Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
14
Favori
109.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: navitechservis

Sayın İmkansız ;

Aslında bizim testimizdeki rota hesaplama süresi 46 değil 26 saniyedir. Çünkü 22 sn ile 41 sn arasında cihaz söylenen adresi bulup ekrana getiriyor. Rota hesaplama , kullanıcının adresi onaylamasından ( Git demesinden ) sonra başlıyor ve 26 sn sürüyor.

Sizin dediğiniz gibi düşünürsek VR'sız cihazlarda rota hesaplama süresinin klavyeye adres girmeye başladığınız andan itibaren hesaplamak gerekmektedir. Buda takdir edersinizki kimi zaman 4-5 dakikayı bulabilmektedir.

Affınıza sığınarak , sanırım siz başka bir cihazla çekmiş olduğunuz yukarıdaki test videosunda çekimi biraz erken bitirmişsiniz. Zira navigasyona başlama ekranı henüz başlamamış.

Bu arada bizim videomuzdaki gürültülü ortamda VR performansını nasıl buldunuz?

ben VR olmayan 664 mhz hızdaki işlemcili cihazla 19 sn de bu rotayı git dedikten sonra hesapladı.Videoda gördüğünüz gibi oluşturduğum rota nekadar yavaş haraket etsemde toplamda 49 sn sürmüştür.Çekimi erken bitirmedim rota hesaplandı sağ altta GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ GERİ SAYIM BAŞLADI oraya dokunduğum anda harita ekrana gelir:)Yani sözün kısası bana göre 500mhz hızda çalışan işlemcili cihazlarda vr biraz performans jkaybına sebep olmakta

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: navhs

İstanbul Palandöken rotası 633Mhz'de aynı yeşil rota hesaplaması ile, sadece rota hesaplamasını 19sn tamamlandı
    Videoda 0:27 ile 0:46 arasında yani 19sn.

aynen Tekrar baktım ve 19 saniyede rota hesaplamayı tamamllamış
  • Bu şekilde cihazlara frekans hızı yerine, fiziksel testler yapılsa kullanıcılar için daha faydalı diye düşünüyorum.
    Sonuçta işlemci o veya bu olması beni ilgilendirmez. Uyduya bağlanma süresi, cihazın bekletme süresi beni ilgilendirir sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

İstanbul Palandöken rotası 633Mhz'de aynı yeşil rota hesaplaması ile, sadece rota hesaplamasını 19sn tamamlandı

aynen Tekrar baktım ve 19 saniyede rota hesaplamayı tamamllamış

sayın imkansız
    sanıyorum adresi de yanlış almışsınız .Bizim videomuzdaki adres:Erzurum,palandöken cad,no:18 dir. Siz ise Palandöken merkezi almışsınız.
    Rica etsem doğru adresle aynı testi tekrar yaparmısınız? Ayrıca rota hesaplama sonunda navigasyona başlama ekranına kadar çekime devam ederseniz (bizim test videomuzda olduğu gibi) sevinirim.

VR performansı ile ilgili yorumunuzu da bekliyorum

• Dediğiniz adrese video çektim. adresi elimle giriyorum adres gir rota hesapla ve harita ekranı toplam 41 saniye. Sizin cihazlarda resimlerde görüldüğü üzere vr açılıp adres girip ve harita ekranına gelmek 53 saniye yani 12 saniye fark var.

Next 535 664 mhz işlemci hızlı cihaz İstanbul Erzurum arası rota hesaplama

Navitech QXV serisi 525mhz işlemci hızlı cihaz Sesle adres girerek İstanbul Erzurum rota hesaplama süreleri.

• quote:

VR performansı ile ilgili yorumunuzu da bekliyorum

Vr performansı ortada süreler yazıldırota hesaplama süresi ne kadar kısa,çabuk olursa okadar avantaj. Bir de cihazda bu rota varken yanlış yerden döndüğünüzde bunun rota tekrar hesaplama süresi var.
    Şimdi bu VR da şu olay nasıl oluyor cevaplarsanız sevinirim.misal istanbuldayız rotayı çizdik giderken birden bire bir arkadaşa uğramamız gerekti bu adres favori kayıtlarında var,bu favori kaydına sesli olarak ulaşıp rotaya geçiş ekleyebiliyormuyuz,yoksa dededen kalma eski yöntemle cihaza manuel mi müdahele ediyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Dediğiniz adrese video çektim. adresi elimle giriyorum adres gir rota hesapla ve harita ekranı toplam 41 saniye. Sizin cihazlarda resimlerde görüldüğü üzere vr açılıp adres girip ve harita ekranına gelmek 53 saniye yani 12 saniye fark var.

Next 535 664 mhz işlemci hızlı cihaz İstanbul Erzurum arası rota hesaplama

Navitech QXV serisi 525mhz işlemci hızlı cihaz Sesle adres girerek İstanbul Erzurum rota hesaplama süreleri.

sayın imkansız
    Bizim videomuzda adres söylemeye 18 .saniyede başlanıyor ve 65 .saniyede rota hesaplama tamamlanıyor yani toplam 47 saniyede, 53 saniyede değil.

Bu arada bende aynı cihazımızda yazarak adres adres girip hesaplama yaptım.Toplam süre 38 saniye çıktı.Yani sizin cihazdan 3 saniye daha hızlı.
    Videoyu aşağıda bulabilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=BsPolDmPjkA&feature=youtu.be

Tabi tesler bu adres için geçerli .Daha farklı ve uzun adreslerde VR ve Elle adres girme süreleri değişebilir .

Ama bizim asıl konumuz Süreden ziyade VR'ın sağladığı kolaylıktır.Konuşarak adres girmenin büyük bir kolaylık olduğunu herkes kabul etmektedir sanırım.

Bu arada testimizdeki VR performansı ile ilgili yorumlarınızı hala bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navitechservis -- 15 Ocak 2013; 19:22:09 >

• quote:

Vr performansı ortada süreler yazıldı rota hesaplama süresi ne kadar kısa,çabuk olursa okadar avantaj. Bir de cihazda bu rota varken yanlış yerden döndüğünüzde bunun rota tekrar hesaplama süresi var.
    Şimdi bu VR da şu olay nasıl oluyor cevaplarsanız sevinirim. misal istanbuldayız rotayı çizdik giderken birden bire bir arkadaşa uğramamız gerekti bu adres favori kayıtlarında var,bu favori kaydına sesli olarak ulaşıp rotaya geçiş ekleyebiliyormuyuz,yoksa dededen kalma eski yöntemle cihaza manuel mi müdahele ediyoruz

Buradaki soruma cevap vermediniz
  • quote:

sayın imkansız
    Bizim videomuzda adres söylemeye 18 .saniyede başlanıyor ve 65 .saniyede rota hesaplama tamamlanıyor yani toplam 47 saniyede, 53 saniyede değil.

Bakın başlama ve bitiş sürelerini iyice görün diye sizin çektiğiniz videodan resim koydum.bu resimler sizin çekimden değilmi?

65. saniyede bitiyor dediğiniz hesaplama 65. saniyede daha %86 ları tamamlıyor

Bu resimdeki ekran VR başlama ekranı değilmidir? altta süre ne yazıyor? 0:14

Bu resimdeki ekran Rotanın hesaplanmış harita ekranı değilmidir?Allta süre ne yazıyor? 1:07
    siz kendi çekiminizdeki video ile çelişki içindesiniz biraz dikkatli inceleyin

• Adres girmeye 18. saniye de başlanıyor ve rota hesaplama 65. saniyede tamamlanıyor. Bunu videoyu izleyenler taktir etsin bırakalım.

Bu arada yazarak 38 saniyede buluyor navitech.

VR performansı ile ilgili yorumunuzu hala bekliyorum. Zira geçmişte Navitech VR performansının çok kötü olduğunu araçta bu fonksiyonun çalışmayacağını vs. belirtmiştiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navitechservis -- 15 Ocak 2013; 19:50:29 >

• quote:

Bu arada bende aynı cihazımızda yazarak adres adres girip hesaplama yaptım.Toplam süre 38 saniye çıktı.Yani sizin cihazdan 3 saniye daha hızlı.

öncelikle kolay rota seçeneğini şeçmişsiniz ben yeşil rotada hesapladım malumunuz yeşil rotada sistem daha farklı şeyleri hesaplıyor ayrıca dem dosyası yokken cihazınız baya hızlı son olarak resimdede göreceğiniz gibi daha %91 lerde git demişsiniz ben rotanın tamamen hesaplanmasını bekledim.

• quote:

Adres girmeye 18. saniye de başlanıyor ve rota hesaplama 65. saniyede tamamlanıyor. Bunu videoyu izleyenler taktir etsin bırakalım.

VR performansı ile ilgili yorumunuzu hala bekliyorum. Zira geçmişte Navitech VR performansının çok kötü olduğunu araçta bu fonksiyonun çalışmayacağını vs. belirtmiştiniz

Hocam size resim koydum yinede idda ediyorsunuz resimde herşey görülüyor

VR performansına geliyoruz ama önce aşağıdaki soruya yanıt vermelisinizki kullanıcı olarak aydınlanalım.
    geçmişte söylediklerimin arkasındayım hâlen daha.Lütfen bu soruyu cevaplarsanız memnun olurum.

quote:

Vr performansı ortada süreler yazıldı rota hesaplama süresi ne kadar kısa,çabuk olursa okadar avantaj. Bir de cihazda bu rota varken yanlış yerden döndüğünüzde bunun rota tekrar hesaplama süresi var.
    Şimdi bu VR da şu olay nasıl oluyor cevaplarsanız sevinirim. misal istanbuldayız rotayı çizdik giderken birden bire bir arkadaşa uğramamız gerekti bu adres favori kayıtlarında var,bu favori kaydına sesli olarak ulaşıp rotaya geçiş ekleyebiliyormuyuz,yoksa dededen kalma eski yöntemle cihaza manuel mi müdahele ediyoruz

• quote:

Adres girmeye 18. saniye de başlanıyor ve rota hesaplama 65. saniyede tamamlanıyor. Bunu videoyu izleyenler taktir etsin bırakalım.

eğer resimdeki sizin video çekiminizde 65.dakikada rota hesaplanmış diyorsanız ben daha birşey demem.Gerçekten navigasyon kullanan arkadaşlar bu resimde bu dakikada cihaz rotayı hesaplamış navigasyona hazır haldemi yorum yaparlar

• Sayın imkansız bence aşırı hızlı navitech ondan öyle oluyor :) malum çok hızlı olunca sizinde gözünüz öyle görüyor VR ın ne olduğunu tartışmak anlamsız şu vakitte, daha iyisini iyi olan çıkartana kadar MlsDestinator ve navitech kullansın sorun yok.Ama burada yazılanları ciddiye aldıkları bir gerçek :) baksanıza ekranınız ufak dedim hobaaaa bir panik hemen yazılıma makyaj :) Ama iş bunla bitmiyor işte kaç kişi vr yazmış kimin işine yaramış ? Ben köprünün tam ortasında buna maslak Sheraton Otel nassı diyecem ? Hadi oraya giderken 1-2 adrese uğrayacam. Hayal kurmaya ve üstünde yazmaya hatta gündem yapmaya gerek yok.Sayın yönetici siz olmaz dediniz ama bak oldu konuyu kaldırın derlerse şaşıracakmıyız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Edit: Aynı testi navitech'den bekliyoruz

400 Mhz de 22 saniyede yapıyor Bende bi bakem dedim :) Fatih Merkez-Palandöken-Yeşil (Demi-Poisi-Buildingi vs herşey açık) 3 saniye ile bedelliyi kaçırırız belki

• Ama yaptığınız cihaz 10 üzerinden 11 numara bişiy sayın x-calibur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Ama yaptığınız cihaz 10 üzerinden 11 numara bişiy sayın x-calibur

Evet maaşallah diyeyimde nazara gelmesin

Zamanında verdiğim parayı fazlası ile hak eden bir cihaz ah birde TMC si olsa iyidi :) Gerçi bizim buralara gelmedi ama :)
  • quote:

sayın imkansız

Madem siz vr la cihazın 47 saniyede tamamladığında ısrarcısınız,bende sizin cihazınızda olduğu gibi yeşil rota kapalı ve kolay rota seçeneğinde rota çizdirdim,sonuç aşağıda bu sefer sizin cihaza biraz daha fazla fark attı
    Bu kadar farkın olması normal çünki eşit cihazlar değil sizin cihaz 525 mhz hızda işlemciye sahip benim denediğim 664 mhz söz vermiyorum ama vaktim olursa 525 mhz işlemciye sahip cihazdada çekip buraya eklemeye çelışacağım.

Elle adres girme dahil kolay rota seçeneğinde 33 saniyede rota hesaplanmış oluyor. Siz cihazınıza kolay rota seçeneğinde elle adres girdiğinizde 38 saniye olduğunu yazmıştınız lakin yazdığınız bu saniyede rota hesaplama tamamlanmış değildi.

Kısacası vr ile girilen adres rota hesaplamasına 15 saniye kadar bir farklılık var.Burada söylemek istediğim şu,sizinde beyan ettiğiniz üzere manuel olarak adres girdiğinizde cihazınız 38 saniyede adresi buluyor yani vr'a göre ortalama 12 saniye daha çabuk bu nedenle bu hızdaki cihazlarda VR biraz performans kaybı demek.İstanbuldan bu adresi verip yanlış yola saptığınızda tekrar rota hesaplama zamanını daha hesaplamadık

• Sayın yöneticim bizim soru kaynamasın konuşarak geçiş ekleme bide POI davası
  • haklısınız bunu bende merak ediyorum soruları tekrarlıyalım

quote:

Şimdi bu VR da şu olay nasıl oluyor cevaplarsanız sevinirim. misal istanbuldayız rotayı çizdik giderken birden bire bir arkadaşa uğramamız gerekti bu adres favori kayıtlarında var,bu favori kaydına sesli olarak ulaşıp rotaya geçiş ekleyebiliyormuyuz,yoksa dededen kalma eski yöntemle cihaza manuel mi müdahele ediyoruz ayrıca cihaza adres değilde sesli olarak poi aratabiliyormuyuz?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.