Şimdi Ara

Ne İzlesem? 256 harika film önerisi. [Güncel: 14 Mayıs 2020] (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
514
Favori
512.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soyle bir sayfa gormustum http://www.dfilm.org guzel bir listeye benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet00110011 -- 31 Ağustos 2019; 1:51:3 >
  • listeye ek filmler koyar mısınız
  • Belgesel versiyonu var mi bu konunun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya da dizilerin de yer aldığı bir konu

• joker ve son ramboyu izledim tavsiye etmem
  • bi up yapalım aşagı kaçmış
  • Ne İzlesem? 256 harika film önerisi. [Güncel: 14 Mayıs 2020]
  • Salyut 7
    Bilimkurgu izleyenlere tavsiye ederim iyi film...

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (Lock, Stock and Two Smoking Barrels)

Snatch filmini seven bunu mutlaka sever...

Bu gece izledim. İzlemeyen varsa izleyebilir çok iyi filmler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam artık böyle filmler yok ne yazık ki aklıma geldikçe açar açar izlerim keşke sizin gibi ilk kez izlemiş olsaydım :)
  • izlemeyenler bu filmlerede bakabilir

Ne İzlesem? 256 harika film önerisi. [Güncel: 14 Mayıs 2020]Ne İzlesem? 256 harika film önerisi. [Güncel: 14 Mayıs 2020]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 8 Nisan 2020; 18:16:34 >
  • Tavsiye ederim herkese göre değil öyle 2 saat kafam dağılsın diye izlenecek bir film de değil. Kaotik ortamları sevenler bakabilir. Ben beğendim.

Ne İzlesem? 256 harika film önerisi. [Güncel: 14 Mayıs 2020]
  • kore filmlerini sevenlere tavsiyemhttp://efullizle.com/parazit-parasite-izle-2019/ ben izlemiştim çok sevmiştim.
  • Bir süredir yeterli vakit yaratıp doğru düzgün film izleyemediğim için yeni öneriler de bulamıyordum. Corona sağ olsun bol bol film / dizi izleme şansım oldu. Bu sayede 40 yeni film önerisi ekledim listeye. Kolaylık açısından aşağıya da ekliyorum listenin yenilerini. İyi seyirler dilerim

217- Upgrade (Teknolojinin gündelik hayatla iyiden iyiye iç içe girdiği bir kurgusal gelecekte geçen filmde, teknolojiden olabildiğince uzak kalmayı deneyen Grey Trace karısının cinayetini çözebilmek için sırt çevirdiği teknolojinin yardımına ihtiyaç duyacak)

218- Gi-eok-ui bam / Forgotten (Kaçırılan bir adam son 19 güne ait hafızası kayıp biçimde evinde döner. Fakat ev diye döndüğü yer aslında bıraktığı şeyden çok uzaktır. Sonunu tahmin etmeye çalışırken yorulacağınız harika bir gizem filmi)

219- Searching (Bir baba, kızı ortada hiçbir fiziksel iz bırakmadan kaybolunca, onu dijital izlerini takip ederek bulmaya çalışır. Yalnızca bilgisayara ekranı üzerinden anlatılmasıyla son derece farklı bir film. Sonuna kadar da merak ettiriyor)

220- The Ballad of Buster Scruggs (Vahşi batıyı pek gösterilmeyen yönleriyle anlatmaya çalışan, biri güldürürken diğeri ürküten 6 farklı hikayeden oluşan bir Coen biraderler harikası. Kesinlikle izlenmeli)

221- Dangal (Erkek çocuk beklerken doğan kızlarını güreşçi olmak için zorlayan bir babanın gerçek hayattan uyarlanan destansı hikayesi. Yavaş bir film fakat kültüre de biraz ilginiz varsa sizi fazlasıyal tatmin edecektir)

222- Bahubali (1 ve 2) (Bir Hint destanından uyarlanan bu kahramanlık filmi, göz kamaştıran görsel efektleriyle aynı zamanda hem çok iyi bir savaş filmi olmayı başarırken hem de başarılı bir dram)

223- The Interview (Amerikali showman Kuzey Kore lideri ile kimsenin cesaret edemeyeceği bir röportajı gerçekleştirmek üzere yola koyulur. Harika popüler kültür göndermeleri içeren başarılı bir komedi filmi)

224- Game Night (Yakın arkadaş ortamıyla beraber oyun akşamı düzenlerler fakat hiç hesapta olmayan gelişmeler yaşanır. Absürd mizahın başarılı örneklerinden, güldürmeyi iyi bilen Horrible Bosses'ın prodüktörlerinden)

225- Tag (Çocukken başlattıkları "ebelemece" oyununu hayatları boyunca sözleşen bir grup arkadaşın gerçek öyküsü. Keyifli bir aile filmi olarak önerilebilir)

226- Happy Death Day (Bir öğrenci doğum gününde kampüs sınırları içerisinde öldürülür ve kendisini yatağında bulur. Ölümünün arkasındaki sırrı çözene kadar öldüğü günü tekrar tekrar yaşamaya devam edecektir. Komedi ile gerilimi tuhaf bir şekilde başarıyla harmanlayan bir yapım)

227- Polar (Mads Mikkelsen + John Wick gibi düşünürseniz ortaya aşağı yukarı bu film çıkar. Son derece başarılı aksiyon sahnelerine biraz daha ilgi çekici bir senaryo ekleyebilselermiş tadından yenmezmiş)

228- Mud (Birilerinden kaçarken saklandığı yerde iki çocukla karşılaşan adam, kurtulmak için bu çocukları kullanabileceğini fark eder. Başarılı bir dram fakat biraz temposu düşük)

229- Get the Gringo (Meksika'da yakalanan bir Amerikalı suçlunun, genç bir Meksikalının yardımıyla hapishanede hayatta kalmayı öğrenme hikayesi. Çok derin bir hikayesi yok fakat keyifle izlenir)

230- The Judge (Ünlü avukat Hank Palmer'ın en zor davası, cinayetle suçlanan bir hakim olan babasının suçsuzluğunu kanıtlamak olacak. Zira Hank bir yandan davayı sürdürürken bir yandan belirtileri iyiden iyiyiye gösteren babasının yaşlandığı gerçeğiyle yüzleşmek zorundadır. Düşük tempolu bu dram filmi harika oyunculuklarla meraklısını cezbeder)

231- Pain & Gain (Hayatları spor salonundan ibaret 3 arkadaşın cinayet, adam kaçırma, haraç gibi pek çok belaya bulaşmaları ile sonuçlanan tuhaf hayat hikayelerinin anlatıldığı bu film, aslında gerçek bir olayı anlatıyor)

232- An American Crime (60'lar Amerika'sında geçen bu gerçek hikayede, pek çok çocuk evlat edinen ve bu çocuklara pek de ideal şartlarda bakmayan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Son derece çarpıcı bir film)

233- Crazy, Stupid, Love. (Steve Carell, Ryan Gosling, Emma Stone, Julianne Moore gibi harika oyunculuklar ile başarılı bir senaryoyu birleştiren bu filmde; karısının boşanmayı istemesi üzerine sarsılan orta yaşlı bir adam, kadınların ilgi odağı bir gençten yardım istiyor. Başarılı bir komedi filmi)

234- Triple Frontier (Özel kuvvetlerde görev yapmış bir grup asker,bir uyuşturucu zengininin evini kolay hedef olarak belirleyip orayı soymaya karar verirler. Ama asıl problem parayla beraber kaçmaktır. Harika aksiyon sahneleri bulunan başarılı bir film)

235- Fractured (Kızı geçirdiği bir kaza sonucu hafif yaralanınca acilen hastaneye giden bir adam, aslında karısının ve kızının var olmadığını iddia eden hastane personeli ile karşılaşır. Son saniyesine kadar gerçeği sorgulatan harika bir film)

236- A Quiet Place (Kıyamet sonrası bir distopyada dünya sese aşırı duyarlı yaratıkların hükmündedir. Bu atmosferde hiç ses olmadan hayatta kalmaya çalışan bir ailenin aksiyon ve gerilim dolu macerasına tanık oluyoruz. Bir an bile sıkılmadan bitirebileceğiniz zekice kurgulanmış bir film)

237- Uncut Gems (Temposu bir an bile düşmeyen, adeta izlerken yorulduğunuz bir başyapıt. Peşinde sürekli birileri olan, sürekli ya kaçan ya kovalanan bir kuyumcunun akıl almaz hikayesi. Muhakkak izleyin)

238- Get Hard (İşlemediği için hapse gönderilmek istenen son derece naif iş adamının, hapishanede hayatta kalmayı öğrenmesi için tam 1 ayı vardır. En az birkaç kez sesli güleceğiniz bir komedi filmi)

239- Andhadhun (Spoiler vermeden filmi tarif etmek biraz zor fakat, görmemesi gereken bir şeyi gören (?) kör bir piyano sanatçısının gerilim ve aksiyon dolu harika hikayesi. 140 dakika boyunca sıkılmadan izleyeceğinize garanti verebilirim)

240- Klaus (Sıcak ve keyifli bir animasyon, izlediğim en iyi 3 animasyondan biri diyebilirim.

241- Drishyam (İstemeden de olsa bir suça dahil olan ailesini, Hindistan'ın korkunç yetkilere sahip polisinden korumak için akıl almaz tedbirlere başvuran bir babanın hikayesi. Hafif gerilim ve bol akıl oyunları dolu)

242- Gerald's Game (Orta yaşlı bir çift ilişkilerini canlandırmak için medeniyetten uzak bir kulübede bir haftasonu geçirmeye karar verir. İşe biraz da fantezi katmak için kadını yatağa bağlayan adam aniden kalp krizi geçirerek hayatını kaybeder. Kadının hayatta kalma mücadelesi bir süre sonra gerçeklikle arasındaki bağı bile sorguladığı başarılı bir kurguya dönüşecektir. Hafif gerilimli güzel bir film)

243- Gisaengchung / Parasite (2019 yılının en iyi filmi de dahil olmak üzere toplam 4 Oscar ödüllü bu inanılmaz film, fakir bir ailenin kendilerini yavaş yavaş zengin bir ailenin evine yerleştirmeye çalışırken hiç hesapta olmayan bir sürprizle karşılaşmaları üzerine yaşanan olayları konu alıyor. Gerek senaryo, gerek oyuncluklar gerek ise sinematografi açısından tekrar tekrar izlemelik bir şaheser)

244- Ittefaq (Bir dedektif bir suç mahaline ait hikayeyi orada bulunan iki kişiden dinler. İkisinin de hikayesi farklıdır ve birbirlerini suçlar niteliktedir. Peki suçlu kim? Sizi son ana kadar merak içinde bırakan o filmlerden biri daha)

245- Taare Zameen Par / Like Stars on Earth (Aamir Khan'ın en iyi filmlerinden biri olan bu filmde, öğrenme güçlüğü çeken bir çocuğun gözünden dünyayı görme şansı bulacaksınız. Ailecek izlenebilecek sıcak ve keyifli bir film. Oyunculuklar ise inanılmaz)

246- Hacksaw Ridge (İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir kahramanlık hikayesini anlatan bu filmde; inançları gereği asla bir silah kullanmayacağını söyleyen ve bu sözünü son ana kadar tutan bir askerin nasıl savaşın gidişatını değiştirdiğine tanık olacaksınız. 2 Oscar ödüllü bir şaheser)

247- Gok-seong / The Wailing (Kore yapımı bu doğaüstü gerilim filminde, küçük ve kendi halinde bir Kore köyüne yerleşmeye karar veren bir Japon'un gelişiyle başlayan felaketler anlatılıyor. Kore kültürünün en bağnaz yanlarını ortaya koyduğu için çokça eleştirilen bu film fazlasıyla gerilim ve gizem içerir)

248- Ah-Ga-Ssi / The Handmaiden (Genç bir Japon soylusunun hizmetçisi olarak hanesine dahil olan bir hizmetçinin hikayesi gibi anlatmaya çalışsam da aslında spoiler vermemek için konusuna dair yorum yapmaktan kaçınamyı tercih ettiğim ve büyük hayranlık beslediğim bir film. 3'er gün arayla 3 kez izledim ve her izlediğimde çok daha fazla keyif aldım bu filmden. Bana güvenin ve sizi bambaşka bir dünyaya sürükleyecek bu filmi izleyin derim)

249- Jojo Rabbit (Hitler sempatizanı küçük bir çocuk, annesinin tavan arasında bir Yahudi kızı sakladığını öğrendiği zaman kafasındaki doğruları sorgulamaya başlar. Eğlenceli bir dille anlatılmasına rağmen aslında acıklı bir hikayesi olan Oscar ödüllü harika bir film.

250- Plagi Breslau (Şehrin en işlek yerinde her gün saat 6'da korkunç metodlarla cinayetler işleyen bir seri katilin araştırıldığı başarılı bir gizem/gerilim filmi. Hakettiğinin çok altında puan almış olsa da şans verilmeli)

251- Chinjeolhan geumjassi / Lady Vengeance (İntikam üçlemesi olarak bilinen Oldboy'un da dahil olduğu serinin benim en sevdiğim filmi. Haksız yere hapse atılan bir kadının 13 yıl boyunca planladığı intikamını konu alan film, Chan-Wook Park'ın alışması zor tarzını benimseyebilirseniz sizin de favorileriniz arasında yer alabilir.

252- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Kızı öldürülen ve failleri bir türlü bulunmayan bir kadının sesini duyurmak için ilginç bir yol seçtiği, gerçek bir hikayeden esinlenilen öyküsü. Harika oyunculuklarla göz dolduran 2 Oscar ödüllü bir başyapıt)

253- Green Book (Irkçılığın tavan yaptığı 60'lı yıllar Amerikası'nda geçen bu gerçek hikayede, sanatını icra etmek üzere ırçılığıyla ünlü güney eyaletlerine konser vermeye giden siyahi bir piyano sanatçısının hayatı konu alınıyor. En iyi film dahil 3 Oscar ödülü kazanmış inanılmaz bir film)

254- Knives Out (Zengin bir ailenin en büyüğü, tüm ailenin beraber yaşadığı malikanede ölü bulunur. İsimsiz bir davet, ünlü bir dedektifi bu suçu araştırmaya çeker. Son ana kadar gizemini korumayı başaran kusursuza yakın bir film. Suç, gizem ve komedi türlerinin başarılı bir harmanı)

255- Mortal Engines (Kaynakların oldukça azaldığı ve şehirlerin hareket edebilen makineler haline geldiği fütüristik/steampunk bir distopyada geçen film, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yönetmeni tarafından çekilmiş. Bunun etkisini de devasa dünyaları başarıyla yansıtmasında görebiliyorsunuz. Beklenen ilgiyi görmemesine rağmen bence potansiyeli yüksek bir film)

256- The Gentlemen (Milyon dolarlık uyuşturucu ağını satmaya karar veren bir mafya liderinin bu kararı Londra'nın altını üstüne getirecektir. Oyunculukların, senaryonun ve sinematografinin kusursuz olduğu bu filmi şiddetle öneririrm)

• listeye şöyle bi baktım gerçekten hoşuma gitti seçilen filmler şunu söylemek isterim kesinlikle listede yer alan captain phillips filmini izleyin. insana *ben bu zamana kadar film izlediğimi sanıyordum, gerçek film buradaymış* dedirtebilme kabiliyeti var
  • Listede göremedim,

Spectral eklenebilir..

Harika bir bilim kurgu filmiydi.İyi kurgulanmış acaba yapılabilir mi dedirten ilginç bir yapımdı.
  • Ne izlesem derdine son verecek filmleri bir liste halinde linkini paylaştığım Youtube kanalında bulabilirsiniz.

Listede şu anda 75 adet film mevcut.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PL47ABoLAR6yapAnWs970ihpb-BQ2chlCl
  • Yanlış anlamayın ama burdan bi kac film izledim cok kötüydü

• Faıthful kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam ne yanlış anlaması. Zevk subjektif bir olgu değil mi en nihayetinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faıthful

Yanlış anlamayın ama burdan bi kac film izledim cok kötüydü
    İlla kötü vardır içlerinde ama buradaki filmlerin %90'ı gerçekten güzel. Hatta ben buradaki filmlerin çoğunu kendim izlemişim bile arada göz gezdiriyorum canım çekerse diye zor buluyorum çoğunu izlediğimden.
  • Herkes farklı düşünebilir,bakış açınıza uymayabilir ben bir çoğunu izledim çok beğendiklerim oldu,aynı keyfi almadığım filmlerde oldu,bu herkes için farklıdır kimisi bu listeyi beğenmez farklı liste yapar,bunada saygı duyarım.

Velhasılı kelam bu vesileyle konuyu hazırlayan,katkıda bulunan herkese Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.