Şimdi Ara

Navitech, DVX-M560 DVR’lı Portatif Navigasyon Cihazı + AV-IN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
3
Favori
6.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni bir cihaz daha duyurayım; Navitech'den. Çok şık görünümlü bir cihaz.

Dikkatimi çeken özelliği: DVR Araç Kamerası

Navitech, DVX-M560 - DVR’lı Portatif Navigasyon Cihazı.

Ekran: 5" (480x272px.)
    İşlemci: Cortex MS2531
    Ram: 256Mb.

Navitech, DVX-M560  DVR’lı Portatif Navigasyon Cihazı + AV-IN Navitech, DVX-M560  DVR’lı Portatif Navigasyon Cihazı + AV-IN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 3 Mayıs 2015; 17:36:20 >

• Dikkat !

AV-IN varmış; Geri Vites Kamerası özellikli cihaz arayanlara duyurulur
  • bu ürünü kullanan var mı
    video kayıt kalitesi nasıl? plakalar rahatlıkla okunabiliyor mu?
    1080p mi kamerası?
  • Bu pnd tarzı cihazlara talep varmı ki yeni model yapmışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DVR özelliği ile ön plana çıkıyor zaten cihaz. Genele bakınca firmanın ürün yelpazesinde bu tarz başka bir ürün yok. Eksiği tamamlama düşüncesi ile olabilir.
  • bence araç kamerası almayı düşünenler için çok iyi bir alternatif (eğer kamerası güzelse)
    hem navigasyon hem kamera alıyorsun kablo kalabalığına da son veriyor

ben aracımdaki kamerayı bununla değiştirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

bence araç kamerası almayı düşünenler için çok iyi bir alternatif (eğer kamerası güzelse)
    hem navigasyon hem kamera alıyorsun kablo kalabalığına da son veriyor

ben aracımdaki kamerayı bununla değiştirmeyi düşünüyorum.

Navigasyon esnasında kayıt durumu nasıl yani hem kayıt aynı anda navigasyon yapabiliyor mu kamera kalitesi nasıl bunlara bakmak lazım.
    Satın alanlardan buraya yorum gelir yakında
  • aresefe kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Bu konuyu sormuştum Navitech Serisine; cevap gelmiş. Çok yakın bir tarihte Kayıt Kalitesi ile ilgili video paylaşacaklarmış. Takip ediyorum bende bilgilendiririm tekrar.
  • Kamera görüş açısı belli değil herhalde
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    Üstad çok Teknik Sorular bunlar; Destek Birimine sormanız daha verimli olacaktır.

Navitech - İletişim
  • DVR için iyi bir kameraya ihtiyaç var vede 170 derecelere varan görüş açısına.

Bu cihazın en büyük artısı AV-IN girişi olmuş bana göre, diğer türlü Cep telefonu yada tabletlerden de DVR olayı çözülebiliyor ama Av-in girişi olan bir tablet yada cep tel görmedim henüz. Gerçi bazı yardımcı ekipmanlar ile androide kamera bağlayanları görmüştüm.

Navitech çekim videosu koyarsa durum daha da netleşir.

İletişime geçmeye değmez bir soruydu benimkisi :) Vakti zamanında enişteme aldığımız Navitech PND için iletişime geçmiştim geri dönüş olmamıştı :)
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Şahin Bey dikkatine mail atın; dönüyorlar mutlaka. Bugün bana dönüş yaptılar; M560 için Video sunumu hazırlanıyormuş; kayıt görüntü kalitesi yönünde tüm çelişkileri kaldıracağına inanıyorum bu video'nun.

Sevgi ve Saygılar.
  • Selam Arkadaşlar,

Video linki gönderildi. İsteyen BURADAN isteyen Hepsi Burada sitesinde aktif olunca izleyebilir. Yandex Disc indirme imkanı da sunuyor.

Bilginize.
  • Video çok kötü göründü bende, 1:25 ten itibaren zaten kameranın çekimi var.

Gördüğüm kadarı ile görüş açısı yok, normal cep tel kayıdı gibi. İndiripte izleyelim bakalım bir fark olacak mı. Teşekkürler
  • indirerek izledim, görüş açısı biraz dar fakat fiyatına göre görüntüsü idare eder gibi :)
  • Yakında bunun Auto-Zoom'lusunu yaparlar o zaman süper olur. Bu tip objektifler FixNet olarak tabir ettiğimiz lens guruplarından oluşur. En yakın -atıyorum 3mt- mesafeden en uzak sonsuza kadar net yaparlar. Bu aralığa denk gelen mesafedeki araçlar ve plakaları gayet net okunur.
    Görüntü piyasada satılan araç camına/tavanına yapışan cihazlardan bariz iyi. Tabii daha kaliteli lenselerle daha iyi, daha keskin görüntü mümkün.

Bir de fiyat/maliyet ilişkisi var. Bana tatminkar geldi netice...
  • Bir nokta daha var eklemek istediğim. Bu tip lensler yaklaşık 50mm tabir edilen bir insan gözünün gördüğü açıyı kapsarlar. Daha geniş açı daha fazla görüntü, daha fazla işlemci, daha güçlü görüntü işleyicisi demektir.
    Çevre yolunda alınmış bu görüntüyü şehir merkezindeki bir caddeye uyguladığınızda sağlı sollu POI'leri rahatlıkla görebilirsiniz. Ben böyle düşündüm yaklaşık 35 yılını fotografçılığa vermiş biri olarak.
    Tabii aksi tez de mümkün...
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Yok o şekilde değil :) Arabanın kenarlarınıda göstermeli. Sağdan yada soldan birisi gelip vurdumu ispatlayamazsınız bu şekildeki kamera görüntüsü ile. Sizmi çarptınız yada omu çarptı gibi.

Bu direk ön tarafı gösteriyor. Fisheye göz gibi olmalı
  • Piyasada satılanlarla kıyaslayalım; var mı bu tip "fisheye" bir cihaz gördüğünüz?

Şöyle bir durum olabilir; ön cam ortasına değil de sol tarafa montaj yapılıp görüş açısını hafif sağa çevirirsek belki biraz daha tolare edilebilir. Mevcu cihaz üzerinde iyileştirmeler konuşuyoruz.

Bedava ARGE yapılır
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/tm.htm
    eskiden araç kameraları ile ilgili bu konuyu takip ederdim
    hala çok aktif bir konu
    araç kameraları ile ilgili her türlü bilgi mevcut :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 30 Nisan 2015; 8:34:02 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.