Şimdi Ara

Ne araba hevesi kaldı - Ne teknoloji (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
2
Favori
30.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
361 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben zaten şu an maddi açıdan kötü demedim ama sorarsan manevi açıdan rezalet.. sadece sevmediğim şey şu 90 lılar mükemmel değildi tabiki ama açlıkdan yolda ölen yollardan böcek yiyen falan insanlar da yoktu.. evet yokluk vardı.. ama o zamanki samimiyet sıcaklık dostluk kardeşlik şu anda yok.. o mahalle kültürü öldü gitti...

Biz akşam geç vakitlere kadar sokaklarda kalırdık şimdi çocukları sokağa salmıyoruz başına bir hal gelir diye..

Sadece abartmadan bu kıyaslamanın doğru yapılması lazım.

Şu anda işler iyiydi evet bak esnaf olarak şunu diyebilirim son iki yıldır düşüş var ve o düşüş böyle giderse emin ol bir kaç seneye kalmaz 90 lıları bile mumla ararız..

Herkes kredilere abanmış durumda aslında insanların maddi varlığı tamamen suni bir varlık her şeyi krediyle alıyorlar çünkü cep telefonu,araba,ev yani aldıkları mal önce bankanın malı aslında bankaya ait..

Allah göstermesin Rabbim göstermesin bir tane büyük özel banka batarsa çorap söküğü gibi gelir devamı milletin elinde ne evi ne arabası kalır altını kalın kalın çiziyorum Allah göstermesin o günleri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 11 Eylül 2020; 13:30:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    HOCAM dur ne yaptın :) Az kalsın kelimeler bir bir dökülecekti ağzımdan ironi olduğunu anlamasaydım :D '' evine ekmek götüremeyen işsiz aç gezenler, sarayda yaşayanlara laf ettirmiyor'' gelinen nokta bu maalesef
  • Bu hükümetten kurtulmadığımız sürece bize rahat yok.
  • Ne araba hevesi kaldı - Ne teknoloji

Hayal bile kuramıyoruz tişikkirler başkanlık sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 11 Eylül 2020; 13:56:4 >
  • Dolarla mi maaş alıyorsunuz??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redmentals

Bu hükümetten kurtulmadığımız sürece bize rahat yok.
    Adamlar senin benim orta halli bir araç almamıza bile tahammül edemezken kendileri devamlı S600 Maybach siparişi veriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla onu bunu bilmem bir erkeğin başına gelebilecek 2 felaket vardır,gerisi faso fiso.

1)20 yaşındaki gençliğini ,güzelliğini bildiğin, arkadaşın olan bir kadınla, o kadın 40 yaşına geldiğinde evlenmek.

2)30 yıl önce avrupaya gidip ,hala yaz tatillerini köyünde geçirmek için 1124 km araç kullanmak.

Bundan daha yıkık , daha enkaz bir hayat yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 11 Eylül 2020; 15:3:0 >
  • avmler full dolu. sıtarbaksta sıra var. kriz yok. 155 i ararın.
  • 1000lik motoru sattırıp 125lik motora geçmemi sağlayan kriz için emeği geçen herkese şükranlarımı iletirim

• Ben bu devirde 11 yıl önce çıkan donanımla pc toplayabildim:) Durum bu kadar kötü maalesef..

• sıfır araba eskiye göre ev almakla aynı oldu nerdeyse alıcaklara tavsiyem 2. el temiz araba bulmaları yönünde olur @n11com 2.el araba satışına girmiş ben biraz bakındım gayet iyi bir girişim olmuş bu zamanda bulunmaz nimet resmen
  • Kapanan şirketlerin icradan satılık pcleri iş görür mü acaba, ölücülere sormak lazım

• Üniversite öğrencisiyim. Bilgisayar fiyatlarını hiç takip etmiyorum. Üniversite öğrencilerine “kendinizi geliştirin” diyorlar. Ben kendime orta seviye bir bilgisayar dahi alamıyorum. Nasıl program yükleyip kendimi geliştiricem? Bi bilgisayarım var menteşesi kırık. Bozulmasın diye katlamıyorum. Bu dönemde eğitim online olacakmış. Bozulursa fena olur benim için. Telefonum hurdaya çıktı. Alınabilir telefonlar 3500-4000 bandında. ( bir telefonu en az 4 yıl kullanırım ) Üniversite hayatım boyunca çalıştım bundan gurur duyuyorum fakat benimle aynı işi yapan akranlarımın alım gücünün bu kadar yüksek olup benim sürünmem beni kahrediyor. Kuzenim Almanya’da 1000€ maaş ile garsonluk yapıyor part time olarak. İstediğini alıp, gezebiliyor. Ben ay sonunu getirmeyi düşünüyorum. Bi telefon almak istese maaşıyla 3-4 telefon alabilirken ben 3 ay maaşımın %80 ini biriktirmeliyim. Araba fiyatlarına hiç girmiyorum bile. Araba denen icat benim için yok hükmünde. Gelecek karanlık, çok karanlık... Önümü göremiyorum burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssdestroyer -- 11 Eylül 2020; 16:13:5 >

• Amaçlarına ulaştılar sonunda bu genç potansiyelini eritip ülkeyi bitirdiler. Gençler bitik durumdalar.

• Neyinize sizin honda civic, monster laptop (sanki çok matah şeyler halbuki sıradan araba ve laptop) köle gibi çalışın müteahhit cuntasına para lazım bentleylerini yenileyecekler, 3 katlı yat yetmiyor 5 katlı yat alacaklar...
  • asıl kredi geri ödemeleri başlasın da seyreyleyelim. alışverişlerin yüzde kaçı krediyle oluyor, takibe düşen sayısının artışı ne kadar? bu sorulara cevap verecek ardı sağlam aktrol aranıyor.

• ak partili vatandaşların bu konuya yaklaşımı...

kılıçdar var, heykel yaptılar, yol yaptılar, batı bizi kıskandı.. falan filan...

şu kafayı yaşamak için neler vermezdim.
  • darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    Ahahaha ' son satırı okumasam çok fena patlayacaktım😂 ' böyle şeyler yazmayın'lütfen şakası dahi sinirlendiriyor insanı bir zamanlar azda olsa gulerdik aktrollere ' şimdi o havada yok ' geçen biri demiş ki' e sen Avrupa'yla bizi karşlaştırıyorsun ' dedim ki 'hani Avrupa bizi kiskaniyordu ? Hicbirsey diyemedi hesabı da kapatmıştır belki çoktan😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.