Şimdi Ara

NAZİLER,UFOLARI ,MARS PROJELERİ,SÜPER SİLAHLARI (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
17
Favori
63.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi kaynak gösteremeyeceğim ama şöyle bir şeyler okumuştum :

Hitler'in deli olduğunu herkes bilir, ancak o beyne rağmen çok ileri görüşlü idi savaşı kaybetmesindeki tek neden etrafına topladığı o adamların yanlış yönlendirmeleri idi. Bu yönlendirmelerden biri aslında çok isabetliydi yankısı hala süren bu yönlendirme şudur: Savaşın ortalarında rusya topraklarında propaganda amaçlı kağıtlar dağıtılır ses yayınları yapılırdı, ancak anlatılanlar kimsenin inanmay inanmayacağı cağı türdendi ama nedense rus gazetelerinde çıkan kahramanlık hikayelerine halkı inanırdı ve ümitlendirdi Almanya'yada böyle bir şey lazımdı. Hem Almanların üstün ırk olduğunu kanıtlayacak türden bir propaganda olacak hem de düşmanlarını korkutacak. Buda Almanların garip ve gelişmiş silahlar yaptığının duyurulmasından geçiyordu. Hızla bu konuda çalışmalara başlandı. Yakalanan çift taraflı ajanlara üzerinde çok gizli yazan ve garip üstün silahların bahsi geçen belgeler verilerek bir şekilde kaçmaları sağlandı, telgraf ile bütün birliklere bazı özel silahların birliklerine gönderileceği duyuruldu. Bu girişimlerin yankısı hemen duyuldu. Hitler buna çok sevinmişti ve bu yolla savaşı kazanabileceğini düşünerekten bu girişimlerin daha şiddetlenmesini istedi. Kanıt gerekli idi. Ve mühendisler ufo benzeri yapılar inşa edip fotoğraflarının sızmasına, uzaylı kostümü giyen insanların esirlerin arasında dolaştırılmasına kadar vardı. Ama ellerinde kullanabilecekleri bu korkuyu fazla sürdürebilecek güç yoktu. Tabi geliştirdikleri uçaklar füzeler ve tanklarda bu söylentileri alevlendirmişti. Korkuyu sürdürebilselerdi veya daha gerçekçi kanıtlar ortaya atabilselerdi savaşı kazanabilirlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 7 Şubat 2010; 17:09:09 >
  • Ufolar uçuyormu*?
  • Tek bir mesaji bile atlamadm tek konudur heralde bilgilerini bizle paylasan ve paylasacak olan kisilere minnettarim :)
  • hayranıyım su hitlerin ya adam süper abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: plasmafly

İlk havadan havaya güdümlü(daha doğrusu uzaktan kumandalı) füze. Amerikan Bombardıman uçaklarını düşürmek için kullanıldı.
    />

Şuan ABD ordusunun kullandığı uzaktan kumandalı, TERMINATOR lakaplı mni tankı NAZI'ler 1942 yılnda yapmışlardı

Leichte Ladungsträger Goliath Sd.Kfz.302
     NAZİLER,UFOLARI ,MARS PROJELERİ,SÜPER SİLAHLARI

Bude video'su

quote:

Orijinalden alıntı: SuMMerMaN

Discovery World'de Weaponology belgeselinde Nazilerin üretmiş oldukları silahları gösteriyorlardı.Bir gece görüş sistemi yapmışlar ki sormayın,termaller falan hikaye.Şu anki silah teknolojisinin temelinde Nazilerin üretmiş oldukları silahların yattığı belirtiliyordu.Ayrıntılı bilgi,belge vs. elinde olan varsa buraya koyabilir mi?Gerçekten çok güzel bir programdı.

Evet kesinlikle doğru bahsettiğin gece görünüşü cihazın adı Vampire.
    Bunu Strumgewher yani kısaca STG-44 adlı bu günkü Kaleshnikofun atası olan silahta denemişlerdir.

STG hakkında video

quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

sipru81 ve synax:lecter,konuya katkılarınızdan dolayı ve diğer aklı başında yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.karıştırdıkça neler çıkıyor olayın altından.Bir de bilmediklerimiz herhalde burada yazanların onlarca misli fazladır.

Tşkürler... Daha bildiğim çok şey var, hangisinden başlıyım siz karar verin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synaX:Lecter -- 7 Şubat 2010; 19:13:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harimole

Alman teknolojisi. Otomobil bölümüne koysan olay çıkar

Bkz. cetta 1.4 TSI

Doğrusu 1.4 TSI değil miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 7 Şubat 2010; 19:24:08 >
  • Hitler psikopat adamdı ama akıllı adamdı yaw.
  • @synaX:Lecter

Bilgiler için saol.Bende bunu diyordum işte.Trafik lambalarında olur ya hani nokta nokta ışıklar,işte bunda da kırmızı renkli nokta nokta ışıklar var,geceyi gündüz gibi yapıyomuş.Süper bir teknoloji,hele ki 1940 larda bulunmuş.

@Hadi Oradan

Düşüncenin bulunup,yanında bir de illaki ismi olması gerekmiyor ki,aynı düşünce daha öncede vardı ama ismi,yani kendini belli eden kelime,açıklama vs. yoktu.Aynı zihniyetle üretilmiş bir ürün,daha sonra ismi konmuş bir düşünce ile birlikte gösterilemez mi?
  • quote:

@synaX:Lecter

Bilgiler için saol.Bende bunu diyordum işte.Trafik lambalarında olur ya hani nokta nokta ışıklar,işte bunda da kırmızı renkli nokta nokta ışıklar var,geceyi gündüz gibi yapıyomuş.Süper bir teknoloji,hele ki 1940 larda bulunmuş.

Bahsettiğin belgeseli izledim bende,
    Dünyadaki ilk ve son yamuk namlulu silahıda Naziler ypmştır
    (buda belgeselde vardı demi? )

Siper alanında süper bi silahtı, hiç görünmeden ateş ediyorsun, mermilerin biri bile isabet etse o asker pert

• Güzel bir konu olmuş. Paylaşımlar için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulcubee

şimdi kaynak gösteremeyeceğim ama şöyle bir şeyler okumuştum :

Hitler'in deli olduğunu herkes bilir, ancak o beyne rağmen çok ileri görüşlü idi savaşı kaybetmesindeki tek neden etrafına topladığı o adamların yanlış yönlendirmeleri idi. Bu yönlendirmelerden biri aslında çok isabetliydi yankısı hala süren bu yönlendirme şudur: Savaşın ortalarında rusya topraklarında propaganda amaçlı kağıtlar dağıtılır ses yayınları yapılırdı, ancak anlatılanlar kimsenin inanmay inanmayacağı cağı türdendi ama nedense rus gazetelerinde çıkan kahramanlık hikayelerine halkı inanırdı ve ümitlendirdi Almanya'yada böyle bir şey lazımdı. Hem Almanların üstün ırk olduğunu kanıtlayacak türden bir propaganda olacak hem de düşmanlarını korkutacak. Buda Almanların garip ve gelişmiş silahlar yaptığının duyurulmasından geçiyordu. Hızla bu konuda çalışmalara başlandı. Yakalanan çift taraflı ajanlara üzerinde çok gizli yazan ve garip üstün silahların bahsi geçen belgeler verilerek bir şekilde kaçmaları sağlandı, telgraf ile bütün birliklere bazı özel silahların birliklerine gönderileceği duyuruldu. Bu girişimlerin yankısı hemen duyuldu. Hitler buna çok sevinmişti ve bu yolla savaşı kazanabileceğini düşünerekten bu girişimlerin daha şiddetlenmesini istedi. Kanıt gerekli idi. Ve mühendisler ufo benzeri yapılar inşa edip fotoğraflarının sızmasına, uzaylı kostümü giyen insanların esirlerin arasında dolaştırılmasına kadar vardı. Ama ellerinde kullanabilecekleri bu korkuyu fazla sürdürebilecek güç yoktu. Tabi geliştirdikleri uçaklar füzeler ve tanklarda bu söylentileri alevlendirmişti. Korkuyu sürdürebilselerdi veya daha gerçekçi kanıtlar ortaya atabilselerdi savaşı kazanabilirlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: synaX:Lecter

quote:

Siper alanında süper bi silahtı, hiç görünmeden ateş ediyorsun, mermilerin biri bile isabet etse o asker pert

Yamuk namlulu silahın amacı ney?Ben hala anlayamadım.Askerleri doğru dürüst öldüremezsin bile onunla.Hem nasıl nişan alacan ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agnus_Dei -- 8 Şubat 2010; 9:37:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dextercrime

quote:

quote:

Yamuk namlulu silahın amacı ney?Ben hala anlayamadım.Askerleri doğru dürüst öldüremezsin bile onunla.Hem nasıl nişan alacan ki.

Yukarıda dediğim gibi siper esnasında ucuna namluyu takıyorsun, tarıyorsun silah 30 mermi alıyor. Mermi askerin koluna bile isabet etsin koparıp fırlatıyor... Yalnız namluyu 3 şarjör ard ardda kullanırsan yanar ve kullanılmaz hale gelir. Tamirde edilmiyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarıda dediğim gibi siper esnasında ucuna namluyu takıyorsun, tarıyorsun silah 30 mermi alıyor. Mermi askerin koluna bile isabet etsin koparıp fırlatıyor... Yalnız namluyu 3 şarjör ard ardda kullanırsan yanar ve kullanılmaz hale gelir. Tamirde edilmiyor

Aslında biraz daha geliştirilse idi daha güzel olurdu.Mesela düz namlu olsaydı.Herşey güzelde eğik olması kullanan askerlerin zorlanmasına sebebiyet verir.
  • quote:

quote:

Evet bunuda görmüştüm.Çok ta mantıklı değildi açıkçası,o kadar başka silahları görünce bu da mizahi olarak aklımda kaldı.

@Hadi Oradan

Daha fazla tartışmaya gerek yok sanırım,bitirmişin işi
    Arkadaşa söyle o zaman düzeltsin metni
  • quote:

quote:

Aslında biraz daha geliştirilse idi daha güzel olurdu.Mesela düz namlu olsaydı.Herşey güzelde eğik olması kullanan askerlerin zorlanmasına sebebiyet verir.

Arkadaşım siper alanında ucuna takıyorsun demiştim. İstediğin zaman çıkar kullan, senin keyfine kalmış. Ölene kadar yamuk namlu kalıcak değilki. Tekrar çıkıyor o, yapışmıyor oraya
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşım siper alanında ucuna takıyorsun demiştim. İstediğin zaman çıkar kullan, senin keyfine kalmış. Ölene kadar yamuk namlu kalıcak değilki. Tekrar çıkıyor o, yapışmıyor oraya

Birde ayna takıcan,kafayı çıkarmadan siperden ateş et,oh ne güzel
  • quote:

quote:

quote:

Evet bunuda görmüştüm.Çok ta mantıklı değildi açıkçası,o kadar başka silahları görünce bu da mizahi olarak aklımda kaldı.

@Hadi Oradan

Daha fazla tartışmaya gerek yok sanırım,bitirmişin işi
    Arkadaşa söyle o zaman düzeltsin metni

Nasıl çalıştığı anlatılıyor..üzerinde ayna bile varmış..
  • quote:

Birde ayna takıcan,kafayı çıkarmadan siperden ateş et,oh ne güzel

Zaten 2. resimdeki slahın üstünde ayna var

quote:

Orijinalden alıntı: Hadi Oradan

O Değilde Hacı Sen Şu Bizim Tartışmaya Bir Hakemlik Yapsan
    Sen Yetkili Birisine Benziyorsun
    Şaka Bir Yana Uyumadan Önce 8 Yaşındaki Kuzen Konusunda Senden Yaptığım Alıntı Yüzünden 4 Gün Ban Yedim
    Bu Hesapla Sürünüyorum
    Rus Savaşı Üzerine Olan Mesajın Hakkında Yorum Yapmaya Söz Vermiştim Ama Aç Aç Bu Tartışmaları Yaşayınca Denge Kalmadı Kusura Bakma

Anlamadım hangi topicte bnm yüzümden ban aldın ?

Sizin konuya gelnce Çanakkale'de naziler fln yoktu, biraz sallamasyon olmş bence, Alman denizaltıları olabilir ama nazilerin dğeildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synaX:Lecter -- 7 Şubat 2010; 20:17:18 >
  • "Ölüm Meleği" olarak ün yapan Nazi doktoru Josef Mengele'nin saf Alman ırkını yaratmak için yaptığı ölümcül deneylerin başarıya ulaştığı iddia edildi.

"Ölüm Meleği" olarak ün yapan Nazi doktoru Josef Mengele'nin saf Alman ırkını yaratmak için yaptığı ölümcül deneylerin başarıya ulaştığı iddia edildi. Mengele Brezilya'da ücra bir kasabada ölümcül deneylerine devam etmiş ve mavi gözlü, sarı saçlı bir ırk yaratmayı başarmış

DENEYLER BREZİLYA'DA DEVAM EDİYOR
    Nazi lideri Adolf Hitler'in en değer verdiği insanlardan biriydi çünkü Nazi Almanyası için mavi gözlü, sarı saçlı saf bir ırk yaratacaktı. "Ölüm Meleği" olarak ün yapan Nazi doktoru Josef Mengele'nin Nazi toplama kampı Auschwitz'deki ölümcül deneylerine Brezilya'da devam ettiği ortaya çıktı.

National Geographic Amerika'da yayınlanacak belgesele göre, 2 milyon insanın ölümünden sorumlu tutulan Nazi savaş suçlusu Mengele, Güney Amerika'ya kaçtıktan sonra "ölüm deneylerine" Brezilya'nın bir ücra kasabasında devam etti.

Ünlü bir tarihçi Mengele'nin mavi gözlü ve sarı saçlı saf ırk yaratmak için Brezilya'nın Candido Godol kasabasından deneylerine devam ettiğini, hayata veda etmeden önce de saf ırkı yaratmayı başardığını iddia etti.

Candido Godol kentinde şu anda 80 aile yaşıyor ve bunlardan 38'i ikiz. İkizler tam Mengele'nin hayal ettiği gibi mavi gözlü ve sarı saçlı. Candido Godol kasabasını başka bir özelliği daha var: Burada ikiz bebeklerin doğum oranı dünya ortalamasının tam bin katı.

JOSEF MENGELE KİMDİR
    "Ölüm meleği" olarak bilinen Josef Mengele Nazi toplama kampı Auschwitz-Birkenau`da yaptığı acı verici ölümcül deneylerle tanınıyor.

Toplama kampındaki mahkumların hangisinin öldürüleceği, zorla çalıştırılacağı ve üstünde deney yapılacağını belirleyen SS doktorların başında geliyordu.

KİMLİĞİNİ DNA TESTİ ORTAYA ÇIKARDI
    Mengele 1944 yılının başında savaş suçlusu ilan edildi. Savaşın bitmesinden sonra ilk olarak başka bir isimle Avusturya`da saklandı, daha sonra ölene kadar kalacağı Güney Amerika`ya kaçtı.

Burada, 1959`a kadar Arjantin`de kaldı, daha sonra Brezilya`nın Bertioga kasabasında denizde yüzerken kramp girmesi sonucu hayatını kaybetti. Kimliği Campinas Devlet Üniversitesi uzmanları tarafından DNA testi yapılarak anlaşıldı.

YAHUDİLERİN GÖZÜNE MAVİ SU ENJEKTE ETTİ
    Saf Alman ırkını yaratmak için uygulanacak testlerin kobaylığını, toplama kamplarındaki esirler üzerinde yaptı. Cermen soyundan gelen ari ırktan doğan çocukların gözlerinin başka bir renk olması durumunda, bunları mavi yapabilmek için deneyler yapıyor ve bunların sonucunda elde ettiği sıvıları esirlerin göz bebeklerine şırınga ile enjekte ediyordu.

Bu yaptığı test tam bir fiyasko ile sonuçlanırken, birçok insanın kör olmasına ve ölmesine yol açmıştı. Aynı zamanda birçok esirin vücutları üzerinde anestezi uygulamadan kanlı deneyler yapmıştı.

Josef Mengele, 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor.

http://www.ensonhaber.com/dunya/242601/dunyayi-sarsacak-nazi-irki-iddiasi.html

konu hakkında paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.