Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
14
Favori
109.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İmkansız

Kısa zaman içinde vakit ayırabilirsem hâli hazırdaki haliyle VR ve TMC için hangisi kullanıcı için daha gerekli olduğunu ve kullanım önceliği olduğu konusunda anket hazırlayıp sizleri oylarına sunacağım.

Anketi bile beklemeden görüşümü belirteyim. Çok da demokratik değil ama

TMC olmazsa olmaz bir gereklilikti.

VR ise cihazların gelişen teknolojik gücü ile sunulan konfordur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

Ara nokta konusunda gelirsek;VR'da ara nokta girişi tamamen gereksizdir.Zaten adresi konuşarak giriyoruz.Örneğin;Nihai hedeften önce 2 yere daha uğrayacaksınız ;Toplam 3 hedef ,3'ünü birden en baştan girmekle hedefi tek tek girme arasında hiçbir fark yoktur.

Şimdi ara nokta girişi neden gereksiz bunu anlayamadım Arabaya binip adres girdiğimizde bir den fazla yere uğrayacaksak hepsini gireriz bu tamamda yolda aklımıza Akmerkeze de uğramamız gerektiği gelirse ne yapacağız?

Sayın İmkansız
    VR tuşuna basıp İstanbul,Akmerkez diyeceğiz.Ekranda doğru seçeneğin numarasını söyleyeceğiz.Cihaz önceki rotayı iptal edip sizi Akmerkeze götürecek.Akmerkezdeki işimiz bittikten sonra sonra gideceğimiz yeri tekrar cihaza söyleyeceğiz.
    Sizce yeterince kolay değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navitechservis -- 17 Ocak 2013; 14:35:09 >

• Bir de şu cihazlar kontağı çevirdiğinizde kendiliğinden açılır hale gelse
  • quote:

Kısa zaman içinde vakit ayırabilirsem hâli hazırdaki haliyle VR ve TMC için hangisi kullanıcı için daha gerekli olduğunu ve kullanım önceliği olduğu konusunda anket hazırlayıp sizleri oylarına sunacağım.

Sayın İmkansız,

İkisi de , hem VR hem TMC diyebilir miyim ? Yoksa ikisinin birden olduğu tek marka Navitech olduğu için haksızlık mı etmiş olurum sizce ?
    Latife ediyorum lütfen kızmayın

• quote:

quote:

quote:

Ara nokta konusunda gelirsek;VR'da ara nokta girişi tamamen gereksizdir.Zaten adresi konuşarak giriyoruz.Örneğin;Nihai hedeften önce 2 yere daha uğrayacaksınız ;Toplam 3 hedef ,3'ünü birden en baştan girmekle hedefi tek tek girme arasında hiçbir fark yoktur.

Şimdi ara nokta girişi neden gereksiz bunu anlayamadım Arabaya binip adres girdiğimizde bir den fazla yere uğrayacaksak hepsini gireriz bu tamamda yolda aklımıza Akmerkeze de uğramamız gerektiği gelirse ne yapacağız?

İmkansız
    VR tuşuna basıp İstanbul,Akmerkez diyeceğiz.Ekranda doğru seçeneğin numarasını söyleyeceğiz.Cihaz önceki rotayı iptal edip sizi Akmerkeze götürecek.Akmerkezdeki işimiz bittikten sonra sonra gideceğimiz yeri tekrar cihaza söyleyeceğiz.
    Sizce yeterince kolay değil mi?

Yani bu şimdi geçişli rotamı oldu Bir de Akmerkez dediğimizde bir kaç seçenek çıktığında bunun içinden seçim nasıl olacak?(vr kullanmadığım için soruyorum yanlış anlamayın) Neyse benim asıl sorduğum poi ve favori çağırma sistemi geliştirilip cihaza adapte edilenekadar pek elzem bir özellik değil.Ama bu poi ve favori den adres bulma tam anlamıyla olduğunda çok harika olacakŞu an için bana göre TMC verisinden daha gerekli değil . Çünkü navigasyon cihazlarının kullanım yoğunluğunun Ankara,İstanbul,İzmir olarak düşünüldüğün de buralarda insanların başı trafikle dertte TMC ile minimum 15 dakika zaman kazansa İstanbul trafiğinde bu daha değerli bana göreYine de sektöre yenilik getirdiniz kullanan ve kullanacak arkadaşlara hayırlı olsun
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Sayın İmkansız,

İkisi de , hem VR hem TMC diyebilir miyim ? Yoksa ikisinin birden olduğu tek marka Navitech olduğu için haksızlık mı etmiş olurum sizce ?
    Latife ediyorum lütfen kızmayın

Yok kızmıyorum neden kızayımki? Malesef ankette tek seçenek işaretlenebilecek çoklu seçim olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

.....

Misal olarak benim şu an cihazımda 140 civarı favori kaydım var İstanbula gittiğimde bunların içinden en az 13 tanesine gidiyorum ve hiç birinin de adresi hafızamda tam olarak yok anca semt olarak hatırlarım.Bu nedenle anca poi ve favori kayıtlarını söylediğimizde ekrana getirecek halde geliştirilirse ancak ozaman faydalı ve yararlı bir özellik olarak dikkate alınabilir.

Çok doğru; Bu konuda kısa zamanda yol alınmasını dileyelim o zaman

Türkiye'de öncülüğünü üstlendikleri için de bu özelliği Navitech'den isteyelim şimdilik.

Öncü kısmında daha yol almaları lazım bence :) o konuda açık ara önce olanlar var halen.Konu bu değil ama zaten kullanmayanlar bu nedenle kullanmadıklarını almadıklarını yazmışlar.Almayanlarda bir çok firmayı satın alabilecek firmalar o da aynı bir konu Firmanın gereksiz demesi abes,adres arayarak bir kişi 100 kere gitmez.Postacımı bu adam 100kere laf edecek cihaza burada kriter POI den aramak veya Favori'den aramak.O nedenle VR tamamen demeyelim ama gereksiz.5 saniyede POI ye dokunup 10 saniyede rota alacakken bunu beklemek ciddi vakit kaybı.Hani kişi özürlü olur o şekilde araç kullanır tamam 10 numara eğer öyleyse ama şu anda gereksiz.TBS mi VR mı diyen olsa kesinlikle TBS.Bu yavaşlıkla belki 3 sene sonra veya daha iyisini yapan gelene kadar gereksiz.Yani ikisi birden imkan var olupta yapmayanda zaten bunun bu sorununundan dolayı yapmadığını yazmıştı :)

• Sayın gps.navigation;
    Bu forumda defalarca Navitech'in VR fonksiyonunun sadece steril ortamda ,full sessizlikte çalıştığını araçta çalışmayacağını,cihazın kullanıcıyı en ufak gürültülü ortamda anlamayacığını ve VR'ın hiçbir işe yaramayacağını belirttiniz.Aşağıdakı videoyu izleyip Navitech'in VR fonksiyonunun ,araç çalışırken ve radyo açık iken (gürültülü ortamda),çalışıp çalışmadığı konusunda tekrar yorum yapmanızı rica edebilirmiyim?
    Kızmadan ,sinirlenmeden konuyu başka yerlere çekmeden lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navitechservis -- 17 Ocak 2013; 15:41:32 >

• quote:

Sayın gps.navigation;
    Bu forumda defalarca Navitech'in VR fonksiyonunun sadece steril ortamda ,full sessizlikte çalıştığını araçta çalışmayacağını,cihazın kullanıcıyı en ufak gürültülü ortamda anlmayacığını ve VR'ın hiçbir işe yaramayacağını belirttiniz.Aşağıdakı videoyu izleyip Navitech'in VR fonksiyonunun ,araç çalışırken ve radyo açık iken (gürültülü ortamda),çalışmadığı konusunda tekrar yorum yapmanızı rica edebilirmiyim?
    Kızmadan ,sinirlenmeden konuyu başka yerlere çekmeden lütfen

Kızan veya konuları çarpıtan ve hatta halen ısrara rağmen bunu sürdüren sizsiniz :) Farkıdamı olmak istemiyorsunuz yoksa ciddenmi düstur budur firma olarak bilemem. Ama sanırım hatırlamıyorsunuz bu iddiayı ortaya koyan bendim ve çalıştığını gösterende Tolga Bey değilmiydi ? Hatta ben sizlere şaka yollu bunun olduğunu gösterin açtığım "Hız Testi" konusunu kaldıracam diyen ben değilmiydim Sizde o şakayı ciddiye alıp hadi kaldır demedinizmi ? Bende kaldırdımmı ? EVET..... Burada tartışılan konuyamı yabancı kaldınız bilemedim :) Ama konu VR çalışıyormu değilki ? Orada koptunuz gene konudan. Ben hatırlatayım size...

Konumuz aslında hala yanıtını kullanıcılara veremediğiniz HIZ sorunu ve akabinde gelişen VR'ın faydalı olup olmadığı vs. Kısacası ben çalışmıyor diye yazmadım,varmı yazım göremedim. Benim yazdığım bu halde bir artısının olmadığı,kimse 50sn bekleyipte o olmadı şunu seç bu olmadı bunu söyle şeklinde bir uğraşa girmeyeceği. Helede geçiş eklemeyi gene elle yaparak bunun dahada sorunlu olacağı.Birde Favori'leri seçememe durumunuz var tabi.

Uzun lafın anlayacağınız kısa kısmı şu......Daha gelişmeli,bu halde bir al benisi veya getirisi yok. TBS konusu ile VR mi diyen olursa tabiki TBS.Haaa yenimi yeni,ama kullanmayan elinde imkan varken bu nedenle kullanmadığını yazdı zaten.

Sizde kızmayın,istediğinizi yazdım.

Şu hız konusundada ben gene şunu yapın bende bunu yapayımmı dememi bekliyorsunuz :)

• Arkadaşlar cihazın bluetooth ve telefon rehberi olduğunu okudum özelliklerinde. Bununla ilgili bir deneme yapan veya kullanan varmı,varsa telefonla uyumluluğu ,karşı tarafın görüşme sesi gibi kısa bir görüş ve incelemelerini paylaşırsa menun olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece bir kere bt ile eşleştirip telefon araması yaptım. Ama zaten bt kulaklık kullandığım için ihtiyaç olamadı. Eğer fırsat bulursam bu hafta sonu
    Hem bt bağlantı, fm verici ve adres defterini bir arada deneyeceğim.
  • Herkese selamlar ;

Bugün itibari ile tüm Navitech QXV serisi cihazların Primo 2.1'den Primo 2.4'e ücretsiz güncellemesiwww.naviextras.com 'da yayınlanmıştır.

Tüm satılmış yada satılacak QXV serisi cihazlarımız BEDELSİZ olarak Primo 2.1 'den Primo 2.4 'e upgrade edilebilmektedir.

NOT:Güncel ve gelecekteki bedelsiz harita güncellemelerinin yapılabilmesi için öncelikle Primo yazılımının upgrade edilmesi gerekmektedir.Zaten naviextras ,cihaz bağlandığında öncelikle yazılım güncellemesine yönlendirmektedir.

Primo 2.4 ile 2.1 farkları
    1-)TTS veVR tarafında finetuning yapılmış ,telaffuz ve doğru anlama önemli düzeyde geliştirilmiştir.(Sadece Navitech'e ait olan Primo 2.4 versiyonu için geçerlidir zira bu geliştirme firmamız tarafından yapılmıştır NNG tarafından değil)
    2-)Frame per second(fps)değeri %10-15 oranında artırılmıştır.
    3-)Hızlı kelime ile arama eklenmiştir.
    4-)İlk ve tekrar ''rota hesaplama'' süreleri kısalmıştır.
    5-)Tema ve veri alanlarında değişiklikler yapılmıştır.
    6-)Tüm QXV modellerinin TMC uyumluluğu konusunda geliştirmeler yapılmıştır.Frekans aralıkları tekrar düzenlenip daha iyi ve yoğun Trafik bilgisi alınıp işlenebilmesi sağlanmıştır.

• quote:

Herkese selamlar ;

Bugün itibari ile tüm Navitech QXV serisi cihazların Primo 2.1'den Primo 2.4'e ücretsiz güncellemesiwww.naviextras.com 'da yayınlanmıştır.

Tüm satılmış yada satılacak QXV serisi cihazlarımız BEDELSİZ olarak Primo 2.1 'den Primo 2.4 'e upgrade edilebilmektedir.

NOT:Güncel ve gelecekteki bedelsiz harita güncellemelerinin yapılabilmesi için öncelikle Primo yazılımının upgrade edilmesi gerekmektedir.Zaten naviextras ,cihaz bağlandığında öncelikle yazılım güncellemesine yönlendirmektedir.

1-)TTS veVR tarafında finetuning yapılmış ,telaffuz ve doğru anlama önemli düzeyde geliştirilmiştir.(Sadece Navitech'e ait olan Primo 2.4 versiyonu için geçerlidir zira bu geliştirme firmamız tarafından yapılmıştır NNG tarafından değil)
    6-)Tüm QXV modellerinin TMC uyumluluğu konusunda geliştirmeler yapılmıştır.Frekans aralıkları tekrar düzenlenip daha iyi ve yoğun Trafik bilgisi alınıp işlenebilmesi sağlanmıştır.

Akşam eve gider gitmez yükleyeceğim. Yanlız keşke şu TMC uyumlu anlatıcı bayan sesini değiştirseydiniz, gerçekten çok kulak tırmalayan bir kadın, yolda giderken kaynana dırdırı dinlemek gibi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

quote:

Herkese selamlar ;

Akşam eve gider gitmez yükleyeceğim. Yanlız keşke şu TMC uyumlu anlatıcı bayan sesini değiştirseydiniz, gerçekten çok kulak tırmalayan bir kadın, yolda giderken kaynana dırdırı dinlemek gibi oluyor.

Sayın lunarstrain ;

QXV serisi ürünlerde VR fonksiyonu olduğu için TTS seslendirme kullanmak zorundayız. TTS seslendirme''Phoneticname''(cadde,sokak adı vs.)kullanmakta olup robotic bir seslendirme biçimidir.Yani VR'sız cihazlarda ki normal seslendirme ile TTS ve VR yapılamaz.

Ancak VR fonksiyonunu kullanmazsanız cihazınızdaki diğer normal konuşma seçeneğini seçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navitechservis -- 18 Ocak 2013; 15:57:23 >

• quote:

Herkese selamlar ;

Ah şu qxv sersinin yanında birde normal şarj cihazı verseydiniz, çoktan yüklemiştim şu an şarjı bitik arabaya bağlamamı bekliyor.

• quote:

Herkese selamlar ;

1- Sadece navitech'e ait bir 2.4 yok :) size ait bir skin rengi vs. ve VR olabilir,doğrusunu yazmak lazım.
    2- %10-15 farkı video ile ÖLÇÜM olarak yapıp bize verirmisiniz ?
    3- Çok gerekli değil,aksine Navking yazılımını andırıyor bu kısım.
    4- Bunuda bir video ile mesela Erzurum Palandöken'i sevdiniz sanırım oraya yapıp bir fark video'su bekler kullanıcılar.
    5- Standart zaten 2.4
    6- Bu maddede yorum yapmıyım zira hız konusuna dönmesin

Bu arada yukarıdaki yazımı kızmadan yazdım ama yanıt alamadık

• quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Arkadaşlar cihazın bluetooth ve telefon rehberi olduğunu okudum özelliklerinde. Bununla ilgili bir deneme yapan veya kullanan varmı,varsa telefonla uyumluluğu ,karşı tarafın görüşme sesi gibi kısa bir görüş ve incelemelerini paylaşırsa menun olurum.

Sözümü tutabildim..

1-Nokia 5800 ile sorumsuz eşleştirdim
    2-fm vericiyi çalıştırdım.
    3-Navigasyon sesleri ve müzik player sesleri radyodan dinlenebildi
    4-Arama yaptığımda ses radyodan gelmeye devam etti.
    5-Son aramalar var-PND telefon rehberi var
    6-Telefonun rehberine ulaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Arkadaşlar cihazın bluetooth ve telefon rehberi olduğunu okudum özelliklerinde. Bununla ilgili bir deneme yapan veya kullanan varmı,varsa telefonla uyumluluğu ,karşı tarafın görüşme sesi gibi kısa bir görüş ve incelemelerini paylaşırsa menun olurum.

Sözümü tutabildim..

1-Nokia 5800 ile sorumsuz eşleştirdim
    2-fm vericiyi çalıştırdım.
    3-Navigasyon sesleri ve müzik player sesleri radyodan dinlenebildi
    4-Arama yaptığımda ses radyodan gelmeye devam etti.
    5-Son aramalar var-PND telefon rehberi var
    6-Telefonun rehberine ulaşamadım

Inceleme yaptığınız için teşekkür ederim.

Peki fm vericiyi çalıştırmadan,karşı tarafın konuşma sesi navigasyonun kendi hoparlöründen geliyormu?

Istanbulda boş radyo kanalı bulmak çok zor ve her telefon çaldığında radyo kanalı ara,değiştir işlemi olucak yada müziğide navigasyon cihazından dinliyicez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabiiki FM verici çalışmadığında herşey cihaz hoparlöründe zaten
  • Şu an en son Primo v2.4 Yazılım bu cihazlarda galiba, doğru mu arkadaşlar? Kullananlar?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.