Şimdi Ara

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi] (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.753
Cevap
4
Favori
46.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle çok güzel bir Mars belgeseli buldum izlemenizi tavsiye ederim

• Değiştirdim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Değiştirdim hocam.
    teşekkürler anlayışın için orada ki hareket sanki paylaşımı yapana teşekkür amacıyla tapınma gibi bir anlama geliyordu aslında demek istediğini anlıyordum ben senin amacının bu olmadığının farkındaydımda ama genede dedim ya herkesin hassas olduğu bir nokta vardır o açıdan belirttim isteğimi anlayışın için teşekkürler mesela bu sefer eklediğin metalcilerin kırık şeytan boynuzu gülücüğü sadece seni bağlar yani senin sorumluluğun bu beni bağlamaz

tekrar teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Jupiterin KIZILÖTESİ fotoğrafı çekildi

Jüpiter Dünyanın badigardıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Alıntıları Göster
    aynen videosu var dünyaya yönelen 1 tane meteoru paramparça edip içine aldı sumo güreşçisi gibi ne versen yutuyor
  • Haydee, o gülücüğün anlamı o muymuş?

Onu da değiştireyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Alıntıları Göster
    Asteroid kuşağındaki boşluğu araştırmanı öneririm.
  • Ben şunu bilir şunu yazarım. Mars'ta manyetik alan yok. Haliyle mars'ta atmosfer hiçbir zaman olamayacak. Mars'ta yaşam hayalden ibaret. Mars'ı adam edeceğimiz enerji ve kaynakla dünyayı cennete çeviririz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Öner sana bir şey danışmak istiyorum astronomi fotoğrafçılığı hakkında şu video da ki

https://www.youtube.com/watch?v=x2D7jHfitzk&feature=youtu.be&t=154

ilgili dakikakaya gideceksin tıklarsan youtube da

video daki görüntüyü elde etmenin yöntemi nedir yani kamerada hangi işlem yapılarak bu iş yapılıyor bu astronomi fotoğrafçılığı ile bu konularda kaynak olabilecek elinde linkler var mı ?

Teşekkürler
  • Fotolar ve paylaşımlar çok güzel emeğinize sağlık.
    Ama dünya düz nasa sizi kadıriyi
    Demeden duramıyorum konu eksik kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Öner sana bir şey danışmak istiyorum astronomi fotoğrafçılığı hakkında şu video da ki

https://www.youtube.com/watch?v=x2D7jHfitzk&feature=youtu.be&t=154

ilgili dakikakaya gideceksin tıklarsan youtube da

video daki görüntüyü elde etmenin yöntemi nedir yani kamerada hangi işlem yapılarak bu iş yapılıyor bu astronomi fotoğrafçılığı ile bu konularda kaynak olabilecek elinde linkler var mı ?

Teşekkürler
    Hocam astro fotoğrafçılığı bambaşka bir boyut.
    Normal gözle o şekilde görünmüyor maalesef.

Yani Satürn'ü hiçbir teleskopla bu şekilde göremezsin.

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi]

Göz merceği yerine dslr kamera koyarak saatlerce aralıksız çekim yapılıp bu resimler üstüste bindirilip yapılıyor. (programların adını unuttum)
    Tam olarak işlem adımlarının ne olduğunu bilmiyorum.
    Bizler amatör olarak kamerayı göz merceğine dayayıp netleyip çekiyoruz.
    Bu yönteme "Afokal çekim" deniyor. Gözle baktığından biraz daha kötü görünüyor ama.

Aşağıdaki adresten daha detaylı bilgi alabilirsin.
    https://www.kozmikanafor.com/astrofotografcilik-nasil-baslarim/

Ya da astro fotğrafçılığı yazarak değişik kaynaklar bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 13 Mayıs 2020; 14:18:10 >

• Fotoğraflar ve paylaşımlar çok güzel emeğinize sağlık.
  • Konu Güncelleme;

JAMES WEBB UZAY TELESKOBUNUN SIFIRDAN YAPIMINA AİT BELGESEL KESİNLİKLE İZLEYİN DERİM

Northrop Grumman YÜKLENİCİ FİRMA YAPMIŞ

--------------------------------------------------------------------------

MARS CURİOSİTY ARACI YENİ FOTOLARI

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARS 360 DERECE

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Curiosty Robot kolunun hareket etme anları

https://mars.nasa.gov/resources/24834/navcam-movie-of-how-curiosity-takes-a-selfie/?site=msl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Öner dediğini biliyorum asla resimde ki gibi bir görüntü elde edemeyeceğimi de biliyorum bahsettiğin siteyi uzun zamandır takip ediyorum sende başka siteler var mı diye merak ettim sorayım dedim

Teşekkürler bilgilendirme için

--------------------------------------------------------------------------------

son olarak space x dragon murettebat modulunun deneme oncesı görüntüleri

• Şu JWT ötegezegenlerin optik fotoğraflarını çekebilir mi acaba?

Gerçek yüzey fotoğrafını görsek artık, sürekli tasvir çalışma sıktı.

• Dünya'ya doğru gelen bir gök cisminin yörüngesini değiştirebilir veya kendi yörüngesine alıp içine çekebilirken Dünya'ya yönelmemiş olan bir gök cisminin yönelmesini de sağlayabilir. Jüpiter'e Dünya'nın koruyucusu gözüyle bakmamak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Dünya'ya doğru gelen bir gök cisminin yörüngesini değiştirebilir veya kendi yörüngesine alıp içine çekebilirken Dünya'ya yönelmemiş olan bir gök cisminin yönelmesini de sağlayabilir. Jüpiter'e Dünya'nın koruyucusu gözüyle bakmamak gerek.
    İçine çekiyor genellikle geleni malum gaz bulutu badigard dedi isem yaklaşan teklikeli cisimcikleri savuşturuyor buda niyet itibari işe değil yapısı itibari pek masum gezegen değil yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Şu JWT ötegezegenlerin optik fotoğraflarını çekebilir mi acaba?

Gerçek yüzey fotoğrafını görsek artık, sürekli tasvir çalışma sıktı.
    doğrudan doğruya başka bir galaksi bir gezegeni ayrıntılı çeker mi bilmiyorum fakat gezegenlerin atmosferik yapılarını , olaylarını ve içerdikleri maden türlerini kimyevi yapılarını çok net bir şekilde belirleyebilecek bu kesin bizim güneş sistemimizde çok dehşet fotoğraflar çekeceğine eminim ayrıca

2021 de artık fırlatılacak kesinleşti gibi bir şey NASA'nın bu projede ki harcaması 16 milyar doları geçti diye biliyorum zaten bu covid-19 salgınından sonra buna daha fazla bütçe ayırmazlar

daha da erteleyip tepki çekmek istemeyeceklerdir artık ne görürler ne paylaşırlar onların elinde

bu arada bu ayın 23-26-27 ya da 29 birisinde tam bilmiyorum sppacex dragon modulu ıss ye gonderilecek ya da deneme fırlatması yapılacak haberınız olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 16 Mayıs 2020; 4:9:4 >

• JAMES WEBB UZAY TELESKOBU FIRLATMA VE ÇALIŞMA AŞAMALARI GÖMÜLÜ TÜRKÇE ALT YAZILI

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    en son attığım video da benim ve senin bahsettiğin durumu belirtiyor yaşam olan gezegen var mı varsa bulunur mu

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143487725

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 16 Mayıs 2020; 15:14:26 >
  • ayrıca ingilizcesi iyi olanlar JWS fırlatıldıktan sonra ilk olarak hangi sistemleri inceleyeceği nelere odaklanacağı planları şu linkte;

https://stsci.edu/jwst/observing-programs/approved-ers-programs
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.