir Türk vatandaşı olarak ama Allah'ın afgani suriyelisi pakistanlisi her neyse artık geliyor bildiğiniz elini kolunu sallaya sallaya giriyor ülkeme dükkanda açıyor evde alıyor sen kimsin diyen yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andres Escobar -- 15 Ekim 2020; 13:29:51 >
    Andres Escobar 2 Temmuz 1994 tarihinde 1994 FIFA Dünya Kupası'nda ABD'ye karşı kendi kalesine gol attığı için Medellin şehrinde bir barda silahlı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmiştir.Efsane'nin cenazesine yaklaşık 120 bin kişi katılmıştır. Her yıl insanlar Escobar anısına fotoğraflarını getirmiş ve Temmuz 2002 tarihinde Medellin şehrinde Escobar anısına heykel yapılmıştır

"El Caballero del Futbol"

• Teğmen
    238 Mesaj

Ülkenin mülteci dolmasının tek sorumlusu AKP, sadece mülteciler meselesi bile AKP'ye oy vermemek için yeter de artar bile.

Ama CHP de mülteciler konusunda sessiz kalıyor, içindeki zehirli enternasyonal radikal sol grup yüzünden mültecilere pek ses çıkarttığı yok CHP'nin.

MHP zaten AKP ne derse kafa sallıyor, HDP "halkların kardeşliği" ve "faşo Türkler" saçmalıklarıyla mültecilere pembe gözlükle bakıyor.

İYİ Parti'yi de yetersiz bulsam da bu konuyu en çok dillendiren ve çözmeyi vaat eden parti İYİ Parti.

Ama halk duyarsız olduğu için hala ampule, altı oka basıyor. Hadi "Mültecileri CHP getirdi sanki" diyip CHP'ye at da, hala AKP'ye oy atmak nedir?

530 Mesaj

Keşke suri ve afganlar parti kurup bizi yönetse başka türlü bu halk uyanmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsen Buga -- 15 Ekim 2020; 17:15:39 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Andres Escobar

Abi Yemen Suriye Afganistan Türkmenistan Irak daha nereye kadar ya ?

Abi yemenlinin afganın felan ne işi var ya türkmenistan özbekistanlısı filan geliyor sanki oralarda savaş var azerilerle bile kültürlerimiz uyuşmuyor azeriler bile doldu ülkeye iranlısı filan daha saymıyorum.

|
    |

• Yarbay
    4793 Mesaj

|
    |
    Dünyayı bize büyük gösteren o'nun büyüklüğü değil, bizim küçüklüğümüzdür (Şeyh Edebali) Sen nefsini hak ile meşgul etmezsen, nefis seni batıl ile meşgul eder. Suç her zaman başkasındadır; kendimiz her zaman masum, çalışkan, azimliyiz. Sıradan insanların büyük televizyonları, sıradışı insanların ise büyük kütüphaneleri vardır.
  • Yarbay
    7059 Mesaj
    Bunlar ayaklansın kılımı kıpırdatırsam şerefsizim. Polis ve ordu nasıl olsa karşılık vermeye yetmeyecek sözde milliyetçi akp liler yardım eder artık kolluk kuvvetlerine...

|
    |
  • Yarbay
    3113 Mesaj
    İstanbulu gezin cafe , restaurant çoğu Türkmen Afgan kardeşlerimizi çalıştırıyor.ne maaş , ne bordro, ne sigorta..

Eve yemeksepetinden yemek söylüyorum daha üç beş defa dışında hiç Türk geldiğini görmedim hep yabancı uyruklu ...

Türkmeni Afganı sueiyelisi hepsi kardeşimiz hiç birine tepkim yok ama sokak da bazısı 10 milyon diyor bazısı 15 milyon diyor işsiz genç kardeşim bu vatanın evladı kardeşim varken önce kendi insanımıza iş güç aş.sağlayalım sonra yabancı ları düşünürüz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 15 Ekim 2020; 18:16:30 >
    |
    |

akepeye verilen her oyun size yolsuzluk işşizlik fakirlik olarak geri dönecek demiştik daha yeni başlıyoruz .)

Londra gibi kozmopolitik bir ülke olduk. 193 ülkenin vatandaşına gelene kadar devam.  

ülke yol geçen hanına dönmüş ama bu handa kalıcı gibi yoldan geçenler.

|
    |
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.