Şimdi Ara

Naziler savaşı kazansaydı ne olurdu? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
3.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stxanger

onlara doğru diyen mi var okuduysan hiçbirisini desteklemiyorum.ben çıkıp Amerikayı mı destekliyorum dedim ya da SSCB'yi ? Dünyayı savaşa sokan Hitler.Kendini bir b.k sanan Hitler onun saçmalıkları yüzünden de Japonya atom bombası yedi japonlara gaz verip yapamayacağın işlere burnunu sokup Amerikalılara saldırmasaydı.

abdye japonya sataştı onlar yüzünden hitler prestij adına abdye savaş açtı nerede öğrendiniz tarihi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdfBAr

quote:

Orijinalden alıntı: Decepticon

Bir amerikan askeri savaş sırasında bitkisel hayata giriyor uyandığında Almanların savaşı kazanmış olduğunu görüyor. Naziler Yahudilerin gizli bir örgütünün bütün icatlarini çalıp New Yorka atom bombası atınca Abd çekiliyor savaştan. Almanlar aya üs kuruyor ve teknolojik olarak uçuyorlar robotlar zirhlar falan.

Hocam konuyla alakasız olacak ama bitkisel hayattan çıkmak diye birşey söz konusu olabilir mi? Beyin ölümü gerçekleşince bitkisel hayata girdi diyorlar. Geri dönüşü yok bildiğim kadarıyla.
    Koma falandır belki o askerin girdiği.
    Konu ilgimi çekti yalnız fırsat bulursam deneyeceğim.

Etrafını farkediyor ama haraket tepki veremiyor. Bilmiyorum tam olarak nedir koma yazacaktım ama etrafını görüp duyabildigi için yazmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1984

• ampül yerdik.
  • quote:

adminlerde bu faşistliğe sessiz kalıyor arkadaş kapatın şu konuları hatta bu konularda 0 bilgisi olanlara yorum bile yapma yasağı getirilsin.

Eminim sen çok bilgilisindir kardeş bu konularda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Naziler şuan nasıl öcü gibi gösteriliyosa amerikalılar ve ruslar öyle gösterilcekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yibudak

evet tahminlerinizi alalım

bence dünya daha güzel bir yer olurdu. teknoloji çok ileri olurdu.

Savaşa kaybetmek için girdiler

• Nazi komutanları ve ssler hakkında konum var istersen arastırabilirsin :http://forum.donanimhaber.com/m_100331280/f_/key_sava%25FE%252Bsu%25E7//tm.htm#100331280

Ayrıca 13. ss tümeni müslümandir.SS ler cok sadiktir.zor durumda kaldıgında bile son mermisine kadar çatışır ve mermisi ile kafasına sıkar.SS lerde hain cok az bulunur cünkü inanılmaz bir sürecten geçerler führer için yaşarlar desek daha doğru

Su parca berlin düşerken yapılmıştır.Şarkını sözlerinden ne kadar kararlı oldugnu anlıyabilirsiniz

ss düşman ülkesinde yürüyor
    ve şeytanın şarkısını söylüyor
    volga kıyısında dikilen bir asker
    o da katılıyor mırıldanarak
    aldırmıyoruz orda burda yürümüşüz
    ve dünyanın geri kalanı
    lanetliyormuş ya da selamlıyormuş bizi
    keyfince yapsın ne yapmak istiyorsa

her neredeysek, daima ilerideyiz
    ve şeytan da bizimle söylüyor şarkısını
    ha, ha, ha, ha, ha!
    almanya için savaşıyoruz
    bizler, hitler için savaşıyoruz
    ve bir an rahat vermeyeceğiz kızıllara

zaten vuruştuk bir çok savaşta
    kuzeyde, güneyde, doğuda, batıda
    ve şimdi de hazırız döğüşe
    kızıl salgına karşı
    ss bir an dinlenmeyecek, yok edeceğiz kökünden
    bir daha kimse almanya'nın talihini tehdit edemeyecek
    ve saflar seyreldiğinde bile
    bizim için geri çekilme olmayacak

her neredeysek, daima ilerideyiz
    ve şeytan da bizimle söylüyor şarkısını
    ha, ha, ha, ha, ha!
    almanya için savaşıyoruz
    bizler, hitler için savaşıyoruz
    ve bir an rahat vermeyeceğiz kızıllara

• beyler o değilde,Hitler reyiz gerçekten intihar edip kendini yaktırdı?? ben buna hiç inanmıyorum

birde şu var rahmetli Aytunç Altındal hitleri göreve getiren kişiyi açıklıyor (aşığıdaki link den izliyebilirsiniz) yani hitleri masonlar tapınakçılar göreve getirmiş,zaten hitlerde görevini yapmış ve sonra savaşı kaybedincede hesapta kendini yaktırıp kül etmiş falan filan.

http://www.dailymotion.com/video/xkchnk_hitler-in-ardindaki-sir-11-eylul-saldirisi-haberturk-bolum-4-aytunc-altindal_tech

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 7 Ocak 2015; 13:18:25 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bdfBAr

quote:

Bir amerikan askeri savaş sırasında bitkisel hayata giriyor uyandığında Almanların savaşı kazanmış olduğunu görüyor. Naziler Yahudilerin gizli bir örgütünün bütün icatlarini çalıp New Yorka atom bombası atınca Abd çekiliyor savaştan. Almanlar aya üs kuruyor ve teknolojik olarak uçuyorlar robotlar zirhlar falan.

Hocam konuyla alakasız olacak ama bitkisel hayattan çıkmak diye birşey söz konusu olabilir mi? Beyin ölümü gerçekleşince bitkisel hayata girdi diyorlar. Geri dönüşü yok bildiğim kadarıyla.
    Koma falandır belki o askerin girdiği.
    Konu ilgimi çekti yalnız fırsat bulursam deneyeceğim.

Etrafını farkediyor ama haraket tepki veremiyor. Bilmiyorum tam olarak nedir koma yazacaktım ama etrafını görüp duyabildigi için yazmadım.

Anladım.Koma daha uygun olur sanırım bilen birisi duzeltebilir.Zira bitkisel hayata girmek beyin ölümü demek diye biliyorum.Beyin ölümünde duyup hissedemez, sadece kalbi vs diğer organları çalışır fakat beyin işlevini yerine getiremez.

• Heil Hitler

Hitleri sadece yahudilerin cektiği amerikan filmerinden takip edenlere selam olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JQKER -- 7 Ocak 2015; 15:04:37 >
  • Arkadaslar 2. Dünya savaşında Türkiye tarafsız olmasına rağmen Nazi Almanyasini destekliyordu. Bunun sebebi daha çok 1. Dünya savaşında olduğu gibi savaşı Almanyanin kazanacağına inanmasiydi. Bunda da haksiz sayılmazlardi. Çünkü Almanya durdurulamiyordu.İşte bunlarda sebepler,
    1.) Kuzey Afrika da Rommel in İngilizlere kan kusturup, Mısır hududuna doğru ilerlemesi.Bu general İngilizler için psikolojik etki yaratmıştı. İngilizler,Almanların yenilemeyecegine iyiden iyide inanmaya başlamışlardı.
    2.)Atlantik savaşında Alman denizaltılarının İngiltere yi oldukça zor durumda bırakması. İngiltere az kalsın pes ediyordu. Almanlar ingiltereye malzemeye taşıyan gemileri devamlı batırıyorlardı. Savunma önlemleri bile yetmiyordu. İngiliz donanması denizaltılarla başa çıkamıyordu.
    3.)Doğu cephesinde Almanya Rus taarruzlarını 1942 başlarında durdurmayı başarmıştı. Moskova savaşındaki yenilgi ve 1 milyon civarında alman askerinin kaybını müttefikleri tamamladı. Tabi bunlar alman askeri gibi savaşmıyorlardı. Her neyse 1942 sonuna doğru Almanlar tekrar ilerlemeye başlamıştı. Stalin hatta Churcill den yardım istemişti. 2.cephenin açılması konusunda ısrar etmişti Stalin. Ama görüşmeler bir fayda sağlamamıştı. Sadece tedarik sözü verilmişti. Savaş Stalingrad kapılarına kadar dayanmıştı. Turkiyenin o zaman stalingrad savaş kazanilsaydi eğer Almanyanin yanında savaşa gireceği bir gerçektir bence. Çünkü 26 tümen sınıra yayılmıştı bile. Bu bir tesadüf değildi bence. Bundan başka nazi almanyasiyla yakın ilişkileri aşağıya listeledim.

1.)Nazi Almanyası ile dış ticareti Alman para birimi "Reichsmark" ile yapılıyordu, TC banknotlarının çoğu Almanya'da basiliyordu,
    2.)Nazi Almanyası'na paslanmaz çeliğin hammaddesi olan krom sevkiyatı yapiliyordu.
    3.)Bakan Şükrü Saracoğlu'nun ırkçı ve nasyonal sosyalizm sempatizanı söylemleri size bir fikir verebilir.
    4.)Sovyetler Birliği'ne dahil olan Kırım ve Kafkasya'da askeri harekat yapmakta olan Alman ordusunu cephede takip etmek için Türk hükümetinin komutanlar yollaması da bir gerçektir.

Sonuç olarak Almanya kendisine destek veren ülkeleri işgal edecek hali yoktu. Ancak savaşın seyri doğu cephesinde stalingrad savaşıyla değişmiştir. Turkiyenin bundan sonraki politikası Almanya ya amborgo uygulaması olmuştur. Almanya savaşı kaybediyor diye onun yanında olacak hali yoktu. Zaten sonraki yıllar Sovyet tehditinden kurtulmak ve Batı bloguna yaklaşmak için yapılan diplomatik gelişmelerdi.

• çok iyi olurdu çokda güzel olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beels

quote:

Orijinalden alıntı: Sup.Pro

quote:

Almanlar Savaşı kazanamazdı , Rusyayı alsa , Amerika gelecekti , Çin gelecek daha bir çok devlet var , Bütün bağımsız devletlere meydan okuyordu adam.Hem bu hitleri sevmenizin amacı ne ? , Dua edelim Ruslar engelledi bunları.

Kazanabilirdi kesin sonuç üstelik bu senin dediğin saçmalıklara dayanamaım yazıyorum.Savaş tamamen Hitlerin strateji kafası olmadığı ve iyi komutanlarını astırdığı için savaşın kaybedilmesinde büyük rol oynar ve ayrıca bu bana kalırsa kesindir ki ilk İngiltereye savaş açıp işini tamamen görmeden Rusya ya savaş açtı ve iki cepheden iki güçlü devlete karşı koyması bu savaşın kırılma noktasıydı.Bu sonuçlara bakarak mantıken haklı bulucaksın biliyorum

saçmalık ? başkasının düşüncelere saygın olsun ilk önce sonra tartışalım şurda !

Komutanlarındada suç yok , orduyu çok böldü , Zaten Panzer tankları dünyanın masrafı ekonomisinide bozdu , özellikle Hitlerin rusyaya saldırması nasıl bir saçmalık orası ayrı bir şey , stalingrad zaten büyük vurgun oldu almanlara , hem sadece 2 cephede savaşmadı , kuzey afrikaya bile destek gönderdi , italyanlar birşey beceremeyince , Her neyse şuan almanların savaşı kazanamaması gayet güzel bir sonuç.

İşte şimdi aynı dilden konuşuyoruz.Katılıyorum kuzey afrika ve italyanın savaş sırasında kritik durumları boşa harcaması ve almanya ya yük olması zaten savaşın kırılma noktalarındandı.Zaten kuzey afrika düştükten yakın bir zaman sonra Rommel in engelleyemediği çıkartmalar dananın kuyruğunun kopması oldu.Rommel in yine orada suçu yok yine Hitler in kafasızlığı sonuç olarak kaybetti.Kazansaydı daha iyi bir dünya belki olurdu.

• konuya çağıralım ustad'ı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Almanlar Savaşı kazanamazdı , Rusyayı alsa , Amerika gelecekti , Çin gelecek daha bir çok devlet var , Bütün bağımsız devletlere meydan okuyordu adam.Hem bu hitleri sevmenizin amacı ne ? , Dua edelim Ruslar engelledi bunları.

Kazanabilirdi kesin sonuç üstelik bu senin dediğin saçmalıklara dayanamaım yazıyorum.Savaş tamamen Hitlerin strateji kafası olmadığı ve iyi komutanlarını astırdığı için savaşın kaybedilmesinde büyük rol oynar ve ayrıca bu bana kalırsa kesindir ki ilk İngiltereye savaş açıp işini tamamen görmeden Rusya ya savaş açtı ve iki cepheden iki güçlü devlete karşı koyması bu savaşın kırılma noktasıydı.Bu sonuçlara bakarak mantıken haklı bulucaksın biliyorum

saçmalık ? başkasının düşüncelere saygın olsun ilk önce sonra tartışalım şurda !

Komutanlarındada suç yok , orduyu çok böldü , Zaten Panzer tankları dünyanın masrafı ekonomisinide bozdu , özellikle Hitlerin rusyaya saldırması nasıl bir saçmalık orası ayrı bir şey , stalingrad zaten büyük vurgun oldu almanlara , hem sadece 2 cephede savaşmadı , kuzey afrikaya bile destek gönderdi , italyanlar birşey beceremeyince , Her neyse şuan almanların savaşı kazanamaması gayet güzel bir sonuç.

İşte şimdi aynı dilden konuşuyoruz.Katılıyorum kuzey afrika ve italyanın savaş sırasında kritik durumları boşa harcaması ve almanya ya yük olması zaten savaşın kırılma noktalarındandı.Zaten kuzey afrika düştükten yakın bir zaman sonra Rommel in engelleyemediği çıkartmalar dananın kuyruğunun kopması oldu.Rommel in yine orada suçu yok yine Hitler in kafasızlığı sonuç olarak kaybetti.Kazansaydı daha iyi bir dünya belki olurdu.

Kazansa dahamı iyi olurdu :) Sana gülerim sadece. Bu hitlerin konuşmalarını hiç dinlemedin herhalde , danimarkaya saldırmayacağım dedi saldırdı , Norveçe saldırmayacağım dedi bombardımana tuttu.Türkiye'ye saldırmayacağını nerden biliyorsun.Savaş Call of duty gibi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yarr

En büyük katliamı Stalin yapmıştır ama kimse bundan bahsetmez. Medya bu kadar güçlü bişey işte .

Gelmiş osmanlıcı
  • quote:

hay ağzına sağlık anlamıyorlar işte kafalar yok gitmiyor anladım ben call of duty zannediyorlar orayı da bu adamın psikopat olduğunu anlayamadılar.Bu alman hayranlığı Osmanlıdan beri devam ediyor demek ki bir hastalık

Kendilerini üstün ırk görüyorlardı zaten , hitlerin hangi konuşmasında yada sözünde Türkleri savunmuştur ? Zaten hitlerin belgelerinde Türkiyeyi iklimi , erkeklerinin karakteristik özellikleri , benzin alanları , yollar , dereler ve en ufak ayrıntısına kadar incelemiştir. Her neyse geçmiş bir konuyu bukadar tartışmaya bile gerek yok. Ruslar cevabını gayet iyi verdi nazilere her insanın eşit olduğunu.Hatırlatmadanda geçemeyeceğim zamanında naziler yağudilere düşmandı çünkü ekonomisi , işçiliği onlardaydı ve şuan bu Almanyada Türklerde , haberlerdede görmekteyiz Nazilerin Türk evlerini yakıp zarar verdiklerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

quote:

Orijinalden alıntı: Yarr

En büyük katliamı Stalin yapmıştır ama kimse bundan bahsetmez. Medya bu kadar güçlü bişey işte .

Gelmiş osmanlıcı

Hayırdır nerden çıkardın bunu ?

• Wolfenstein: The New Order

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.