Şimdi Ara

Navitech Ömür Boyu Harita Güncelleme(yenler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
3
Favori
88.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar "Navitech Ömür Boyu Harita Güncelleme" sorunu çözülmüştür. Hatta ilk göz ağrım (şuanda yok) Navitech PX-120 orjinal lisanslı yedeği Naviextras Toolbox tan güncelleme almaktadır. Cihaz sahiplerinin sorunun giderildiğini, sorunsuz güncelleme aldığını belirttikleri için ilk mesaj değiştirilmiştir.

"Son durum nedir arkadaşlar? 2011 Q1 haritası 12-05-2011 tarihinde çıktı ve 14 gün oldu. Gelişmeler nelerdir? Güncelleme yapanlar var mı? Her güncellemede bu sıkıntıyı yaşayacak mıyız?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 20 Mayıs 2012; 14:18:11 >

• Bende PX-120 modeli var. Benim dün haberim oldu güncellemenin çıktığından ve hemen aleti bağladım bilgisayara ve toolbox'tan güncellemeyi gördü ve yükle dedim. Herhangi bir sorun çıkmadan yükledim. (Sadece toolbox'ın yeni versiyonunu indirmek istiyormusunuz diyo sordu evt deyip onuda güncelledim) Olaya da vakıf değilim çok fazla navitech cihazlar 2011 Q1'i güncelleme mi yapamıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Son durum nedir arkadaşlar? 2011 Q1 haritası 12-05-2011 tarihinde çıktı ve 14 gün oldu. Gelişmeler nelerdir? Güncelleme yapanlar var mı? Her güncellemede bu sıkıntıyı yaşayacak mıyız?

Bende ''ömür boyu ücretsiz güncelleme''yenlerdenim.13 mayıs ta navitech sitesine mail yazdım.16 mayısta Şahin KAYIR isimli yetkiliden''ürünlerimize 2011 Q 01 nolu yazılım cuma günü öğleden sonra verilmeye başlanmıştır.Ürünlerimizin tümüne bu hafta sonuna kadar 2011 Q 01 nolu yazılım sisteme konacaktır.''diyen bir e-posta aldım.Gelen cevapla heyecanlanmıştım fakat her geçen gün heyecan ve umudum tükeniyor,kandırıldığımı düşünerek öfkeleniyorum.Umarım diğer güncelleme yapamayanlar da bu başlık altında birleşip seslerimizi yetkililere buradan duyurmak için bir çaba sarfetmiş oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Bende PX-120 modeli var. Benim dün haberim oldu güncellemenin çıktığından ve hemen aleti bağladım bilgisayara ve toolbox'tan güncellemeyi gördü ve yükle dedim. Herhangi bir sorun çıkmadan yükledim. (Sadece toolbox'ın yeni versiyonunu indirmek istiyormusunuz diyo sordu evt deyip onuda güncelledim) Olaya da vakıf değilim çok fazla navitech cihazlar 2011 Q1'i güncelleme mi yapamıyor?

Sn ekorender ürünü alalı 1 sene geçti mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

quote:

Bende PX-120 modeli var. Benim dün haberim oldu güncellemenin çıktığından ve hemen aleti bağladım bilgisayara ve toolbox'tan güncellemeyi gördü ve yükle dedim. Herhangi bir sorun çıkmadan yükledim. (Sadece toolbox'ın yeni versiyonunu indirmek istiyormusunuz diyo sordu evt deyip onuda güncelledim) Olaya da vakıf değilim çok fazla navitech cihazlar 2011 Q1'i güncelleme mi yapamıyor?

Sn ekorender ürünü alalı 1 sene geçti mi?

Sn. ertanx, evet geçti. Sanırım 1.5 sene oldu alalı. Geçen kış almıştım cihazı.
  • Ben de PX115 ,le aranızdayım; 28.06.2011 günü 1 yıllık güncelleme doluyor ama güncelleme yapamayanlardanım
  • Firmanın arayanlara söyledikleri;
    haftasonuna kadar -süresi geçti- haritaların tamamı verilecek, arasıra Naviextras Toolbox ile deneyin, tamamının yakın bir zamanda verilecek vb...
  • Naviextras Sitesinde de 19.95 $ fiyat yazmış.. Beklesek mi alsak mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Naviextras Sitesinde de 19.95 $ fiyat yazmış.. Beklesek mi alsak mı acaba?

Bekleyin arkadaşım. Öyle ömür boyu güncelleme diyipte işin içinden sıyrılamazlar. Ben şanslı kesimdenim sanırım bu güncellemeyi yapabildim ama siz yapamamışsanız size firmanıntaahhütü var ben güncellemeleri (Türkiye için) bedava vereceğim diye. En azından 5-6 sene bedava vermek zorundalar. O yüzden biraz daha bekleyin. Sizede bu güncellemeler açılacaktır. İyi günler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Naviextras Sitesinde de 19.95 $ fiyat yazmış.. Beklesek mi alsak mı acaba?

Bekleyin arkadaşım. Öyle ömür boyu güncelleme diyipte işin içinden sıyrılamazlar. Ben şanslı kesimdenim sanırım bu güncellemeyi yapabildim ama siz yapamamışsanız size firmanıntaahhütü var ben güncellemeleri (Türkiye için) bedava vereceğim diye. En azından 5-6 sene bedava vermek zorundalar. O yüzden biraz daha bekleyin. Sizede bu güncellemeler açılacaktır. İyi günler.

Eyvallah; bekleyelim bakalım bir cuma daha.
  • Ben Navitech PXB-215 F kullanıcısıyım. Son çıkan 2011 haritasını toolbox ta yüklemeye çaliştigimda , Sadece Türkiye Buildingi yüklüyor
    , Harita yı yüklemiyor... 2011 Haritasını satınmı almam gerekiyor? diye bir mail atmiştim... Ürün için herhangi bir harita satın almanız gerekmiyor.Sisteme sıra ile haritalar konuyor hafta sonuna kadar bu işlem sürecektir.Hafta sonu tekrar deneyiniz. Diye geri döndüler. Fakat aradan 1 Hafta gecmesine ragmen haala 2011 Haritasını yükleyebilmiş deilim...
  • Sizleri gördüğüme çok sevindim. !!! Yanlış anlamayın. Kendi beceriksizliğim sanıyordum. 10 gündür güncelleme yapmaya çalışıyorum. Bir türlü olmuyordu. Başkalarının da aynı sorunu olduğunu görünce kendime kızmaktan vazgeçtiim. Benim aldığım bilgilere göre, Başarsoft ile Navitech arasında sorun var. Başarsorft ücretsiz güncelleme vermek istemiyormuş. Ben nerden para kazanacağım diyormuş. Eğer bu sorun aşılamazsa yandık. Navitech den cevaben gelen mesajlar biraz hikaye gibi. Yazılım sorunu olsa hemen giderilirdi. Bir yazılımı düzeltmek ne kadar zaman alırki. İstense 2 saatte yazılımın yenisini yaparlar. Sorun Başarsorft ile olan para meselesi.
    Umarım bu sorun kısa sürede giderilir. Haritayı görüpte güncelleme yapamamak adamı çıldırtıyor.
  • Uzun bir aradan sonra güncelleyeyim dedim. px 120 mi..
    Bir de ömür boyu ücretsiz güncellemeyi görünce...
    Hatta ürünü aldığım HB sitesinde de daha önce satın alan müşterilerin de ömür boyu ücretsiz güncellemeden yararlanacağını okuyunca çok sevindim..
    çünkü tam düşünüyordum acaba daha önceden alınan cihazlarda da geçerli mi..enayi miyiz biz diye...
    derken..
    son sürüm toolbox ı indirdim..cihazı bağladım
    harita için 29.95 dolar istiyor..
    Birşeyler güncelledi..baktım binalarmış
    O kadar uğraştım tık yok
    Son durum:
    Turkey Building:2011 Q1
    Turkey Map: 2010 Q1
    Turkey POI: 2010 Q1

Harita aynen duruyor..

Eee nerede bizim ömür boyu güncelleme...
    199 liraya almıştım 1 sene evvel..
    Şimdi cihazlar bile eskidi.. Fiyatlar 149 a falan düşmüş..
    Yeni alanlar güncelleyecek..Biz güncelleyemiycez öyle mi...
  • Nav-pxb 210f cihazımın sorunları;
    Bu yeni güncellemeden önce (yapılamayan) bir önceki toolbox a bağlandığımda, güncellemeleri gösteriyordu. Her seferinde 9 yeni güncelleme var diyordu. Sonra YÜKLE tıklayarak bu güncellemeleri indiriyordum. Kapatıp çıktıktan sonra 10 dakika sonra yine bağlanıyordum. Yine aynı güncellemeleri (yapılan) yeni güncelleme var diyordu. Yine yüklüyordum. Bu şekilde devam edip gitti. Sonunda sadece 2010 Q4 seçerek onu yükledim. Çünkü, her bağlandığımda yaptığı güncellemelerde eski haritayı yüklüyordu. 2010 Q4 üzerine eskisi etkin oluyordu. Eski toolboxu yüklersem hala aynı şeyleri yapıyor. GÜNCELLEME de cihazların tanıtım sorunu var.
    Cihaz henüz 1 yıllık olmasına karşılık bataryasıda 5 dakikada bitiyordu. Batarya bittiği için şarja takılı olmadığı zaman açılmıyordu. Mail attığımda cihazı gönderin dediler. Gönderdim, yeni batarya takmışlar. Ama güncelleme sorunu halledilmemişti.
    Şimdide yeni güncellemeyi yapamıyoruz.
    Bizim cihazlar tanımlı değil anladığım kadarıyla, yeni cihazlar tanımlanıyor. Biz eskiler bu sorunlardan kurtulamayacağız anlaşılan.
    Benzer sorunları olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • 2011 Güncellemesi; Aşağıda belirtilenleri aynen cihazında görmeyenler güncelleme yaptım sanmasın.
    Turkey citymap Free update 2011 Q1 Temel
    Turkey citymap Free update 2011 Q1 Şehir Harita
    Turkey 2011 Q1 Temel
    Turkey 2011 Q1 Haritalar
    Turkey 2011 Q1 POI
    Turkey 2011 Q1 Şehir harita
    29/05/2011 saat 15:00 itibariyle hala güncelleme yapılmıyor.
    Duy sesimizi Navitech
  • quote:

Orijinalden alıntı: didamert

2011 Güncellemesi; Aşağıda belirtilenleri aynen cihazında görmeyenler güncelleme yaptım sanmasın.
    Turkey citymap Free update 2011 Q1 Temel
    Turkey citymap Free update 2011 Q1 Şehir Harita
    Turkey 2011 Q1 Temel
    Turkey 2011 Q1 Haritalar
    Turkey 2011 Q1 POI
    Turkey 2011 Q1 Şehir harita
    29/05/2011 saat 15:00 itibariyle hala güncelleme yapılmıyor.
    Duy sesimizi Navitech

sayın didamert;şu saat itibariyle bende halen güncelleme yapamayanlardanım.galiba daha çok bekleyeceğiz.
  • bende güncelleyemedim. firmayı telefonla aradım. sistemde bir hata olduğunu söylediler. böyle devam ederse bizim bir yaptırımımız olabilir mi. bunu araştırmak lazım.
  • bu ne saçmalık !! cihazdan da gündüz kullanımında memnun değilim zaten. 1 yıldır kullanıyorum ama gündüz ekranı parlaması yok mu!! cihazım da bu arada pxb215 F. şimdi bu güncellemeyi yapacağım deyip de yapmamak ne anlama geliyor belli.. kendilerine bu sıfatları kendileri yakıştırıyor. kaç tane ürün satan ve yeni teknoloji yapan bir firma olup da sonra vaatlerine uymazsan al teknolojini başına çal...bu konuda kendisiyle yarışan iki firma var zaten biri samsung diğeri de navitech mi. yemin ettim samsung bir daha almam sırada da navitech olacak satacağım navigasyonunu(kullanıcı adımı da verip) alacağım yenisini olacağı bu.. (çok mu ağır oldu ifadelerim bilemiyorum ama bilmem kaç tl verip de hizmet verilmiyorsa...)
  • Px120 de harita lisanslara baktığımda böyle görünüyor.forum da haritanın ilk çıktığı açıklandığında yüklemiştim.

Navitech Ömür Boyu Harita  Güncelleme(yenler)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey joe

Px120 de harita lisanslara baktığımda böyle görünüyor.forum da haritanın ilk çıktığı açıklandığında yüklemiştim.

Navitech Ömür Boyu Harita  Güncelleme(yenler)

hey joe sizinkine 2011 haritası yüklenmiş gibi gözüküyor...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.