Şimdi Ara

Nasil bir sorumsuzluktur... ALPEREN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bana kalırsa Servis sürücüsünün bir suçu yok ve bildiğim kadarıyla bu tip servislerde hostes zorunlu.

Çok acı bir durum gerçekten.

Nasıl yok çocuk daha 3 yaşında, neyin ne olduğunu nerden bilecek, hemde uyuyakalmış. Şoförün çocuklar indikten sonra servisi kontrol etmesi gerekirdi, 1 dakikasını bile almaz böyle birşey.

Anaokulu servislerinde veya kreş servislerinde veya özel okul servislerinde ben daha hostesi olmayan servis görmedim. Hostesin görevi servisten inip sonra çocuğu indirmektir. Servis şoförü yapmaz bu işi ha kontrol edebilirdi orası ayrı ama adamın esas görevi bu değil.

O zaman serviste hosteste yokmuş adamın suçu ikiye katlanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

Ben anlamadım çocuğu serviste unutup, yatakta uyuyordu bayılmış diye yalan mı söylediler?
    1.si 3 yaşında çocuğun kreşte ne işi var. Kendiniz bakın bi zahmet.3 yaşında çocuk o daha 3 yaşında anne süüt emen bile var. Nedir yani bu meşguliyet. Yazık günah anne baba sevigise muhtaç.
    2.si bu olaya karışan müdüre servisçi ne kadar kim varsa derhal mesleklerinden edilmeli. Bu tarz bir meslek yapmadıklarına emin olmak için kontrole biri koyulmalı.
    3.sü çocuğu orda unutup, yatakta bayıldı diye yalan söyledikleri için cezalarının 50000000000000 kat artması gerekiyor.
    Rezillik

3 yaşında cocuk kreşe gidebilir, gitmelidir..

servisle değil
    imkanın varsa aile kendisi bırakır..

bende 2,5 yaşımda kreşe gitmeye başladım üstelik 80 hanelik köydeydim evime yaya mesafesindeydi.. (komunist rejiminin ağır bastıgı bir ülke) disiplin vardı, anne baba tarlada çalışsın diye çocuguna devlet sonuna kadar bakıyordu..

gelelim bugunkü yaşadıgım semte..
    semtimizdeki referans niteliğinde olan devlet kreşinde sınıflar 25-28 kişilik olduğundan özel aramaya başladık fakat ne arama.. (ikinci bir 3 yaş kresi semtte yok, en yakını 8-9km)
    saolsun devlet 3 adet 3 yaş gurubu sınıfı dolacak semte 1adet sınıf ve öğleye kadar eğitim ile insanları başlıktaki haberlere zorunlu ediyorlar (çayırova şekerpınar semti-buyurun araştırın)

burada kimse devletin suçu yok demesin, meydan boş kalmış, diploması olan, içeride eşi dostu olan, cebinde az da parası olan kreş açar oldu.. aylık 1100-1200-1500 lira..+ servis 200-300tl

benim kızım 25 kişilik açılacak olan sınıfın 54 üncü yedeğinde..(sadece 3 yaş)
    evde hanımla 7 aydır bunun kavgasını yaşıyoruz
    iş yerime tam zıt bir bölgeye kızımızı kreşe verecekmişiz orayadaa her gün 1 saatten fazla servis ile yol gidecekmiş +1 saatte gelecekmiş
    eğitim alacakmış
    kış aylarında sabah 07:00-07:30 da kadar zıfırı karanlık olgunu hatırlarınca biraz ikna oldu
    dünkü haberden sonra tam ikna oldu..

cocuklu çalışan ailelerin işi zor.
    devlete atanamayan binlerce öğretmen varken öğrenciler sıra beklerken
    hiç umut etmeyin ek sınıf açılmayacak demeleri insanın farklı düşünmesine sebep oluyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.