Şimdi Ara

Navia Navigasyon Sistemleri Nedir Ne Değildir??? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
884
Cevap
3
Favori
99.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar benden baska navıa nı yenı surumunu ve harıtasını deneyen yokmu?yoksa herkes memnun bırtek ben mı memnun kalmadım??
  • quote:

Orjinalden alıntı: erolkan

arkadaslar benden baska navıa nı yenı surumunu ve harıtasını deneyen yokmu?yoksa herkes memnun bırtek ben mı memnun kalmadım??

quote:

Orjinalden alıntı: Hiperkene

herkese selam, güncellemeyi ben de indirdim, baya geniş bi güncelleme olduğunu söyleyebilirim, daha önceden tespit ettiğim eksiklerin hepsi giderilmiş :) benim açımdan artık hiç eksiği yok diyebilirim :)
    poiler çok genişlemiş beklediğime değdi doğrusu, test etmek için bikaç cafe, bar, restoran arattım hepsi var ve yerleri de doğru..başta nöbetçi navia olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim.
    şimdi müsadenizle gezmeye gidiyorum :))

ben daha önce de belirtmiştim yeni sürümü kullandığımı, hala çok memnunum, daha önce tespit ettiğim bütün hatalar eksikler giderilmiş, yukarda da o zaman yaptığım yorumu bulabilirsin, navia ve igo yazılımı kullanma konusunda da bi yerlere mesaj atmıştım, tamamen karşıyım :)

• bende yukledim bazı hatalar aynı duruyor ...bildirmiştim ama oyle kalmıs.genelde memnunum ilk acılıs olayı hala cok yavas..
  • quote:

Orjinalden alıntı: chemucell

bende yukledim bazı hatalar aynı duruyor ...bildirmiştim ama oyle kalmıs.genelde memnunum ilk acılıs olayı hala cok yavas..

ilk açılışta yavaşlık olması normal bilgisayarlar bile açıldıktan kaç dakika sonra kendine geliyo..navigasyon cihazında quad-core işlemci olacak hali yok ki :D hehe
  • sanırım bilgilendirmeyi yanlıs yaptım.onceki surumde uydu baglantısı daha cabuk olup navigasyona 1 dakika kadar erken baslıyordum.bunu belirtmek istedim.yeni surumde bu yavaslıgı gordum..bunu fuarda navia yetkilisiylede gorustum.bazı bu tur sikayet bildirimi oldugunu soyledi ve notlarını aldıgını belirtti.buarada tabiiki boyle bir cihazdan jet acılıs beklemiyorum.
  • arkadaşlar merhaba, national geographic dergisi aboneliğimi başlatıyorum yakında ben de sizler gibi ns-1020 sahibi olacağım :) foruma görüşlerini yazan arkadaşlara teşekkür ederim, karar verirken çok faydalı oldu :)
    cihaz sanırım haziranda geçecekmiş elime ben de kurcalayıp sizlerle paylaşırım yorumlarımı
  • quote:

Orjinalden alıntı: datdiri

arkadaşlar merhaba, national geographic dergisi aboneliğimi başlatıyorum yakında ben de sizler gibi ns-1020 sahibi olacağım :) foruma görüşlerini yazan arkadaşlara teşekkür ederim, karar verirken çok faydalı oldu :)
    cihaz sanırım haziranda geçecekmiş elime ben de kurcalayıp sizlerle paylaşırım yorumlarımı

hayırlı olsun...umarım memnun kalırsın 1 ay beklemesi zor gelir ama bence beklediğine değecek :)
  • quote:

sanırım bilgilendirmeyi yanlıs yaptım.onceki surumde uydu baglantısı daha cabuk olup navigasyona 1 dakika kadar erken baslıyordum.bunu belirtmek istedim.yeni surumde bu yavaslıgı gordum..bunu fuarda navia yetkilisiylede gorustum.bazı bu tur sikayet bildirimi oldugunu soyledi ve notlarını aldıgını belirtti.buarada tabiiki boyle bir cihazdan jet acılıs beklemiyorum.

şimdi anladım yavaşlıktan neyi kastettiğini, hiç dikkat etmemiştim, navigasyona başlama süresi çok farketmiyo bende ama bugün kullanırken daha çok dikkat edicem..
    gps e bağlanma süresi havaya veya bulunduğun yere göre de çok değişiyo açık havada mı gecikmeyi gözlemledin? yoksa arabanın içinde mi ona göre ben de deniycem onsan soruyorum.
  • kapalı havada daha gec oluyor buda tabii uydu baglantısı zayıf oldugundan sanırım.acık havadada arac icinde denedim tabii cok onemli degil sure ama ne bileyim arabayı calıstırıp yola cıkıp yolda baglanması gecikiyor.bu tabiiki 2 dakikayı gecmiyor .yinede navia yı cok kullanıslı buluyorum ve naviadaki arkadaslarda anında ilgileniyorlar.birde ogrenmek isterim tam dolu şarj ile ne kadar sure navigasyon yapıyorsunuz ben 2-2,5 saati pek gecemedim.hemen pil uyarısı veriyor .iyi gunler dilerim.
  • quote:

arkadaşlar merhaba, national geographic dergisi aboneliğimi başlatıyorum yakında ben de sizler gibi ns-1020 sahibi olacağım :) foruma görüşlerini yazan arkadaşlara teşekkür ederim, karar verirken çok faydalı oldu :)

kampanya bu ay sonunda mı bitiyor? yoksa haziran sonunda mı bilgisi olan var mı?
  • quote:

kapalı havada daha gec oluyor buda tabii uydu baglantısı zayıf oldugundan sanırım.acık havadada arac icinde denedim tabii cok onemli degil sure ama ne bileyim arabayı calıstırıp yola cıkıp yolda baglanması gecikiyor.bu tabiiki 2 dakikayı gecmiyor .yinede navia yı cok kullanıslı buluyorum ve naviadaki arkadaslarda anında ilgileniyorlar.birde ogrenmek isterim tam dolu şarj ile ne kadar sure navigasyon yapıyorsunuz ben 2-2,5 saati pek gecemedim.hemen pil uyarısı veriyor .iyi gunler dilerim.

kapalı havada uydu sinyalleri zayıflar o yüzden gecikme olabiliyor, ben de açık havada 2 dk civarında sinyali alabiliyorum, yada söyle anlatıyım evden çıkıp sokağın başına (200-300 mt ) gidene kadar bağlanmış oluyor.
    Söylediklerine katılıyorum, navia hemn yazılım hem donanım hem de teknik destek açısından çok başarılı, ne zaman aradıysam yada mail attıysam hemen bir çözümle geri dönüş yaptılar.
    Pil süresine gelince, benim rekorum 2 saat 45 dk, bence çok iyi bir zaman, bunu şuna benzetebiliriz;
    Wlan özellikli bir cep telefonu (ör: iphone) wi-fi alıcısı, ve ekran ışığı açıkken normal süresinin 5 te 1 i zamanında şarjını tüketiyor, navigasyon cihazının üstünde de gps alıcısı ve 3.5" lcd ekran gibi iki tane enerji canavarı olduğu için bu kadar zaman dayanması çok iyi.
    sevgiler...

• quote:

Orjinalden alıntı: sercankatip

quote:

kampanya bu ay sonunda mı bitiyor? yoksa haziran sonunda mı bilgisi olan var mı?

mayıs sonunda bitiyor, eğer düşünüyorsanız bu aralar kampanyadan faydalanın diyorum ben..
  • yararlı paylasımın icin tesekkurler.
    quote:

quote:

kapalı havada daha gec oluyor buda tabii uydu baglantısı zayıf oldugundan sanırım.acık havadada arac icinde denedim tabii cok onemli degil sure ama ne bileyim arabayı calıstırıp yola cıkıp yolda baglanması gecikiyor.bu tabiiki 2 dakikayı gecmiyor .yinede navia yı cok kullanıslı buluyorum ve naviadaki arkadaslarda anında ilgileniyorlar.birde ogrenmek isterim tam dolu şarj ile ne kadar sure navigasyon yapıyorsunuz ben 2-2,5 saati pek gecemedim.hemen pil uyarısı veriyor .iyi gunler dilerim.

kapalı havada uydu sinyalleri zayıflar o yüzden gecikme olabiliyor, ben de açık havada 2 dk civarında sinyali alabiliyorum, yada söyle anlatıyım evden çıkıp sokağın başına (200-300 mt ) gidene kadar bağlanmış oluyor.
    Söylediklerine katılıyorum, navia hemn yazılım hem donanım hem de teknik destek açısından çok başarılı, ne zaman aradıysam yada mail attıysam hemen bir çözümle geri dönüş yaptılar.
    Pil süresine gelince, benim rekorum 2 saat 45 dk, bence çok iyi bir zaman, bunu şuna benzetebiliriz;
    Wlan özellikli bir cep telefonu (ör: iphone) wi-fi alıcısı, ve ekran ışığı açıkken normal süresinin 5 te 1 i zamanında şarjını tüketiyor, navigasyon cihazının üstünde de gps alıcısı ve 3.5" lcd ekran gibi iki tane enerji canavarı olduğu için bu kadar zaman dayanması çok iyi.
    sevgiler...

• Arkadaşlar, 1 ay bekledikten sonra NG aboneliği ile Navia geldi ve şu anda 5 saatlik şarj sürecinde.

Önerileriniz için teşekekkür ederim. Yoksa oldukça teerddüt etmiştim.

Ayrıca Sn. Nöbetçi_Navia'ya bir sorum olacak. Bugün gelen cihazımda geçtiğimiz günlerde yapılan yazılım güncellemesi uygulandı mı? Versiyon kontrolü ile anlayabilir miyim? Güncel versiyon nedir?

Teşekkürlerimle..
  • Arkadaşlar cihazı arkasındaki on-off düğmesinden açtım. Navigasyonu seçtim ancak kilitlendi. Bir kaç kez daha denedim ama sonuç değişmedi.
    Bir öneriniz var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: wisher

Arkadaşlar cihazı arkasındaki on-off düğmesinden açtım. Navigasyonu seçtim ancak kilitlendi. Bir kaç kez daha denedim ama sonuç değişmedi.
    Bir öneriniz var mı?

kitlendi derken? haritası mı kitlendi yoksa cihazın ekranı mı dondu?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar cihazı arkasındaki on-off düğmesinden açtım. Navigasyonu seçtim ancak kilitlendi. Bir kaç kez daha denedim ama sonuç değişmedi.
    Bir öneriniz var mı?

Ekran dondu. Ancak şarj aadptörü bağlıydı. Şarjdan çekince donma olmadı. Gene de mantıksız geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: qazokmubec

Yukarıdaki mesajı okuyunca farkettim ki sorun güncellemeden ziyade aleti kapatıp açmak ta olabilir, zira güncellemeden sonra kapatıp açtım ondan sonra NAVİGASYON yazan alan çalışmaz oldu, basılınca hiçbir şeyolmuyor, eğlence->bellek kaynağı yazan yerde hafıza kartı seçili.

bir de eskiden "YOL REHBERİ" yazan yer derken, bu forumda daha önce kullananlarım elindeki versiyonlarda öyleydi.Bendekinde Hakkında: kısmında şunlar var: Yazılım sürümü: NA.080319.1628.M14 HARDWARE VERSION: MINI V.17 yazıyor.

muhtemelen 19 mart 2008 release'li içindeki internal yazılım (yani winCE kodundan bahsediyorum)

çok ilginç.... sabah çağrı merkezine bir arıza da bıraktım. bakalım bişi çıkacak mı.

eğer destek ekibine not bıraktıysan sana geri dönüş yapacaklardır ama büyük ihtimalle cihazı geri göndermen gerekecek gibi görünüyor...

• quote:

quote:

quote:

Bir öneriniz var mı?

Ekran dondu. Ancak şarj aadptörü bağlıydı. Şarjdan çekince donma olmadı. Gene de mantıksız geldi.

ekran donması olabilir, cihazı arkadan kapatın, şarjdan çıkarın, sonra tekrar arkadan açın büyük ihtimalle bir daha yapmaz..

• quote:

Arkadaşlar, 1 ay bekledikten sonra NG aboneliği ile Navia geldi ve şu anda 5 saatlik şarj sürecinde.

Önerileriniz için teşekekkür ederim. Yoksa oldukça teerddüt etmiştim.

Ayrıca Sn. Nöbetçi_Navia'ya bir sorum olacak. Bugün gelen cihazımda geçtiğimiz günlerde yapılan yazılım güncellemesi uygulandı mı? Versiyon kontrolü ile anlayabilir miyim? Güncel versiyon nedir?

Teşekkürlerimle..

güncel versiyonu şöyle anlayabilrisin, harita ekranı geldiğinde sağ üstteki uydu işaretine tıkla, eğer uydu menüsü altında ayar seçeneği varsa yeni sürümdür yoksa değildir :)
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.