Şimdi Ara

Ne istiyorsunuz be kardeşim biz dizelcilerden :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizin asıl problemi her zaman bir karşı taraf olduğu gibi burada da benzin ve tüp kullanan tayfa dizele düşman olmuş.
    Dizel demek ticaret demektir, senin yemeğinin ham maddesi bir tır ile gelir ona koyulan yakıt mazottur.
    Dizel demek aracının yakıtını düşünmemek demektir, şehir içi trafik ve ya uzun yol farketmez.
    Dizel demek ikinci el de aracını satarken sıkıntı yaşamayacağını bilmek demektir.
    Dizel demek sana web üzerinden aldığın ürünün ulaşımını sağlayan aracın yakıtı demektir, ona koyulan yakıt gene mazottur.
    Dizel demek çocuğunun daha rahat ve konforlu ulaşımını sağlayan servisinin yakıtıdır.
    Dizel demek toplu taşımadır, hani biz otomobil sahipleri bir taraflarımız rahat ama dışarıda toplu taşımayı kullanıp bu fiyatlar karşısında bile zorlanan bir halk olduğunu unutmamak gerekir. Toplu taşıma benzin olsun bak gör fiyatları :)
    Dizel demek bu kadar ağır ticarinin döndüğü bir alanda yedek parçasından, servisinden, lastiğinden vs. ekmek yiyen insanlar demektir, ağır ticari sanayisini de unutmamak gerekir sonuçta herkes BEYAZ YAKALI DEĞİL !

Dizel'in illa ki dezavatanjı var sağlıksızdır ama benzinli araç sanki çok masum :) Şimdi sorarım size beyaz yakalı benzinci tayfa sizin derdiniz nedir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarlBenz -- 21 Kasım 2018; 14:46:3 >

• Kim bir araç alsa ilk işi "dizel mi ?" diye soran yakın çevrenizde biri varsa bu öfkenin nedeni bence o kişidir. Bak dizel alsaydın o yolu şu kadara giderdin diye hesapta yapar bu kişi. Gizli bir dizel araç yayma cemiyeti üyesi gibi çalışırlar ve haklı olarak da nefret oluştururlar.

Bana kalsa en güzeli elektrikli araç.
  • Yukarıdaki arkadaşa katılmakla beraber dizel motor sesini sevmiyorum
  • Hocam mevcut tabloya gore fiyat farki verilerek dizel alinmaz. Ha önceden alindiysa kullanmaya devam. Cunku dizel yine litre bazinda benzer gucteki benzinliden yine az yakacaktir. Ama bu fark 20bin TL fazla vermeyi gerektirecek kadar degil bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • farmcat kullanıcısına yanıt
    Öfkenin asıl yeri dışarıda ki kişiler değil forumun beyaz yakalı tayfası :)
  • Bana sormamış, ben tüpçüyüm.
  • dünyayı kendi etrafında dönüyor sanmak
  • Benzin+LPG kullanıyorum fakat dizelin yeri ayrıdır. Ayrıca şu çevre kirliliği bahanesi altında dizeli kötüleyenler de birer vaka. Dizele gelene kadar neler var havayı kirleten. Para içinde yüzen zengin iş adamlarının fabrikaları atıkları suya karıştırır, jeotermal enerji tesisleri almış başını gitmiş ama neymiş dizel çevreyi kirletiyormuş vs. Bırakın bunları. Hayır dersin ki az km yapıyorum gerek duymuyorum, aracın sesli çalışmasını sevmiyorum, bakım ücretleri daha tuzlu, satın alırken daha pahallı hiçbirine itirazım yok ama hava kirliliği demeyin, hiç samimi değil.
  • Şuan benzinden alınan ötv 70 kurus daha fazla, ötv oranları eşit olsa dizel daha pahalı olur, kaldı ki kimse dizele zam yapılsın demiyor ve suanki ötv oranları ile dizel teşvik ediliyor, sorun ne o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 21 Kasım 2018; 15:46:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel NOX nedeniyle sağlığa zararlı (bilinen kanserojen); benzin CO2 nedeniyle sera etkisi ve iklim değişikliği sorumlusu...
    En güzeli bisiklete binmek...
  • Trafikte veya yolda yürürken yanımdan, gazlarken geçen dizel motorun egzozundan çıkan kara dumanı solumamla ardından gelen minik küfürler galiba benim nefret sebebim. Bu duruma özel.

Onun dışında dizelle bir derdim yok.

• Ne olursa olsun dizel motorun menzili benzinliye oranla daha yüksektir. Bitti

• Pazar günü dizel araç ile 685 km yol yaptım. Arada dur kalk gidişler de var. Virajlar, inişler, yokuşlar var.

Güzergah: İstanbul-İzmit-Sakarya-Akyazı-Mudurnu-Göynük-Taraklı-Geyve-Sakarya-İzmit-İstanbul.

1 litre dizel ile 22 km yol yaptım.
  • ben TRAKTÖRe binmem

araba dediğin benzinli olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

ben TRAKTÖRe binmem

araba dediğin benzinli olur
    Size reçete olarak Hyundai'nin İ serisi dizellerini ve Accent Blu'yu yazıyorum. Arkasında CRDI yazısını görene kadar dizel olduğunu anlamak bile zor oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 21 Kasım 2018; 16:9:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Size reçete olarak Hyundai'nin İ serisi dizellerini ve Accent Blu'yu yazıyorum. Arkasında CRDI yazısını görene kadar dizel olduğunu anlamak bile zor oluyor.

Alıntıları Göster
    şaka yapıyorum ya param yetmedi almadım.

şuan i20 1.2 mpi LPG :D ile biniyorum.

tamamen maddiyat ile alakalı benım durum.

benzinle zaten bınılmez ya dizel ya lpg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibi arkadas tamamen yanlis anlamis, dizel sahipleri zengin olan kesim, benzinliye goee alirken 20-30bin fark verebiliyor,

Benzinli sahipleri dar ve orta gelirli, coguda lpg ci.

Asil beyaz yakali dizelciler yani bana sorarsaniz.

Hayirli gunler

• Şuanda dizel kullanıyorum ve dizeli sevmiyorum. Bu arada dizel bitti ci tayfaya da çok gülüyorum. Bu ülkede dizel bitmez.

• Valla dizel motor severim bende ama ne hikmetse bizim ailede de atmosferik benzinli hastalığı var,bilerek almıyorlar ama denk mi geldi bana garezleri mi var bilmem imzamdaki araba hariç hiç dizel araç yok.güçsüz atmosferik benzinli motoru sevmiyorum arkadaş kim ne derse desin,hem gitmiyor hemde eşşek gibi yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 21 Kasım 2018; 17:43:17 >
  • Ben hep 50 liralık yakit alıyorum, beni etkilemiyor; konu nedir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.