Şimdi Ara

Ne kadar maaş alıyorsunuz? (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
23
Favori
12.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 20deSur

quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

quote:

liseyi bitirip direk başlarsam 2k üniversiteyi iyi bi yerde okursam 4k+

bölüm?

Uçak bakım bölümü. Liseyi bitirip direk bi uçak firmasında teknisyen olarak başlarsam 2k + tabi işinde iyi olmak lazım. Eğer üniversite okuyup uçak mühendisi olabilirsemki çok zor bişey o zaman +5 k. Thy ye ye girebilirsem eğer, onun kendi sınavıyla oda teknisyene +5_6k veriyor. Mühendis olarak girersen işte o zaman +10k.
    Ama tabi öyle kolay bişey değil uçak mühendisi olmak çok aşırı zor.

Uçak lisesi var mı yoksa her liseyi bitiren girebiliyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eghnacr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

quote:

liseyi bitirip direk başlarsam 2k üniversiteyi iyi bi yerde okursam 4k+

bölüm?

Uçak bakım bölümü. Liseyi bitirip direk bi uçak firmasında teknisyen olarak başlarsam 2k + tabi işinde iyi olmak lazım. Eğer üniversite okuyup uçak mühendisi olabilirsemki çok zor bişey o zaman +5 k. Thy ye ye girebilirsem eğer, onun kendi sınavıyla oda teknisyene +5_6k veriyor. Mühendis olarak girersen işte o zaman +10k.
    Ama tabi öyle kolay bişey değil uçak mühendisi olmak çok aşırı zor.

Uçak lisesi var mı yoksa her liseyi bitiren girebiliyor mu ?

Var. Eskişehir sabiha gökçen endüstri meslek benimki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yah he he
  • Çooh napıcan muhasebeci misin olum. Beynin sulanmış la senin ev bakmaya geldim varmı ev.

• Kendi işyerim maaş almıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _Glorious_

Mühendisliklerle ilgili sorusu olan arkadaşlara burdan toplu cevap vereyim

Şimdi Türkiye'de iş yapan mühendislikler temel mühendisliklerdir. Yani Makina, İnşaat, Elektrik. Bunun yanında Bilgisayar da kısmen iyidir. Sakın ha adına aldanıp mekatronik, genetik vs yazmayın. Şimdi bu mühendisliklere yakından bakarsak

Elektrik:
    Kendi mesleğim olduğu için bundan başlayayım Elektrik Mühendisliği çok geniş ve iş imkanı çok fazla olan bir mühendisliktir. + olarak mezun sayısı çok azdır. Ben mezun olmadan iş teklifi aldım. Elektriğin alt dalları vardır otomasyon, AG-OG, Tesis, Yüksek gerilim gibi. Yurt dışı imkanları da çok iyidir. Ayrıca otomasyon alanı zevklidir ve gelişmekte olan bir sektördür. Bina otomasyonu, akıllı ev, scada sistemleri gibi.

Makine:
    Maalesef bü mesleği bitirdiler. Çok gerekli bir dal ama Türkiye'de iş bulamıyorlar. Çünkü çok ama çok mezun var. İşletmeyi geçti o yüzden tavsiye etmem.

İnşaat:
    Bunun da çalışma alanı iyidir. Makine'ye kısmen daha iyidir.

Mühendislik isteyen birine benim tavsiyem İTÜ Elektrik :)

hocam mekatroniğin nesini gömdün anlayamadım. adına aldanıp yazmayın demişsin ama o övdüğün otomasyonun tamamı mekatronik ürünüdür. Temel anlamda saydığın şeylerin hepsi mekatroniğin bünyesinde var. ayrıca bir makinacı kadar parça işiiyle uğraşıyoruz.

bilgi kirliliği olmaması açışından yazdım. Mekatronik ile ilgli soruları da alabilirim bknz. imzam

• quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

yaş 28, kuru 660tl part time ek işlerimi saymadım, ek işlerle 1200ü buluyordur.

millet 30 undan sonra kendine araba alıyor. ama siz 1200 tl ile ne bilim nası yetiyo size ?

daha 30a 2 sene var
  • Nancy Ajram kullanıcısına yanıt
    neden hocam ?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jambon

En kolay mesleği edinip te 4000 ( dört bin tl ) alınıyorsa bu ülke zaten bitmiştir.

Kapıkule sınırından yazıyorum ben gidiyorum bu ülkeden
  • liseliler ne güzel saydırıyor değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: -StrongeR-

15 yaşındayım ayda 6.000 lira kazanıyorum

Şaka lan şaka ne parası burs vardı onuda kestiler

sadece biraz koyulaştırdım -_-
  • Yaş 23 aylık yol ve yemek hariç 2000i buluyor şuan. Allah herkesin gönlüne göre versin.
  • burası dh konu dışı dostum böyle şeylere hazır ol :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khal Woof

Üniversite öğrencisine part time yaptırırlar mı bundan.Daha önce bir kez kuru sıkı tutmuşluğum var.Ve tek saçma ile ağaca sıkmıştım.

Yok dostum part time olmaz

• 1850 + 650 ek ders. Ocakta zamlı 2650'yi bulacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

quote:

Orijinalden alıntı: _Glorious_

Mühendisliklerle ilgili sorusu olan arkadaşlara burdan toplu cevap vereyim

Şimdi Türkiye'de iş yapan mühendislikler temel mühendisliklerdir. Yani Makina, İnşaat, Elektrik. Bunun yanında Bilgisayar da kısmen iyidir. Sakın ha adına aldanıp mekatronik, genetik vs yazmayın. Şimdi bu mühendisliklere yakından bakarsak

Elektrik:
    Kendi mesleğim olduğu için bundan başlayayım Elektrik Mühendisliği çok geniş ve iş imkanı çok fazla olan bir mühendisliktir. + olarak mezun sayısı çok azdır. Ben mezun olmadan iş teklifi aldım. Elektriğin alt dalları vardır otomasyon, AG-OG, Tesis, Yüksek gerilim gibi. Yurt dışı imkanları da çok iyidir. Ayrıca otomasyon alanı zevklidir ve gelişmekte olan bir sektördür. Bina otomasyonu, akıllı ev, scada sistemleri gibi.

Makine:
    Maalesef bü mesleği bitirdiler. Çok gerekli bir dal ama Türkiye'de iş bulamıyorlar. Çünkü çok ama çok mezun var. İşletmeyi geçti o yüzden tavsiye etmem.

İnşaat:
    Bunun da çalışma alanı iyidir. Makine'ye kısmen daha iyidir.

Mühendislik isteyen birine benim tavsiyem İTÜ Elektrik :)

hocam mekatroniğin nesini gömdün anlayamadım. adına aldanıp yazmayın demişsin ama o övdüğün otomasyonun tamamı mekatronik ürünüdür. Temel anlamda saydığın şeylerin hepsi mekatroniğin bünyesinde var. ayrıca bir makinacı kadar parça işiiyle uğraşıyoruz.

bilgi kirliliği olmaması açışından yazdım. Mekatronik ile ilgli soruları da alabilirim bknz. imzam

Şimdi şöyle söyleyeyim. Devir artık bir konuda uzmanlaşma devri. Mekatronik ise biraz ondan biraz bundan yani ne makina, ne elektrik ne de yazılım. Elektrik mühendisliği bile kendi içinde çok ayrılıyor. AG-OG, otomasyon, Yüksek gerilim. bir konuda uzmanlaşmak her zaman en iyisidir

• quote:

Orijinalden alıntı: _AdreaLisT

quote:

Orijinalden alıntı: DexterMorgan2013

quote:

Orijinalden alıntı: _AdreaLisT

pmyo öğrencisiyim şimdilik 300 tl mezun olunca 3100 civarı

Hocam pmyo 2 yıllık poliS yetistiriyo çıktıktan sonra nasıl 3100 alacaksın merak ettim? Akademi mezunları bile o kadar almıyo.

2015 'de mezun oluyorum 2015'de polis maaşlarına bakmanızı şiddetle tavsiye ederim bunun yanında operasyon ücretleri vs vs.

Valla Baktımda cidden öyleymiş.ben 1800 falan sanıyodum 2 polis maaşını hocam sen kaç puanla girdin pmyo ya?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• öğrenciyim kredi ve ailemin gönderdiği para dışında ek bi gelirim yok. yurtdışında çalışma hayalim var ilerde bakalım eğer ilerde iyi kazanırsam editlerim :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.