Şimdi Ara

Nasıl bir anakart almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Online oyunlarda avantaj sağlayabilecek, üst seri o.c ekran kartlarının hakkını layıkıyla verebilecek.. F/P bir AMD anakart almak istesem bu ne olur?

Düşündüğüm işlemci R3 3300x
    Ekran kartı 1660 super yada Asus Dual RX580.

Özellikle gaming olmayan bir anakart tavsiye edebilirseniz bütçem açısından daha elverişli olur diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 3 Haziran 2020; 16:12:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Biz 491 liraya gigabyte b450m s2h aldık.

Kart Msı Armor RX 580 8GB OC
    İşlemci Ryzen 5 1600 AF

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Biz 491 liraya gigabyte b450m s2h aldık.

Kart Msı Armor RX 580 8GB OC
    İşlemci Ryzen 5 1600 AF
    Online oyun oynuyor musunuz?

Net kaynaklı şişme gecikme felan oluyor mu? Bu arada modeminiz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: FreudeAmFahren

Online oyun oynuyor musunuz?

Net kaynaklı şişme gecikme felan oluyor mu? Bu arada modeminiz nedir?

Alıntıları Göster
    Daha evvelsi gün topladık. Henüz deneme fırsatı olmadı.

Huawei modem. Superonline.

Fp bir anakart olduğunu belirtip önerdi forumdaki arkadaşlar. Zaten bütçe buna yetiyordu başka seçenek yoktu pek :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Daha evvelsi gün topladık. Henüz deneme fırsatı olmadı.

Huawei modem. Superonline.

Fp bir anakart olduğunu belirtip önerdi forumdaki arkadaşlar. Zaten bütçe buna yetiyordu başka seçenek yoktu pek :)

Alıntıları Göster
    Anlıyorum.. hayırlı olsun..

Bu anakart benimde aklımda.
    Yinede foruma danışayım dedim.

Belki birisi 100 lira fazla ver şunu al bu online oyunlarda daha iyi der yada başka bir avantajını söyler beklentisiyle konu açtım.

Açıkcası 20k fiyatlara kadar anakart var bu beni meraklandırıyor bu sefer iyi bir ürün mü alsam felan diye..

Detaylara pek hakim birisi değilim açıkcası.

• 10000 liraya anakart da alsan online oyunlarda sana avantaj sağlamaz.
  • Overclock yapacaksan uygun bi B450 alabilirsin.
    Hemen hepsi 3300x ile iş görür. Anakartın tek başına online oyunlara bi etkisi olacağını sanmıyorum.
    400-650 lira arası her anakart işini görür

• quote:

Anlıyorum.. hayırlı olsun..

Bu anakart benimde aklımda.
    Yinede foruma danışayım dedim.

Belki birisi 100 lira fazla ver şunu al bu online oyunlarda daha iyi der yada başka bir avantajını söyler beklentisiyle konu açtım.

Açıkcası 20k fiyatlara kadar anakart var bu beni meraklandırıyor bu sefer iyi bir ürün mü alsam felan diye..

Detaylara pek hakim birisi değilim açıkcası.

Alıntıları Göster
    b450m s2h kutudan çıkar vaziyette ryzen 3300x i desteklememektedir. Bilgisayarı açamazsınız. native 3300x destekli anakart olarak minimum MSI B450M PRO-VDH MAX 715tl öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

b450m s2h kutudan çıkar vaziyette ryzen 3300x i desteklememektedir. Bilgisayarı açamazsınız. native 3300x destekli anakart olarak minimum MSI B450M PRO-VDH MAX 715tl öneririm.

Alıntıları Göster
    Nesil uyumsuzluğu oluyor sanırsam.

• quote:

Nesil uyumsuzluğu oluyor sanırsam.

Alıntıları Göster
    bios updateyle çözülebilecek bir iş. s2h alırsanız aldığınız yer komple pcnin montajini yapar veya size anakartın biosunu güncelleyip öyle gönderirse sıkıntı yok. ha ben kendim birleştireceğim diyorsanız kutudan çıkan halde biosu ryzen 3xxxleri destekleyen anakart bakmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

bios updateyle çözülebilecek bir iş. s2h alırsanız aldığınız yer komple pcnin montajini yapar veya size anakartın biosunu güncelleyip öyle gönderirse sıkıntı yok. ha ben kendim birleştireceğim diyorsanız kutudan çıkan halde biosu ryzen 3xxxleri destekleyen anakart bakmalısınız.

Alıntıları Göster
    hocam birde bu anakartın güncel tarihli veya revize edilmiş haliyle üretilenlerinde bios update gereksinimi sanırım olmaz.. şuan o şekilde üretilmiş olanı da yok sanırsam..

Bu arada Asus cephesinde tavsiye edebileceğiniz bir anakart var mı acaba 3300x için.

• quote:

hocam birde bu anakartın güncel tarihli veya revize edilmiş haliyle üretilenlerinde bios update gereksinimi sanırım olmaz.. şuan o şekilde üretilmiş olanı da yok sanırsam..

Bu arada Asus cephesinde tavsiye edebileceğiniz bir anakart var mı acaba 3300x için.

Alıntıları Göster
    gigabyte b450m h modeli yanlış hatırlamıyorsam kutudan çıkar halde ryzen 3xxxleri destekler vaziyette. Fakat s2hden daha kötü bir anakart. asus tarafında 500 600bandında da keza iyi bir anakart yok.

kutudan çıkar vaziyette ryzen 3xxx destekli düzgün bir anakart dediğim gibi 700-800 bandında. msi tarafında var olan da 715tl ile en ucuzu zaten (ki max modeli olduğundan ryzen 4xxx leri de destekleyecek msi nin açıklamasına göre).

500-600 bandında kutudan çıkar vaziyette ryzen 3xxx destekli mofset soğutuculu anakart bilen arkadaşlar varsa size yardımcı olurlarsa daha iyi olur.

• https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450m-pro-vdh-plus-am4-amd-ryzen-ddr4-3200mhz-o-c-usb3-1-anakart.html

B450 serisi anakart alırsan 4. nesil işlemci desteğine de sahip olursun. Ekstra olarak Max serisinde, işlemciyi kullanmak için BIOS güncellemesi yapamana gerek yok.
  • b450 chipsetlerin hepsi bios güncelli gelmekte artık. Prıme b450m-k/a düşünebilirsin. Yada ileriye yönelik Tuf serisi b450 anakartlarada bakabilrisin.
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Bombasın gerçekten hepimiz şok olduk bildiğim ve unuttuğum bir veri kontrolü aklıma tekrar getirdin.
    En son 2014'de bilgisayar toplamış en son parçamıda 2017de revize etmiştim. Neler çıkmış öyle.
    Arkadaşlarım B450 al deyip duruyor markaya karar veremedim.
    Birde işlemciye Benim eski sistem 1866 16 gb- amd 8320 fx - 990FX anakart idi
    Şimdi en az bu ayarda hız ve performans için işlemci ve anakart önerisi alabilirmiyim.
  • Max anakarti al ugrasmazsin

B450 Max

Çünkü 4 nesile destek var biz saf gibi ucuz diye b350 aldık o zamanlar b450 yeni çıkmış

Şimdi anakarti değişim yapamam mecbur ucuzlarsa 3700xt alcam

• neroarkan kullanıcısına yanıt
    bütçe nedir?

• bi bütçe belirtseydınız hani daha kolay yardımcı olunurdu.

gaming modelleri pahalı dedıgınıze gore sanırım 600 lira max bütçeniz...

o zaman milli anakartımız gigabayt b450 s2h...

kutusunun uzerınde AMD RYZEN 3000 Series ready yazarsa kutudan cıktıgı gıbı 3300xi kullanabılırsınız.
    yoksa bios update şart.

800 850 liralarda msi gaming plus max var f/p olarak en tepelerde kart.
  • Online oyunlarda avantaj saglayan derseniz ozel Network Kartı Wifi si vs olan Anakart almanız lazım, oyundan anlayana arkadaslar daha iyi bilirler ama oyle bir kart icin ozel LAN,Wifi Sogutma vs si olan Anakart lazım o sekilde de gidip Top Anakart lazım ...

Ama bana duzgun bir Anakart olsun derseniz Ben kapıyı MSI B450 A Pro Max ile acardım.850-900TL bir fiyatı var.

Yok cok ucuz olsun sadece calıssın yeter diyorsanız arkadasların dedigi gibi Milli Anakart GB B450 S2H alacaksınız.
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Para sıkıntısı yok dikişir öpülür taksit yaptırır alırız.
    Fakat Kingston fikir değiştirdi bana eş değer ram gönderdi. DDR3 sistem yenileme ve para harcam işi rafa kalktı çok şükür.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.