Şimdi Ara

Nature's Supreme D3 1000 IU ve C 500 Mg birlikte kullanımı sorun olur mu?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
35
Tıklama
Tüm Forumlar >> Erkek Kişisel Bakım >> Besin Takviyesi >> Nature's Supreme D3 1000 IU ve C 500 Mg birlikte kullanımı sorun olur mu?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
  • Merhaba bu iki vitamin hapını eş zamanlı günde 1 kez kullanmanın bir zararı olur mu acaba? D vitamini eksikliğim mevcut C için sorun yok gibi ama bende D bayağı düşük.

|
    |
    D vitamini için öncelikle yükleme yapılması lazım. Bunu da doktorun önermesi daha doğru olur. Örneğin 50.000 ünitelik dozlar halinde bir kaç hafta veriliyor. Daha sonrasında idame doz olarak günlük 1000 ünite kullanmanız daha faydalı olur. Şu an için günlük 1000 ünite kullanım pek işe yaramaz. C vitaminini kullanabilirsiniz, suda çözünen bir vitamin olduğu için vücut gerektiği kadarını kullanır, geri kalanı idrar ile atılır.

• eyvallah hocam çok teşekkür ederim ben devit ampül kullandım 2 doz ama üzerinden birkaç ay geçti şimdi de öyle kendi başıma d vitamini alıyorum yani kullanmamaktan kötü olmaz herhalde yine devam edeyim diyorum
    |
    |
    darknes1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yüksek doz olmadığı için problem yaratmaz günlük 1000 ünite. Güvenli sınırı 5000 ünite diye biliyorum D vitaminin günlük değeri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    neden hep ben kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• teşekkür ederim hocam 2 haftadır kullanıyorum günde 1 tane artık ne kadar fayda ediyosa
    |
    |
    darknes1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Canlı Tv izle
canlı radyo dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.