Şimdi Ara

Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz? Ve... (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
11
Favori
71.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ve sonunda acilde çalışırken bir hastadan tüberküloz mikrobu bulaştı ve tüberküloz oldum.Türkçesi verem.
    Nefes darlığıyla boğuşuyor ve günde 10 tablet ilaç kullanıyorum..
    Kimse dikkatli olacaksın demesin.Hangi biriniz yanınıza öksürük şikayetiyle gelen biri için hemen tüberküloz olduğunu düşünür.Kimden bulaştığını bile bilmiyorum.
    Evet doktorluk al paranı yat mesleği değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

Ve sonunda acilde çalışırken bir hastadan tüberküloz mikrobu bulaştı ve tüberküloz oldum.Türkçesi verem.
    Kimse dikkatli olacaksın demesin.Hangi biriniz yanınıza öksürük şikayetiyle gelen biri için hemen tüberküloz olduğunu düşünür.Kimden bulaştığını bile bilmiyorum.

geçmiş olsun kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Maden Mühendisiyim. Yaklaşık 1 sene oldu mesleğe başlayalı.
    -2500 TL maaş
    -maaş üzerinden sigorta
    -Yemek ve kalacak yer şirket tarafından ödeniyor.
    -Şehir dışına çıktığımda Restorant ve otel masrafı gibi her türlü masraflar şirketten
    -Şirket telefonu,şirket hattı
    -Şirket bilgisayarı
    -Şirket aracı ( Mitsubishi L200 )
    -Diğer ufak tefek ihtiyaçlarımızı da karşılıyor şirket ( Evdeki lig TV vs gibi )

Genel anlamda işimden memnunum tabiki. Fakat biraz yoğun tempoda çalışıyoruz. Sonuçta özel sektör adam verdiği parayı son kuruşuna kadar hak etmeni istiyor. Haklı da...

Hangi üniden mezunsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Maden Mühendisiyim. Yaklaşık 1 sene oldu mesleğe başlayalı.
    -2500 TL maaş
    -maaş üzerinden sigorta
    -Yemek ve kalacak yer şirket tarafından ödeniyor.
    -Şehir dışına çıktığımda Restorant ve otel masrafı gibi her türlü masraflar şirketten
    -Şirket telefonu,şirket hattı
    -Şirket bilgisayarı
    -Şirket aracı ( Mitsubishi L200 )
    -Diğer ufak tefek ihtiyaçlarımızı da karşılıyor şirket ( Evdeki lig TV vs gibi )

Genel anlamda işimden memnunum tabiki. Fakat biraz yoğun tempoda çalışıyoruz. Sonuçta özel sektör adam verdiği parayı son kuruşuna kadar hak etmeni istiyor. Haklı da...

Hangi üniden mezunsunuz?

Eskisehir osmangazi üniversitesi mezunuyum arkadaşım

• Elbetteki 5bin tl maaş alıyorum,ayrıca kaslıyım boy desen 1.86 ama memleketin gidişatı konularında bende her forumdaş gibi asgari ücrete dönüp hükümeti eleştiriyorum..
  • Ben anlayamııyorum arkadaş,

Hangi Mühendis devlette 1500-2000 TL Maaş alıyor yav?

Kamuda;
    Tanıdığım Mübaşir: 2200 TL
    Tanıdığım Katip: 2200 TL
    Babam 4500 TL
    Devlette Muhasebeci (dikkat: önlisans) 2500+
    Ben önlisans mezunuyum 2500+
    Ziraat bankası memur 2200 TL
    Çalıştığım yerde 4 yıldır mühendis olan 5000 TL
    Çalıştığım yerde 0-4 Yıldır mühendis olan 2500 TL

Ben işe girmeden önce iş teklifi bile aldım hiç başvurmadan. Önlisans mezunuyum bide. Kendinizi geliştirmiyorsunuz sonra yakınıyorsunuz.

Ayrıca;

Devlet sektörüde olsa araba, yemek, seminer masraflarınıda karşılıyor.

Siz nerde yaşıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacTavish -- 29 Ocak 2012; 12:17:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artnivo

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

İşe yaramayan bir adet 4 yıllık lisans ve bir adet yüksek lisans diplomam var.
    657' ye tabii 4 yıllık bir memur müsvettesi olarak yılbaşı zammı ile beraber net 1640TL maaş alıyorum.

Bende kpss'ye girsem memur olsam hevesindeyim,şimdi özelde çalışıyorum bu sözlerden sonra ne yapacağımı şaşırdım...

Memur var benim gibi memurcuk var.
    Mesela vergi dairesinde çalışan uzman memur aylık 3.500TL kazanıyor.
    Eşit işe eşit ücret

• coğrafya mezunu polis memuruyum.. van'da çalışıyorum.. bekarım.terör tazminatıyla birlikte yaklaşık 2600 tl alıyorum..
    yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

Ve sonunda acilde çalışırken bir hastadan tüberküloz mikrobu bulaştı ve tüberküloz oldum.Türkçesi verem.

Parayı alda yat.

Bir doktorun doktor olmak için harcadığı çabayı anlatan kısa bir yazı:
    İleri geri konuşan kendini bilmezler okursa sevinirim.

İlkokul ,Ortaokul, Lise hep başarılısındır millet sınıfı bile geçemezken, hep iyi notlar almışsındır.
    Sonra milletin barajı bile geçemediği ÖSS sınavında derece yapmışsındır yaptığın hatayı bilmeyerek saf salak Tıp fakültesi yazmışsındır.
    6 yıl dile kolay 6 yıl okumuşsundur hemde gerçek manada okuma üniversitesideki diğer arkadaşların gezer tozarken sen sabahlara kadar ders çalışmışsındır.
    6 yılın son senesinide doktorluk yapacağım zannederek sevinçle başlarken intörnlük denilen hastane personel açığını kapatma sisteminde yerleri bile silmişsindir.
    Tabi TIPTA UZMANLIK SINAVI gibi şu an için TR'de yapılan en zor sınavıda vermek zorundasındır.

Sonra 6 senen biter ve diploma ortada yok Devlet seni ZORLA atamışdır HİZMET YÜKÜMLÜLÜĞÜ adı altına.
    Derki git benim için çalış diplomanı vereyim.
    Sende paranla okumuşsundur bir öğretmen vs gibi bir farkın yoktur neden yükümlü olduğunu anlamadan paşa paşa doğru zorunlu hizmetin yolunu tutarsın.
    Ha bu arada gitmeme gibi bir lüksünde yoktur gitmezsen müstafi(kaçak) sayılırsın ve bu görevi yapmadan diplomanı alamazsın.

Gittiğin yerdede seni kale almazlar pratisyen hekimsin ya...
    Bana şunu yaz bana bunu yaz, yok neden antibiyotik yazmıyorsun yazacaksın vs gibi sana işini öğreten kendini bilmezlerle uğraşırsın ve dersin ki böyle olmaz uzmanlığı kazanmalıyım dersin.

Görevinden istifa edersin yaşın 25'tir ailenin yanına eve dönersin cebinde metelik yoktur babandan harçlık alırsın ama adın doktor.

Tam 1 sene çevreyle ilişkini kesersin deli gibi ders çalışırsın.Hiç bir sosyal faliyetin yoktur.Hatta o kadar zordur ki ders çalışırken hareketsizlikten derin ven trombozundan ölen kişiler bile olmuştur bu uğurda.

Saat tutarsın boş şeyler düşündüğün zaman bile saati durdurursun bir fiil 8 saat çalışman lazımdır çünkü TR'deki en zor sınava gireceksindir.

Yine başarmışsındır (NEYİ BAŞARMIŞSAN) TUS'U kazanmışsındır.
    Bu sefer 4-5 yıl okuyup çalışacaksındır ama ne çalışma.
    Şimdi bir memura ayda 200 saat çalışacaksın desen kıyamet kopar.
    Sen 15 nöbet ve nöbet ertesi çalışmayla toplamda 720 saat olan bir ayda ortalama 510 saat çalışmışsındır ve bu süre içinde bir şeyler öğrenmek zorundasındır.
    Boşluklarında da ders çalışırsın, kendini bilmez saygısız insanlarla uğraşırsın depresyona girip antidepresan kullanmaya başlamışsındır.

Yıllar geçer bitirme sınavını verirsin ve uzman olmuşsunudur yaş 30.
    Daha bitmedi devlet sen uzmanlık okuyup yükümlülüğünü tamamlamadığın için kalan yükümlülük süresini yeni yapacağın yükümlülük süresinin üstüne eklemiştir.
    Yani 2 defa mecburi hizmet yapacaksındır ama önce unutttuğun bir şey vardır Askerlik.

4 yıl okumuş birisinin kısa dönem hakkı varken senin yoktur. Zorla bir yıl yapacaksındır çünkü askerinde doktora ihtiyacı vardır.
    Askerlik biter memleketin ücra köşesinde mecburin biter yaş olmuştur 35.

Sen dersin ki tam oh rahatladım.
    Devlet yeni bir yasa çıkarmıştır adı tam gün yasası.
    Yasanın doğru taraflarını sende onaylarsın çünkü yıllarca bu milletin üzerinden haksız kazançlar sağlanmıştır ama bu yasa başka bir yasadır.
    Devlet derki sana üniversitede(ÖZERK kuruluştur devlet ödenek vermez), SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde de çalışırsan muayene açamazsın.
    Dersin ki adı üzerinde özel hastane ve özerk kuruluş bunlarda çalışırsan neden muayene açamayayım, seni ne ilgilendirir ama bir kere niyet bozulmuştur kişinin özgürlük hakkını elinden alan, anayasal haklarını ihlal eden ve anayasa mahkemesinden dönen bu zorba yasa bir gece kanun hükmümde kararname ile sana dayatılmıştır.
    Ve bakanda niyetini belli eder özel hastaneleri tehdit eder derki:
    Siz doktora bu kadar parayı nasıl veriyorsunuz ben vermezken, piyasayı düşürün yoksa canınızı yakarım.
    İşin birde başka yüzü vardır bu yasanın özel hastanelerin hissedarları olan sahışlar(kim oldukları belli basına yansıdı) için hazırlandığıdır.
    Yasanın özeti şudur öpe öpe günde en az 100 hasta bakacaksındır nönet tutacaksındır alacağın rakamda bellidir max 5.000TL oda zaten eline geçmez 3500TL'ye kanaat edersin.Bu tempoda çalışırken hata yapma lüksünde yoktur çünkü malpraktis yasasıda bir gecede çıkmıştır ve standart yapılan işlemlerde bile gelişebilecek komplikasyonları da suç olarak saymaktadır.
    Zaten standart bir memurda 1000TL eksiğini almaktadır bu rakamın ve böyle ağır sorumluluklar altında, can güvenliğinde yoksun bir şekilde çalışmamaktadırlar.

Sonra burda kendini bilmez bir kaç arkadaş derki 600TL bile vermem ben doktora.

Bende ona diyorumki ben bu kadar zor şartlar altında 600TL alacak duruma gelirsem eğer merak etme o devirde sende giyecek don bulamazsın ayağına...

• brkrdn çok güzel özetlemişsin
  • quote:

quote:

quote:

657' ye tabii 4 yıllık bir memur müsvettesi olarak yılbaşı zammı ile beraber net 1640TL maaş alıyorum.

Bende kpss'ye girsem memur olsam hevesindeyim,şimdi özelde çalışıyorum bu sözlerden sonra ne yapacağımı şaşırdım...

Eşit işe eşit ücret

Yalnız sizin maaş baya düşükmüş,bir öğretmen bile ek derslerle beraber neredeyse 2000 tl alıyor,çalıştığınız kurum ve mevkiniz nedir acaba merak ettim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eşit işe eşit ücret

Yalnız sizin maaş baya düşükmüş,bir öğretmen bile ek derslerle beraber neredeyse 2000 tl alıyor,çalıştığınız kurum ve mevkiniz nedir acaba merak ettim?

Adalet Bakanlığı
    Veri Hazırlama Kontrol Uzmanı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eşit işe eşit ücret

Adalet Bakanlığı
    Veri Hazırlama Kontrol Uzmanı

Peki daha önce özelde hiç çalıştınızmı?Hani bazı özelde çalışanlar vardır örnek:1000 tl alırlar devlete girip 2000 alırlar ama beğenmezler(yanlış anlaşılmasın),yani özelde sizin arkadaşlarınız ne kadar kazanıyor?

• Aynı işi özelde yapmadım.
    Özelde satış temsilcisiydim ve maaşım bugünkü dolar hesabundan net 2.000TL idi. Masrafım şirket tarafından karşılandığı için ben maaşımla B likit fon alırdım.
  • quote:

Aynı işi özelde yapmadım.
    Özelde satış temsilcisiydim ve maaşım bugünkü dolar hesabundan net 2.000TL idi. Masrafım şirket tarafından karşılandığı için ben maaşımla B likit fon alırdım.

Nerde yaşıyorsunuz?
  • Anlaşılan aza kanaat edeceğiz.
  • üniversiteye hazırlanıyorum.Ayda 1000 1500 tl kazanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knoxville -- 31 Ocak 2012; 0:12:05 >
  • quote:

quote:

Aynı işi özelde yapmadım.

Nerde yaşıyorsunuz?

İstanbul
  • haftalık 2000tl civarı su ürünleri okudum şu anda ayakkabı atolyem var.
  • @bugra34
    nerde atölye??
    siprariş üzerine mi çalışıyorsun? kadın erkek neler var?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.