Şimdi Ara

ND mi Polarize filtremi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepinize iyi akşamlar Yakın zamanda fotoğraf makinama (600D) filtre almayı düşünüyorum. Daha çok kanyon şelale göl tipi doğa fotoğraflarında kullanacağım.Filtreyi şelale çekimi yapmayacağımı bilsem polarize alacağım Şimdi ikisi arasında kaldığım için sizden yardım istiyorum son olarak 50mm f/1.8 ve 18-55 IS II STM lens kullanıyorum filtreyi hangisine tavsiye edersiniz [sm=s18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saygın Üye -- 31 Temmuz 2018; 23:43:51 >

• Aslında göl, vb su yüzeyleri ile gökyüzünün de görüneceği manzara tarzı çekimler yapacaksanız önceliği CP filtreye vermekte fayda var. Yalnız elinizdeki lenslerin ön kısımları netleme esnasında döndüğünden CP kullanımını oldukça zorlaştıracaktır, o nedenle manuel netleme yapacaksanız CP alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Aslında göl, vb su yüzeyleri ile gökyüzünün de görüneceği manzara tarzı çekimler yapacaksanız önceliği CP filtreye vermekte fayda var. Yalnız elinizdeki lenslerin ön kısımları netleme esnasında döndüğünden CP kullanımını oldukça zorlaştıracaktır, o nedenle manuel netleme yapacaksanız CP alın derim.
    Hocam malesef gözüm manuel netleme yapıcak kadar keskin değil Peki önerebileceğiniz bi marka varmı 100tl civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saygın Üye -- 1 Ağustos 2018; 10:52:43 >
  • Saygın Üye kullanıcısına yanıt
    Kit lens için öyle çok pahalı bir filtreye ihtiyacınız yok, işinizi görecek uygun fiyatlı bir filre alın derim.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.