Şimdi Ara

Navigasyon mu tablet mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
3.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende galaxy note 3 var 3g kapalı . kapalı alanda prncere önüne gelmeden dahi cold stard 7-8 sn bulmuyor
  • Bundan 1-2 ay önce benzer bir soruyla Vatan'a gitmiş ve GPS özelliği olan LG Gpad 7" almıştım, iyi ki navigasyon almayıp tablet almışım diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Bundan 1-2 ay önce benzer bir soruyla Vatan'a gitmiş ve GPS özelliği olan LG Gpad 7" almıştım, iyi ki navigasyon almayıp tablet almışım diyorum.

hocam ekran kalitesi nasıl??
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    720p IPS ekran, 250TL civarı bir cihazda daha kaliteli bir ekran olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

720p IPS ekran, 250TL civarı bir cihazda daha kaliteli bir ekran olduğunu sanmıyorum.

anladım hocam çok teşekkürler
  • Navigasyon cihazlarına güncelleme, android cihazlarından çok daha önce geliyor. Sırf bu yüzden navigasyon cihazını tavsiy ederim. Ülkemizde yollar her an değişmekte ve android verya ios güncelleme anlamında geç kalabiliyorlar. Kullandığım nlife navigasyon, halen 2013 temmuz haritasına sahip. Başarsoft haritasını kullanan bir program hemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Navigasyon cihazlarına güncelleme, android cihazlarından çok daha önce geliyor. Sırf bu yüzden navigasyon cihazını tavsiy ederim. Ülkemizde yollar her an değişmekte ve android verya ios güncelleme anlamında geç kalabiliyorlar. Kullandığım nlife navigasyon, halen 2013 temmuz haritasına sahip. Başarsoft haritasını kullanan bir program hemde.

hocam ara sokakları öyle aman aman göstermese de olur. önemli olan ekran kalitesi. bu da tablete sürüklüyor beni
    10.1 " tablet kullanıyorum araçta. araç golf, 10 yaşında. Ön cam daralarak gelir golflerde. Ama 10.1 " cihazı ön cama tutturduğunuzda göz ucuyla bile baksanız nereye gideceğinizi kestrebiliyorsunuz. 6 inch telefonumda n life navigasyon kullanıyorum. Yakınlaştırmayı otomatik yapıyorum ancak bazen kavşaklarda(ki ankarada yenimahalle metro durağının oradaki kavşağı bilenler beni anlarlar) nereye gideceğimi kestiremiyorum. O yola çok sık girmeme rağmen, navigasyon programının söylediği yolu anlayamadım. Yakınlaştırmada yapmadığı için demetevler üzerinden dolanmak zorunda kaldım

Demek istediğim, en pahalı programı bile alsanız bir navigasyon cihazındaki kadar başarılı sonuç alamıyorsunuz. ama illa tablet diyorsanız, tek program öneririm: İgo primo. Yakınlaştırmaları, haritaları çok güzel. poi eksiği yok. Bir de here maps android markette yerini aldı. onu da tavsiye ederim. Trafik bilgi sistemi bile var ve ücretsiz. Poileri de gayet yeterli.

Tablet olarak samsung tab4 10.1 " tavsiye ederim. 500 tl civarına alabilirsiniz. Otg desteği var, gps glonass destekli ve gayet hızlı bağlanıyor. Bir de asus memopad hd7 tavsiye ederim. Ama sanırım üretimi durdu.

• quote:

10.1 " tablet kullanıyorum araçta. araç golf, 10 yaşında. Ön cam daralarak gelir golflerde. Ama 10.1 " cihazı ön cama tutturduğunuzda göz ucuyla bile baksanız nereye gideceğinizi kestrebiliyorsunuz. 6 inch telefonumda n life navigasyon kullanıyorum. Yakınlaştırmayı otomatik yapıyorum ancak bazen kavşaklarda(ki ankarada yenimahalle metro durağının oradaki kavşağı bilenler beni anlarlar) nereye gideceğimi kestiremiyorum. O yola çok sık girmeme rağmen, navigasyon programının söylediği yolu anlayamadım. Yakınlaştırmada yapmadığı için demetevler üzerinden dolanmak zorunda kaldım

Demek istediğim, en pahalı programı bile alsanız bir navigasyon cihazındaki kadar başarılı sonuç alamıyorsunuz. ama illa tablet diyorsanız, tek program öneririm: İgo primo. Yakınlaştırmaları, haritaları çok güzel. poi eksiği yok. Bir de here maps android markette yerini aldı. onu da tavsiye ederim. Trafik bilgi sistemi bile var ve ücretsiz. Poileri de gayet yeterli.

Tablet olarak samsung tab4 10.1 " tavsiye ederim. 500 tl civarına alabilirsiniz. Otg desteği var, gps glonass destekli ve gayet hızlı bağlanıyor. Bir de asus memopad hd7 tavsiye ederim. Ama sanırım üretimi durdu.

tavsiyeniz için çok teşekkür ederim hocam :)

• quote:

Navigasyon cihazlarına güncelleme, android cihazlarından çok daha önce geliyor. Sırf bu yüzden navigasyon cihazını tavsiy ederim. Ülkemizde yollar her an değişmekte ve android verya ios güncelleme anlamında geç kalabiliyorlar. Kullandığım nlife navigasyon, halen 2013 temmuz haritasına sahip. Başarsoft haritasını kullanan bir program hemde.

Igo herhangi bir platforma gelen harita guncellemesini butun platformlarda kullanabilirsiniz.

Android de ise bu olay cok daha kolay.

Profesyonel navigasyon icin PND ama ara sira kullanim icin kesinlikle tablet daha iyidir.
    Hem navi yazılımı ni surekli guncelleyebilir hemde farkli yazilimlar da kullanabilirsiniz.

Bu ikisi navi cihazlarinda mumkun degildir. Igo 8 yuklu cihazlara igo 9 (primo) bile kuramazsiniz. Ram yetersiz gelebilir.

Ben Samsung tab4 7 inch tablet + igo primo kullaniyorum. Fazlasiyla yeterli oluyor.

10 inch ekran buyuk gelebilir.
    Gece de ekran parlak oldugunden gozu alip rahatsiz edebilir.
    7 inch bile bazen rahatsiz edici oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

Igo herhangi bir platforma gelen harita guncellemesini butun platformlarda kullanabilirsiniz.

Android de ise bu olay cok daha kolay.

Profesyonel navigasyon icin PND ama ara sira kullanim icin kesinlikle tablet daha iyidir.
    Hem navi yazılımı ni surekli guncelleyebilir hemde farkli yazilimlar da kullanabilirsiniz.

Bu ikisi navi cihazlarinda mumkun degildir. Igo 8 yuklu cihazlara igo 9 (primo) bile kuramazsiniz. Ram yetersiz gelebilir.

Ben Samsung tab4 7 inch tablet + igo primo kullaniyorum. Fazlasiyla yeterli oluyor.

10 inch ekran buyuk gelebilir.
    Gece de ekran parlak oldugunden gozu alip rahatsiz edebilir.
    7 inch bile bazen rahatsiz edici oluyor.

hocam ilk önce bende galaxy tab 4 10 inç düşündüm. sonra telefonla birlikte kullanmaya karar verdim hem arabasızken müzik dinlerim hem arabadayken klip izlerim mantığıyla. o yüzden asus zenfone 6 ya karar kıldım. dahili gps i var bataryası tatminkar. ilk önce telefonu daha sonra teybi değiştirip hayata sokmayı planlıyorum düşünceyi

Zenfone 6 kullanıyorum. Memnunum. büyük ekran ayrı keyif. Kulaklık sesi tatminkar. İostan bu tarafa igo kullanmamıştım. Demek ki güncelleme konusunda iyi. O zaman igo saatın alırım.

here maps maalesef zenfonelarda desteklenmiyor. Artık nokia kendi yayınladığı apkyı da sitesinden kaldırdı beta süreci bitince. Ancak google amca size yardımcı olacaktır.
  • sygic igo gibi programlar yardımcı olacaktır hiç olmazsa google maps var aynen :) ayrıca aux kablosuyla uğraşmayacağım direk bluetoothdan baplantı kuracağım kaybı en aza indirmek için :)
  • quote:

Cep telefonlarının navigasyonlarından illallah demiş birisi olarak (yandex, google maps, here drive hepsini aktif kullandım, o yüzden tabletlerden fazla bir beklentim yok. Bu nedenle ben de navigasyon cihazı alamaya karar vermiş durumdayım.

Bu sebeple en iyi harita ve yazılım (muhtemelen başarsoft ve igo primo), iyi bir dokunmatik, güneşte parlamayan ve parlaklığı yüksek bir ekran, şarj süresi açısında sıkıntı çıkarmayacak, araç dışında da şarj edilebilen, olmasa da olur ancak bluetooth ve diğer tablet özellikleri de olursa sevinirim.

Bu tür evladiyelik diyebileceğiniz navigasyon cihazı tavsiyerlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanapay -- 20 Şubat 2015; 23:02:42 >

• tanapay kullanıcısına yanıt
    Navitech VR-M552 tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TESLA37

Navitech VR-M552 tavsiye ederim

TMC yani trafik yoğunluk bilgisi için TMC şarj cihazı gereklidir açıklaması var?

Ekstra bir aparata ihtiyaç duymadan trafik bilgisi veren bir cihaz olsa daha iyi olur.
  • Güncel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • next in 5055 ve 5065 serisine bakın o zaman
  • Konuyu hortlatıyorum ama kafam çok karışık...

http://urun.n11.com/ipad-ve-tablet/samsung-t113-plus-igo-tablet-navigasyon-yol-bilgisayari-P81361153
    Böyle bir ürün var, bu ürünün diğer sitelerde T113 olarak satılıyor 280 TL fiyatı var.
    Benim sormak istediğim şu T113 ürününde GPS özelliği var , gps özelliği olan bir cihaza internetsiz kullanılabilen bir navigasyon yazılımı yüklersem internetsiz olarak navigasyon ihtiyacımı görür mü yoksa internet şart mıdır ?

Bu linkteki üründe internetsiz navigasyon var yazmış o yüzden kafam karman çorman oldu.
    Engin bilgilerinize sığınarak GPS li herhangi bir tablet alıp cihaza internetsiz kullanılabilen bir navigasyon yazılımı yüklersem internetsiz olarak navigasyon kullanabilir miyim ?

Amacım şu bu adama 430 tl vereceğime 280 TL ye alır kendim bir program yüklerim...
    Beni aydınlatırsanız sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: oqi

Konuyu hortlatıyorum ama kafam çok karışık...

http://urun.n11.com/ipad-ve-tablet/samsung-t113-plus-igo-tablet-navigasyon-yol-bilgisayari-P81361153
    Böyle bir ürün var, bu ürünün diğer sitelerde T113 olarak satılıyor 280 TL fiyatı var.
    Benim sormak istediğim şu T113 ürününde GPS özelliği var , gps özelliği olan bir cihaza internetsiz kullanılabilen bir navigasyon yazılımı yüklersem internetsiz olarak navigasyon ihtiyacımı görür mü yoksa internet şart mıdır ?

Bu linkteki üründe internetsiz navigasyon var yazmış o yüzden kafam karman çorman oldu.
    Engin bilgilerinize sığınarak GPS li herhangi bir tablet alıp cihaza internetsiz kullanılabilen bir navigasyon yazılımı yüklersem internetsiz olarak navigasyon kullanabilir miyim ?

Amacım şu bu adama 430 tl vereceğime 280 TL ye alır kendim bir program yüklerim...
    Beni aydınlatırsanız sevinirim...

doğrudur cihazı aldığınızda internet üzerinden ücretsiz navigasyon programını indirip internetsiz haritayı kullanabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.