Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
14
Favori
109.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • navıtech qxv-713 cihazından harici anten girişi yeri varmı acaba?ve hala simge olayını nasıl değiştirecegim onu yapamadım...Cihazın klasörlerının içinde "branding"dosyasını bulamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkan -- 22 Şubat 2013; 19:45:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

Bu arada yukarıda resimdeki adresi VR ile konuşarak girebilirsiniz videosu aşağıdadır:

[DHTUBE=]

http://youtu.be/EITLCowsYLo

Dün internetten Navitech QXV-751T Primo siparişi verdim. Bu gün kargoya vermişler, yarın elimde olacak gibi.

Eğer alet BURDA Kİ GİBİ konuşacak olursa, kesin iade ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barak hp -- 6 Mart 2013; 20:59:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barak hp

quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

Bu arada yukarıda resimdeki adresi VR ile konuşarak girebilirsiniz videosu aşağıdadır:

[DHTUBE=]

http://youtu.be/EITLCowsYLo

Dün internetten Navitech QXV-751T Primo siparişi verdim. Bu gün kargoya vermişler, yarın elimde olacak gibi.

Eğer alet BURDA Kİ GİBİ konuşacak olursa, kesin iade ederim.

malesef ki Vr li cihazlarda kısaltmalar olduğu için video daki gibi konuşularak adres giriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: crackeruser

malesef ki Vr li cihazlarda kısaltmalar olduğu için video daki gibi konuşularak adres giriliyor.

Ben cihazın konuşmasını kast etmiştim.
    Bir Rus'un, Çince aksanıyla Türkçe konuşması gibi algıladım da...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crackeruser

Ben cihazın konuşmasını kast etmiştim.
    Bir Rus'un, Çince aksanıyla Türkçe konuşması gibi algıladım da...

TTS konuşma motoru farklıdır. Bildiğimiz seslendirmeler standart komut yada mesajların insan tarafından seslendirilmesi-kaydı ile yapılmıştır. Bu nedenle ses ve diksiyon kalitesi yüksektir. Ancak TTS yani sokak adları ile seslendirme, (tüm sokak- cadde vb adları doğal olarak bir sanatçı tarafından okunamayacağı için) text to speech-yazıyı sese çeviren yazılımlar ile yapılır. Bu konuda araştırma yaparsanız (sadece navigasyon değil) google-microsoft-symbian-android denediğim tüm text to speech motorları içerisinde, Navitech seslendirme Türkçesi en düzgün olanlar sınıfında.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel
    Navitech seslendirme Türkçesi en düzgün olanlar sınıfında.

Umarım Öyledir. Bilgilendirme için teşekkürler.
  • bu cıhazlarda radarlara yaklaşmadan önce uyarı yapması için hangi ayarlar yapılıyor acaba?
  • quote:

Navitech seslendirme Türkçesi en düzgün olanlar sınıfında.

Evet kullanınca gördüm ki Türkçesi bayağı güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolkan

bu cıhazlarda radarlara yaklaşmadan önce uyarı yapması için hangi ayarlar yapılıyor acaba?

10 gündür Navitech QXV-751T Primo'yu kullamıyorum. Menüsünde hız ve kırmızı ışık kameraları için bilgilendirme bulunmasına rağmen, Ankara için bu özellik bende çalışmıyor. Sanırım sabit hız kameraları, kullanılan harita bilgisinde işaretli değil.
  • quote:

quote:

bu cıhazlarda radarlara yaklaşmadan önce uyarı yapması için hangi ayarlar yapılıyor acaba?

10 gündür Navitech QXV-751T Primo'yu kullamıyorum. Menüsünde hız ve kırmızı ışık kameraları için bilgilendirme bulunmasına rağmen, Ankara için bu özellik bende çalışmıyor. Sanırım sabit hız kameraları, kullanılan harita bilgisinde işaretli değil.

türkiye için speedcam.txt dosyasını yüklemeniz lazım. Başka bir forumda mevcut google amca yardımı ile halledebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogokselcihazı

quote:

quote:

türkiye için speedcam.txt dosyasını yüklemeniz lazım. Başka bir forumda mevcut google amca yardımı ile halledebilirsiniz.

İnternet üzeri aldığım bu cihaz elime ilk geçince, önce backup'ını alıp güncellemiştim. Ancak yeni farkına vardım ki güncelleme sonucu cihazın pek çok özellik ve fonksiyonu işlemez veya devre dışı kalmış. Backup dan geri yükleme yapıp orjinal yazılımını geri yükleyip yeniden güncelleme yaptım (Tam üç defa) sonunda 10 gündür farkında olmadığım pek çok yeni özelliklerin var olduğunu gördüm. Sanırım sizin de belirttiğiniz gibi speedcam özelliği ile ilgili olarak cihazda yeni fonksiyonlar ortaya çıktı. Yarından sonra yeniden deneme imkanım olacak. Asıl merakım mobil speedcam özelliğinin çalışıp çalışmadığı ve yarar sağlayıp sağlamayacağı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogokselcihazı

quote:

quote:

İnternet üzeri aldığım bu cihaz elime ilk geçince, önce backup'ını alıp güncellemiştim. Ancak yeni farkına vardım ki güncelleme sonucu cihazın pek çok özellik ve fonksiyonu işlemez veya devre dışı kalmış. Backup dan geri yükleme yapıp orjinal yazılımını geri yükleyip yeniden güncelleme yaptım (Tam üç defa) sonunda 10 gündür farkında olmadığım pek çok yeni özelliklerin var olduğunu gördüm. Sanırım sizin de belirttiğiniz gibi speedcam özelliği ile ilgili olarak cihazda yeni fonksiyonlar ortaya çıktı. Yarından sonra yeniden deneme imkanım olacak. Asıl merakım mobil speedcam özelliğinin çalışıp çalışmadığı ve yarar sağlayıp sağlamayacağı.

Tekrar bilgi veriyorum, speedcam dosyası tüm radar vb nokta koordinatlarının kayotlı olduğu dosyadır.. cihazla birlikte gelmez, bu dosya olmadan da hiç bir uyarı alamazsınız. Lütfen google turkiye speedcam ...

• quote:

Tekrar bilgi veriyorum, speedcam dosyası tüm radar vb nokta koordinatlarının kayotlı olduğu dosyadır.. cihazla birlikte gelmez, bu dosya olmadan da hiç bir uyarı alamazsınız. Lütfen google turkiye speedcam ...

Bilmediğimden soruyorum.www.naviextras.com sağlamıyor mu bu desteği?

Bir de böyle donanımsal bir çözümü var sanırım.

• quote:

quote:

Bilmediğimden soruyorum.www.naviextras.com sağlamıyor mu bu desteği?

Bir de böyle donanımsal bir çözümü var sanırım.

1- Naviextras yada başka birileri böyle bir çözüm sağlamıyor, bu dosya tüm Türkiyedeki kullanıcıların desteği ile oluşan özel bir veritabanı.

2-O fotoğrafını koyduğunuz donanımsal çözüm, bilmam kaç gün hapis ve yine bilmem kaç yüz TL para cezasını gerektiriyor.

Bimem anlatabildim mi?

• quote:

2-O fotoğrafını koyduğunuz donanımsal çözüm, bilmam kaç gün hapis ve yine bilmem kaç yüz TL para cezasını gerektiriyor.

Bimem anlatabildim mi?

EVET. Yakalanırsan.
    Yakalanmazsan cezası yok diye biliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba. Bugün navitech qxv 713 aldım, bu cihazı USB aracılığıyla şarj edecek bir kablo var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polis radarlarına ve "radar tespit cihazını tespit eden" cihazlara yakalanmamanın şu an için çok az yolu var. Büyük riskler almanız lazım. O yüzden en güzeli paşa paşa hız limitlerine uyara gitmektir. Yok yine de ufak bir önlemim olsun derseniz navigasyon cihazlarına hız kameralarını ve mobil radarları işaretleyip dikkatli gidersiniz.

- Yurtdışında test yapıp Youtube'a koyan birinin elde ettiği sonuçlara gör Beltronics RX65 model cihaz "VG-2 radar tespit cihazı yakalayıcıya" ancak belli şartlar altında yakalanmıyor. KA ve X bandını kapatınca (LASER radar tespiti açık) VG-2 tespit edemiyor. KA, X, LASER açık iken yakalanıyor. Yani elinizde bu cihazdan varsa KA ve X bantlarını kapatırsanız yakalanmaz. Bu sefer de KA ve X bandını kullanan radar tespit cihazlı polis araçlarına yakalanırsınız. LASER radarlı polis araçlarına yakalanmazsınız.
    http://www.youtube.com/watch?v=p1Hjw10c1DM

- Eğer Emniyet/Jandarma yarın bir gün yeni bir tespit cihazı alırsa ve o cihaz LASER radarları tespit eden cihazları yakalarsa bu sefer yine ceza yer ve mahkemeye sevk edilirsiniz.

- VG-2 radar tespiti yapan cihazları yakalayan cihaz sadece karşıdan değil arkanızdan bile sizi tespit eder. Bununla ilgili bir deneme videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=5SsRJAkFNk8

• Radar tespit cihazlarıyla konunun ne alakası var onu çözemedim???Alakasız mesajlar silinmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Kişilerin kararına saygı duymak lazım.Pm den yazmış forumdan navitechservis kullanıcı adının silinmesini istemiş gerek görürlerse başka isimle geliriz demiş.Şimdi firma ismi ile üyelik almış google aramalarında direk forum çıkması rahatsız etmiş olabilir belki sadece maille destek vermek isteyebilirler (bu güne kadar olduğu gibi)Navitech servis 1,5 yıllık bir üye toplamda 90 mesajı var belki foruma fazla vakit ayıramıyorda olabilir bu kişinin kararına bu konuda saygı duymalıyız.Sözün özü navitechservis forumdan kendi isteği ile ayrılmıştır yani sorun olduğu için banlama olmamıştır uzaklaştırmak istediğini yazdığı pmler biz de mevcut.

DH Yönetici yanlış kullanamaz dili..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

Arkadaşlar merhaba. Bugün navitech qxv 713 aldım, bu cihazı USB aracılığıyla şarj edecek bir kablo var mı?

QXV 751T için aşağıdaki adaptörü kullanıyorum. Sanırım sizin modele de uyar.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.