Şimdi Ara

Nasıl Cool olunur. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
9
Favori
30.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bi yerde iş bulursan sosyal olursun agzın iyi laf yapmaya başlar cevren çogalır. bence işe başla, işlek bi yer olursa daha iyi olur
  • ben dunyanin en Zeki insaniyim de kendine o zaman ise yaricaktir emin ol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitreex

ben dunyanin en Zeki insaniyim de kendine o zaman ise yaricaktir emin ol

Telkin yöntemindne bahsediyorsun sanırım
  • ayen öyle ben denedim ise yariyor.
  • hocam yapacağın pek bir şey yok.ayna karşısında bolca pratik yap en azından insanlarla konuşurken neye benzediğini görürsün önlem alırsın (hani kız sana milletin üstüne atlayacak gibi görünüyorsun demiş ya o mesele).daha sonra insanlarla konuşmaya çabala.başlarda epey zorlanırsın ama bu işler zamanla olur öyle sihirli değnek değmiş gibi bir anda sosyal olamazsın (dikkat edersen cool olmaya değinmedim henüz).keza insanlarla konuşabilmek için genel kültürünün geniş olması lazım.işte o noktada internet denen zıkkımı gerekli bir iş için kullanıp biraz araştırma yap.zaten baktığın konular başka konulara linklerle bağlıdır.böylece konudan konuya geçerek farklı şeyler öğrenebilirsin.ne kadar çok şey bilirsen insanlarla o kadar konuşacak konun olur.cool olma noktasına gelirsek ben cool bir insan değilim ve cool olma noktasında yardım edemem.orasına da cool arkadaşlar yardım etsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellfire peninsula

hocam yapacağın pek bir şey yok.ayna karşısında bolca pratik yap en azından insanlarla konuşurken neye benzediğini görürsün önlem alırsın (hani kız sana milletin üstüne atlayacak gibi görünüyorsun demiş ya o mesele).daha sonra insanlarla konuşmaya çabala.başlarda epey zorlanırsın ama bu işler zamanla olur öyle sihirli değnek değmiş gibi bir anda sosyal olamazsın (dikkat edersen cool olmaya değinmedim henüz).keza insanlarla konuşabilmek için genel kültürünün geniş olması lazım.işte o noktada internet denen zıkkımı gerekli bir iş için kullanıp biraz araştırma yap.zaten baktığın konular başka konulara linklerle bağlıdır.böylece konudan konuya geçerek farklı şeyler öğrenebilirsin.ne kadar çok şey bilirsen insanlarla o kadar konuşacak konun olur.cool olma noktasına gelirsek ben cool bir insan değilim ve cool olma noktasında yardım edemem.orasına da cool arkadaşlar yardım etsinler.

Çook teşekkür ederim kardeşim ya Allah razı olsun anlayışın için

• Dostum hiç öyle kendini kasma konuşurken hattta mümkünse saçmalamaya çalışki yeterki susma.Öyle ayna karşısında pek olacağını zannetmiyorum.Bu iş çekingenlkile alakalı çekingenliğin alemi yok diyelim bir kızla muhabbet kuracaksın, kıza selam dedin, devamını düşünme kız belki seni terslemiyecek ? Bunu bilemezsin ama şansını denemen lazım diyelimki tersledi, ee ne olacak ? Ölecekmisin-hayır en fazla cevap vermiyecek ve içinden söveceksin kendi kendine En fazla bu kadar olacak bundan emin olabilirsin (: Ha eğer yapamıyorum diyorsan ufak bir miktar alkol belki yardımcı olabilir. Not:SARHOŞ OL DEMİYORUM UFAK BİR MİKTAR... Eğer oda olmadı diyorsan son bir tavsiyem daha var adrenalin arttırıcı ilaçlar var onları bir dene.(Sadece adrenalin diyorum o filimlerde kullanılan ilaçları aklına gelmesin kıza rezil olursun ) Neyse gece gece yazayım dedim okuyan herkese teşekkürler (: İyi forumlar.

Edit:Cool olma çabalarına hiç bulaşma cool olunca hayatında bir şey değişmiyor arkadaş sayısından başka (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Sonidito -- 17 Nisan 2012; 0:04:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pcko1

quote:

Orijinalden alıntı: hellfire peninsula

hocam yapacağın pek bir şey yok.ayna karşısında bolca pratik yap en azından insanlarla konuşurken neye benzediğini görürsün önlem alırsın (hani kız sana milletin üstüne atlayacak gibi görünüyorsun demiş ya o mesele).daha sonra insanlarla konuşmaya çabala.başlarda epey zorlanırsın ama bu işler zamanla olur öyle sihirli değnek değmiş gibi bir anda sosyal olamazsın (dikkat edersen cool olmaya değinmedim henüz).keza insanlarla konuşabilmek için genel kültürünün geniş olması lazım.işte o noktada internet denen zıkkımı gerekli bir iş için kullanıp biraz araştırma yap.zaten baktığın konular başka konulara linklerle bağlıdır.böylece konudan konuya geçerek farklı şeyler öğrenebilirsin.ne kadar çok şey bilirsen insanlarla o kadar konuşacak konun olur.cool olma noktasına gelirsek ben cool bir insan değilim ve cool olma noktasında yardım edemem.orasına da cool arkadaşlar yardım etsinler.

Çook teşekkür ederim kardeşim ya Allah razı olsun anlayışın için

rica ederim.

• quote:

Arkadaşlar Cool değilim.Sokağa çıktığımda bir heyecan basıyor.Biriyle iletişime geçince zorlanıyorum.Sokakta yürürken arkadaşlarımı görmek falan işkence gibi geliyor. çünkü sıkıntı çekiyorum konuşurken.Telefonum çalsa, tanımadığım biri aniden biri bişey sorsa, ,böyle bir durumda yada zor bir durumda kaldığımda heyecanlanıyorum ve titriyorum ağlamaklı oluyorum. Biraz terleme ve yüz kızarmasıda oluyor mal gibi oluyorum. Kendime öyle diyorum gene mal gibi oldun diyorum. Biriyle konuşurken dilim tutuluyor.Adam gibi cümle kuramıyorum.Kimse ne dediğimi anlamıyorum.Bir olay, filmi anlatmayı beceremiyorum.Anlatma yeteneğim sıfır.Yani dışarıdan bakıldığında herşeye çok hevesli bir görüntü çiziyormuşum bazen. Birkız arkadaşım seninle konuşmaya çekiniyorum yanlış anlama ama biriyle konuşurken özellikle kızlarla üstlerine atlayacak gibi bir halin var çok heyecanlanıyorsun dedi bugün.
    30 Yıl hapis yatmış birinin hapisten çıktığındaki hayatın, güneşin tadını çıkarırken ki rahatlığını yaşamak istiyorum.Neler yapabilirim.Lütfen yardım edin.

Kardeşim yaşım 16 ve ben de aynı şeyleri tıpa tıp yaşıyorum.Sokakta tüm insanların bana baktığını(iyi anlamda değil)zannediyorum ve baskı altında kalıyorum.Cool olmak gibi bir amacım asla yok ama biraz sosyal olmak istiyorum.

• allahım bu cooluna akıl ver
  • clima cool
  • quote:

Arkadaşlar Cool değilim.Sokağa çıktığımda bir heyecan basıyor.Biriyle iletişime geçince zorlanıyorum.Sokakta yürürken arkadaşlarımı görmek falan işkence gibi geliyor. çünkü sıkıntı çekiyorum konuşurken.Telefonum çalsa, tanımadığım biri aniden biri bişey sorsa, ,böyle bir durumda yada zor bir durumda kaldığımda heyecanlanıyorum ve titriyorum ağlamaklı oluyorum. Biraz terleme ve yüz kızarmasıda oluyor mal gibi oluyorum. Kendime öyle diyorum gene mal gibi oldun diyorum. Biriyle konuşurken dilim tutuluyor.Adam gibi cümle kuramıyorum.Kimse ne dediğimi anlamıyorum.Bir olay, filmi anlatmayı beceremiyorum.Anlatma yeteneğim sıfır.Yani dışarıdan bakıldığında herşeye çok hevesli bir görüntü çiziyormuşum bazen. Birkız arkadaşım seninle konuşmaya çekiniyorum yanlış anlama ama biriyle konuşurken özellikle kızlarla üstlerine atlayacak gibi bir halin var çok heyecanlanıyorsun dedi bugün.
    30 Yıl hapis yatmış birinin hapisten çıktığındaki hayatın, güneşin tadını çıkarırken ki rahatlığını yaşamak istiyorum.Neler yapabilirim.Lütfen yardım edin.

Senin rahat olmaya değil sosyal fobini yenmeye ihtiyacın var bunun içi benim aklıma gelen 2 çözüm var üniversiteye gidince her işini kendin yapacağın için sürekli insanlarla iletişim halinde olmak zorundasın eminim %70ini yenersin, yada part-time bir işte çalış yine insanlarla diyaloga girmek zorundasın 1 zorlanırsın 2 zorlanırsın bakmışsın insanlara karşı rahat davranıyorsun bu el titremesi ve heyecan olayına konsantre olduğun için beynini çalıştırmayı unutuyorsun tıkanmanın sebebi bu Karşı cins konusunda hoşlandığın kıza karşı tabi heyecanlı olunur ama normal insanlara karşı heyecan yapmaman lazım onun içinde senin gidip karşı cinsle konuşmaya çalışman lazım yada kız arkadaş edinebilirsin. Rahat bir insan olmak bana göre tamamen kişinin kişiliğiyle ilgili bir durum her ne kadar ben çok rahat bir insanım desende aslında öyle bir insan değilsin zaten rahat insan olmaya o kadar gerek yok çünkü rahatsızlıklar insanı rahat yaşama çabasına iter
    Kısacası korkularınla yüzleşmeden korkularını yenemezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathCore.

quote:

Senin rahat olmaya değil sosyal fobini yenmeye ihtiyacın var bunun içi benim aklıma gelen 2 çözüm var üniversiteye gidince her işini kendin yapacağın için sürekli insanlarla iletişim halinde olmak zorundasın eminim %70ini yenersin, yada part-time bir işte çalış yine insanlarla diyaloga girmek zorundasın 1 zorlanırsın 2 zorlanırsın bakmışsın insanlara karşı rahat davranıyorsun bu el titremesi ve heyecan olayına konsantre olduğun için beynini çalıştırmayı unutuyorsun tıkanmanın sebebi bu Karşı cins konusunda hoşlandığın kıza karşı tabi heyecanlı olunur ama normal insanlara karşı heyecan yapmaman lazım onun içinde senin gidip karşı cinsle konuşmaya çalışman lazım yada kız arkadaş edinebilirsin. Rahat bir insan olmak bana göre tamamen kişinin kişiliğiyle ilgili bir durum her ne kadar ben çok rahat bir insanım desende aslında öyle bir insan değilsin zaten rahat insan olmaya o kadar gerek yok çünkü rahatsızlıklar insanı rahat yaşama çabasına iter
    Kısacası korkularınla yüzleşmeden korkularını yenemezsin

Bende bir panik atak var bu konu hakkında bilgin var mı abi bugün başka bir arkadaşım sende panik atak var sen araba kullanamasısın dedide moralim bozuldu.

• Panik atak konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?
  • HERKESİN SÖYLEDİĞİNİ KAFANA NİYE TAKIYORSUN Kİ?
    ÖNCE SAKİN OLMAYI VE HİÇ BİR OLAYI KAFAN DA SORUN ETMEMEYİ BAŞAR NASIL DİE SORMA BİLMİYORUM. BEN Bİ ŞEKİLDE YAPTIM. BELKİ ZAMANLA OLAN BİR ŞEYDE OLABİLİR ACI ÇEKE ÇEKE ACI ÇEKTİRMEYİ DE ÖĞRENMEK GİBİ. SAKİN OLMAYI BAŞARDIĞINDA BUTUN SORUNLARIN GİDER. HA EĞER ÜNİ YE FALAN GİTMEZSEN HEMEN ASKERE GİT ORADA AÇILIRSIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Qan

HERKESİN SÖYLEDİĞİNİ KAFANA NİYE TAKIYORSUN Kİ?
    ÖNCE SAKİN OLMAYI VE HİÇ BİR OLAYI KAFAN DA SORUN ETMEMEYİ BAŞAR NASIL DİE SORMA BİLMİYORUM. BEN Bİ ŞEKİLDE YAPTIM. BELKİ ZAMANLA OLAN BİR ŞEYDE OLABİLİR ACI ÇEKE ÇEKE ACI ÇEKTİRMEYİ DE ÖĞRENMEK GİBİ. SAKİN OLMAYI BAŞARDIĞINDA BUTUN SORUNLARIN GİDER. HA EĞER ÜNİ YE FALAN GİTMEZSEN HEMEN ASKERE GİT ORADA AÇILIRSIN.

Hocam işte bende bunu anlayamadım.Biri bişey dese moralim çok çabuk bozuluyor.Acaba pskilojik mi diye düşünmeye başladım.Sakin olmaya çalışıyorum fakat birden ellerim titriyor ter basıyor.Ne yapacağım nasıl bu sorunun üstesinden geleceğim bir fikrim yok.... Sen başardıysan bana biraz fikir verebilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Sosyal oldun da cool olması mi kaldı ?

+1
  • bak herkez kendinde bu depresyon hallerini zamanında bulduğu için dışarıya kolayca aktarmış , sana yön vermeye çalışyorlar.ne güzel demekki yalnız değilmişsin, ben seninki gibi ağır yaşamamıştım fakat senin gibi konuşurken kafamı meşgul tutup kelimelerimde aksaklık yaratıcak sebebler vardı yalan değil . Ben bütün bu olanları geçmiş hayatımı zalimce yaşadığıma bağlıyordum hep , psikoloğa gittim haklı çıktım. O yüzden geçmişini gözden geçir , sosyal yönden sende kötü etki yaratan ya ailendir ya da bilgisayar(yine ailendir).o yüzden ebeveyn kusurları hep bizim hayatımıza yön vermiştir.Bu yüzden ailene kızma sadece onlara geçmişini anlat.Beraber nerde hata yaptığınızı keşfedin.. Bu kadar basit bence ben öyle atlattım . Sevdiğin müzikleri dinle onlara ilgi duy , gerekirse enstrüman çal . Al sana müzik camiasına giriş bileti kendini. Kendini ada yeter..

• Aynı sorun bende de var yolda yürürken insanlar banamı bakıyor veya yolda karşıma güzel bir kızmı çıktı hemen kızarıyorum terliyorum.Gene topluluk içinde konuşamıyorum konuşsam bile aklımda çok iyi kurgulamam lazım yapacağım konuşmayı ki zorlanmıyım.17 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç kız arkadaşım olmadı Ben bu yaşadığım olayları ilkokula ve ortaokul yaşamımdaki sıkıntılara bağlıyorum ve aile de önemli bir etken bunları burda anlatmayım.Örnek olarak hoca beni kürsüye çıkartmıştı bi tören de şiir okumam için ve kıpkırmızı olmuştum herkesin önünde daha 1.5 ay falan oldu nekadar kötü bir durum olduğunu sen düşün.Seninkine artı olarak bende konuşma zorluğuda var bazen kelimeleri tam olarak çıkartamıyorum dilim sürşüyor ve çok sık oluyor onun için hiç konuşasım gelmiyor piskoloğa gittim oda burda yazanlardan farklı birşey söylemedi ve antidepresan yazdı işey yaradımı az birşey fayda etti ama resmen vücudun dengesini bozdu burda herkes sana kafana takma der rahat ol der ama bu sosyal fobidenilen illet başlarına gelmediği sürece hiçbir işey yaramayacağını bilmezler bu yaptıkları telkinlerin.Çözüm olarak ne yapabilirim bilmiyorum ama bende birde aşırı derecede takıntı var biri en ufak birşey mi söyledi 1 ay çıkmaz kafamdan başım ağrır en sonunda düşünmekten o derece.Okulumu 2 defa değiştirdim lise hayatımda 11.sınıf 2.dönemde yeni okuluma başladım ve yaşadığım heryecanı birtek ben bilirim o derece yani bayılıyordum resmen Üniversite ve dershanede ne halt yicem bilmiyorum

• zamanla düzelir bence
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.