Şimdi Ara

NBA 2K11 (ÇIKTI) (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.657
Cevap
0
Favori
145.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nba 2k10'da shift tuşu ile yapılan arkana rakip savunmacıyı alıp potaya sırtı dönük adım adım ilerlemek hangi tuşla yapılıyor? Pota altı oyuncularının sık yaptığı hareket.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yıldırım35½

Nba 2k10'da shift tuşu ile yapılan arkana rakip savunmacıyı alıp potaya sırtı dönük adım adım ilerlemek hangi tuşla yapılıyor? Pota altı oyuncularının sık yaptığı hareket.

Clutch tuşu.
  • Sırf şunu adam gibi oynayabilmek için gamepad aldım. Umarım beceririm.
  • bi sorum olacak
    takım faulu ve personal faul limitini nasıl azaltabiliyoz. arkadaşımla 20 dakka üzerinden oynuyoruz hiç bi oyuncu atılmıyo faul limiti çok fazla 5 yada 6 sanırsam aynı şekilde takım faulu de çok fazla bunları nasıl azaltabilirm.
  • İsimlerin yanında çıkan işaretler neye göre belirleniyor? 43 sayfanın hepsine bakamadım, belki yazan olmuştur.

93 overall olduğunda 'yıldız' işareti alıyorsun. Ancak diğer işaretlere bir türlü ulaşamadım. Bu saatten sonra da gelmez artık.

Şunları çizelgede bir arkadaşımız anlatsa ne iyi olurdu.
  • Oyuna alıştıkça gerçekten büyük zevk veriyor. Ama çok çok zor oyun. Özellikle pota altında iş yapmak çok zor. Crossover müthiş de yapamadım daha. Antreman da az bir şey oluyor ama maç sırasında sol analog a basınca oyuncu listesi çıkıyor? Neden böyle? Bir de crossover dan başka çalım atma yöntemi var mı? Y ye basıp bir kere dönebiliyorsun bir de. Bir de alley oop için oyuncuyu pota altına nasıl yönledirebiliriz ? Yani adam kaçırma tuşu hangisi. Ve son olarak yerden sektirerek nasıl pas atıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 19 Eylül 2011; 22:16:58 >
  • Mesajım bulunsun, yarın hepinizin sorusunu cevaplarım.
  • Hadi hocam cevapla artık. Oyun müthiş ama kafayı yedirtecek bana. Öğrenmeden bırakmayacam bu oyunu.
  • @GATIRCAN
    Azaltma yok ama kapatma var bildiğim kadarıyla. Oyun içindeyken ESC'ye basıp durdurun oyunu daha sonra Options'tan Rules'a girin orada Fouls Out var.

@smyrna
    Onlar o oyuncunun özel yeteneği oluyor. NBA 2006 oynayanlar bilirler Superstar işaretleri vardı oyuncularda, buda o tür bir şey. Eğer 3PT işareti varsa o oyuncunun 3 sayılık şutları çok iyidir demek ( 95+ veya 90+ sanırım). Eğer kanat varsa o bir Highflyer yani +90 Smaç kabiliyeti var demek.

@Cane®
    Eğer benim ki gibi Logitech F510 kullanıyorsanız "Mode" tuşuna basarak Analog ve D-Pad arasında geçiş yapabiliyorsun. O oyuncu listesi kimin girip çıkacağını belirliyor. Artı olarak RT ve LT ile başka bölgelere geçiş yapabiliyorsunuz. Basketbolda çalıma crossover diyoruz biz zaten. Crossover yapmakta çok basit ama el çabukluğu gerektiriyor. Koşarken Clutch tuşuna basıp (LT2 bende) hızlıca sağ sol yaparsanız in & out yapmış olursunuz oyunun practice kısmında hepsi yazıyor biraz inceleyin. O Y'ye basıp dönme olayıda koşarken Y'ye basarsanız Hop Step yapıyor Spin şeklinde (hücüm faul çok yüksek olasılık) eğer koşmadan yaparsanız spin atmaz çok basit sayılar bulabilirsiniz. Bunların hepsi yine practice bölümünde yer alıyor. Alley-Oop için adam yönledirme için Alley-Oop sayısını atacak adama topu geçirin daha sonra bi takım arkadaşına Clutch + Pass ile pas verin. Pası veren oyuncu direk potaya yönelecek. Sizde Clutch + Fake Pass yaparak alley-oop yapacaksınız. (yine oyunun içinde yazıyor)
    Yerden sektirerek pas atmanın özel bir tuşu yok bazen atıyor bazen atmıyor yani. Ama bahsettiğiniz top kenardayken yerden oyuna sokmaksa Clutch + Pass ile yapılıyor.
    Son olarak bir tüyo; potaya doğru koşarken sağ analoğu aşağıya doğru itin oyuncu hem spin atacak hemde smaç basacak eğer Lebron gibi bir oyuncuyla yaparsanız %90 basket faul alırsınız, ben bu şekilde 100 sayıyı geçtim Lebron'la.

Merak ettiğiniz bir şey olursa yine sorun lütfen.
    İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Knight

@GATIRCAN
    Azaltma yok ama kapatma var bildiğim kadarıyla. Oyun içindeyken ESC'ye basıp durdurun oyunu daha sonra Options'tan Rules'a girin orada Fouls Out var.

@smyrna
    Onlar o oyuncunun özel yeteneği oluyor. NBA 2006 oynayanlar bilirler Superstar işaretleri vardı oyuncularda, buda o tür bir şey. Eğer 3PT işareti varsa o oyuncunun 3 sayılık şutları çok iyidir demek ( 95+ veya 90+ sanırım). Eğer kanat varsa o bir Highflyer yani +90 Smaç kabiliyeti var demek.

@Cane®
    Eğer benim ki gibi Logitech F510 kullanıyorsanız "Mode" tuşuna basarak Analog ve D-Pad arasında geçiş yapabiliyorsun. O oyuncu listesi kimin girip çıkacağını belirliyor. Artı olarak RT ve LT ile başka bölgelere geçiş yapabiliyorsunuz. Basketbolda çalıma crossover diyoruz biz zaten. Crossover yapmakta çok basit ama el çabukluğu gerektiriyor. Koşarken Clutch tuşuna basıp (LT2 bende) hızlıca sağ sol yaparsanız in & out yapmış olursunuz oyunun practice kısmında hepsi yazıyor biraz inceleyin. O Y'ye basıp dönme olayıda koşarken Y'ye basarsanız Hop Step yapıyor Spin şeklinde (hücüm faul çok yüksek olasılık) eğer koşmadan yaparsanız spin atmaz çok basit sayılar bulabilirsiniz. Bunların hepsi yine practice bölümünde yer alıyor. Alley-Oop için adam yönledirme için Alley-Oop sayısını atacak adama topu geçirin daha sonra bi takım arkadaşına Clutch + Pass ile pas verin. Pası veren oyuncu direk potaya yönelecek. Sizde Clutch + Fake Pass yaparak alley-oop yapacaksınız. (yine oyunun içinde yazıyor)
    Yerden sektirerek pas atmanın özel bir tuşu yok bazen atıyor bazen atmıyor yani. Ama bahsettiğiniz top kenardayken yerden oyuna sokmaksa Clutch + Pass ile yapılıyor.
    Son olarak bir tüyo; potaya doğru koşarken sağ analoğu aşağıya doğru itin oyuncu hem spin atacak hemde smaç basacak eğer Lebron gibi bir oyuncuyla yaparsanız %90 basket faul alırsınız, ben bu şekilde 100 sayıyı geçtim Lebron'la.

İyi akşamlar.

Freestyle kısmında bol bol çalışmak gerek. Elin alışması gerekiyor gittikçe daha da iyi oynamaya başladım. Bir de savunmayı nasıl yapıyoruz y ye basılı tutarak mı ? Ya da b ye? Kol bu arada Logitech F710.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

quote:

@GATIRCAN

@smyrna

@Cane®

İyi akşamlar.

Freestyle kısmında bol bol çalışmak gerek. Elin alışması gerekiyor gittikçe daha da iyi oynamaya başladım. Bir de savunmayı nasıl yapıyoruz y ye basılı tutarak mı ? Ya da b ye? Kol bu arada Logitech F710.

Eğer defanstayken Clutch tuşuna basarsanız oyuncunuz stens pozisyonuna geçiyor. Savunma yapmak daha kolaylaşıyor.

• Şu ayarlar da ki default similasyon yapınca ne değişiyor?
  • Bir de my player modunda adamın boyu ve tipini ayarlamak sonradan mı açılıyor? Bulamadım bir türlü.
  • Game Sliders onlar. Eğer Simulation yaparsan, oyun simulasyon seviyesine gelir. Şutların girme olasılığı biraz daha düşer. (C ve PF için öneridir) Defaul'ta ise her şey normaldir. Tüm ayarlar 50'dedir.

My Player modunda editten değiştirebiliyorsunuz zaten. RT ve LT'ye basın farklı ekranlar gelecektir.
  • tamam da jordan ne arıyo orda onu çok merak ettim doğrusu :D
  • Koçun bizden istediklerini nerden öğreniyoruz? İstediklerini yapmayınca takımın en skorer oyuncusu olsamda f den yukarı tg alamıyorum. Bizden oyun kurmamızı ıstedıgını nerden anlıyoruz ve oyun nasıl kuruyoruz? Ve set oynamak nasıl oluyor? Tam bir basketbol cahiliyim.
  • quote:

Koçun bizden istediklerini nerden öğreniyoruz? İstediklerini yapmayınca takımın en skorer oyuncusu olsamda f den yukarı tg alamıyorum. Bizden oyun kurmamızı ıstedıgını nerden anlıyoruz ve oyun nasıl kuruyoruz? Ve set oynamak nasıl oluyor? Tam bir basketbol cahiliyim.

Cahilsen çok ta zorlama be abi.
    Koçun istediklerini bilmenin yolu yok ama görevlerin var mesela maçtan önce der 3 top çalma yap 10 defansif ribaund al gibi. Set oynamak My Player'ın başında açık değil bir takımda uzun süre kalırsa ve basketbol mentaliten yükselirse koç sana izin veriyor setleri kullanman için. Ama notunu arttırmak için yapman gereken temel şeyler: Boş pozisyonlar dışında şut çekme, bol bol asist yap, defansif ribaund al, adamını iyi savun. Hiç bırakma ikili sıkıştırma falan deneme.

• quote:

quote:

Koçun bizden istediklerini nerden öğreniyoruz? İstediklerini yapmayınca takımın en skorer oyuncusu olsamda f den yukarı tg alamıyorum. Bizden oyun kurmamızı ıstedıgını nerden anlıyoruz ve oyun nasıl kuruyoruz? Ve set oynamak nasıl oluyor? Tam bir basketbol cahiliyim.

Cahilsen çok ta zorlama be abi.
    Koçun istediklerini bilmenin yolu yok ama görevlerin var mesela maçtan önce der 3 top çalma yap 10 defansif ribaund al gibi. Set oynamak My Player'ın başında açık değil bir takımda uzun süre kalırsa ve basketbol mentaliten yükselirse koç sana izin veriyor setleri kullanman için. Ama notunu arttırmak için yapman gereken temel şeyler: Boş pozisyonlar dışında şut çekme, bol bol asist yap, defansif ribaund al, adamını iyi savun. Hiç bırakma ikili sıkıştırma falan deneme.

Zorlamadan olmaz bu iş. Çok şey istiyormuş o da yahu.

• He bir de sg olarak boyumu 1.70 yaptım, iyimidir?
  • quote:

He bir de sg olarak boyumu 1.70 yaptım, iyimidir?

SG için 1.70 boy çok kısa. (ama olan yok mu var tabi nate robinson 1.75 mesela). PG için 175-188 SG için 188-199 öneririm. Bu arada oyuncunun boyu ne kadar uzun olursa exp o kadar az geliyor haberin olsun.
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.