Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
14
Favori
109.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mA hadisesi önemli; Quick Şarj etmemesi lazım, bataryayı ömür yönünde zararlı etkiler. Cihazın içindeki pil kaç mA ?

Bence yakın değerde bir şarj cihazı olması şart...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

mA hadisesi önemli; Quick Şarj etmemesi lazım, bataryayı ömür yönünde zararlı etkiler. Cihazın içindeki pil kaç mA ?

QXV 751T ==> 2500 mA

QXV 713 ==> 1500 mA
  • quote:

Orijinalden alıntı: barak hp

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

mA hadisesi önemli; Quick Şarj etmemesi lazım, bataryayı ömür yönünde zararlı etkiler. Cihazın içindeki pil kaç mA ?

QXV 751T ==> 2500 mA

QXV 713 ==> 1500 mA

QXV 751T için ideal şarj cihazı gibi görünüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Navitech QXV-524 cihazında donmadan tam ekran video izlemek için, videoları hangi formata çevirmeliyiz, çerçeve boyutunu ne yapmalıyız?
  • beyler bu qxv-524teki trafik bilgi sistemini kullanmak için internete gerekiyor mu yoksa gps üzerinden mi yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsanyıldırım

beyler bu qxv-524teki trafik bilgi sistemini kullanmak için internete gerekiyor mu yoksa gps üzerinden mi yapıyor?

Şarj adaptörünün üzerinde bir çeşit radyo alıcısı var, TGRT FM trafik verileri ile haritaları eşleştirerek trafik verisi sağlıyor. İnternete gerek yok.
  • @ihsanyıldırım Ben de bu ürünü kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Son güncelleştirme ile navigasyon ekranı genişledi, daha kullanışlı hale geldi. Eksiklik olarak işlemci gücü çok yeterli değil, bunu 3d ikonlar açıkken hissediyorsunuz, ben performans almak için 2d harita şeklinde kullanıyorum, o zaman akıcı oluyor. Bir de rezistif ekran yerine kapasitif olsaydı daha iyi olurdu bence. VR özelliği var ama hemen hemen hiç kullanmadım. Başka bir navigasyon ürünü kullanmadığım için karşılaştırma yapma şansım yok.
  • çok teşekkürler bilgiler için peki tms yi kullanmak için şarjı çıkarıyor muyuz yoksa o kablo hem şarj ediyor hem tms verisi mi alıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsanyıldırım

çok teşekkürler bilgiler için peki tms yi kullanmak için şarjı çıkarıyor muyuz yoksa o kablo hem şarj ediyor hem tms verisi mi alıyor?

Aynı kablo ile hem şarj hem de tbs oluyor.
  • tekrar teşekkürler bilgiler için
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

@ihsanyıldırım Ben de bu ürünü kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Son güncelleştirme ile navigasyon ekranı genişledi, daha kullanışlı hale geldi. Eksiklik olarak işlemci gücü çok yeterli değil, bunu 3d ikonlar açıkken hissediyorsunuz, ben performans almak için 2d harita şeklinde kullanıyorum, o zaman akıcı oluyor. Bir de rezistif ekran yerine kapasitif olsaydı daha iyi olurdu bence. VR özelliği var ama hemen hemen hiç kullanmadım. Başka bir navigasyon ürünü kullanmadığım için karşılaştırma yapma şansım yok.

Hocam sizdeki cihaz nedir, ayarlarını ne şekilde yaptınız yardımcı olabilir misiniz?...Harita-Rota ayarları vs....

2 gün önce QXV-524 aldım, sadece toolbox'tan güncellemesini yaptım o kadar, henüz takıp kullanmak nasip olmadı.

TMS özelliğini hiç denemedim...
    VR özelliğinde ise, adresi düzgün ve tam söyleyince 10 numara çalışıyor cihaz

Birde yukarıda sormuştum, sorunsuz donmadan tam ekran video izlemek için ne yapmalıyız...?

• quote:

Orijinalden alıntı: achellias

quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

@ihsanyıldırım Ben de bu ürünü kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Son güncelleştirme ile navigasyon ekranı genişledi, daha kullanışlı hale geldi. Eksiklik olarak işlemci gücü çok yeterli değil, bunu 3d ikonlar açıkken hissediyorsunuz, ben performans almak için 2d harita şeklinde kullanıyorum, o zaman akıcı oluyor. Bir de rezistif ekran yerine kapasitif olsaydı daha iyi olurdu bence. VR özelliği var ama hemen hemen hiç kullanmadım. Başka bir navigasyon ürünü kullanmadığım için karşılaştırma yapma şansım yok.

Hocam sizdeki cihaz nedir, ayarlarını ne şekilde yaptınız yardımcı olabilir misiniz?...Harita-Rota ayarları vs....

2 gün önce QXV-524 aldım, sadece toolbox'tan güncellemesini yaptım o kadar, henüz takıp kullanmak nasip olmadı.

TMS özelliğini hiç denemedim...
    VR özelliğinde ise, adresi düzgün ve tam söyleyince 10 numara çalışıyor cihaz

Birde yukarıda sormuştum, sorunsuz donmadan tam ekran video izlemek için ne yapmalıyız...?

Bende de qxv-524 var. Ayar olarak fazla bir şeye gerek yok, sadece rota türünü kolay olarak seçtim, sonrasında gideceğim yeri haritadan işaretleyip, veya adını girip git diyorum gidiyor. Paralı yolları devre dışı bıraktım birde. Bazen tercihlerinizle bu yöne gidilmez gibi bir uyarı verse de bir şekilde götürüyor. Video konusunu ise hiç denemedim. İşlemci çok güçlü değil, video için yeterli olur mu bilemiyorum. Zaten ekran da çok uygun değil bence buna. Özellikle Nexus 7 ekranına alıştıktan sonra bana öyle geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

Herkese selamlar ;

Bugün itibari ile tüm Navitech QXV serisi cihazların Primo 2.1'den Primo 2.4'e ücretsiz güncellemesiwww.naviextras.com 'da yayınlanmıştır.

Tüm satılmış yada satılacak QXV serisi cihazlarımız BEDELSİZ olarak Primo 2.1 'den Primo 2.4 'e upgrade edilebilmektedir.

NOT:Güncel ve gelecekteki bedelsiz harita güncellemelerinin yapılabilmesi için öncelikle Primo yazılımının upgrade edilmesi gerekmektedir.Zaten naviextras ,cihaz bağlandığında öncelikle yazılım güncellemesine yönlendirmektedir.

Primo 2.4 ile 2.1 farkları
    1-)TTS veVR tarafında finetuning yapılmış ,telaffuz ve doğru anlama önemli düzeyde geliştirilmiştir.(Sadece Navitech'e ait olan Primo 2.4 versiyonu için geçerlidir zira bu geliştirme firmamız tarafından yapılmıştır NNG tarafından değil)
    2-)Frame per second(fps)değeri %10-15 oranında artırılmıştır.
    3-)Hızlı kelime ile arama eklenmiştir.
    4-)İlk ve tekrar ''rota hesaplama'' süreleri kısalmıştır.
    5-)Tema ve veri alanlarında değişiklikler yapılmıştır.
    6-)Tüm QXV modellerinin TMC uyumluluğu konusunda geliştirmeler yapılmıştır.Frekans aralıkları tekrar düzenlenip daha iyi ve yoğun Trafik bilgisi alınıp işlenebilmesi sağlanmıştır.

primo 2.4 e nasıl geçireceğiz??Veya sürümümün ne olduğunu nereden göreceğim??ne toolbox ta yazıyor ne başka yerde..bir de sesli komut için bağırmak mecbur mu?yüksek ses yetmiyor tek yeşil oluyor...mikrofon mu bozuk daha bugün geldi cihaz..?

• quote:

Orijinalden alıntı: achellias

Arkadaşlar Navitech QXV-524 cihazında donmadan tam ekran video izlemek için, videoları hangi formata çevirmeliyiz, çerçeve boyutunu ne yapmalıyız?

Arkadaşlar sorunsuzca donmadan tam ekran video izleyebilmek için videolarınızı bu programla Ultra video converter 480-272 pixel avi. formatına çevirmeniz yeterlidir...
  • Tom tom dan QXV-522 ye geçtikten sonraki ilk izlenimlerim:

+ Kesinlikle haritası daha iyi.Mavişehirden menemene doğru giden çevre yolunu tom tom tarla olarak görüyordu.İgo da ise yol tüm bağlantıları ile var..
    + İzmir karşıyaka civarında bir çok yeri en kısa ve ana yoldan navi ile buldum.Tom tom da bir kez anadolu caddesinden bostanlı feribota geçeyim demiştim beni şemiklerin bir araba zor geçen ara sokaklarına soktu ve ordan sora sora çıkabilmiştim.Rota planlaması tom toma göre daha başarılı.
    + POİ ler tom tomda çok yetersizdi. İzmir ve İstanbulun en büyük avm hastane gibi yerlerini bulamadığım çok olmuştu. İgo da ise üç harf yazıp aradığınız her poi ye ulaşabiliyorsunuz. Benim tüm denemelerimde aradığım yeri kolayca buldum.
    - lere gelince..Tom tomda yol renkleri nerden dönüceğin daha net anlaşılıyordu. qxv de bütün renkleri denememe rağmen tomtomdaki gibi başarılı bir renk şeması bulamadım.
    -Yine tom tomda hızınızı kalan kilometreyi navigasyonun altında büyük puntolarla çok rahat görebiliyordunuz. Navitech de bu değerler yanda ve küçük olduğundan gözünüzü yoldan ayırıp dikkat etmeniz gerekiyor.
    -Güneş gözlüğü ile son parlaklık ve parlak gündüz renklerinde navigasyon silik görülüyor.Bir kaç kritik yerde gözlüğümü çıkarıp naviyi takip etmek zorunda kaldım.Tom tomda parlaklık çok iyiydi.
    - Tom tom un araç tutacağı gayet şık ve kullanışlıydı. Şarj da tutacağa bağlı olduğundan cihazı taktığınızda şarj ile uğraşmıyordunuz ve şarj kablosu cihazın alt ortasına denk geldiğinden rahatsız etmiyordu. Navitech te ise hangi akla hizmet bilmiyorum şarj kablo girişini sola vermişler.Şoför tarafına geliyor kablolar. Araç sürerken dikkat dağıtan ve çirkin görüntü oluşturan bir durum.Oldukça basit ve çirkin bir tutamak naviyi cama takıp sonra da şarj aletini bağlıyorsunuz.

Tom tom u değiştirme nedenim dokunmatiğinin artık doğru dürüst çalışmaması idi..Yaklaşık 4 yıllık cihazım doku hatasından emekli oldu..

Sonuç olarak Tom tom un donanımı Navitechin de İgosu diyorum..

• Hayırlı olsun cihazınız sayın @ulas3567

Kullandıkça daha da avantajlarla karşılaşacaksınız.
  • Teşekkürler..
    Bir sure kullanip alisinca cihazi daha randimanli kullanicagimi biliyorum..
    Bu arada navigasyon cihazi icin tereddutu olan arkadaslar olaya sadece yol bulma olarak bakmayin.. Ben bildigim yollar dada naviyi aciyorum. Daldigim unuttugum bir cok virajda ozellikle geceleri hatasiz en buyuk yardimcim navigasyonum..Gece gidilen uzun yollar da tehlikeli virajlari cok onceden navigasyonda goruyorsunuz. Sirf surus guvenligi icin bile navigasyon alinir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas3567

Teşekkürler..
    Bir sure kullanip alisinca cihazi daha randimanli kullanicagimi biliyorum..
    Bu arada navigasyon cihazi icin tereddutu olan arkadaslar olaya sadece yol bulma olarak bakmayin.. Ben bildigim yollar dada naviyi aciyorum. Daldigim unuttugum bir cok virajda ozellikle geceleri hatasiz en buyuk yardimcim navigasyonum..Gece gidilen uzun yollar da tehlikeli virajlari cok onceden navigasyonda goruyorsunuz. Sirf surus guvenligi icin bile navigasyon alinir.

Özellikle irtifanın sürekli değiştiği aşırı virajlı dağ yollarında en büyük yardımcımdır. Bu tür yollara girince görünüm ayarlarından "Yakın" ayara alıp sonraki virajın keskinliğine göre aracı yavaşlatır ya da aynı hızla devam ederim.
  • iyi günler,
    qxv-524 ile şu tutucuyu (link) sipariş ettim kullanan var mı? sonra şu kalorifer tutuculu olanları gördüm acaba onlardan mı alsaydım? dayanıklı bir ürün mü?(link)

• Arkadaşlar yeni aldığım QXV-524 cihazın ana ekranında neden "QX" yaziyor???
    QXV serilerinin hepsi bu şekilde mi???
    Birde kutusundan şarj aleti çıkmadı, sadece tms'li şarj cihazı cikti ve araba da şarj olmuyor.Sizce tms mi bozuk yoksa arabada mi sorun var?

EDİT:
    1_Bizim arabanın çakmaklık yuvasında sorun olduğunu farkettik, cihaz(tms'li şarj) başka arabada sorunsuzca çalışıyor(şarj veriyor)...
    2_TMS aleti aynı anda şarj görevini yaptığından şarj aleti çıkmıyormuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achellias -- 4 Nisan 2013; 19:59:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.