Şimdi Ara

Navitech Ömür Boyu Harita Güncelleme(yenler) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
3
Favori
88.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayhan1966

bende güncelleyemedim. firmayı telefonla aradım. sistemde bir hata olduğunu söylediler. böyle devam ederse bizim bir yaptırımımız olabilir mi. bunu araştırmak lazım.

Bunu firmanın resmi sitesinden neden duyurmazlar acaba??Çünki yalan!!!Cihazlarında kavşak görüntülerinin lisansı yok arar sorarsınız''similasyonda çıkmaz,heryerde yok,bizde çıkıyor''cihazlar ömür boyu ücretsiz güncelleme diye satılır,güncelleme yapamazsınız arayıp sorunca ''sitede çalışma var,sistemler sorunlu,bizle alakalı değil yurtdışı kaynaklı''cevapları gelir.Bu ücretsiz güncellemelere alim bey kefil olmuştu hatta bir mesajı vardı ''bu hakkı çok satan firmalara verdik ''diye hatta benim bir mesajıma cevabı bu ''güncellemeler aldatmaca değil yazışmalarda bende vardım'' demişti. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46741739 Sonunda Alim beyin kapısını çalacağız heralde.Kesin bunları Alim bey'de okuyordur ama kimseden ses çıkmıyor ne hikmetse.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Orijinalden alıntı: ayhan1966

bende güncelleyemedim. firmayı telefonla aradım. sistemde bir hata olduğunu söylediler. böyle devam ederse bizim bir yaptırımımız olabilir mi. bunu araştırmak lazım.

Bunu firmanın resmi sitesinden neden duyurmazlar acaba??Çünki yalan!!!Cihazlarında kavşak görüntülerinin lisansı yok arar sorarsınız''similasyonda çıkmaz,heryerde yok,bizde çıkıyor''cihazlar ömür boyu ücretsiz güncelleme diye satılır,güncelleme yapamazsınız arayıp sorunca ''sitede çalışma var,sistemler sorunlu,bizle alakalı değil yurtdışı kaynaklı''cevapları gelir.Bu ücretsiz güncellemelere alim bey kefil olmuştu hatta bir mesajı vardı ''bu hakkı çok satan firmalara verdik ''diye hatta benim bir mesajıma cevabı bu ''güncellemeler aldatmaca değil yazışmalarda bende vardım'' demişti. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46741739 Sonunda Alim beyin kapısını çalacağız heralde.Kesin bunları Alim bey'de okuyordur ama kimseden ses çıkmıyor ne hikmetse.

Resmi bir açıklama yok, Olan bizlere Navitech kullanıcılarına oldu. Zaten bundan sonra Navitech kullanıcı değilim Next in yeni ürünlerini bekliyorum Elimdeki cihazı da şu an illegal yazılımla sd karttan 2011 Q1 olarak kullanıyorum ve elimden çıkaracağım. Bir daha Navitech ürünümü ASLa!

• 5 dk. önce Navitech teknik servisi aradım. Naviextras.com sitesinde güncelleme çalışmaları olduğu için , pxb serisinde güncelleme yapilamiyor gibi saçma sapan bir cevap verdiler...Güncelleme süresini bilmediğimiz için bizde bekliyoruz dediler ... şimdilik yapcak bişey yok gibi gözüküyor...
  • işte sorun burda neden kendi resmi sitelerine bunu yazmıyorlar.Yazsınlar ''toolbox'ta güncelleme çalışması olduğundan px serisi cihazların bazıları güncelleme alamamaktadır ''diye ozaman Haklılarmış diyeceğim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • @ertanx

insanları zorla illegale yönlendiriyorlar. aslında ben bu cihazı alırken ömür boyu güncelleme hakkı yoktu ve alırken kendi kendime demiştim ki fiyat çok uçuk değil lazım oldumu verir parasını alırım fakat bu hakkı bize verip sonra böyle daleveralar çevirip bizi enayi yerine koyarsalar kusura bakmasınlar bende onları enayi yerine koyar illegal kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan61 -- 31 Mayıs 2011; 14:39:15 >
  • Firma isterse şu andan intibaren windows 7 yüklü navigasyon çıkarsın üzeride altın kaplama olsun gözümden düştü. Paramızla bu kadar rezillik yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan61

@ertanx

insanları zorla illegale yönlendiriyorlar. aslında ben bu cihazı alırken ömür boyu güncelleme hakkı yoktu ve alırken kendi kendime demiştim ki fiyat çok uçuk değil lazım oldumu verir parasını alırım fakat bu hakkı bize verip sonra böyle daleveralar çevirip bizi enayi yerine koyarsalar kusura bakmasınlar bende onları enayi yerine koyar illegal kullanırım.

Kesinlikle katılıyorum...
  • Öncelikle herkese merhabalar...Güncelleme sıkıntısı ile ilgili ayrıntılı bilgi vermek isterim. Navitech firmasında PX ve QX serileri altında farklı model cihazlar bulunmakta ve bu cihazlarda bugün itibariyle ömür boyu güncelleme durumunu ayrıntılarıyla şu şekilde anlatabiliriz.

QX serisinde tüm modeller 2011/Q1 güncellemesi bedelsiz olarak yapılabilmektedir.
    PX serisinde tüm modellerin server üzerinde 2011/Q1 geçişi yapılmaktadır. Tüm modellerin geçişi tamamlanmadan web sitesinde yayına alınamıyor. Geçiş süreci tamamlanmak üzeredir

PX serisi 2011/Q1 bedelsiz güncellemeleri en kısa zamanda aktif hale getirilecektir
  • Neyin geçişi yapılmakta acaba??Tüm ıgo yazılım kullanan firmalar tüm modellerini o serverden güncelledi,sorun yaşamadı.Hatta 20 nin üzerinde modeli olan piranha bile sorunsuz güncellemeleri verdi. iki modeli olan navitech bunu yapamadı.Acaba ıgo navitech'in px serisine özel haritamı derliyor?
  • IGO üzerinde yazılım güncellemeleri tek bir havuzda tüm firmalar için ortak şekilde derlenmiyor. Her firmanın kendi havuzu ve modellerine göre IGO yazılım güncellemeleri derleniyor ve naviextras üzerinde model bazlı olarak yayımlanıyor. Naviextras - cihaz eşleşmesi sonrasında , cihazın bedelsiz güncelleme süresi devam ediyor ise ( PX ve QX serisinde ömür boyu bedelsiz güncelleme) , navitech PX yada QX modeline göre belirlenen havuzdan modele derlenmiş güncelleme indiriliyor. Bu güncelleme indirilirken kontrol edilen cihaz ID numarası , server üzerinde her güncellemede kayıt altına alınıyor.
  • Bu arada belirtmiş olduğunuz gibi (geçte olsa) site üzerinde , haberler kısmına PX serisi güncelleme durumu ile ilgili bilgi girişi yapılacaktır.Böylelikle sizin de belirttiğiniz gibi , güncelleme sıkıntısı olan kişiler buradan anlık bilgi alabilecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mestre

IGO üzerinde yazılım güncellemeleri tek bir havuzda tüm firmalar için ortak şekilde derlenmiyor. Her firmanın kendi havuzu ve modellerine göre IGO yazılım güncellemeleri derleniyor ve naviextras üzerinde model bazlı olarak yayımlanıyor. Naviextras - cihaz eşleşmesi sonrasında , cihazın bedelsiz güncelleme süresi devam ediyor ise ( PX ve QX serisinde ömür boyu bedelsiz güncelleme) , navitech PX yada QX modeline göre belirlenen havuzdan modele derlenmiş güncelleme indiriliyor. Bu güncelleme indirilirken kontrol edilen cihaz ID numarası , server üzerinde her güncellemede kayıt altına alınıyor.

Sayın mestre Burada konu ıgo yazılım derlemesi değil,konumuz harita. şimdi her firmanın cihazına harita ayrı ayrı derlenip veriliyor demeyin çok gülerim.

• Galiba konular karıştı yazılım güncellemesi istenmemiş ki sadece haritalarını istiyorlar.Bu haritalarda firmaya göre falan derlenmez.Piranha'da,Next'te kimde neyse Navitech'tede odur.
  • sayın @mestre ye göre öyle değil acaba primo yazılımlı cihazlarda çıkmayan kavşak görüntüleri için nediyecektir merak ediyorum navitech'e özel görüntümü hazırlıyorlar acaba??
  • Sayın mestre , neden bu kadar uzun sürdü bu güncelleme süreci ? Navitech 'in bu kadar insanı mağdur etmeye hakkı varmıydı ?
  • ben cihazı 22.11.2010 tarihinde aldım. daha bir yıl bile dolmadı. ama gariptir güncelleyemiyorum. paramızla
    rezil olduk. ama bu tahhahüdün bir yaptırımı olmalıdır.
  • IGO sunucusu üzerindeki PX serisi ile ilgili güncelleme sıkıntısının bu kadar uzun sürerek kullanıcıların mağdur duruma düşürülmesi ; dediğiniz gibi navitech'in bu kadar insanı mağdur etmeye hakkı yoktu fakat navitech IGO sunucusu üzerindeki güncelleme problemini gidermek için elinden geleni yapıyor ve en son bilgi Haziran'ın ikinci haftası , yani önümüzdeki hafta PX serilerindeki güncelleme sıkıntısı da ortadan kalkacak.

22.11.2010 senesinde aldığınız cihaz PX serisi ise ilerleyen haftalarda , QX serisi ise şu anda toolbox üzerinden güncelleyebiliyorsunuz. GÜncelleme ile ilgili ; toolbox üzerinden yapamıyorsanız , navitech servis kısmından destek alabiliyorsunuz , servis tarafı online bedelsiz güncelleme desteğini telefon ile veriyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mestre

IGO sunucusu üzerindeki PX serisi ile ilgili güncelleme sıkıntısının bu kadar uzun sürerek kullanıcıların mağdur duruma düşürülmesi ; dediğiniz gibi navitech'in bu kadar insanı mağdur etmeye hakkı yoktu fakat navitech IGO sunucusu üzerindeki güncelleme problemini gidermek için elinden geleni yapıyor ve en son bilgi Haziran'ın ikinci haftası , yani önümüzdeki hafta PX serilerindeki güncelleme sıkıntısı da ortadan kalkacak.

22.11.2010 senesinde aldığınız cihaz PX serisi ise ilerleyen haftalarda , QX serisi ise şu anda toolbox üzerinden güncelleyebiliyorsunuz. GÜncelleme ile ilgili ; toolbox üzerinden yapamıyorsanız , navitech servis kısmından destek alabiliyorsunuz , servis tarafı online bedelsiz güncelleme desteğini telefon ile veriyor diye biliyorum

Servis haritaları güncelleyemeyenlere enson 2011Q1 haritayımı veriyor??Bu yazdığınızdan bu anlamı çıkartabilirmiyiz?

• navitech servis birimi , toolbox programını bir şekilde kullanamayan müşterilerine , güncelleme için telefon ile yada cihazı servise alarak destek veriyor. Yani şu an için PX serisinde aynı bekleme sürecini merkez serviste yaşıyor fakat QX serisi 2011/Q1 güncellemesinde sorun yok ve bunu bazı müşteriler toolbox üzerinden yapamıyorlar. Bu noktada telefon ile destek alarak yada cihazı bedelsiz olarak merkez servise göndererek , bir sebepten dolayı alamadıkları güncellemenin destek ile makinalarına yüklenmesi sağlanıyor. Bu destek iki şekilde olabiliyor...Telefon ile yada cihazı servise alarak...
  • Yazışmalardan çıkardığım sonuca göre "mestre" firma görevlisi veya firma ile yakın bağlantılı.
    Bu kadar net ve kesin konuştuğuna göre,
    Önümüzdeki hafta Haziran'ın ikinci haftası oluyor.
    Evet mestre efendi bekleyip göreceğiz.
    Umarım güncelleme yapabiliriz. Eğer hala yapılamazsa, ücretsiz güncelleme vaatli sayfa görüntüsünü kopyaladım. Yani yasal yönden başvuru için hazırlığımı yaptım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.