Şimdi Ara

NaviMex Navigasyon Klübü (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
975
Cevap
44
Favori
335.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet sorunu buldum. kısmen çözdüm diyebilirim. normal bir microusb kablo ucuna type-c dönüştürücü taktığımda bağlantıyı gerçekleştirebildim. herşey çalıştı android auto da oluyor herşey ok fakat bu sefer de netflixten video açtığımda ses var ama görüntü aktarılırken sadece altyazıları çıkıyor video görünmüyor. sadece siyah ekran ve altyazılar var..şunu da çözebilirsem tadından yenmez ...ona da artık akşam veya başka zaman bakabileceğim... sorun muhtemelen bizim orjinal kablo yüksek hızlı şarj olduğu için yüksek amper çekiyor teyibin usbsi de onu karşılayamıyor. kötü kablo takınca muhtemelen teyp için yeterli geldi bağlantı gerçekleşti benim düşüncem bu yönde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsuk_y

evet sorunu buldum. kısmen çözdüm diyebilirim. normal bir microusb kablo ucuna type-c dönüştürücü taktığımda bağlantıyı gerçekleştirebildim. herşey çalıştı android auto da oluyor herşey ok fakat bu sefer de netflixten video açtığımda ses var ama görüntü aktarılırken sadece altyazıları çıkıyor video görünmüyor. sadece siyah ekran ve altyazılar var..şunu da çözebilirsem tadından yenmez ...ona da artık akşam veya başka zaman bakabileceğim... sorun muhtemelen bizim orjinal kablo yüksek hızlı şarj olduğu için yüksek amper çekiyor teyibin usbsi de onu karşılayamıyor. kötü kablo takınca muhtemelen teyp için yeterli geldi bağlantı gerçekleşti benim düşüncem bu yönde..
    aynen hocam
    dün başka forumdan alıp paylaştığım yazıdada şarj kablosuyla ilgili sıkıntıdan bahsedilmişti.
    netflix i direkt multimedia cihazamı kurdunuz telefondan yansıtırkenmi sıkıntı oluyor. tam anlayamadım
    eğer kurmadıysanız direkt kurun aktarmaya uğraşmayın. indirdiklerinizi seyretmeyecekseniz.
    indirdiklerinizi izleyecekseniz onuda belki sd karta indirirseniz cihaza takıp sd kartı görebilme ihtimali var aynı hesap olacağı için.

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    yok telefona indirip görüntü aktarmaya çalışıyorum.telefona indirip direk cihazdan izlemek için internet kullanmamam gerek o olmaz kota bitirir. ama dediğiniz gibi bir sd kar veya usbye indirmeyi deneyeyim oluyor mu bilemiyorum
  • Max_Payne M kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadari ile bluetooth ile paylasim degilde cihaz baglamak icin kullaniliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKaLL3678

Bildigim kadari ile bluetooth ile paylasim degilde cihaz baglamak icin kullaniliyor
    ek programlarla

https://shiftdelete.net/ucretsiz-mobil-internet-paylasimi-nasil-yapilir

gibi yapıldığı söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

ek programlarla

https://shiftdelete.net/ucretsiz-mobil-internet-paylasimi-nasil-yapilir

gibi yapıldığı söyleniyor.

Alıntıları Göster
    Açıkçası daha bu güne kadar telefondan int paylaştığım için ek program arayışına girmedim ilk defa yollamış olduğun link ile konuyu gördüm araştırmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: JaCKaLL3678

Açıkçası daha bu güne kadar telefondan int paylaştığım için ek program arayışına girmedim ilk defa yollamış olduğun link ile konuyu gördüm araştırmak lazım.

Alıntıları Göster
    wifi hotspot a ücret getirecekleri için ücretsiz alternatifler bunlar hocam
    yakında dahada artacaktır.
  • quote:

hocam

https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcb-android-head-units-qa/help-screen-mirroring-t3336398

konudan yada bu linkten indirebilirsiniz

https://mega.nz/#!l540xA5A!4ZEnt0ejvQ5Nx5KVib5L5yqgzQIyCHeqwo8hufs-8IE

Alıntıları Göster
    Valla çok teşekkür ederim
    Çok aradım ama hep güncel versiyonunu buldum

• quote:

kendi sorularıma bulduğum cevaplar
    h. sonu yazlığa giderken baya bir kurcalama şansımız oldu cihazı.
    kurcaladıkça hoşumuza gitti cihaz.

Rehberi iphone kullandığımdan bluetooth detayından kşileri aramaları senkroniz et izni vermek gerekiyormuş. verince hemen geldi rehberim.

direksiyondaki telefon tuşu navimex ekranını telefona geçiriyor aramayı ordan yapıyorum. kadranların arasındaki ekrana gelmiyormuş. teknik servisle görüştüm. çok büyük sıkıntı değil.

Birde araç menüsüne girince videolarda kalan yakıt araç görseli sıcaklık falan görünüyor bende boş geliyor
    teknik servsile görüştüğümde her modele ve araç beyinine göre görsel ve gösterim değişiyor dedi.
    bendekinde liste şeklinde gösteriyor herşeyi.

lastik basıncını TPMS ( tire pressure monitoring system ) kısımından set ediliyormuş. çoğu forumda yok denmiş. onuda teknik servisle konuşup öğrendim.

ayrıca ayarlardan direksiyona duyarlı grei görüş çizgileri açılıp kapanabiliyor. direksiyon hareketine göre çizgiler hareket ediyor. ( 1 sabit bir hareketli 2 şer çizgi oluyor)

internete bağladığınızda aracın orjinal mikrofonunu kullandığından. sesi aramalar çok iyi çalışıyor.

şimdilik gözelmlediklerim bukadar.

not: aracım seat leon 2015 style paket navimex 9937 model (android 8.0) taktırdığım cihaz

Alıntıları Göster
    Aracın orjinal mikrofonunu kullanıyorum demişsizin, aracınıza navime i nerede taktırdınız acaba?
    Kendini usta sanan tipler bana anormal bir mikrofon taktı ve rezalet bir parazi yapıyor, kimse anlamıyor ne dediğimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

Aracın orjinal mikrofonunu kullanıyorum demişsizin, aracınıza navime i nerede taktırdınız acaba?
    Kendini usta sanan tipler bana anormal bir mikrofon taktı ve rezalet bir parazi yapıyor, kimse anlamıyor ne dediğimi.

Alıntıları Göster
    hocam
    benim aracım seat leon 2015 model
    orjinalinde buetooth vardı ama bluetooth modülü bozuldu.
    servis yenisi ile değişimine iyi niyet garantisi içinde 1850 tl fiyat çıkarınca
    benim araca uyumlu
    https://www.navimex.com.tr/Urun/navimex-seat-leon-2015-2018/831
    bu navimex i dirtekt istanbuldan getirttim. izmir bayisi android 8.0 olmaz sıkıntılı vs diyip elindeki android 6.0 ı satmaya çalışınca. direkt istanbul merkezden aldım cihazı sağolsunlar yardımcı oldular.
    yanında ekstra mikrofon geliyor ama zaten aracımda olduğu için mikrofon. soketleri takınca direk orjinal sistem üzerinden kullanıyor mikrofonu.
    takma işinide bakımı gelmişti sanayide ustam var onunla beraber yaptık. sağolsun baya uğraştı ve benim istediğim gibi oldu montaj.
    montaj normale göre biraz daha pahalı tuttu. ses sistemi satan yerlerden daha ucuz montaj fiyatı almıştım ama açıkçası uğraşı görünce değdi verdiğim paraya.

• quote:

hocam
    benim aracım seat leon 2015 model
    orjinalinde buetooth vardı ama bluetooth modülü bozuldu.
    servis yenisi ile değişimine iyi niyet garantisi içinde 1850 tl fiyat çıkarınca
    benim araca uyumlu
    https://www.navimex.com.tr/Urun/navimex-seat-leon-2015-2018/831
    bu navimex i dirtekt istanbuldan getirttim. izmir bayisi android 8.0 olmaz sıkıntılı vs diyip elindeki android 6.0 ı satmaya çalışınca. direkt istanbul merkezden aldım cihazı sağolsunlar yardımcı oldular.
    yanında ekstra mikrofon geliyor ama zaten aracımda olduğu için mikrofon. soketleri takınca direk orjinal sistem üzerinden kullanıyor mikrofonu.
    takma işinide bakımı gelmişti sanayide ustam var onunla beraber yaptık. sağolsun baya uğraştı ve benim istediğim gibi oldu montaj.
    montaj normale göre biraz daha pahalı tuttu. ses sistemi satan yerlerden daha ucuz montaj fiyatı almıştım ama açıkçası uğraşı görünce değdi verdiğim paraya.

Alıntıları Göster
    Bende 2015 kia ceed var, navimex android cihaz taktırdım ama bende araçta orjinalde tavanda bulunan microfon ile cihazın girişi uymadığı için dandik bir mikrofon çektiler. Montajı yapan Bazı ustalar kia ceed in orjinal tavan microfonunu cihaza bağlayabiliyorlarmış. Sizinki direkt uymuş enteresan, microfon kablosunda kesme biçme yapılmadı değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

Bende 2015 kia ceed var, navimex android cihaz taktırdım ama bende araçta orjinalde tavanda bulunan microfon ile cihazın girişi uymadığı için dandik bir mikrofon çektiler. Montajı yapan Bazı ustalar kia ceed in orjinal tavan microfonunu cihaza bağlayabiliyorlarmış. Sizinki direkt uymuş enteresan, microfon kablosunda kesme biçme yapılmadı değil mi?

Alıntıları Göster
    hocam
    geri vites lambasından kameraya elektrik alma dışında hiç bir kesim biçim işi yapmadık.
    direkt soketleri taktık.
    muhtemelen orjinal microfon jack ı ile navimex in microfon jack girişi uymadığından kesip jack değiştireceğine kolayına gelmiş sizin ustanın anladığım kadarıyla.
    oto elektrikçide jack değişimi ile orjinali sökmediyse orjinale dönebilirsiniz.

• İzmir de ki Teknik servis telefonla fiyat verip 8.0 siparişi alıp ertesi gün takarız diyip , ertesi gün elimizde sadece 6.0 var, 8.0 ay sonuna anca gelir diyen ciddiyetsiz bir firma, yokmu böu işi İzmir de layıkıyla yapan bir yer ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygarcag35

İzmir de ki Teknik servis telefonla fiyat verip 8.0 siparişi alıp ertesi gün takarız diyip , ertesi gün elimizde sadece 6.0 var, 8.0 ay sonuna anca gelir diyen ciddiyetsiz bir firma, yokmu böu işi İzmir de layıkıyla yapan bir yer ?
    iyi size ertesigün 8.0 ay sonuna gelir demişler
    bana uyumlu sipariş geçiyorum diyip.
    sonra 8.0 sizin araçta sıkıntı yapıyor diyip 6.0 satmaya çalıştılar.
    uzak durun
  • quote:

hocam
    geri vites lambasından kameraya elektrik alma dışında hiç bir kesim biçim işi yapmadık.
    direkt soketleri taktık.
    muhtemelen orjinal microfon jack ı ile navimex in microfon jack girişi uymadığından kesip jack değiştireceğine kolayına gelmiş sizin ustanın anladığım kadarıyla.
    oto elektrikçide jack değişimi ile orjinali sökmediyse orjinale dönebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    evet Orjinal kablo duruyor, zaten ben onun taktığını söktüm, navimexin üzerindeki microfon girişini kullanıyorum ama o da konsolda durduğu için ses uzaktan geliyormuş gibi oluyor.
    Dediğin gibi bir elektrikçiye göstersem iyi olacak, teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar 2017 model Duster aracıma 7.1 9 inç navimex geri görüş kameralı multimedya sistemi taktırmayı düşünüyorum bu sistemi kullanan arkadaşların fikirlerini almak isterim artısı eksisi hakkında şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk22

Merhaba arkadaşlar 2017 model Duster aracıma 7.1 9 inç navimex geri görüş kameralı multimedya sistemi taktırmayı düşünüyorum bu sistemi kullanan arkadaşların fikirlerini almak isterim artısı eksisi hakkında şimdiden teşekkürler...
    fazla fiyat farkı yoksa android 9.0 olanından taktırın hocam
    sadece android versiyonu farklı değil işlemci ve ram de iki katı daha fazla
  • arkadaşlar youtube dan indirdiğim .mkv formatındaki videolar oynatmıyor, oynatması için hangi formata çevirmemiz lazım ?
  • arkadaşlar astra j aracımdaki navimex biraz kasmaya başladı. (androildlerin ortak sorunu) bunu eski haline çevirmek için fabrika ayarlarına alsam yeterli olur mu. yoksa içerisinde ki yazılımı da silinir mi
  • quote:

fazla fiyat farkı yoksa android 9.0 olanından taktırın hocam
    sadece android versiyonu farklı değil işlemci ve ram de iki katı daha fazla

Alıntıları Göster
    Çok saolun cevap İçin ama fiyatlar uçmuş 2000 tl dediler bu 7.1 için kararsız kaldım sadece sensör taktırıcam heralde fiyatlar uçuk geldi bana .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.