Şimdi Ara

Ne açılıyor Ne format atılıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir arkadaşım TOSHIBA laptopunu getirdi ben de takıldım onunla bir kaç gün. Bu sabah açmayı denediğimde windows 7 açılış ekranı geliyor. logonun altında dosyaları güncellerken 'c0190003 önemli hatası (msutb.dll)' burada donup kalıyor. Format atmayı denedim Cd yi okumuyor. Flash bellekten formatı denedim flashı da görmedi. bios ayarlarından herşeyi yaptım ama düzelmedi hiçbir şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum acil! Yarına vermem gerekecek laptopu

• quote:

Orijinalden alıntı: MertKok5533

Arkadaşlar bir arkadaşım TOSHIBA laptopunu getirdi ben de takıldım onunla bir kaç gün. Bu sabah açmayı denediğimde windows 7 açılış ekranı geliyor. logonun altında dosyaları güncellerken 'c0190003 önemli hatası (msutb.dll)' burada donup kalıyor. Format atmayı denedim Cd yi okumuyor. Flash bellekten formatı denedim flashı da görmedi. bios ayarlarından herşeyi yaptım ama düzelmedi hiçbir şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum acil! Yarına vermem gerekecek laptopu

Cihazın orjinal işletim sistemi Win8 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkcrow7

quote:

Arkadaşlar bir arkadaşım TOSHIBA laptopunu getirdi ben de takıldım onunla bir kaç gün. Bu sabah açmayı denediğimde windows 7 açılış ekranı geliyor. logonun altında dosyaları güncellerken 'c0190003 önemli hatası (msutb.dll)' burada donup kalıyor. Format atmayı denedim Cd yi okumuyor. Flash bellekten formatı denedim flashı da görmedi. bios ayarlarından herşeyi yaptım ama düzelmedi hiçbir şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum acil! Yarına vermem gerekecek laptopu

Cihazın orjinal işletim sistemi Win8 mi?

hayır hocam win 7

• Konu güncel acil yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenli modda açıp sistem geri yükleme denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R410

Güvenli modda açıp sistem geri yükleme denediniz mi?

Guvenli moda alip acmaya çalıştığımda farkli bir dll dosyasinda donup kalıyor acilmiyor yani

• Toshibanın recovery tuşu olması gerekli pc başlarken görünüyor olmalı görünmüyorsada marka model yazarsanız belki bulunabilir tek tuşla zaten kendi format atacaktır kendi kendine..

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Toshibanın recovery tuşu olması gerekli pc başlarken görünüyor olmalı görünmüyorsada marka model yazarsanız belki bulunabilir tek tuşla zaten kendi format atacaktır kendi kendine..

Kolay Gelsin..

Biliyorum o tuşu ama bu modelde yok hocam ya baktım iyice ama yok :(

• format atamama sebebiniz boot un ilk hdd yi görmesi olabilir biostan ilk boot u cdrom yapın daha sonra deneyin diğer yöntemler işe yaramıyosa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

format atamama sebebiniz boot un ilk hdd yi görmesi olabilir biostan ilk boot u cdrom yapın daha sonra deneyin diğer yöntemler işe yaramıyosa..

Onu da denedim olmadi. Flash bellegi denedim o da olmadi

• bence hdd cıkar baska bır bılgısayarda at formatı getır tak calıssın hıc ugrasma basını agrıtma :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.b4tt4L

bence hdd cıkar baska bır bılgısayarda at formatı getır tak calıssın hıc ugrasma basını agrıtma :D

Hayatımda hic laptop parcalamadim ellemek de istemiyorum :D

• Boot ekranında cd-rom yaptıktan sonra cd yi görmüyorsa donanım arzası olabilir. Eğer donanım anakart örneğin arzalandıysa zaten yapabileceğiniz pek bişey yok o pc ye..

Kolay Gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.b4tt4L

bence hdd cıkar baska bır bılgısayarda at formatı getır tak calıssın hıc ugrasma basını agrıtma :D

Böyle bişey yapması imkansız format atarken bütün anakartı herşeyi tanıyarak atması lazım eğer başka bir pc'den hardiske format atarsan pc yükleme ekranına gelmeden ''dosya biçimi bozuk'' gibisinden bi hata ile karşılaşır arkadaş biraz araştırıp öneride bulunalım lütfen..
  • quote:

Hocam sen hemen ümitsizliğe kapılmışssın biraz olumlu bak en azından pc'nin ekran kartı vs. herşeyi çalışıyor...

Öneri :Format Cd'sini taktıktan sonra F8'e bastıgın halde okumuyorsa ya cd çizilmiştir ya da cd-dvd rom bozulmuştur önce bunlara yönel başka bi yerden format cd'si bul veya format cd'sini git bi arkadaşında dene eğer yükleme ekranı geliyorsa dvd rom'un gözü tozlanmısdır.

Usb'yle atmak istiyorsan pc açıkken usb tool .. bi araç vardı onla tanıyarak usb'ye kopyalaması lazımdı eğer sen başka bir pc'den usb'nin içine direk attıysan önce usb'nin içindekileri anakartın görmesi lazım yani anakart ayarlarına girip ordan usb fdd'yi seç bende böyle olmustu direk seçtimmi olmamıstı..

• quote:

Orijinalden alıntı: yakup3457

quote:

Hocam sen hemen ümitsizliğe kapılmışssın biraz olumlu bak en azından pc'nin ekran kartı vs. herşeyi çalışıyor...

Öneri :Format Cd'sini taktıktan sonra F8'e bastıgın halde okumuyorsa ya cd çizilmiştir ya da cd-dvd rom bozulmuştur önce bunlara yönel başka bi yerden format cd'si bul veya format cd'sini git bi arkadaşında dene eğer yükleme ekranı geliyorsa dvd rom'un gözü tozlanmısdır.

Usb'yle atmak istiyorsan pc açıkken usb tool .. bi araç vardı onla tanıyarak usb'ye kopyalaması lazımdı eğer sen başka bir pc'den usb'nin içine direk attıysan önce usb'nin içindekileri anakartın görmesi lazım yani anakart ayarlarına girip ordan usb fdd'yi seç bende böyle olmustu direk seçtimmi olmamıstı..

anladım hocam bi arkadaştan öneri aldım onu uygulayacağım şimdi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.