Şimdi Ara

Nasıl hızlı göğüs kası yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
219
Cevap
12
Favori
677.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ben biliyorum dostum hemen söyleyim ben sana.Bak şimdi dostum en basit tekniği söylüyorum bunu nher adam bilmez ha! Al eline bir oklava ya da uzun bir çubuk da olur.Çubuğun en son sağ ucunu sağ elinle en son sol ucunu da sol elinle tut.Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha! 1 haftada ben garanti ediyorum göğüs kasların gelişecek. Ha bu arada ben 3 sene vicut geliştirme hocalığı da yaptım.Bana güvenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mill -- 29 Mayıs 2005, 9:09:47 >

• ben şınav çektim az da olsa gelişti
  • Evet şınav da çok etkili.
  • sağol abi...
    quote:

Orjinalden alıntı: Mill

Ben biliyorum dostum hemen söyleyim ben sana.Bak şimdi dostum en basit tekniği söylüyorum bunu nher adam bilmez ha! Al eline bir oklava ya da uzun bir çubuk da olur.Çubuğun en son sağ ucunu sağ elinle en son sol ucunu da sol elinle tut.Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha! 1 haftada ben garanti ediyorum göğüs kasların gelişecek. Ha bu arada ben 3 sene vicut geliştirme hocalığı da yaptım.Bana güvenebilirsin.

• quote:

Ben biliyorum dostum hemen söyleyim ben sana.Bak şimdi dostum en basit tekniği söylüyorum bunu nher adam bilmez ha! Al eline bir oklava ya da uzun bir çubuk da olur.Çubuğun en son sağ ucunu sağ elinle en son sol ucunu da sol elinle tut.Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha! 1 haftada ben garanti ediyorum göğüs kasların gelişecek. Ha bu arada ben 3 sene vicut geliştirme hocalığı da yaptım.Bana güvenebilirsin.

sadece bu yeter mi ki?

• Yetmez ama buradan ancak bu kadar anlatabiliyorum.MSN adresim dermillya@hotmail.com MSN'de konuşuruz DOSTLAR.
  • sana ihtiyacım var :) akşam konuşuruz :)
  • quote:

Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha!

Abicim ben bu kısmını anlayamadım biri bana açıklıyabilirmi??
  • quote:

Yetmez ama buradan ancak bu kadar anlatabiliyorum.MSN adresim dermillya@hotmail.com MSN'de konuşuruz DOSTLAR.

MSN'Ye eklicem seni
  • quote:

Bunun gögüs kaslarına hiç bir faydası olmaz , bel kasları çalışır sadece. Göğüs kasları (pektoral kaslar) kolları içe doğru bükmeye yarar. Bu kasları geliştirmenin en basit yolu şınav çekmektir. Ancak şınav ile bir yere kadar gelişir çünkü daha fazla hacim için daha fazla ağırlık gerekir. (Bir hareket 10 tekrardan fazla tekrarlanabiliyorsa artık o hareket ile hacim alınamaz, ağırlığı arttırmak gerekir. Ama ilk birkaç gün boyunca mesela günde 50 şınav çekmenin faydası şudur: kasların tonusu ve gerginliği arttığı için gelişmiş gibi durur).

Asıl göğüs kası geliştirmenin yolu ise "bench press" tir, yani yaratak yukarı doğru halter kaldırmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2005, 13:28:00 >

• kaotika demiş ki :
    quote:

Bunun gögüs kaslarına hiç bir faydası olmaz (Mill arkadaş dalga geçiyor besbelli), bel kasları çalışır sadece. Göğüs kasları (pektoral kaslar) kolları içe doğru bükmeye yarar. Bu kasları geliştirmenin en basit yolu şınav çekmektir. Ancak şınav ile bir yere kadar gelişir çünkü daha fazla hacim için daha fazla ağırlık gerekir. (Bir hareket 10 tekrardan fazla tekrarlanabiliyorsa artık o hareket ile hacim alınamaz, ağırlığı arttırmak gerekir. Ama ilk birkaç gün boyunca mesela günde 50 şınav çekmenin faydası şudur: kasların tonusu ve gerginliği arttığı için gelişmiş gibi durur).

Asıl göğüs kası geliştirmenin yolu ise "bench press" tir, yani yaratak yukarı doğru halter kaldırmak.

Şimdi kaotika dostum.Dediklerin çok saçma ve gereksiz şeyler.Arkadaş benim verdiğim teknik özellikle göğüs kaslarını aşırı derecede gerip gevşetiyor ve hareketten sonra göğüslerde bir sertleşme oluyor.Ben yukarıda da dediğim gibi 3 sene vicüt geliştirme salonunda küçüklü büyüklü insanlara hocalık yaptım.Ben arkadaşa halter kaldırma ya da şunu veya bunu yapma demedim.Eğer arkadaşın da evinde halter olsa zaten buraya gelip de böyle soru sormaya ihtiyacı kalmaz.

Burada benim anlatmak istediğim sadece eldeki imkanlarla en basitinden göğüs kaslarını geliştirmek.

Verdiğim teknik çoğu vicut geliştirme salonlarında uygulanır.

Arkadaşlar siz dediğimi yapın bana güvenin.

Ayrıca kaotika arkadaş böyle dalga geçiyor falan diye de konuşma benim hakkımda sakın bir daha atıp tutma.Arkadaşamız gayet ciddi bir konu açmış ben de sadece yardımcı olmak için ciddi bir şekilde cevap verdim ve senin de gelip abuk sabuk konuşarak ortamı cıvıtmaya hakkın yok.

Ben burada kimseye demedim ki göğüs geliştirmenin yolu sadece bu harekettir diye.Bunun birçok yolu var ama elde bir şey yoksa o zaman kendi imkanlarınla bir şeyler yapacaksın.

Ayrıca Fitnes aleti olanlar yazsınlar ben onlara aletlerin nasıl kullanılacağını anlatayım.

Arkadaşlar ben MSN'de size daha anlaşılır bir biçimde anlatırım bu hareketi.dermillya@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mill -- 29 Mayıs 2005, 13:22:04 >

• bide gogus altlarina cizgi halinde sekil vermek icin dips(adini dogrumu telaffuz bilemiyorum )cekmenizi oneririm . bunu vucudunuz yere dik bi sekilde ellerinizle destek alarak ayaklar yerden kesilecek sekilde vucudun indirilip kaldirilmasiyla yapabilirsiniz
  • @mill
    twist hareketi ile sadece bel inceltilir, göğüs kaslarına yük bile binmez. En paratik yöntem şınav çekmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2005, 13:26:46 >
  • haftada 1 gün
    bench press
    dumbble fly

hızlı falanda yapılmaz ayrıcana
  • butterfly diye bi alet wardı fitness salonunda ben en çok onun yararını gördüm

nası anlatsam ki aleti ..
    kolları aletin kollarının dışına koyuyuyosun içe doğru bastırıyosun hani...
  • kaotika arkadaş senin yakınlarında bir Fitnes Center var mı? Varsa git bir sor arkadaş bana işimi mi öğretecen yaw.Hareketi sopayla yaparsan göğüs kaslarını GERİP GEVŞETİR VE GÖĞÜSLERİ TOPLAR BU HAREKET.KASLARI GELİŞTİRMEK İÇİN İLLAKİ DE ÜZERLERİNE BASKI YAPILMAZ ÇEŞİTLİ HAREKETLERLE KASLAR GERİLİP GEVŞETİLİR VE BENİM BU TEKNİKTE DE BU VAR.KEŞKE ELİMDE İMKAN OLSA DA ŞU HAREKETİ TAM ANLAMIYLA BİR ANLATABİLSEM.Sen bir dene dediğim hareketi.Ayrıca jr_ewing hızlı yapılmayan ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mill -- 29 Mayıs 2005, 13:33:05 >
  • Bende bir tek 10kg dumble, 3'lü iki kolla tutulan yaydan bir de şu sert yay şeklinde çubuk gibi olandan var. Ne yapılır? Nasıl tam verim alınır bunlardan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

butterfly diye bi alet wardı fitness salonunda ben en çok onun yararını gördüm

nası anlatsam ki aleti ..
    kolları aletin kollarının dışına koyuyuyosun içe doğru bastırıyosun hani...

izolasyon hareketidir hacim yapmaz
    butterfly la göğüs kası yapcam diye kasmayın
  • quote:

kaotika arkadaş senin yakınlarında bir Fitnes Center var mı? Varsa git bir sor arkadaş bana işimi mi öğretecen yaw.Hareketi sopayla yaparsan göğüs kaslarını gerip gevşetir.Sen bir dene dediğim hareketi.Ayrıca jr_ewing hızlı yapılmayan ne?

(dalga geçiyor kısmı için özür dilerim, sildim)

Bende birkaç senedir bu sporla uğraşıyorum
    Senin dediğin hareketi denesinler, bir diğer kişi de o esnada gösüs kaslarını yoklasın baksın bakalım kasılmış mı yani yük biniyor mu? Bence bu hareket ile göğüs kaslarına yük binmiyor ki kasılsın ve gevşesin, bu hareket ile sadece bel kasları çalışıyor.

Ben diyorum ki şınav çeksin daha iyi

(Aman be, ben vazgeçtim sen ne diyorsan onu yapsınlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2005, 13:37:59 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.