Şimdi Ara

Nasıl ? Dell Inspiron 3567 6006F45OC i3-6006U 4GB 500GB 15.6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
6.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1400 Tl ye bu cihaz nasıl sizce,

Dell Inspiron 3567 6006F45OC i3-6006U 4GB 500GB 15.6 FreeDos
    intel hd 620 grafik işlemci var fena değil, işlemci 6. nesil ve ddr4 destekliyor

Dolar uctu artık giriş model pc bulmak zor oldu malesef, hedeflerim, bol sekmeli browser gezintileri, ara sıra fifa, pes hafif oyunlar,, torrent, film , dizi, office, fl studio tarzı muzik kayıt programları

diğer alternatif, nvidia 920m gpu var ama işlemci 5. nesil ddr3 destekliyor

Dell Inspiron 3558 B01F45C i3-5015U 4GB 1TB 2GB 920M 15.6

• herkese merhaba, belki bir fikri olan görür
  • Aynı pc ye bende bakıyorum hocam. Var mı bulduğunuz bir şeyler ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyidebanane13

Aynı pc ye bende bakıyorum hocam. Var mı bulduğunuz bir şeyler ??

Yok hocam malesef hb dısında pek yorum bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

Hocam cihazı aldım. Birazdan kargo dan teslim alacağım. Aklınızda olanları yazın, kurulum dan sonra cevaplayabilirim. Tabi kargo sağlam gelmişse :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam cihazı aldım. Birazdan kargo dan teslim alacağım. Aklınızda olanları yazın, kurulum dan sonra cevaplayabilirim. Tabi kargo sağlam gelmişse :))

Öncellikle hayırlı olsun, hangi modelini, kaça nereden aldınız hocam ?. Merak ettiklerim çok tabi, öncellikle aklıma gelenler

- Kasa ve klavye kalitesi
    - Ekran görüntü kalitesi
    - Fan sesi ve ısınma durumları
    - Genel hız performansı

• unpop kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağolun hocam. Daha iyileri sizin olur inşallah. Cuma günü HB üzerinden aldım. 1557 tl ye 5 taksit olarak. Şansıma cumartesi günü n11 indirim yapmış aynı cihaz için. 1469 TL ye çekmiş, hem 100 TL den hemde 100 TL lik çekten olduk hocam. Taksitli olmasaydı iptal edip ordan alacaktım. Aldığım model i3 lü olanı 4Gb ddr4 ram ve amd m430 ekran kartı var. Şuan kurulum yapıyorum daha hocam. Hiçbir sürücüsü​ kurulu olmamasına rağmen sessiz ve ısınmiyor. Benim diğer cihazım victor g451, onda format atarken ekran kartını kurana kadar fan öyle bi çalışıyor iki. Bu ona göre mülayim kalır. Kurulum bitsin akşam oyun kurup deneyeceğim tam ayrıntılı. Kasa kalitesi mükemmel değil. Ama kötü de değil. Ortalamanın üzerinde diyebilirim. Yalnız klavye sanki havada gibi geldi bana. Klavye kenarlarına baskı yaptığınızda içeri gidiyor az bir şey. Yazmada felan bir sorun yok. Ekran klâsik HD ekran, ben sürekli FHD kullandığım için beni tatmin etmedi pek. Ama etrafimdaki diğer HD panellerin gerisinde değil. Çok rahat iş görür. HDD 1 TB geldi bu arada. Beni en çok şaşırtan sesi oldu. Güzel ve yüksek geldi bana. Victor g451 imden yüksek çıktı sesi açıkçası. Şuan için ilk izlenimler bunlar hocam. Şunu söyleyebilirim ; bu paraya gideri var hocam. N11 den felan dediğim fiyata bulabilirsen alabilirsin hocam. Sonraki deneyimleri de eklerim ayrıca. Varsa başka bir şey yaz hocam. Cihaz bugün yarın bende kalacak. :)

• quote:

Eyvallah sağolun hocam. Daha iyileri sizin olur inşallah. Cuma günü HB üzerinden aldım. 1557 tl ye 5 taksit olarak. Şansıma cumartesi günü n11 indirim yapmış aynı cihaz için. 1469 TL ye çekmiş, hem 100 TL den hemde 100 TL lik çekten olduk hocam. Taksitli olmasaydı iptal edip ordan alacaktım. Aldığım model i3 lü olanı 4Gb ddr4 ram ve amd m430 ekran kartı var. Şuan kurulum yapıyorum daha hocam. Hiçbir sürücüsü​ kurulu olmamasına rağmen sessiz ve ısınmiyor. Benim diğer cihazım victor g451, onda format atarken ekran kartını kurana kadar fan öyle bi çalışıyor iki. Bu ona göre mülayim kalır. Kurulum bitsin akşam oyun kurup deneyeceğim tam ayrıntılı. Kasa kalitesi mükemmel değil. Ama kötü de değil. Ortalamanın üzerinde diyebilirim. Yalnız klavye sanki havada gibi geldi bana. Klavye kenarlarına baskı yaptığınızda içeri gidiyor az bir şey. Yazmada felan bir sorun yok. Ekran klâsik HD ekran, ben sürekli FHD kullandığım için beni tatmin etmedi pek. Ama etrafimdaki diğer HD panellerin gerisinde değil. Çok rahat iş görür. HDD 1 TB geldi bu arada. Beni en çok şaşırtan sesi oldu. Güzel ve yüksek geldi bana. Victor g451 imden yüksek çıktı sesi açıkçası. Şuan için ilk izlenimler bunlar hocam. Şunu söyleyebilirim ; bu paraya gideri var hocam. N11 den felan dediğim fiyata bulabilirsen alabilirsin hocam. Sonraki deneyimleri de eklerim ayrıca. Varsa başka bir şey yaz hocam. Cihaz bugün yarın bende kalacak. :)

Valla su klavye meselesi kafama takıldı, forumdan bir arkadas dell 3567 nin i5-7200 lusunu almıstı o da laptopun tuş takımı çok dandik montaj hatası var, tuşlardan takır takır ses geliyor diyerek iade etmişti, bu 3567 lerin klavye montajında bir gariplik var sanırım

• quote:

quote:

Valla su klavye meselesi kafama takıldı, forumdan bir arkadas dell 3567 nin i5-7200 lusunu almıstı o da laptopun tuş takımı çok dandik montaj hatası var, tuşlardan takır takır ses geliyor diyerek iade etmişti, bu 3567 lerin klavye montajında bir gariplik var sanırım

Hocam öyle takur tukur edecek bir şey değil. O konuda için rahat olsun. Bahsettiğim şey klavyenin tam köşesinden bastırırsan tırnağınla hafif aşağı iniyor. Tam anlatamadım herhalde ama yazarken felan sorun yok hocam. Yalnız touchpad sola doğru çok yakın. Devre dışı bırakmak durumunda kalacaksınız muhtemelen. Eliniz biraz büyükse baş parmağınızın olduğu kısım imleci hareket ettirecek ya da tıklayacaktır :)

• quote:

quote:

quote:

Hocam öyle takur tukur edecek bir şey değil. O konuda için rahat olsun. Bahsettiğim şey klavyenin tam köşesinden bastırırsan tırnağınla hafif aşağı iniyor. Tam anlatamadım herhalde ama yazarken felan sorun yok hocam. Yalnız touchpad sola doğru çok yakın. Devre dışı bırakmak durumunda kalacaksınız muhtemelen. Eliniz biraz büyükse baş parmağınızın olduğu kısım imleci hareket ettirecek ya da tıklayacaktır :)

hocam nasıl kullanma sansınız oldu mu, performans, ısınma, fan biraz daha belli olmustur, bir de siz free dos aldıysanız win işini nasıl halletiniz ?

Biraz geç oldu hocam, kusura bakmayın. Gta san andres, death track, angry birds, need for speed kurdum ve oynadım. 64 bit ekran kartından dolayı bazen doku uyuşmazlığı oldu. Onları da ayarlarla hallettim. Fan oynarken çalıştı sesini duydum. Ama normal zamanda gayet iyi. Sessiz sessiz çalışıyor. Mekanik hdd olmasından dolayı ben biraz yavaş buldum. 2 yıldır ssd kullandığım için bana öyle gelmiştir​ belki de. Sonradan daha da iyi oldu performansı. Win işi nette baya var hocam, ben oralardan hallettim.

• quote:

Biraz geç oldu hocam, kusura bakmayın. Gta san andres, death track, angry birds, need for speed kurdum ve oynadım. 64 bit ekran kartından dolayı bazen doku uyuşmazlığı oldu. Onları da ayarlarla hallettim. Fan oynarken çalıştı sesini duydum. Ama normal zamanda gayet iyi. Sessiz sessiz çalışıyor. Mekanik hdd olmasından dolayı ben biraz yavaş buldum. 2 yıldır ssd kullandığım için bana öyle gelmiştir​ belki de. Sonradan daha da iyi oldu performansı. Win işi nette baya var hocam, ben oralardan hallettim.

hocam bazı testlerde içindeki gömülü intel hd 520 performansı harici amd kartından daha performanslı gozukuyor, bu tarz giriş amd kartları sırf gorunus olsun diye koyuyorlar sanırım, haa bir avantajı kendi rami oldugu için sistem raminden yemiyor.
  • iyidebanane13 kullanıcısına yanıt
    Bi link atarmisin kardeşim bende alicam gibi ama bulamadim hb da

Hocam bu arada cihazda dokunmatik ekranda mevcutmuş, ben dayımlara yolladıktan sonra öğrendim. Ama onlar açamadı. Çok anlamazlar bilgisayar vs işlerden. Fakat bilgisayarı kontrol ettim uzaktan bağlantı ile 10 parmak dokunarak giriş mevcut diye gösterdi bilgisayar özelliklerinde.
  • hepsiburadada indirime grimiş , 1 tb hdd li, amd ekran kartlısı 1350 tl kusur, alınır mı ? acil ! bugun son
  • iyidebanane13 kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar işletim sistemi yüklü değil microsoftun sitesinden indirdim ama
    bios un acayip bir arayüzü var bir türlü flaşhtan başlatamadım.
    yardımcı olacak olan varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizon1071

arkadaşlar işletim sistemi yüklü değil microsoftun sitesinden indirdim ama
    bios un acayip bir arayüzü var bir türlü flaşhtan başlatamadım.
    yardımcı olacak olan varmı acaba

youtube da videoları oluyor, dell windows install falan gibi aratın isterseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: maplurtz

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dell-inspiron-3567-b20f45c-i5-7200u-4gb-500gb-2gb-r5-m430-15-6-linux-277645144?ggap_m=ocs&ggap_s=cimri&ggap_c=web&ggap_n=standard&ggmktg=OCS_cimri_web_standard____&mpch=ads&ggap_s=cimri&ggap_m=ocs&ggap_n=cimri&ggmktg1=OCS*cimri******&scxid=14489-163508-2357-0 şu modeli alacağım hala tavsiye ediyor musunuz cihazı.

bir kaç aydır i5 7200 lu modelini kullanıyorum, alet vazifesini yerine getiriyor, tek sıkıntı kasa çok toz topluyor, bir de yazın balkon pencere acık oldugundan cihazın kasası tozu ve parmak izlerini çok gösteriyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.