Şimdi Ara

NE İSTİYORSUNUZ BİZDEN? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
2.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motor kullananların %70'i maganda olduğundan, siz %30 luk kısımda olsanız bile maganda olarak anılırsınız.
  • Bende motorcuyum , 600cc üzeri racing ve mt09 gibi naked motorların parayı bastıran herkese satılmasına karşıyım. Egzost konusuna gelirsek , orjinalinden sesi fark edilir şekilde çıkan 250 lik motorlar bile var ve bu sesler evinde uyuyan çocuğa bile ninni gibi gelir öyle tatlı sesleri vardır, bu tarz egzostlar piyasada bulunmakta . Ama tutupta ybr125 e soba borusu takıp , warexli şahin gibi basbas bağırtanlara karşıyım , velhasıl kelâm 600cc racing ve nakedları ciddi bir eğitimi olmayana satmamaları , ve belli bir desibeli geçen egzost sesli araçlarıda trafikten men etmeleri gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendaryTURK -- 20 Aralık 2017; 20:26:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsan it kopuk olunca motor, araba fark etmiyor.

• Ben de şu egzozundan mahalleyi ayağa kaldıran araçlardan (motor, otomobil vs fark etmez) ve sürücülerinden nefret ediyorum. Yahu tamam gündüz vaktidir veya otoyoldur ve seni fark etmelerini sağlıyordur, o ses kabul de arkadaş akşam akşam, gece gece sokaktan mahalleden geçerken niye bağırttırıyorsun? Hayır yedi ceddinizin kulaklarını çınlatıyoruz ağzımız bozuluyor. Bundan birkaç ay önce mahallede yürüyorum kekonun biri altındaki kıytırık motorunun egzozuna bir şeyler yapmış. Torpil patlaması gibi ses çıkarıyor ve akşam 21.00 ve sonrası gibi. Yanımdan geçerken bir patlattı ödüm koptu. İhbar edecepim edene ladar gözden kayboluyor bir de karanlık. Aynı kekoluk otomobillerde de yapılıyor. Saykonun birine denk geleceksiniz sıkıp bırakacak o olacak. Azıcık medeniyetten nasibinizi alın, insan olun. Konuyu açan sözlerime alınmasın onu hedef alarak söyşemiyorum, ortaya konuşuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Sıcacık arabanızda giderken diyorsunuz da motor kullan diye kafana silah mı dayıyorlar ?

Kafalar bukadar çalışıyor işte. 300km hız yapan motor 90 bin lira, ama sizin bindiğiniz en kötü araba 30 bin lira. Ayrıca 40dan aşağı taşıt kredisi çıkmıyor. Burdan ne anlarsın veya anlayabilirmisin bilmiyorum.

• yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Diğer arkadaşa katılıyorum. Ölmesi gerekenlerin trafikte kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Mağdur edebiyatı dediğiniz şey sizin tenezzül bile etmediğiniz bariyerlerde kopan kafalar. Asfaltlara dökülmüş yanık motor yağları yüzünden hiçbir suçu olmadan düşüp sakat kalan motorcular. Senin en yakın zamanda temiz bir patates reçetesi yemen dileğimle güzel arkadaşım. Umarım o korkudan binemediğin ve kötülediğin motorun sürücüsünün bir gün bir kazada sana ilkyardım yapar ve 360 derece dönüp savunmaya başlarsın motorcuları. Yokuşta bile kalkamayan korkak şoförler gelmiş burda akşama kadar 2 tekerle istanbul trafiğinde uğraşanlara laf ediyor. Siz önce o elinizdeki telefonu bırakıp aynalarınıza bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaiserslautern34

quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Sıcacık arabanızda giderken diyorsunuz da motor kullan diye kafana silah mı dayıyorlar ?

Kafalar bukadar çalışıyor işte. 300km hız yapan motor 90 bin lira, ama sizin bindiğiniz en kötü araba 30 bin lira. Ayrıca 40dan aşağı taşıt kredisi çıkmıyor. Burdan ne anlarsın veya anlayabilirmisin bilmiyorum.

90 bin az para mı ? Araba alınır o paraya. Motorda 300 km yapan adam ölümü göze almıştır zaten. Kaporta falan yok ne hava yastığı var ne emniyet kemeri var. Direk ölüyorsun.

• Krone K kullanıcısına yanıt
    Ya işte direk onu anlayacağını biliyordum. Anlamayacağını da. Tmm açayım senin için. Diyomkiiii en iyi motor 90 bin lira. En iyi arabayı geç en kötü araba 40 bin lira. Şimdi anladın mı. Motor 4e bile alınabiliyor. Umarm anlamışındır.

• Kaiserslautern34 kullanıcısına yanıt
    Cok konusuyosun, bos konusuyosun, laf salatasi yapiyosun. Hadi git baska yere ac tezgahini senle ugrasamam....

Kalibren yetmez paşam :***

• Kaiserslautern34 kullanıcısına yanıt
    laf konuştu bal kabağı
  • Mantıklı şeyler söyleyince her cahil gibi hakaret ve yakıştırmaya geçti işte. Böyle kafası yontulmamış adamlar gidip motor tutkusuna lâf atıyor. Aklıma birşey geldi bizim salondan. Aşağı eklerim.

NE İSTİYORSUNUZ BİZDEN?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaiserslautern34 -- 22 Aralık 2017; 22:57:29 >
    Zoruna mı gitti paşam :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaiserslautern34

Mantıklı şeyler söyleyince her cahil gibi hakaret ve yakıştırmaya geçti işte. Böyle kafası yontulmamış adamlar gidip motor tutkusuna lâf atıyor. Aklıma birşey geldi bizim salondan. Aşağı eklerim.

NE İSTİYORSUNUZ BİZDEN?

tutkunuz batsın

• Siteminizde kısmen haklı olmakla birlikte "yarış motoru" diye tabir ettiğimiz motosikletler konusunda büyük oranda haksızsınız.

Uzun yıllardır bisiklet ve otomobil kullanan ve şimdilerde scooter türü küçük bir motor almayı düşünen biri olarak şunu söylemeliyim k, araç sürücüleri çok dikkatsiz ve iki tekerlere karşı biraz da altlarındaki arabadan dolayı egoistçe tavırlar içerisindeler. Otomobil alan herkes kendisini çokönemli ve acil işi olan birisi zannediyor. Yaya geçidinde normal olarak durup yayalara yol verince bile diğer araç sürücüleri sabırsızlanıyor.

Fakat trafikte karşılaştığım yüksek cc'li motosiklet sürücüleri maalesef otomobil sürücülerinden çok daha fazla maganda. Yeşil yanınca motoru o kadar bağırtarak kalkmak, sıkışık trafikte sürekli gürültü yapmak, trafik sıkışıkken emniyet şeridinde 150'yle gitmek... Orta şerit 100, sol 130 gibi seyrederken abartısız söylüyorum, 200 ile makas atarak gitmek... Genelleme yapmak istemiyorum ama racing türü motor kullanan 10 motorcudan 9'u bu şekilde. Biraz da bu yüzden insanlarda ön yargı oluşuyor.

Altında 1000cc'lik motor var diye 250 km basmak veya motor sesiyle insanları taciz etmek gibi bir hakkın yok.

• her gördüğüm motorcuya yol veririm şerit açarım geçsin diye sıkışık trafikte ama geçen yaya olarak gidiyorum yanımda yaşlı teyzem var motorcunun teki kükrete kükrete geçiyor cadde de. apartmanların camları titriyor ediyor adeta. yahu yaşlı olanı var, evde bebeğini zar zor uyutabilmiş olanı var. nedir yani bu kasti olarak pat pat pat diye motoru bağırtarak geçip gitmek?? Ayıp gerçekten ya şu malca zihniyetten bir çıksın o kişiler yaa
  • JusticeLeague kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, üçü de,o gece yakalanmış, cezai işlem uygulanmış, 155 i aramıştım, bir polis memuru cep,telefonu ile dönüş yaptı.

• agtr A kullanıcısına yanıt
    ohhh çok güzel olmuş teşekkürler duyarlılığınız için de hocam. iyi olmuş o 3 serseriye
  • motorcu denilen kişilerinde birer birey oldugunu unutmamak lazım.

motorcu deyip bir kesimi bir kalıp içine sıkıştırmak yanlış. Motor kullanıp kurallara uyan, insanları rahatsız etmeyen çevreye duyarlı olan binlerce insan var.
    Bu saydıklarımının tam tersini de uygulayan kişiler de malesef var.

Dedim ya bir kesimi bir kalıp içine sıkıştırmak yanlış diye , aynı durum da Araç sürücülerinde de geçerli olmaz mı sizce ? soba borusu büyüklüğün de egzos takmalar, trafikte yanlamalar , makas atmalar say say bitmez... sadece bunlar mı ! şu ülke de 10 araçtan en az 6-7 tanesi o lanet direksiyonun yanındaki sinyal çubugunu kullanmaktan aciz.

Yani ne kadar zor olabilir sinyal vermek? alt tarafı o çubuğa serçe parmagınla dokunsan hareket edecek. ama yok üşeniyor muyuz ? yoksa gerek mi görmüyoruz nedir !

Bunların hepsini alt alta yazip toplarsak bunun sürdüğümüz aygıtla bir alakasının olmadıgını anlamak lazım.
    Sorun insanımız da , Sorun eğitim de , Sorun insan hakların da , Sorun yasa ve cezalar da...

Motosiklet düşman değildir. Özellikle istanbul da trafikte neden aralardan gidiliyor veya neden emniyet şeridi kullanılıyor?
    neden kırmızı ışıkta araya giriliyor? bunların hepsinin bir nedeni var. Çünki kırmızı ışık yandıgın da bir araba gibi sırada beklersen , arkadan gelen araç sürücüsü o an elindeki telefonda whatsaptaki mesajları okurken önünde duran motosikletli arkadaşı görmüyor ! haliyle ne oluyor biliyor musunuz iki araç arasında eziliyor. kaç kişinin başına geldi bu.
    Bu gözler neler gördü E5'te hafif yogun trafikte adam sol camına telefon tutucu takarak dizi izledigini bile gördüm. Sonra bu ve bunun gibiler motosiklet tehlikeli diye serzenişte bulunuyorlar. Kendileri kusursuz oldugundan başkalarını suçlu görmeleri normal bu ülkede...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.