Şimdi Ara

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi] (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
4
Favori
46.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuna cevap vermeyin hocam düz dünya konusuna gidip orada zırvalasın. Yeni bir arkadaşıda gelmiş konuya zaten çok güzel fantastik edebiyat yapıyor. O konuda yazan başka bir arkadaştan alıntı durumu çok güzel anlatmış hele bu kişinin sürekli bu konuya gelip ısrarla alıntı yapıp laf atmasının sebebi

Gelelim bu akımın psikolojik nedenlerine...

insanoğlunun doğası gereği motivasyonu inişli çıkışlıdır. Onay mekanizmalarımız sürekli dışarıyla iletişim halinedir. çünkü onaylanmak, sevmek sevilmek, hayatın gizemini anlamaya çalışmak fıtratımızın en büyük parçalarıdır.

Bazı insanlar "yürü ya kulum misali" birşeyleri yaşarken bazıları belirli şartlar altında sıkışmış kalmıştır. elimizde telefonumuz... sosyal medya hesaplarımız. anında bilgiye ulaşabilme şartlarımız var. Ama birşeyler hep eksik gelir. çünkü yine bazı insanlara yetişemeyiz. Sen asgari ücretle ay sonu hesabı yaparken, bazıları senin bir ayda aldığını bir gecede harcar. Oy verdiğin parti hiç bir zaman başa gelmez. toplumsal örgütlenemessin. bir çok bir çok şey bizi boğar ve çıkış yolu ararız...

OLAĞAN ÜSTÜ BİR İDDAA gerekir...

Düz Dünya teorisi bu manada harika bir konudur. Tüm yaşadığımız hayatın yalan olduğuna, çoğu insanın kandırılıp ben benim gibi bir grubun sırrı çözdüğüne inanmak isteriz. Buna öyle bir sarılırız ki, sadece bunu anlayabilen bir grup zeki insandan olmak fikri manevi bir tat verir. Sonra bunu diğer insanların neden anlayamadığına şaşırırız. Sonra anlatmaya başlarız. Karşılaştığımız dirençler inançlarımızı daha da kutuplar. hayatın sırrı dediğin şey senin için bir onur savaşına döner. Hem aptal olduğunu düşündüğün insanlarla savaşır hem de anlamayacaklarını bildiğinden kendini özel hissetmeye devam edersin...

Ben bu süreçten geçtim. 2008-2013 arası dönemde yeni keşiflerime öyle sarılmıştım ki hayatın sırrını çözdüğümü filan düşünmüştüm. Dünya düz yuvarlak ya da kare olsa bile ileride şu içinde bulunduğunuz psikolojiye çok gülüceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Şuna cevap vermeyin hocam düz dünya konusuna gidip orada zırvalasın. Yeni bir arkadaşıda gelmiş konuya zaten çok güzel fantastik edebiyat yapıyor. O konuda yazan başka bir arkadaştan alıntı durumu çok güzel anlatmış hele bu kişinin sürekli bu konuya gelip ısrarla alıntı yapıp laf atmasının sebebi

Gelelim bu akımın psikolojik nedenlerine...

insanoğlunun doğası gereği motivasyonu inişli çıkışlıdır. Onay mekanizmalarımız sürekli dışarıyla iletişim halinedir. çünkü onaylanmak, sevmek sevilmek, hayatın gizemini anlamaya çalışmak fıtratımızın en büyük parçalarıdır.

Bazı insanlar "yürü ya kulum misali" birşeyleri yaşarken bazıları belirli şartlar altında sıkışmış kalmıştır. elimizde telefonumuz... sosyal medya hesaplarımız. anında bilgiye ulaşabilme şartlarımız var. Ama birşeyler hep eksik gelir. çünkü yine bazı insanlara yetişemeyiz. Sen asgari ücretle ay sonu hesabı yaparken, bazıları senin bir ayda aldığını bir gecede harcar. Oy verdiğin parti hiç bir zaman başa gelmez. toplumsal örgütlenemessin. bir çok bir çok şey bizi boğar ve çıkış yolu ararız...

OLAĞAN ÜSTÜ BİR İDDAA gerekir...

Düz Dünya teorisi bu manada harika bir konudur. Tüm yaşadığımız hayatın yalan olduğuna, çoğu insanın kandırılıp ben benim gibi bir grubun sırrı çözdüğüne inanmak isteriz. Buna öyle bir sarılırız ki, sadece bunu anlayabilen bir grup zeki insandan olmak fikri manevi bir tat verir. Sonra bunu diğer insanların neden anlayamadığına şaşırırız. Sonra anlatmaya başlarız. Karşılaştığımız dirençler inançlarımızı daha da kutuplar. hayatın sırrı dediğin şey senin için bir onur savaşına döner. Hem aptal olduğunu düşündüğün insanlarla savaşır hem de anlamayacaklarını bildiğinden kendini özel hissetmeye devam edersin...

Ben bu süreçten geçtim. 2008-2013 arası dönemde yeni keşiflerime öyle sarılmıştım ki hayatın sırrını çözdüğümü filan düşünmüştüm. Dünya düz yuvarlak ya da kare olsa bile ileride şu içinde bulunduğunuz psikolojiye çok gülüceksiniz.
    :) yok ben kimseye cevap vermedim...ama düzcüler aynı düzlemde oluşan gece gündüz farkını düşünsünler bakalım ne yumurtlayacaklar çok merak ettim..

Düz dünya "TEORİSİ" deniyor farkındaysan

teori bilindiği üzere ispatlanana kadar gündemde kalır normaldir.. ancak artık böyle bir teori normal zekada günümüz insanları için gündemde değil. İnsanoğlu uydular, uzay görevleri araştırmalar ile zaten bu konuyu çoktan aştı gitti.

Dünyada sadece bu işi NASA yapıyor mantığıyla bakanlar kandırıldık derler.. doğrudur.. bu zihniyeti ilkokul mezunu imam bile kandırdığı için artık kendilerinden şüphe eder olmuşlar..

ama dünya üzerinde 50 den fazla ülkede uzay çalışmaları yapılıyor.. enteresan değil mi?
    herhalde çok daha iyi kandırılalım diye
    150 den fazla Ay,
    40 küsür Venüs, Mars
    10 a yakın Jupiter ve Güneş
    5 Satürn
    Araştırma uçuşu yapıldı hemde 6 farklı ülke tarafından..

Uzay araçlarını sadece ABD mi üretiyor.. Nasa mı yapıyor?
    Dünyada 100 den fazla üretici üretiyor..

Dünyadaki diğer ülkeler içlerinde biz de varız toplam 1000 in üzerinde uyduyu yörüngeye gönderdiler..

Bunların hepsi yalan..

Peki amaç ne?

Buradaki sümüklüleri kandırmak:)

Bir insan bundan daha zavallı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Semih72

Küre demedim ki zaten.. Ay KÜP şeklindedir.
    küpün arka tarafını göremiyoruz karanlık tarafta kalıyor...oraya araç gitti..onu anlattım..

Alıntıları Göster
    Ne zaman teorilerinizdeki yanlışa dikkat çekilse hemen Trol'e sarıyorsunuz.

Ay küre gezegen olmadığına dikkat çekince Trol'e sardınız nitekim.

Ay yeryüzünden bakınca taş toprak kaya gibi dünyevi maddelerden oluşuyor gibi ve küre gibi görünen ama bunların hiçbirisi doğrulanamamış birşey. Tepemizde olaşan bir oluşum. Güneş ile hemen hemen aynı çapa sahip. Güneş gibi ekseni etrafında dönen. Bir daire. Teleskop enthusiast'ları (Türkçe'de tam karşılığını veren kelime olmadığından) nın yakın cekimlerinde karanlık kenarı eğimli gibi görünen o yüzden "bu bir küre gezegen" dedikleri fakat bu doğrulanamamış, ispatlanamamış birşey.

Yukardaki paragrafta yer alan şeyler GERÇEK. O yüzden şimdi yeni bir Trol girişimi daha bekliyorum :)

• Semih72 S kullanıcısına yanıt
    Paylaştığım yazıda arkadaş çok güzel anlatmış amaçlarını. Her şeye de cevapları var hocam merak etme. Youtube yaz görürsün zaten onlarda sana o videoları atacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Paylaştığım yazıda arkadaş çok güzel anlatmış amaçlarını. Her şeye de cevapları var hocam merak etme. Youtube yaz görürsün zaten onlarda sana o videoları atacaklar.
    Oturup adam gibi tartışmam.. çünkü kusura bakmasınlar ama yobaza anlatırsın anlatırsın...anlamazsa ısrara gerek yok.. en iyisi kendi haline bırak.

sayfalar önce newton 2. yasası ile roketler uzayda nasıl hareket edebiliyor diye anlatıp yaşadığımız hayattan örnekler verdim. hooop kaçtı cevap bile veremedi. sonra bir baktım aynı şeyleri başkalarına söylüyor!

Bunun yanında yazdıklarımın neyine cevap verecek.. Bunlar benim fikirlerim değil ki deneylerle testlerle ispatlanmış gerçek..Newton 2. yasası.. (Etki-Tepki)

onlar tıpkı din saplantıları gibi hayallerde yaşıyorlar.

Ama bir şeyi savunuyorsan sorulan soruya cevap vermen gerekir değil mi?

Mesela düz dünyayı savunanlar dünyada gece ve gündüz nasıl oluyor?
    ABD de gün doğarken Avrupa da öğlen, Tokyo da ise gece.. nasıl oluyor?
    dünyanın bir yarı küresinde gece iken aynı anda diğer bir bölgesinde gündüz...
    haydi gelde çık işin içinden:))

merakla bekliyorum yumurtaları:) (google da yardım edemez size:))

şimdi yine hoop arazi...

kaale almaya değmez.. boşver..:)

• Dünya deney masasındaki bir küre veya ("düz dünyacı" için) bir daire olarak modellenemez.

30-50km'den yükseğe, 12km'den aşağı inilememiş bir yeryüzünü modellemeye çalışman "madem küre değil düz olduğunu ispatla" diye bağırıp durman bir komedi :)
    Hocam tamam düzgün ve kurallara göre tartışıyorsun da... sıkıldım senden. Etki tepki, dünyadan kaçtı, Mars'a kondu ve üstüne NY'de gündüz ise Tokya'da neden gece vs bayat sorular. Sıkıcılık dedektörüm alarm verdi, o yüzden blok. Sorularını kendi düzleminde başka birilerine sorarsın artık. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semih72

Oturup adam gibi tartışmam.. çünkü kusura bakmasınlar ama yobaza anlatırsın anlatırsın...anlamazsa ısrara gerek yok.. en iyisi kendi haline bırak.

sayfalar önce newton 2. yasası ile roketler uzayda nasıl hareket edebiliyor diye anlatıp yaşadığımız hayattan örnekler verdim. hooop kaçtı cevap bile veremedi. sonra bir baktım aynı şeyleri başkalarına söylüyor!

Bunun yanında yazdıklarımın neyine cevap verecek.. Bunlar benim fikirlerim değil ki deneylerle testlerle ispatlanmış gerçek..Newton 2. yasası.. (Etki-Tepki)

onlar tıpkı din saplantıları gibi hayallerde yaşıyorlar.

Ama bir şeyi savunuyorsan sorulan soruya cevap vermen gerekir değil mi?

Mesela düz dünyayı savunanlar dünyada gece ve gündüz nasıl oluyor?
    ABD de gün doğarken Avrupa da öğlen, Tokyo da ise gece.. nasıl oluyor?
    dünyanın bir yarı küresinde gece iken aynı anda diğer bir bölgesinde gündüz...
    haydi gelde çık işin içinden:))

merakla bekliyorum yumurtaları:) (google da yardım edemez size:))

şimdi yine hoop arazi...

kaale almaya değmez.. boşver..:)

Alıntıları Göster
    newton yalancı ve hırsızdı yerçekimini ilk RAZİ buldu kesin 2. yasasınıda başkasından araklamışdır işe yaramaz cambridge üniversitesi reklam için onu kullanıyor

şaka olsun diye yazdım ona göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 10 Aralık 2018; 21:10:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Hocam tamam düzgün ve kurallara göre tartışıyorsun da... sıkıldım senden. Etki tepki, dünyadan kaçtı, Mars'a kondu ve üstüne NY'de gündüz ise Tokya'da neden gece vs bayat sorular. Sıkıcılık dedektörüm alarm verdi, o yüzden blok. Sorularını kendi düzleminde başka birilerine sorarsın artık. İyi forumlar.
    @semih72

Bu cevap "= cevap vermeye gözüm yemedi" nin dansöz versiyonu.

Aslında olması gereken, bu kişiyi toplu olarak şikayet edip forumdan uzaklaştırmak.
    Çünkü amaç "forumu kullanmak" değil, "bilim konularına çomak sokmak" yönetim neden hala bu kişilere müsamaha gösteriyor anlamıyorum.
    Delikanlı gibi tartışsa tamam, buyursun tartışalım, ama köşeye sıkıştı mı kaç, sonra biraz bekle, ortam yatışsın, gel yine çomak sok.

650 sayfa boyunca yaptığı sadece bu. Bir gram fayda vermemiş, kimseye bir gram faydalı olmamıştır şu konuda.

hala teleskop düz cismi yuvarlak gösterir ve sen yanlış görürsün diye nutuk atıyor.
    bir kez teleskoptan bakmamış kişinin böyle bir şey söylemesi saçmalığın daniskasıdır.

• Yakında revivonun forumda tartışacağı kimse kalmayacak galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 11 Aralık 2018; 1:13:35 >
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Ne o teleskop'a ek olarak Nasa, 1 milyon bilim insanı, 11 dev adam, yığınsal öğreti, kalıplaşmış okul müfredatı vs desteği yetmedi; toplu şikayet marifetiyle forum yönetimini de arkana almaya çalışıyorsun demek :) Küre dünya hayali için forum kurallarını yeniden yazdıracaksın neredeyse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

@semih72

Bu cevap "= cevap vermeye gözüm yemedi" nin dansöz versiyonu.

Aslında olması gereken, bu kişiyi toplu olarak şikayet edip forumdan uzaklaştırmak.
    Çünkü amaç "forumu kullanmak" değil, "bilim konularına çomak sokmak" yönetim neden hala bu kişilere müsamaha gösteriyor anlamıyorum.
    Delikanlı gibi tartışsa tamam, buyursun tartışalım, ama köşeye sıkıştı mı kaç, sonra biraz bekle, ortam yatışsın, gel yine çomak sok.

650 sayfa boyunca yaptığı sadece bu. Bir gram fayda vermemiş, kimseye bir gram faydalı olmamıştır şu konuda.

hala teleskop düz cismi yuvarlak gösterir ve sen yanlış görürsün diye nutuk atıyor.
    bir kez teleskoptan bakmamış kişinin böyle bir şey söylemesi saçmalığın daniskasıdır.

Alıntıları Göster
    İlk cümlen herşeyi özetlemiş..:))

Ben bunu zaten muhattap alıpta kendisine soru sormuyorum.. Ortaya yazıyorum bu atlıyor..

ama atlayıp cevap verse okuyalım kaale alalım..

O da yok.. Zırva zırva... 21.yüzyılda hala bu cehalet..

Eskiden böyle biatçılara acırdım şimdi umurumda değil..

Aaa beni bloklamışmı şimdi yıkıldım resmen... hahahaha...

Yazacaklarımı alıntılarmısın beni bloklamışta yazdıklarımı görsün istiyorum.

Bak şimdi ay neden yuvarlak nasıl kanıtlanmış anlatayım. Şimdi güneş ışını aya düşüyor ya. Ayın yüzeyine düşen gölge eğimli. Bu da ayın dairesel bir yapıda olduğunu gösteriyor. Bunu evde de deneyebilirsin. Al eline bir küre. Karanlık bir odada üstüne flash ışığı tut. Üstüne düşen gölgeye bak. Sonra birde eline daire şeklinde kesilmiş düz bir karton al. Ona da sağdan soldan ışık tut bak bakalım ay da ki gölgeyle aynı şekilde mi? Git deneyini yap fotoğrafla burada paylaş.

Şimdi başka birşeyi daha anlatiyim. Güneş ile ay üstümüzde ya sana göre. Eğer böyle birşey olsaydı ayın evreleri olmazdı. Sen şimdi buna da bir kılıf uydurursun tabi de. Aynı çizgi üstünde ilerledikleri için biri diğerinden hızlı olduğu için birbirlerinin içlerinden geçmeleri gerekirdi.

Ayrıca uydu konusunda bir kaç şey daha söylemem lazım. Dün öğrendiğime göre okyanusta ki akıntılar uydulardan takip ediliyor. Belki biliyorsundur. Kayıp bir malezya uçağı var. 4 yıldır bulunamadı. Ama parçaları bulundu. Okyanusta ki akıntılar izlenerek diğer parçalara da ulaşıldı. Şimdi bu adamlar nerden biliyor bu akıntıların yönünü hızını. Uydular yoksa nasıl söyle. Koca okyanusa cihazlar yerleştiremezler. Dur ben söyliyim senin yerine her su molekülüne sim kart takılıyor. Baz istasyonlarından takip ediliyor 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Hocam , şıkışınca "blok" diyor ama yine de mesajları okuyor.
    Nasıl iş anlamadım.

Kendi haline bırak, kendi kendine yazsın dursun.
    Zaten forumda kimse iplemiyor onu, bırak yazsın.
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Hocam bu seni bloklamamışmıydı ya Tam forumun delisi ya sendende vaz geçemiyor Şimdi bişey dicem şikayet edip banlatıcak neyse bir video paylaşıcam bancı revivoya gelsin

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Nasıl iş anlamadım.

Her mesajın fiyasko : Blokladığım kişilerin mesajlarını istisnalar hariç asla okumam. İstisna da nedir: Alıntı yapılmışsa bloklu mesajlar da ekrana geliyor ve bakmasam bile gözucuyla görünebiliyor; öyle durumlarda tamamen gördüğüm kısım kadar, keyfekeder belki birkaç şey yazarım. Diger istisna da bazı durumlar blokladığım kişi kural dışı mesaj yazıyor mu diye check etmek için; hepsi bu. Blok listemde onlarca kişi var, zamanım bol sanki gidip blok listemdeki mesajlara bakacağım . Kaldı ki blok gerekçem de coğunlukla "fuzuli konular konuşmak ve vakit kaybı" eheh :) Her attığın adım çürük tahtaya basıyor :)

• Çinliler aya rover göndermiş. Pehhh yalan lan ay gökkubbede bi ışık.
  • drgray kullanıcısına yanıt
    Onlar Cinliler degil Cinlerdir . Bakiniz Klavyesinde Türkce karakter olmayinca büyük oyun ortaa cikiyor ve maskeleri düsüyor ülkelerinin adi bile Cin
  • quote:

Nasıl iş anlamadım.

Bu forumda bunun gibi bir kaç tip daha var.. şöyle afilli bir iki laf edince sanıyorki millet yiyecek:)
    Çevresinde biatçı embesil dolu olduğundan, cümle kuramayan Erectus larla bir kabile de yaşadıklarından, bunlarda kendilerini birşey sanıyor.. Havaya giriyorlar bildiğin gibi değil.. Erctus'un bir tık gelişmiş hali..

dur dış dünyaya açılayım diyor.. bu da çok bilinen cahil cesareti...
    zehir gibi siz gençlerle karşılaşınca devreler yanıyor tabi.. ağzının payını alıp sıvışıyor..

gitsin çevresindeki, tarikatlardaki kandırdığı beyinsizlerle tatmin olsun..
    ayın dünyaya inip ikiye yarıldığına inanan da bunlar değil mi?

Zeka seviyesini sen düşün..

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.