Şimdi Ara

Ne araba hevesi kaldı - Ne teknoloji

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
2
Favori
30.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 204
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 30 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • darkmoon34 (7 mesaj) DooD_Rox (6 mesaj) themann41 (6 mesaj) Stand Alone (5 mesaj) programmer_onur (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (112 mesaj) Mobil (95 mesaj) Mini (39 mesaj) Uygulama (44 mesaj)
  • @
361 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    961 Mesaj
    Araba için 200 300 bin ler uçuk paralar ..halen çok para ama fakir için .....normal sınıf bile nasıl biriktirir 300bin TL bı kaç sene de anlam veremiyorum ve aliyorlar bu paralara sıfır araç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    461 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: berkolo88

Elinizdekilerin kiymetini bilin. Bu donemde kesinlikle ve kesinlikle ihtiyaciniz disinda harcamayin. Biraz dayanin. Bu kadar degeri ustunde vergiler vs alinan her turlu sey icin gercekten aciyorum. Zenginlik para vs degil !! Her seyin dogru bir degeri var. gerekirse inat edin ama kendiniz ve geleceginiz bu donemde borclanmayin. Keske elimizden bir sey gelse !
    Hocam hayata yeni başlayacaklar ne yapsın. 24 kyk kredisi aldım. 38 ödeyecem. Evim yok arabam yok. Telefonum 4 yıllık. Doğru düzgün kıyafetim bile yok. Bilgisayarım 2. El 250 tl aldığım core duo. Okuduk mezun olduk çalışıyoruz. Para bize uğramadı bile.

• Yüzbaşı
    451 Mesaj

Hocam kusura bakmayın sadece meraktan yazıyorum. İşiniz gereği her hafta 3 şehri geziyorsunuz ve 2012 model aracınız henüz 70.000 km yapmış.
    |
    |
    Cloud Nine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2005 Mesaj
    Bende öyle ülkeden utanılacak hal aldı heryerde arap var paramız değersiz en saçma zamanında doğduk gençliğimiz gitti amerikada ufak cocuklara alınan telefonları bile alamıyoruz modern köleyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj
    Modern köle düzenine geçiş yapıldı despotizim otoriterlik oluşturuldu belli bir zümre her şeyin en iyisini yaşıyacak diğerleri kafalarına atılanlarla yaşayacak bunu resmen yapıyorlar mesaj veriyorlar ama anlayan yok.

Sistemide otoriterliğe göre ayarladılar 83 milyon 2 dudağa bakıyor bu sistemle ne düzelir ?
    Koskoca bir ülkeyiz biz yav küçük bir yer değiliz ki 2 dudak ile yönetilelim.

Ciddi zengin değilseniz çocuk falan yapmayın böyle bir yere yazık o çocuğun zamanlarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-400988AF7 -- 11 Eylül 2020; 2:55:56 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    578 Mesaj

Bana ergen diyene bak sen? Gülüm 35 yaşındayım sen kime ne anlatıyorsun? Aklınca karşındakini ergen sanıp cevap mı yazdın?

1- Yok lise okumak için şehirde olmak gerekiyormuş. Bak sen şu işe ben sanki her yerde lise var sanıyordum. Az olacak ki değeri olsun. Doğalgaz yoktu diyor. Ben doğalgazla doğmadım zaten yoktu. Biz havagazı ve kömürde kullandık. Sen hayatında havagazı denen şeyi gördün mü kullandın mı? Bana üniversite anlatana bak. Ben 96 yılında abimin üniversiteye girişini kendi 2003 yılında össye girişimi hatırlıyorum. Benim zamanımda bile kolay değildi. O yıllarda bile üniversite kıymetliydi torpil aramadan staja gider ve o şirketlerde işe girerdin. Şimdi torpille staj buluyorsun. Gelmiş görmediği geçmişi bana anlatıyor. Hiçbirşey yoktu ithal yoktu diyor nah yoktu o kadar da değil.

2- Benim tarla dediğim yerler alaska falan değildi. Adam bakla tarlasını bölmüş parsel parsel satmış oraya ev dikmişin ne anlatıyorsun sen? Plan yok proje yok denetim yok standart yok. O alaska dediğin yerde arazi bulup şehrin ortasına işe gidebilecek kadar gerizekalı birini tanıyor musun sen? O yok bu yok ama ulaşım var öyle mi? Ev cehennemin dibinde ne hikmetse otobüs gidiyor dolmuş gidiyor oraya. Sana izmirde semt semt sayarım şimdi oralar apartman dolu eskiden birşey yoktu. Diktiler evleri oturuyorlar. Ha boş muhabbet yapacaksan şehrin 40 km ötesindeki bahçe denecek kadar küçük arazi şu an 250 bin lira al ev dik kolaysa. Bakalım o yıllardaki gibi imar alabilecek misin yoksa belediye evini kafana mı geçirecek? Hele hele eski yıllardaki gibi devletin arazisine çökeceksin seçim zamanı imar ve tapu alacaksın, her seçim öncesi 1 kat daha çıkacaksın. Vay vay vay hadi sıkıysa dene bu devirde.

3- Darbe konusunda cahil olan ergen olan sensin. Yok ülke 100 yıl rahat etmemişmiş. Neye dayanarak? Oturma organına dayanarak mı? 60'ta darbe oldu 71 muhtıra 73 muhtıra 80 darbe. 97'yi ben gördüm yaşadım. Sen 97 darbesini gördün mü desem aval aval bakarsın. 97 yılında beden hocası arkadaşı dövdü, arkadaşın babası astsubaydı okula askeri araçla geldi hepimizin önünde boksör öğretmeni dayaktan gebertti adam karşılık veremedi. 2016'da limandayken cuma günü evrak verdiğim adamın pazartesi günü kaçmış olduğunu bir sürü memurun bir daha gelmediğini gördüm. Sen anlatıyorsun? Yok ergenliğime veriyormuş falan filan darbe osmanlıdan beri gelenek olmuş. Senin osmanlıda darbe olduğundan beri haberin var mı şüpheli?

Refah konusuna gelince dünyada geriye giden ülke varsa göster de görelim. Bu ülke 1980'de 1960 yılına göre daha refahlıydı, 2002'de 1980'e göre daha zengindi. Herhalde bugünde geçmişe göre daha refahlı olacak. Bunun aksini iddia edecek bir gerizekalı mı arıyorsun? Şu son 20 yılda her ülke 2-3 kat zenginleşti geriye giden yok. Türkiyede uzayda olmadığına göre bu işten payını aldı. Merak eden açar 2000 yılından bugüne dünyadaki tüm ülkelerde kişi başı milli gelir kaç dolar olmuş görür. Ortada bir mucize veya övünülecek bir performans yok. Dünyada ne olduysa Türkiyede o oldu.

Bu forumda öyle her üyeye ergen falan deme. Hiç ders vermeye çalışma herkese sökmez o. İşsizlikten haberin yok eskilerin bir fabrikadan çıkıp ötekine girdiğinden haberin yok. Onların zamanında kamu dairelerinde işçi alınacaktır yazarken şimdi torpil koymadan kamuda işe giremeyeceğinden haberin yok. Onların 45 yaşında şimdikilerin 60 yaşında hatta 65 yaşında emekli olacağından haberin yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanished Man -- 11 Eylül 2020; 4:31:17 >
    |
    |
    DooD_Rox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    258 Mesaj

Yani diyor ki, Türkiye pazarı patates oldu, bundan sonra olsa olsa makam arabası satılır...
    |
    |
    Cantuğ Ziyagil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    823 Mesaj
    Akp bile dış güçlere karşı koyamıyor. Başkası olsa şimdi dolar 15-20 falandı.

Bence gayet iyiyiz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    699 Mesaj
    Hiçbir heves kalmadı sadce nefes alıp veriyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1526 Mesaj

İleride büyük kitaplara konu olacağımız kuşku götürmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Akhenatonnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    583 Mesaj
    aga bu millet iflah olmaz allah yar ve yardımcın olsun de 1 milyon liralık krediye imza atar sonrada allah yardımcımız olur derdi veren allah dermanıda verir öderiz be der gider 2005 model arabaya 1 milyon bile verir astra nın h kasası bile 100 bin tl ye satılıyor düşünün artık 2 alt kasa olmasına rağmen
  • Teğmen
    163 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Bana ergen diyene bak sen? Gülüm 35 yaşındayım sen kime ne anlatıyorsun? Aklınca karşındakini ergen sanıp cevap mı yazdın?

1- Yok lise okumak için şehirde olmak gerekiyormuş. Bak sen şu işe ben sanki her yerde lise var sanıyordum. Az olacak ki değeri olsun. Doğalgaz yoktu diyor. Ben doğalgazla doğmadım zaten yoktu. Biz havagazı ve kömürde kullandık. Sen hayatında havagazı denen şeyi gördün mü kullandın mı? Bana üniversite anlatana bak. Ben 96 yılında abimin üniversiteye girişini kendi 2003 yılında össye girişimi hatırlıyorum. Benim zamanımda bile kolay değildi. O yıllarda bile üniversite kıymetliydi torpil aramadan staja gider ve o şirketlerde işe girerdin. Şimdi torpille staj buluyorsun. Gelmiş görmediği geçmişi bana anlatıyor. Hiçbirşey yoktu ithal yoktu diyor nah yoktu o kadar da değil.

2- Benim tarla dediğim yerler alaska falan değildi. Adam bakla tarlasını bölmüş parsel parsel satmış oraya ev dikmişin ne anlatıyorsun sen? Plan yok proje yok denetim yok standart yok. O alaska dediğin yerde arazi bulup şehrin ortasına işe gidebilecek kadar gerizekalı birini tanıyor musun sen? O yok bu yok ama ulaşım var öyle mi? Ev cehennemin dibinde ne hikmetse otobüs gidiyor dolmuş gidiyor oraya. Sana izmirde semt semt sayarım şimdi oralar apartman dolu eskiden birşey yoktu. Diktiler evleri oturuyorlar. Ha boş muhabbet yapacaksan şehrin 40 km ötesindeki bahçe denecek kadar küçük arazi şu an 250 bin lira al ev dik kolaysa. Bakalım o yıllardaki gibi imar alabilecek misin yoksa belediye evini kafana mı geçirecek? Hele hele eski yıllardaki gibi devletin arazisine çökeceksin seçim zamanı imar ve tapu alacaksın, her seçim öncesi 1 kat daha çıkacaksın. Vay vay vay hadi sıkıysa dene bu devirde.

3- Darbe konusunda cahil olan ergen olan sensin. Yok ülke 100 yıl rahat etmemişmiş. Neye dayanarak? Oturma organına dayanarak mı? 60'ta darbe oldu 71 muhtıra 73 muhtıra 80 darbe. 97'yi ben gördüm yaşadım. Sen 97 darbesini gördün mü desem aval aval bakarsın. 97 yılında beden hocası arkadaşı dövdü, arkadaşın babası astsubaydı okula askeri araçla geldi hepimizin önünde boksör öğretmeni dayaktan gebertti adam karşılık veremedi. 2016'da limandayken cuma günü evrak verdiğim adamın pazartesi günü kaçmış olduğunu bir sürü memurun bir daha gelmediğini gördüm. Sen anlatıyorsun? Yok ergenliğime veriyormuş falan filan darbe osmanlıdan beri gelenek olmuş. Senin osmanlıda darbe olduğundan beri haberin var mı şüpheli?

Refah konusuna gelince dünyada geriye giden ülke varsa göster de görelim. Bu ülke 1980'de 1960 yılına göre daha refahlıydı, 2002'de 1980'e göre daha zengindi. Herhalde bugünde geçmişe göre daha refahlı olacak. Bunun aksini iddia edecek bir gerizekalı mı arıyorsun? Şu son 20 yılda her ülke 2-3 kat zenginleşti geriye giden yok. Türkiyede uzayda olmadığına göre bu işten payını aldı. Merak eden açar 2000 yılından bugüne dünyadaki tüm ülkelerde kişi başı milli gelir kaç dolar olmuş görür. Ortada bir mucize veya övünülecek bir performans yok. Dünyada ne olduysa Türkiyede o oldu.

Bu forumda öyle her üyeye ergen falan deme. Hiç ders vermeye çalışma herkese sökmez o. İşsizlikten haberin yok eskilerin bir fabrikadan çıkıp ötekine girdiğinden haberin yok. Onların zamanında kamu dairelerinde işçi alınacaktır yazarken şimdi torpil koymadan kamuda işe giremeyeceğinden haberin yok. Onların 45 yaşında şimdikilerin 60 yaşında hatta 65 yaşında emekli olacağından haberin yok.
    Yaşım senden büyük bana namal okuma. Üniv girişini falan hatırlaman güzel:) senin geçtiğin o yollardan ben dolandım geldim. Ulan parasızlıktan siyah önlük giymiş nesile gelmiş sıkıyor. (bana gene bilmiş bilmiş konuşma mavi önlük giydiğini biliyorum:) Fakirliğin dibine vurmuş nesile gelmiş .. üstünde ceviz kırdılar muhabbeti yapıyosun. Araziden parayı vuranlar oldu mu? evet oldu. Kolayca işlere girenler oldu mu? evet oldu? Bunlar bugün de oluyor hatta çok daha fazlası..Torpilin dibi vardı dibi sen neyden bahsediyodun (gerçi bu ayrı bi mevzu). Senin bahsettiğin neslin zamanında çamlıca bataklık diye kimse oturmuyordu sana öyle diyim. Şehirleşmenin olmadığı, Nufusun bu kadar olmadığı yıllardan bahsediyoruz. Ama ülkenin kaymağını yediler lafı yemez birader. Sen madem 35 yaşındasın git liseli kardeşlerini kandır. Şimdi sen gelmiş bügünün imkanlarıyla o zamanı denk tutup şöyle yediler böyle kütürdettiler diyosun. Çüşşş derim be . Herkesin elinde telefon, Bilg, internet Üniv okumayanı dövüyolar ,bilgiye ulaşım inanılmaz kolay, imkanlar akıyor desem yeri var. Sen gelmişsin bana iş bulmak zor diyosun. Ne olacaktı ya:) Neyse aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan gerçekten yoruldum. Darbe konusuna girmiyorum aynı cahillikte yazmaya devam ediyosun çünkü. Bahsettiğin neslin kazandığı tek şey 40 yaşında emeklilik. Bir de dediğim gibi imkanları dahilinde biraz kafayı kullanmış olan şanslı azınlık. Gerisi heba oldu gitti.

• Yüzbaşı
    318 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pikelenjelo

aga bu millet iflah olmaz allah yar ve yardımcın olsun de 1 milyon liralık krediye imza atar sonrada allah yardımcımız olur derdi veren allah dermanıda verir öderiz be der gider 2005 model arabaya 1 milyon bile verir astra nın h kasası bile 100 bin tl ye satılıyor düşünün artık 2 alt kasa olmasına rağmen
    Hocam yemin ederim şu allah yar ve yardimciniz olsun lafindan nefret ediyorum artik

|
    |
  • Binbaşı
    1430 Mesaj
    nasıl heves kalsın şu arabaya hatasız yazmışlar,daha nasıl hata arıyorlar acaba bundan ucuza bayide sıfır egea clio 0.9 satılıyor

|
    |

• Binbaşı
    1064 Mesaj

Malesef bu tiplerden oldukca fazla var. Gercekleri görmeyip, her izlediğine inanan akılsız grup. Otomobil üretmeden , üreticiden daha fazla kazanan başka ülke mi var ? Yerli Togg 100 k mı olacak ? Devlet Togg dan daha az mı kazanacak ??? Hepsi yalan , görecegiz . 2 yıl evvel paris de türk savas ucagı tanıtıldı, hani nerde türk savas ucagı , yolcu ucagı göklerdeydi hani ??? Ve en acısı bunları savunan tayfa , onlar yüzünden bu durumdayız . Yıllardır sata , sata kaynakları beslediler, en son BES e göz dikildi. Daha sonra olacakları burdan yazmam hos olmaz.

Bir sorul var: Atatürk havalimanı pistine hastane yapıyorlardı , 40 -50 günde bitecekti. Istanbul daki arkadaşlar duruö hakkında bilgi verirmi lütfen . 2-3 yıla kalmaz residans , avm olur gerci :(((

|
    |
    Stand Alone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1518 Mesaj

İlk attığın haberi sadece kendilerini ilgilendiren kısmını alarak çarpıtmışlar. Evet ÖTV zammı Alman üreticiler için sert darbe oldu diye bir başlık atılmış ama içeriğe bakarsan Türkiye'^nin ekonomik olarak ne kadar kötü olduğu ile ilgili bilgi veriyor. Diyor ki : "Türkiye gelir açığı ile boğuşuyor. Ülkenin paraya ihtiyacı var. Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüketim malları üzerindeki vergiyi yeniden artırıyor. Bu, özellikle yurtdışından gelen büyük arabaları çok daha pahalı hale getirir." Yani kısaca ülkenin ekonomisi boka sardı bu olay ülkemizde satış yapan tüm yabancı markaları vurmuş oluyor.(Umarım yazdıklarım bir nebze olsun anlaşılmıştır ya da umarım trollemişsindir bizi.)

Senin paylaştığın haberin faydalandığı alman haber kaynağı :https://www.focus.de/finanzen/boerse/wirtschaftsticker/sonderabgabe-fuer-konsumgueter-tuerkei-erhoeht-steuer-deutlich-deutsche-autobauer-trifft-das-hart_id_12390449.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Colibri. -- 11 Eylül 2020; 9:14:37 >
    |
    |
    R@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5532 Mesaj

Millet İstanbulun gerisini de Hindistan sanıyor galiba, Mercedes BMW yi geçtim adam Reanult a FIAT a burun kıvırıyor. Yıllar önce rica minnet alabiliyordunuz bunları doğru dürüst Renault bayisi yoktu memlekette. Yollar Mercedes BMW kaynıyor mu kaynıyor, F30 kasa BMW 3 serisi C serisi yollarda peynir ekmek gibi.
    |
    |
    GARDIROP FUAT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2354 Mesaj
    Ülkenin durumu ortada millet açlıkla sınanır hale geldi. Peki biz öz eleştiri yaparsak. Bir avmde alışveriş yaparken kaçımız yerli ürün mü diye bakıyor. Örnek traş köpüğü yerli mudaili varken ithal ürünü alan daha çok. Temizlik malzemeleri keza öyle. Peki fransızlara bakalım örnek olarak arabalara bakarsanız (bana göre kalitesiz araçlar) çoğunluğu tenekeden hallice fransız arabaları. Bu adamlar bmw veya mercedeslere binecek para mı yok? Önce bilinçli toplum olmalı. Yerli malı haftası neydi bunu unutmamak gerek.

• Yarbay
    3335 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DooD_Rox

Yaşım senden büyük bana namal okuma. Üniv girişini falan hatırlaman güzel:) senin geçtiğin o yollardan ben dolandım geldim. Ulan parasızlıktan siyah önlük giymiş nesile gelmiş sıkıyor. (bana gene bilmiş bilmiş konuşma mavi önlük giydiğini biliyorum:) Fakirliğin dibine vurmuş nesile gelmiş .. üstünde ceviz kırdılar muhabbeti yapıyosun. Araziden parayı vuranlar oldu mu? evet oldu. Kolayca işlere girenler oldu mu? evet oldu? Bunlar bugün de oluyor hatta çok daha fazlası..Torpilin dibi vardı dibi sen neyden bahsediyodun (gerçi bu ayrı bi mevzu). Senin bahsettiğin neslin zamanında çamlıca bataklık diye kimse oturmuyordu sana öyle diyim. Şehirleşmenin olmadığı, Nufusun bu kadar olmadığı yıllardan bahsediyoruz. Ama ülkenin kaymağını yediler lafı yemez birader. Sen madem 35 yaşındasın git liseli kardeşlerini kandır. Şimdi sen gelmiş bügünün imkanlarıyla o zamanı denk tutup şöyle yediler böyle kütürdettiler diyosun. Çüşşş derim be . Herkesin elinde telefon, Bilg, internet Üniv okumayanı dövüyolar ,bilgiye ulaşım inanılmaz kolay, imkanlar akıyor desem yeri var. Sen gelmişsin bana iş bulmak zor diyosun. Ne olacaktı ya:) Neyse aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan gerçekten yoruldum. Darbe konusuna girmiyorum aynı cahillikte yazmaya devam ediyosun çünkü. Bahsettiğin neslin kazandığı tek şey 40 yaşında emeklilik. Bir de dediğim gibi imkanları dahilinde biraz kafayı kullanmış olan şanslı azınlık. Gerisi heba oldu gitti.

Alıntıları Göster
    Bende siyah önlüklü nesildenim .. o zamanlarda.durumu iyi olanlar sistemi savunurdu şimdi de öyle.. belliki yokluğu görmüşsün şimdi tuzun kuru laf söyletmiyorsun.. aynısı o siyah önlük zamanlarıda vardı yoklukdan gelmiş o zamanın hükümetleri tarafından zenginleşmiş kitleleler..

Hepiniz aynısınız değişen bir şey yok söylemleriniz farklı sen çamlıca de o zamankilerde Haliç diyordu Sirkeci şöyleydi biz adam ettik diyorlardı hiçbir şey değişmiyor.. Kafa aynı kafa..

Herkesde araba cep telefonu varmış sen yaşadığın o sitelerden lüks evlerden çık sokakları gez.. her yer çöpden kağıt yada yemek toplayan insanlardan geçilmiyor.. bizim sokakda çöp kutularına sabahdan akşama kadar 20 farklı kişi düzenli gelip bakıyor ben insanlığımdan utanıyorum... Adam çocuğu hanımıyla Çöpden yiyicek topluyor ..

Sokak işsiz gençlerden geçilmiyor artık kimseye ne iş yapıyorsunuz demiyorum.. sana daha 15 günlük örnek veriyim börekçide gittim kalabalıktı genç bir kardeşimle aynı masayı paylaşdım arkadaşla sohbet ediyorduk ..

Çeyrek porsiyon börek aldı masaya geldi çeyrek porsiyon ne kadar biliyor musun serçe parmağım kadar bir şey aldı geldi oturdu ben utandım.. konuşuyorduk ne iş yapıyorsun dedim işsizim abi dedi utana sıkıla mahçup bir şekilde çocuğa gittim karışık 2 porsiyon börek aldım benden dedim ... Telini aldım iş olursa arıycam seni diye ..
    Aslan Dalyan gibi çocuklar işsiz..

Herkesin arabası varda hadi şimdi pandemi var normal zamanda tıka basa balık konservesi gibi sıkışa sıkışa otobüs minibüslere binen insanlar kimler..

Blraz bulunduğunuz lüks.semtlerden çıkın sokağa halka karışın herkes sizin çevrenizdeki ortamlardan ibaret değil...

• Binbaşı
    1194 Mesaj

Günaydın,

Haklısınız. Yaşınızı bilmiyorum. Ancak eminim ki daha ileride başarabileceğiniz onca güzel şey için daha çok zamanınız olacaktır. Hayatlar gerçekten zor. Hele ki bizim ülkemizde 1000 kere daha zor. O yüzden gerçekten dikkatli olmak gerekiyor. Ben doğru yaşayan hak çalmayan belki çok parası olmayan ama kalbi temiz ve güzel hayat yaşayan çok insan gördüm. Belki evet bugünkü durum böyle olabilir. Bir gün geriye dönüp baktığınız da eminimki bu uğraşlara emeğinize değdi diyeceksiniz. Yeter ki daima bu özveriyle çalışın vazgeçmeyin. İyi günler dilerim.
    |
    |
    Yeni_kullanıcı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
anzer balı
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.