Şimdi Ara

NAVİTECH QX SERİSİ SATIŞA SUNULDU (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.807
Cevap
7
Favori
215.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ipekmehmet

djsword dost çok geçmiş olsun sonunda neticeye ulaşmışsınız ama dediğiniz gibi yerine koyamayacağımız tek şeyi zamanınızı kaybetmişsiniz. ben bu internet sitelerinden satışlara hep soğuk bakmışımdır benim ortağım ordan alış veriş yapıyor ama ben ürünü görmeliyim dokunmalıyım teşir ürününü kurcalamalıyım yoksa asla almam.

Teşekkür ederim sayın ''ipekmehmet''

Evet ne yazık ki neticeye yaklaşık 10 ay sonunda vardım ama dediğim gibi bana BÜYÜK bir ders oldu ve daha niceleri var…

Bu yüzden de çevremizi bilgilendirmemiz lazım…

Tüketici hakem heyetine gittiğimde daha kötüleriyle de karşılaştım mesela,adamın birisi internet üzerinden şişme bebek almış ve sanırım 300 - 400 lira arası bir ödeme yapmış ama adama gelen pakette sadece SAMAN çıkmış ve adam bunu tüketici hakem heyetine kanıtlayamıyor çünkü gönderen kişiler biz bebek gönderdik diyorlar adam ise SAMAN gönderdiler diyor,hakem heyeti kime nasıl inansın???ortada kanıt yok…Adam parası ile hem kendini şişme bebek almakla deşifre edip rezil ettiğine mi yada parasının gittiğine mi yansın?

Internet üzerinden yapılan satışlar için daha henüz gelişmiş değiliz çoğu kişiler hayali ürün bile satabiliyorlar veya ticaret belgesi bile olmayanlar var ve bu tür kişilerde bırakın telefonlarınıza cevap vereceklerini veya muhatap bulacağınızı bu tiplere tüketici hakem heyeti bile ulaşamıyor…

İnternet üzerinden alışverişi kestim ve artık YAPMAYACAĞIM inşallah…

''Ceyarar'' arkadaş beni aydınlatmasaydı bu kadar bilgiye belki bende sahip olmayacaktım ve bu konuda bilgisi olmayan eş dost çevremizi LUTFEN bizlerde bilgilendirelim ve kendilerini bekleyen negatif sonuçlar konusunda uyaralım…

• Geçmiş olsun hocam, gözünüz aydın Biraz moralinizi yerine getirmek adına ben daha kötüsünü duydum , gerçi doğrumu değilmi bilmiyorum, ama çok espirili...hani şu Penis Büyütücü reklamları oluyor ya, ondan birisi sipariş vermiş adama BÜYÜTEÇ yollamışlar, altınada not düşmüşler: Güneşte Kullanmayınız diye :) Sizin durum tabiiki buna benzemiyor ama baya komiğime gitmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Geçmiş olsun hocam, gözünüz aydın Biraz moralinizi yerine getirmek adına ben daha kötüsünü duydum , gerçi doğrumu değilmi bilmiyorum, ama çok espirili...hani şu Penis Büyütücü reklamları oluyor ya, ondan birisi sipariş vermiş adama BÜYÜTEÇ yollamışlar, altınada not düşmüşler: Güneşte Kullanmayınız diye :) Sizin durum tabiiki buna benzemiyor ama baya komiğime gitmişti

Teşekkür ederim

Bazıları ''internetten alışveriş yapıyorum çarşı pazar gezmeye yorulmaya ihtiyaç duymuyorum'' diyor ki,bunu ben bile söylemiştim ama en ufak bir hata da 10 ayını (veya daha fazla süre) beklemek veya gel git yaparak geçirebiliyorsun ve bu durumda da misli yoruluyorsun…

İlk duyduğumda benimde komiğime gitmişti (bebek-saman) tabi ki bunlar bizim konumuz dışında kalıyor ama gerçekten empati yapınca da bizim o anki durumumuzdan daha da fazla mağduriyetleri olanları az çok anlayabiliyorsun (muhatap bulamıyorlar)…

Diliyorum ki bu tür mağduriyetleri kimse yaşamasın…

Şimdi ise şöyle yapıyorum,internetten haberdar oluyorum ama alışverişimi mağazaya gidip,görerek ve alacağım üründen emin olduktan sonra yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djsword -- 23 Aralık 2011; 12:53:25 >

• Evet sevgili dostlar hakkımızı aramak gerek elbette ama ben internetten alış veriş yapmam dediğiniz gibi muhattap bulamazsınız bizim ülkemizde internetten alış verişler oturmuş değil çünkü ben sanatçıyım yurt dışınada çok gidiyorum oralarda herkes internetten alış veriş yapıyor ama adamlar oturtmuş bu düzeni hatta sordum nasıl güveniyorsunuz diye olurmu öyle şey mahvederler vallaha burda hapis cezası var dediler. sizlere bir örnek daha vereyim benim müzik dersanem var ankarada ve ortağımla bağlama öğretim metodu çıkartık şu anda 2 senedir kitabı ekonomik nedenlerle basamıyoruz yani kitap piyasada yok ama internette bir kaç site koymuş kitabı satıyor gözüküyorlar bende aradım bu kitaptan bana 10 tane lazım diye kapıda ödemeli dedim bakalım nasıl gönderecekler ama ne kitap geliyor nede arıyorlar. Diyeceğim şudurki görerek almak en iyisi en azından aksi bir durumda muhattap bulursunuz . Tekrar geçmiş olsun dostum .

• bugün itibariyle ben de hepsiburadadan navitech qx b512 sipariş verdim.inşallah memnun kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipekmehmet

Evet sevgili dostlar hakkımızı aramak gerek elbette ama ben internetten alış veriş yapmam dediğiniz gibi muhattap bulamazsınız bizim ülkemizde internetten alış verişler oturmuş değil çünkü ben sanatçıyım yurt dışınada çok gidiyorum oralarda herkes internetten alış veriş yapıyor ama adamlar oturtmuş bu düzeni hatta sordum nasıl güveniyorsunuz diye olurmu öyle şey mahvederler vallaha burda hapis cezası var dediler. sizlere bir örnek daha vereyim benim müzik dersanem var ankarada ve ortağımla bağlama öğretim metodu çıkartık şu anda 2 senedir kitabı ekonomik nedenlerle basamıyoruz yani kitap piyasada yok ama internette bir kaç site koymuş kitabı satıyor gözüküyorlar bende aradım bu kitaptan bana 10 tane lazım diye kapıda ödemeli dedim bakalım nasıl gönderecekler ama ne kitap geliyor nede arıyorlar. Diyeceğim şudurki görerek almak en iyisi en azından aksi bir durumda muhattap bulursunuz . Tekrar geçmiş olsun dostum .

Bu zamana dek uğraşmalarımdan dolayı artık navigasyonlara bile bakmak istemiyorum :)

Sahte internet satışları da günümüzde yaygın,

kitabınız çıkmadığı halde satışı görünüyorsa tedbirinizi en kısa sürede almalısınız yani yarın birgün internet üzerinden hortumlanan vatandaşlar sizi de sorumlu tutup,sizin de başınızı ağrıtabilir...
    Benim düşüncem bu;ama emin olmak için bilirkişiden (avukat veya tüketici hakları hakem heyeti) öğrenmeniz yararınıza olacaktır en azından tedbirinizi almış olacaksınız.

• Arkadaşlar merhaba. navitech qx - f 403 kullanıyorum. fm transmatter ve tmc özelliğini nasıl kullanacağımı bulamadım . yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuklarotesi

Arkadaşlar merhaba. navitech qx - f 403 kullanıyorum. fm transmatter ve tmc özelliğini nasıl kullanacağımı bulamadım . yardımcı olursanız sevinirim

Cihazı açtıktan sonra navigasyona (harita) başlamadan önce (açılış menüsünde) fm transmitter özelliğine tıkla,frekans ayarını yaptıktan sonra geçerli olması için yanında bulunan seçenek kutucuğuna tıklayıp aktif duruma getiriyorsun ve bu arada navigasyonu kullanacağın zaman da ses alabilmen için çakmaklık şarj kablosu takılı olması gerekior aksi halde ses alamazsın.TMC özellikleri Türkiye'de henüz uygulanıyor mu bilmiyorum veya ücretli olması lazım,umarım TMC sorunuza konuyla ilgisi daha iyi olan bir arkadaş size yardımcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkolog55

Arkadaşlar ben de dün b513 cihazıma kavuştum biraz karıştırdım ve ilk dikkatimi çeken tabi ki ekran simgelerinin basitliği. Daha önce navigon marka kullanmıştım haritası çok yetersizdi ancak ekran kalitesi grafikleri arayüzleri güzeldi. Güncellemeyi de yaptım ama henüz Navigasyonunu tam olarak deneyemedim. Telefunken marka bir navigasyonda aracın markasına göre ekran koruyucu olarak aracın marka arması tam ekran gözüküyordu ve çok hoş oluyordu sorduğumda kendi özelliği her arabanın arması var demişti. Bizim cihazda biraz karıştırdım ancak bulamadım var mıdır?

yok mu bir cvp verecek olan arkadaşlar....
  • HOCAM CEVABINIZ İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER. ÇAKMAKLIK BENİM DE AKLIMA GELMİŞTİ ANCAK DENEMEDİM BİRAZDAN DENEYECEĞİM. ANCAK CİHAZ KUTUSUNDA HERHANGİ BİR BAĞLANTI YAPMADAN FM TRANSMİTTER KULLANANILIYOR DİYE OKUYUNCA YANILGIYA DÜŞTÜM. NEYSE ÇAKMAKLIKLA DA OLSA İYİ BİR ÖZELLİK KULLANMAKTA FAYDA VAR. TMC SANIRIM KULLANILMIYOR TR DE HENÜZ.
  • arkadaşlar navitech qx512 cihazım var.
    alalı altı ay oldu.
    acaba en son cihaz ve harita güncellemesi hangisi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CIBA -- 26 Aralık 2011; 9:11:53 >
  • Son harita sürümü 2011.07
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Son harita sürümü 2011.07

teşekkür ederim
  • telefonumu eşleştiriyorum ancak rehberi aktaramıyorum arkadaşlar cihaz b513 tel: nokia n79
  • gps sinyali bulunamıyor, güncelleme yaptığım için mi ortaya çıktı bu hata, daha önce yaptığım yedeği geri mi yüklemeliyim şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lackent -- 28 Aralık 2011; 1:31:49 >
  • Sayın @lackent

GPS Sinyali alabilmesi için cihazınızı aracınızda veya açık alanda çalıştırmalısınız. Üzerinizde Beton, çatı vs. olmamalıdır.

Güncelleme demişsiniz; hangi güncellemeyi yaptınız?
  • Arkadaşlar bu cihazların kameralı olanı varmı veya cihazımıza kablolu kamera takmak mümkünmü cihazda böyle bir imkan tanımış olsalardı çok iyi olucaktı seyir halini kaydederdik kazalarda çok işe yarıyor olucaktı.
  • merhabalar dün hepsiburada'dan aldığım navitech qx-b512 model navigatör üm elime ülaştı, şöyle bi sorunum var telefon rehberimi makinaya aktaramıyorum. bluetooth bağlantısında sıkıntı yok, arama yapabiliyorum fakat telefon rehberimi aktaramıyorum. Ev arkadaşımın nokia3220 telinde bir sıkıntı yaşamadık direk aktardı, başka bi arkadaşımın samsıng wifi model telefonuylada bağlandım ve rehberi kopyaladım. neden se nokia 5800 xm model telefonumla rehberi bir türlü aktaramadım. bilgisi olan vars ayardım ederse çok sevinirim... ii forumlar.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: enessari35

merhabalar dün hepsiburada'dan aldığım navitech qx-b512 model navigatör üm elime ülaştı, şöyle bi sorunum var telefon rehberimi makinaya aktaramıyorum. bluetooth bağlantısında sıkıntı yok, arama yapabiliyorum fakat telefon rehberimi aktaramıyorum. Ev arkadaşımın nokia3220 telinde bir sıkıntı yaşamadık direk aktardı, başka bi arkadaşımın samsıng wifi model telefonuylada bağlandım ve rehberi kopyaladım. neden se nokia 5800 xm model telefonumla rehberi bir türlü aktaramadım. bilgisi olan vars ayardım ederse çok sevinirim... ii forumlar.:)

Bir hata uyarısı veriyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Orijinalden alıntı: enessari35

merhabalar dün hepsiburada'dan aldığım navitech qx-b512 model navigatör üm elime ülaştı, şöyle bi sorunum var telefon rehberimi makinaya aktaramıyorum. bluetooth bağlantısında sıkıntı yok, arama yapabiliyorum fakat telefon rehberimi aktaramıyorum. Ev arkadaşımın nokia3220 telinde bir sıkıntı yaşamadık direk aktardı, başka bi arkadaşımın samsıng wifi model telefonuylada bağlandım ve rehberi kopyaladım. neden se nokia 5800 xm model telefonumla rehberi bir türlü aktaramadım. bilgisi olan vars ayardım ederse çok sevinirim... ii forumlar.:)

Bir hata uyarısı veriyormu?

herhangi bir hata vermiyor, normalde yeşil oklar çıkıyor sorunsuz aktarım yaptığı telefonlarda 3 5 saniyede aktarıyor, ama 5800 da anlık o yeşil oklar görünüyor sonra kayboluyor :S anlayamadım, bende geçen rehberimi arkadaşın samsunga aktarıp ordanda navigatöre aktardım, en azından burda bi çözüm bulana kadar geçici bi çözüm yarattım :))

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.