Şimdi Ara

NBA Genel Sohbet Konusu (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
28
Favori
85.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fluox

Kobe ve Jordan'ı geçmesi kesin de acaba Malone'yi geçebilicek mi merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    4 sezon boyunca 22 sayı ortalaması ile oynarsa sadece Malone değil , Kareem’i de geçip 1. Sıraya yükseliyor . 22x82 = 1804 . 1804x4 = 7216 . 31420 + 7216 = 38636 . Eğer ki kritik tahlihsiz bir sakatlık yaşamazsa kesinlikle 1. Olacaktır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MambaVino -- 25 Kasım 2018; 0:56:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Senelerdir basketbol oynarım. Forumu takip ederim hiç basket kısmına bakmak aklıma gelmedi. :)

Soruya gelirsek malone geçer. Zira yaşa rağmen bu performansta bir adam birkaç sene bu durumu korur.

Bu kanıya nereden vardın derseniz eskiden bu kadar özel yollar yoktu. Beslenme özel donanımlı cihazlar vs. Tabi bunlar etkiliyordu. Ama Mj yi başarıların genelinde geçermi bilemem.

Jordan çok ayrı bir nokta zira utah ile şampiyonluk maçında, besin zehirlenmesinden dolayı 40 derece ateşle çıktı ve çok iyiydi.

Demem oki King çok iyi bir oyuncu ve Malone geçer diye tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster
    Beslenme özel cihazlar filan mutlaka kariyeri uzatıyor ama Lebron bu istikrar konusunda efsane oldu artık genetikmidir kimsenin bilmediği bi yöntemmi azimmi bilemem teknolojiden çok daha fazla bireysel başarı onunki. Yani 33 34 35 yaşlarında bugün bile oyuncular artık oyun stilini değiştirip kariyerinin sonlarına geldiğini kabulleniyor 35 ten sonra sahada yürümeye başlıyorlar yani teknoloji en fazla 2 3 yıl katmıştır. Melo Iggy Rondo Howard Aldridge Gasol filan zirve zamanlarını geçeli yıllar oldu ama Lebron 34 üne girecek yakında ve hala ligin en iyisi. Jordan apayrı bi konu bencede hala zirvede ama şuan ilk 2 çok net artık.

Yukarda hesabı yapılmış zaten Lakers kontratını tamamlarsa Kareem ile çok yakın olacak çok kritik çünkü 37 yaşında 20 sayı ortalama tuttururmu net değil. Bir iki sene daha oynarsa sakatsız bi kariyerde rahat geçer ama. Planları çok yüksek Lebronun benim tahminimce 4 yıllık kontrattan sonra lakers ta birkaç yıl daha kalıcak hem Los angeles ile özdeşleşmek hemde oğlu ile aynı formayı giymek isteyecektir.

• Howard ile ilgili söylentiler doğru mu acaba ya?Karıyerindeki büyük düşüşü açıklıyor bu dedikodular ama inanasım gelmedi dağ gibi adam halbuki
  • quote:

Orijinalden alıntı: S-AINT

Beslenme özel cihazlar filan mutlaka kariyeri uzatıyor ama Lebron bu istikrar konusunda efsane oldu artık genetikmidir kimsenin bilmediği bi yöntemmi azimmi bilemem teknolojiden çok daha fazla bireysel başarı onunki. Yani 33 34 35 yaşlarında bugün bile oyuncular artık oyun stilini değiştirip kariyerinin sonlarına geldiğini kabulleniyor 35 ten sonra sahada yürümeye başlıyorlar yani teknoloji en fazla 2 3 yıl katmıştır. Melo Iggy Rondo Howard Aldridge Gasol filan zirve zamanlarını geçeli yıllar oldu ama Lebron 34 üne girecek yakında ve hala ligin en iyisi. Jordan apayrı bi konu bencede hala zirvede ama şuan ilk 2 çok net artık.

Yukarda hesabı yapılmış zaten Lakers kontratını tamamlarsa Kareem ile çok yakın olacak çok kritik çünkü 37 yaşında 20 sayı ortalama tuttururmu net değil. Bir iki sene daha oynarsa sakatsız bi kariyerde rahat geçer ama. Planları çok yüksek Lebronun benim tahminimce 4 yıllık kontrattan sonra lakers ta birkaç yıl daha kalıcak hem Los angeles ile özdeşleşmek hemde oğlu ile aynı formayı giymek isteyecektir.

Alıntıları Göster
    Mutlaka bireysel başarı ve çalışmalar etkili ancak işte meselede bu gün geçtikçe insan ve kas anatmosi hakkında yeni şeyler çıkıyor: ben kendimde spor yaptığım için halen bu gibi şeyleri araştırıyorum. Mesela Usain Bolt un koşusunu Bilgisayar yardımı ile analiz ettiler. Yani bu durum daha 5 sene önce yeni yeni akla geliyordu. Usain boltun çıkışındaki doğrusalık dirsek hareketleri vs. Gösterdiki yaylanma Usainde daha az. Yani Bir hareketi yapacaksa gereğinden daha fazla efor sarfetmiyor, doğrusala daha yakın hareketler bir çok koşucunun çıkış hareketi inceleniyor ve Usain bolta yakın bir yoktu. Tabi şimdi buda inceleniyor.

Bunun yanında Çekirdek kas desenen bir durumn ortaya çıktı daha fazla uzatmayayım ama bunları nasıl kullanması gerektiğini göstermek ve uygulamak bir Labron ortaya çıkarıyor. Zira nasıl çalışması gerektiğini azimle yapan biri oldu. Burada Labrona Balon diyenlere şaşıyorum açıkçası zira yanlış anlaşılmasın ama Bu yaşta bu sayıya ulaşmak ve istikrarı korumak gerçekten insan üstü bir güç ister. Gsw final maçlarında yorulduğunu görürdük. Ama bu artık maçın sonuna doğru olurdu ki her noktada oynamak gerçekten zordur. O boyda iyi şut atmak ani hareketlerle adamları egale etmek. Dripling yeteneğinin bu seviyede olması. Ha yine bir Mj değil Zira Jordan ın havada 3 adamı geçip basketi sokması acayip bir durum. Labron iyi evet çok iyi ama o esneklikte değil.

Eğerki oğlu ile oynarsa helal olsun derim :D Bunun yanında Ben Lakersin toplarlayacağını yani iyi bir takım oynu oluşturacaklarına inanıyorum. Top kayıpları azalırsa Lakersi kimse tutamaz ki Gsw bu sene tat vermiyor belkide ben öyle düşünüyorum.

• quote:

Howard ile ilgili söylentiler doğru mu acaba ya?Karıyerindeki büyük düşüşü açıklıyor bu dedikodular ama inanasım gelmedi dağ gibi adam halbuki
    Hangi birisini diyorsun hocam çok beklentiler olan bir oyuncu idi malesef ailesel vs hatalar yüzünden vb durumlardan çok kötü duruma düştü. Aslında çok umut vadediyordu. Ha kötü değil ama çok daha iyi olabilirdi.
  • abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    NBA Genel Sohbet Konusu

• Transeksüel birisiyle sevgili olduğu bu tarz partilere katıldığı söyleniyordu sanırım onu kastetti ama haber fake. Amerikan medyası bize benzemiyor at yalanı ünlü olayım biraz daha zor. Kariyerinin düşüşüde çok normal şuan teknik olarak çok değersiz Howard.

Lebrona balon diyenler ya özet izlemekten başka bişey yapmayan basketbol cahili tipler yada 2 3 senelik liseli gsw fanboyları. İplemeyince gidiyorlar ama bazen birbirleriyle ters düşüp loop a sarıyolar o kötü oluyor

Lebronun 4. Senesinde Jr drafta girebiliyor yada 5 ti tam emin değilim. Olmayacak şey değil çünkü yaşıtları arasında en iyiler arasında. En kötü başka takımda babası oynarken forma giyer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 25 Kasım 2018; 18:57:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S-AINT

Transeksüel birisiyle sevgili olduğu bu tarz partilere katıldığı söyleniyordu sanırım onu kastetti ama haber fake. Amerikan medyası bize benzemiyor at yalanı ünlü olayım biraz daha zor. Kariyerinin düşüşüde çok normal şuan teknik olarak çok değersiz Howard.

Lebrona balon diyenler ya özet izlemekten başka bişey yapmayan basketbol cahili tipler yada 2 3 senelik liseli gsw fanboyları. İplemeyince gidiyorlar ama bazen birbirleriyle ters düşüp loop a sarıyolar o kötü oluyor

Lebronun 4. Senesinde Jr drafta girebiliyor yada 5 ti tam emin değilim. Olmayacak şey değil çünkü yaşıtları arasında en iyiler arasında. En kötü başka takımda babası oynarken forma giyer.
    Bu haber yüksek ihtimal yalan, zira bu gibi şeyler daha parlamaya başladığında daha çabuk yayılır. Şimdi ise boş haber.

Yav Howard bir ara Lebrondan daha fazla reklam değeri vardı. Her reklamda çıkıyor diyorlardı. Şimdiki hale bak. Kendini söndürüyor bazı oyuncular.

Tabi hiç kimse Sam Bowie gibi sönemez sanırım.

• quote:

Bu haber yüksek ihtimal yalan, zira bu gibi şeyler daha parlamaya başladığında daha çabuk yayılır. Şimdi ise boş haber.

Yav Howard bir ara Lebrondan daha fazla reklam değeri vardı. Her reklamda çıkıyor diyorlardı. Şimdiki hale bak. Kendini söndürüyor bazı oyuncular.

Tabi hiç kimse Sam Bowie gibi sönemez sanırım.

Alıntıları Göster
    Sam Bowie hiç yükselmedi ki düşsün.Neden insanlar öyle diyor anlamıyorum, oradaki asıl fiyasko onu Jordan'dan önce draftlayan gm.

• LeBron cok pasif ya maçın içinde. Brandon Brickgram dan medet umuyor neyin kafasiysa

• Toronto Raptors 17-4

• quote:

Sam Bowie hiç yükselmedi ki düşsün.Neden insanlar öyle diyor anlamıyorum, oradaki asıl fiyasko onu Jordan'dan önce draftlayan gm.

Alıntıları Göster
    Öncesi öyle değildi hocam. drafttan 1. sıradan çıktıysan vardır birşeyler. Ha herkes Nba de tutunacak diye bir kaide yok. Ki sakatlık olmasa idi yine bir Mj olamazdı ama belki nba in demirbaşları arasına girebilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Toronto Raptors 17-4
    Evet baya göz doldurdular şu sıralar Baya bir beklenti oluştu takımdan.
  • quote:

Öncesi öyle değildi hocam. drafttan 1. sıradan çıktıysan vardır birşeyler. Ha herkes Nba de tutunacak diye bir kaide yok. Ki sakatlık olmasa idi yine bir Mj olamazdı ama belki nba in demirbaşları arasına girebilirdi.

Alıntıları Göster
    Draftta öyle fiyaskolar var ama ben onların oyuncunun hanesine değil takım yönetimine eksi yazdığını düşünüyorum zaten basında hep gmleri yada koçları yerden yere vurdu.Sam Bowie gibi Darko Milicic(Wade ve Carmelo'nın üstünde Lebronun altında 2. seçilmişti) ve 1 senemi çalan Kwame Brown(1. seçim) var.Hele Kwame, lise de baya istatistik yapıp NBA 'da dalga konusu olmuştu Kobe için aldığım L.Pass'de her maç eziyet çektirmişti bana

• quote:

Evet baya göz doldurdular şu sıralar Baya bir beklenti oluştu takımdan.

Alıntıları Göster
    Ve iyi oynuyorlar kawhi seviye atlattı takıma, bakalım Doğu şampiyonu olurlarsa Kawhi'yi kalmakta ikna edebilirler.
  • Harden ve Gordon toplam 90 sayı atmış ve kaybetmişler. Washinghton Pelicans ve Milwaukee nin maçları saçma sapan skorlarla bitiyor uzatma olsa 160 ları zorlayacaklar.
  • fluox kullanıcısına yanıt
    Ben Kawhi'nin kalacağını düşünüyorum doğuda 4. ya da 5. olmadıkça.

• quote:

Ve iyi oynuyorlar kawhi seviye atlattı takıma, bakalım Doğu şampiyonu olurlarsa Kawhi'yi kalmakta ikna edebilirler.

Alıntıları Göster
    Aslında hata şurada birazda, mesela basketbolun demirbaşları yorumcuları vs birçok öngörüsü iyi olan kişi var. Draftlardan önce zaten kimin ne hakkı olduğu belli. Halka bir gidilse all star daki gibi kimse Mj nin üstünde sam bowie yi seçin demezdi. Portland inki nasıl bir basiretsizliktir bilmiyorum. Şuandada mesela Damian Lilard, kendisinden kimse söz etmez ama acayip bir adam ilk sezonunda 19 sayı ve 6.5 asist ortalaması tutturmuş bir adam. sonrasnda 25.1 sayı 6.8 asist yaptı ve nba en iyi 2. beşine seçlldi ama all stara seçilmedi. hatta sonraki sezonda 26.8 e yükseltti. yani portlant ta dedikleri kadar var lanetli bir takım.

Yani yanlış tercihler olabilir oyuncularda şanssız olabilir. Daha neler neler var hocam. Mesela T mac Chicago Bulls a gelecekti. Mj istemedi bunu herkes biliyor. Yani istemedi değilde pippen in yerine istemedi. Yani bazen mantıklı işler yapılmıyor bazende yapılamıyor. Rose da çok iyi bir oyuncu ama şanssızlıklar peşini bırakmadı.

Yani Sam bowie de bunlardan biri evet kesinikle jordan ın üstünde seçmek hata idi ama sakatlanmasaydı iş yapardı. Kendiside der zaten Jordan olmasa idi bu kadar göze batmazdım diye

• quote:

Alıntıları Göster
    Kawhi çok mütavazi bir oyuncu ben kalacağını düşünüyorum. Hayatıda sade. Gözü yükseklerde değil ve tam takım oyuncusu. Aslında Lakers ile çok ismi geçti ama güç yetmedi almaya, ama lakers biraz düzeltirse oyununu kesinlikle şampiyon. Zira takım tam alışamadı halen. Çok top kaybı yapılıyor.
  • Kawhi ın soğuktan nefret ettiği söyleniyordu hatta all star ın torontoda olduğu zaman adam dışarı bile çıkmamış torontoya takas edildiğinde bunun muhabbeti dönmüştü baya mütevazı olduğu kadar takıntılı bi tip çok değişik karakteri var. Belli olmaz tabi alışır filan belki ama lebron ile aynı takımda olsalar izlemesi inanılmaz keyifli olur ikiside nba in en dominant oyuncularından hem savunma hem hücum anlamında. Rakip takımdan pozisyon farketmeden 2 oyuncu yok olmuş oluyor otomatik olarak içeri drive etme tehtidi zaten muazzam olur. Mesela şu Vucevic zaafı anında yok olurdu orlandoyu sahadan silerlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 28 Kasım 2018; 1:38:29 >
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.