Şimdi Ara

NE İSTİYORSUNUZ BİZDEN? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motorsporlarının hertürlüsünü sevdiğimden benim için sıkıntı yok.

Yalnız bu hobimi yaşamak için yanlış ülkede doğmuşum o ayrı mesele.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende motorcuyum açıkçası motorumu araba gibi şeritimin tam ortasından giderek kullanıyorum aralara girmek beni korkutuyor zira 15 yıl kadar araba kullandım kör nokta nedir ne değildir bilirim. bence motorcunun yeri o aralar değildir lakin şu konuya değinelim önce..

suç tamamen biz ve bizim gibilerde nedenmi? bakalım neden :

Geçtiğimi yıl bu zamanlardı.. ışıklardan kalkış yaptım en öndeyim ancak öyle aralardan falan geçerek en öne gelmedim yani ben geçecekken kırmızı yandı durdum arkamda 5 6 yanımdaki sıradada 5 araç falan var. sarı ve yeşil yanana kadar ben açtım gazı önümde bir yaya ışığı farketmeyip yola atlayınca yavaşladım zaten yavaş akıyordu trafik henüz herkes kalkış yapıyor neyse durmadımda devam ediyorum sadece hızımı azalttım ve yoluma devam edicem bir an bacağımda bir temas hissettim arkamda bir araç sağımdan benim bulunduğum şeride girip beni sol şeritteki arabanın içine sokmaya çalışıyor. biraz gazı açtım oda açtı en sonunda dönüp adama cinayet işleme sebebini onu bu hale neyin getirdiğini beni öldürmek için sebebini sordum kalbim yerinden çıkacaktı kameram herşeyi kaydediyor tabi bunların yanında bana el kol yapıp sağa çektirdi çektik ben motordan inene kadar inmiş zaten aracından elindeki sopayla vurdu 1 2 defa durduğumuz yer şansıma ki ufak bir ilçede yaşıyorum hep takıldığımız biyer ve önünde arkadaşlar duruyormuş yaklaşık 20 dakika boyunca adama karşılık vermek zorunda kaldık. madur edebiyatı yada anarşik yapı vs hiçbirisinden dem vurmayacağım konunun devamına geleceğim :

bu araçtan inip bu hareketleri sergileyen adamı hastanede ve evde sürekli ziyaret edip tanışma ve kaynaşma fırsatı yakaladık şu an samimi olarak görüşmekteyiz ancak konunun asıl önemli noktası : BEN MOTOSİKLETLERİN ŞERİTİ KAPLAMASININ YASAK OLDUĞUNU BİLİYORDUM açıklaması. yani biz motorcular aralara gire çıka şeritimizi terketmişiz haberimiz yokmuş. insanlar motor kullanırken bizleri farketsin istiyoruz ama en büyük yanlışı yapan yine bizler oluyoruz kimse sizi sağdan soldan fırlarken farkedemez.

yine suçlusu bizim olduğumuz olayda 15 16 yasında cocukların egzostu bağırta bağırta gezmesi ve bizlerin bu tiplere tepkimizi koymayışımız bence.. aynı sahin doğan şu bu kullanıcılarına araç sahiplerinin sesini çıkaramayışı gibi.. biz toplum olarak sorunluyuz sıkıntılıyız pskolojik olarak iyi durumda falan değiliz.. mutlu değiliz huzurlu değiliz yani bunlar çok doğal..

Dip Not : Yarış motoru dediğiniz tipte motor kullanıcısıyım. sırasıyla 100cc ile baslayıp 1000cc ye kadar cıkmış 650cc ile kaza yapıp şu an 200cc pulsar rs200 kullanan bir vatandaşım. hararet ve yakıt masrafları bakımlarının pahalı ve masraflı olmasından yani işletim masraflarından dolayı bu aracı kullanıyorum şu an.. kameram hem motorumun üzerinde hem kaskımda hemde arka selede var youtube kanalım yok 1 tane bile video yüklememişimdir internete.. kameralarımda genelde kapalı oluyor ama inanın bu ülkede şu ufacık kameranın caydırıcılığı hiçbiryerde yok.

Polisin dahi ilk sorduğu ehliyet yada ruhsat değil kamera açıkmı sorusu olan bir ülkede bu kamerayı cıkarırsam yolda motor düşmanı birisinin beni öldüreceğinden çok korkuyorum. genelleme yapmamanızı her kesimden insanın motor yada araba kullandığını bilmenizi istiyorum.

• quote:

+TABİİ Kİ EGZOZ TAKICAZ YOKSA TELEFON DA OYNAYAN ARABA SÜRÜCÜSÜ BİZİ NASIL FARK EDECEK?
    +YADA MAKYAJ YAPAN BAYAN SÜRÜCÜ?
    +YADA SİNYALSİZ TRAFİK CANAVARLARIÇ

+Ya da gecenin köründe egzozun sesiyle uykusundan uyanan zavallı insanlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kafayla tez vakitte 2 tekerin zararlarını görürsün hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 19 Aralık 2017; 0:26:19 >
  • Liberal birisi olarak yasaklara karşıyım... haklısın kardeşim... sonuna kadar...

Herkes kurallara uysun, kimseye yasak koymaya gerek yok... yapmamız gereken tek şey, kurallara uymak... ve biraz liberal olup insanların özgürlüklerine karışmamak....

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Sıcacık arabanızda giderken diyorsunuz da motor kullan diye kafana silah mı dayıyorlar ?

belki param yok? talihsiz bir yorum olmus. araba alacak parami veriyorsan hemen alayim bir araba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laaa naptınız şimdi adam sabah kalkıyor ve ne görüyor kızdırdınız şimdi oldu mu??
  • Yarış motoru demiş sen kuryelerin scooterlarını bile dahil etmişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

Sıcacık arabanızda giderken diyorsunuz da motor kullan diye kafana silah mı dayıyorlar ?

belki param yok? talihsiz bir yorum olmus. araba alacak parami veriyorsan hemen alayim bir araba.

Bahaneye bak. Yarış motorundan bahsediyoruz araba parasına satılan şeyler bunlar. Paran yok ama yarış motoru alıyorsun ?

• Motorcuların cogu egzoz takıp kafamızı şişiriyorlar.

Not: Ne arabam var ne motorum.
  • quote:

quote:

quote:

Bahaneye bak. Yarış motorundan bahsediyoruz araba parasına satılan şeyler bunlar. Paran yok ama yarış motoru alıyorsun ?

yaris motoru yazdigini goremiyorum. 4000tl ye enduro motor alabildim ancak. o paraya araba mi var?

• wantastik W kullanıcısına yanıt
    Genel anlamda konuştum
  • Ben de önüne bakarak motor kullanan görmedim mesela. Demek yaşadığımız yere göre değişiyor

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten talismanla 250ye çıkabilsen azrail arkadan selektör yapar😂

Şaka bir yana ben de cadde üzerinde oturuyorum, egzoz sesinin %90’ı şahinci ve apaçilerden. 600 den büyük hacimli da pis bir huyu vardır, kesiciye girdimi maçka parkından 4levente kadar sesi gider.

Mesele insan gibi kullanmak bence.

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Nerden ev alicami komançi motorculara mi sorucam.

Konuyla alakasiz ikinci cumlen icin sana gecmis olsun, her range roverliyi deden sanmaya devam et. Bu psikolojiyle bu korkuylada insan icine cikma aman diyim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

yaris motoru yazdigini goremiyorum. 4000tl ye enduro motor alabildim ancak. o paraya araba mi var?

Ya birader sen dalga mı geçiyorsun konunun ilk mesajına bak. Yarış motorlarını tartışıyoruz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ya birader sen dalga mı geçiyorsun konunun ilk mesajına bak. Yarış motorlarını tartışıyoruz.

dalga gecen sensin. konuda arac tartisanda var fiyatlari elestiren de. herhangi bir mesajimda yaris motoru hakkinda bisey dememisim sende beni bu konuda alintilamamissin. iyice sıvama bence

• Ahahahahaa yav güzel güldüm.

Bi bitmediniz ya. Sanki sinyal vermeyen adam bi motorcuya sıkıntı çıkartıyor. Kurala uymayan yayaya da arabaya da tehlike. Ama o egzos evde dışarda berbat bir gürültü

Ayrıca yarış arabası değil racing ya da super car.

• Yarış motoru değil de en sağ şeritteki arabayı sağlayan motorcuların etliyetleri iptal edilse yeter.
  • Duran trafikte aralardan geçen motorlara saygı duyuyorum, yani biz bekliyoruz diye onlar da beklemek zorunda değil. Fakat akan trafikte iki arabanın arasından geçmeye çalışanlara, kaldırımlardan gidenlere acayip sinir oluyorum. Sonra bir de ışıklarda durmayanlar var mesela, adam hem biz de taşıtız bizi görmezden gelmeyin diye tribe giriyor hem de kırmızı ışıkta tüm arabalar beklerken; yayaların arasına dalıp yoluna devam ediyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.