Şimdi Ara

Ne Kadarlık Bir Güç Kaynağı(PSU) Almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, birkaç PSU calculator sitesinde araştırdım kaç watt Psu ya ihtiyacım olacağını fakat bir çoğunda oc seçeneği yoktu, olanlarda ise skylake desteklemiyodu, şimdi aşağıda belirteceğim donanımlarda hem işlemciyi en son çarpanında oc yapacağım(5ghz yanılmıyorsam), hemde ekran kartını full oc yapacağım oc tweak yazılımları ile. donanımlar:

işlemci: intel skylake i7-6700K
    anakart: MSI Z170A GAMING M7
    ssd: Sandisk Ultra II 480GB ya da 960GB
    ekran kartı: gtx980
    ram: DDR4 32gb(8x4gb) 3000MHZ
    soğutucu: Corsair Hydro H100i GTX

şu anlık High Power Astro Lite 750W 80Plus GOLD Single Rail Güç Kaynağı almayı planlıyorum fakat oc için yeterli olur mu bilmiyorum.

• Kanaatimce 750-850w bir psu yeterli olur. Fakat kesinlikle 80 plus olmalı. 12v kanalından verdiği amper değeri yüksek olmalı. Ve mümkünse bilindik marka tercih edilmelidir. Mesela fsp, corsair, cooler Master, Thermaltake gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Kanaatimce 750-850w bir psu yeterli olur. Fakat kesinlikle 80 plus olmalı. 12v kanalından verdiği amper değeri yüksek olmalı. Ve mümkünse bilindik marka tercih edilmelidir. Mesela fsp, corsair, cooler Master, Thermaltake gibi.

Arkadaşa katılıyorum.

Corsairin 80 plus platinium sertifikalı 700-800
    W arasındaki psu su iş görürür. (Tabikide başka markada olur ama kesinlikle 80 plus olsun. 80 plus olmazsa 750w olsa bile ~ 625w verebilir.

• bersan1 B kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Hayırlı olsun şimdiden..

• teşekkürler, yazı da belirtmiştim High Power Astro Lite 750W 80Plus GOLD sanırım bu işimi görür dimi? hemde modüler bir psu.
  • Evet aynen öyle. İşini görür. Hayırlı olsun ne diyelim..

• Ne demek efendim...

Hayırlı olsun

(Benden söylemesi psu'nun fazla kablolarını bir tarafa atmayın sonra kabloya ihtiyacınız olunca bir psu nun daha parasını birikterecek zamana ancak bulursunuz. :D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bersan1 -- 22 Ocak 2016; 20:28:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.