Şimdi Ara

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
4
Favori
46.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Heeeeh al sana gerçek düz dünyacı uğraş dur şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Heeeeh al sana gerçek düz dünyacı uğraş dur şimdi
    Sipariş versem böyle gelmezdi

• ülkücüadam kullanıcısına yanıt
    Sen bunu biraz deş bak neler çıkıyor içinden şaşırırsın

• Diğer komplocular komple uzaklaştırılmış, Revivo tek kalmış.
    Mars yolculuğu ve uzay büyük bir yalan; bunu belgeleriyle gösteren alman araştırmacı Gerhard Wisnewski, Hebdo olayının nasıl bir kurgu olduğunu da belgeleriyle gösteren araştırmasını kitap olarak yayınladı:
    NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi]

Yani "Charlie saldırısı için sizi böyle düşündüren nedir" soru olarak yanlış cunku Hebdo olayının kurgu olduğunu benim düşüncelerim değil, belgeler söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Mars yolculuğu ve uzay büyük bir yalan; bunu belgeleriyle gösteren alman araştırmacı Gerhard Wisnewski, Hebdo olayının nasıl bir kurgu olduğunu da belgeleriyle gösteren araştırmasını kitap olarak yayınladı:

Yani "Charlie saldırısı için sizi böyle düşündüren nedir" soru olarak yanlış cunku Hebdo olayının kurgu olduğunu benim düşüncelerim değil, belgeler söylüyor.
    Hocam güzel delirmişsin bir şey de anlatmıyorsun muhtemelen kitabı kendinde okumadığın için bilmiyorsun sadece birinin yazdığını gördün kadınlara şiddet adlı konuya bile gelip bunu anlattın ne diyeyim Zeus aklımızı muhafaza buyursun

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Sen bunu biraz deş bak neler çıkıyor içinden şaşırırsın
    Hayaller ile yaşayanı gerçeklerle severler

Öncelikle; senden akıl üzerine nasihat isteyen olmadı. Kadın üzerine konuda TV'de çıkan bazı haberler hariç haberlere inandığını söyledin ben de Hebdo olayı gibi büyük bir olayın dahi kurgu olduğunu belirterek haberlere o kadar inanma anlamında bahsettim; sen bunu kendi mantığında başka sekilde yorumladın. Ya zaten; kendisine sorulmadığı halde nasihat vermeye çalışan birisi ile cok konuşmaya gerek yok. Birazdan blok çekeceğim, link verdiğim kitabın söyleşisini dinledim fakat söyleşiyi göndersem (bak linki burda:https://www.youtube.com/watch?v=5PcUHmjRw2U) birşey anlamayacaktın; kitap senin anlayabilmen için seçtiğim görsel bir linkti sadece; ancak onu da tabi ki kendi mantığına göre başka sekilde yorumladın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ülkücüadam

Hayaller ile yaşayanı gerçeklerle severler

Alıntıları Göster
    TV'de Mars'a konan birşey gösteriyorlar; sen de "Aaa Mars'a gitmişler" diye ona inanıyorsun. O yüzden burada herhalde kendi kendini tarif ettin :)
  • Yüzey fotoğraflarına bakıyorsunda full toz toprak kaya. Millet burda nasıl yaşıyacak? Bence Encladus gezegenini buna çarptıralım. Hem kütlesi artar, hem su gezegenine döner.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Mars dünya gibi toprak kaya taş vs olan bir yer değil.

83x optik zoom yapabilen Nikon Coolpix P900 ile Mars 'ın yakın cekim amatör videosu

Mars, Nasa'nın Mars resimlerinde görünenden oldukça farklı. Işıldayan bir ışık sadece.
  • Mynet: Mars'ın sesi ilk kez duyuldu.

https://m-mynet-com.cdn.ampproject.org/c/s/m.mynet.com/mars-in-sesi-ilk-kez-duyuldu-190101131689

• Bu arada Çin geçen gün Ayın karanlık tarafına bir keşif aracı gönderdi.. adamlar 2020 de Mars 2029 ta Jupiter'e keşif aracı göndermek için çalışıyorlarmış.

Ayın karanlık tarafı derken.. dünyamızdan ayın sadece tek bir yüzünün görüldüğünü biliyormuydunuz?

Ay kendi ekseni etrafında hiç dönmemiş olsa yörünge dönüşü esnasında tüm yüzeyleri dünyadan görülebilirdi.

Ancak ayın kendi ekseni etrafında dönüşü ile Yörüngedeki dönüş hızı aynı olduğundan Dünyadan hep aynı yarım küresi görünüyor..

İlk kez ayın görünmeyen arka tarafına bir çalışma yapılıyormuş.. Çin burayı inceleyecek.. seneye bir araç daha göndereceklermiş.. ondan sonra Mars ve Jupiter projeleri var.
  • NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semih72

Bu arada Çin geçen gün Ayın karanlık tarafına bir keşif aracı gönderdi.. adamlar 2020 de Mars 2029 ta Jupiter'e keşif aracı göndermek için çalışıyorlarmış.

Ayın karanlık tarafı derken.. dünyamızdan ayın sadece tek bir yüzünün görüldüğünü biliyormuydunuz?

Ay kendi ekseni etrafında hiç dönmemiş olsa yörünge dönüşü esnasında tüm yüzeyleri dünyadan görülebilirdi.

Ancak ayın kendi ekseni etrafında dönüşü ile Yörüngedeki dönüş hızı aynı olduğundan Dünyadan hep aynı yarım küresi görünüyor..

İlk kez ayın görünmeyen arka tarafına bir çalışma yapılıyormuş.. Çin burayı inceleyecek.. seneye bir araç daha göndereceklermiş.. ondan sonra Mars ve Jupiter projeleri var.
    Ay bir küre değil. Küresel ay helyosentrik gezegenler teorisinin bir hipotezi sadece. Ay küreymiş gibi yazınca baştan yanlış oluyor Çin kısmı da yanlış üstüne yazıldığı için o da yanlış oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Ay bir küre değil. Küresel ay helyosentrik gezegenler teorisinin bir hipotezi sadece. Ay küreymiş gibi yazınca baştan yanlış oluyor Çin kısmı da yanlış üstüne yazıldığı için o da yanlış oluyor.

Alıntıları Göster
    Küre demedim ki zaten.. Ay KÜP şeklindedir.
    küpün arka tarafını göremiyoruz karanlık tarafta kalıyor...oraya araç gitti..onu anlattım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

bu resmin doğrudan kaynağı var mı ayrıca aracın çektiği video falan ? (yani link demek istedim)
  • Şu anda Amerika da sabah gün yeni doğdu.. New York ta hayat başlıyor..
    Uzakdoğu da Seoul da ise akşam oldu...
    biz ise gün ortasındayız.. Allah'ın hikmeti.. hem dümdüz dünya yapacaksın hem de aynı düzlemde bazı yerlerde gece olacak bazı yerlerde güneş yeni doğacak.. akıl sır ermiyor..

aa bak küre şeklinde olsaydı bak bu açıklanabilirdi.. ama düzdür...düz tartışılmaz bu..
    o zaman nasıl olabilir...
    güneş ışığı atmosferde yansıyor ve...
    yok güneş ışığı da yok ki? hem ne güneşi...

kandırıyolar bizi...
    Koymuşlar 5000 watlık halojen lambayı tepemize yersen.. yok güneşmiş..
    uzay peh peh palavra kardeş.. yemeyin bunları..

Neyse çıkmam lazım trafikte sıkışık....YANDEX le şıppadanak eve varırım..

O da nasıl program kardeşim..noktası noktasına nasıl yerimi buluyorsa işte Allah'ın hikmeti..

çakallar gökdelenlerin tepesine adamları dikmişler.. her arabayı tek tek takip ediyorlar oradan telsizle sinyal gönderiyorlar..atmosferden falan yansıtıyorlar falan..valla iyi iş..
    ama zahmetli biraz..

insanlık bir gün şöyle çoook yukarılara Ay'ın oralara falan birşeyler koyup oradan nokta konum bilgisi alacak ama ne zaman?

şimdiden o işe girmek lazım.. "buralaa hep dutluktu" dememek için şu uydu işine.....

aa uydu dedim.. ismi de güzel oldu.. UYDU... kimse keşfetmeden ben gireyim şu işe.. hadi hayırlısı..

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.