Şimdi Ara

Nas Port Yönlendirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde Zyxle Marka NSA310S model bir nas cihaz var. Bu cihaza internet üzerinden erişmek istiyorum. Bunun için modem port yönlendirme ve DDNS ayarı yapmam yeterli olacaktır diye düşündüm.

Modem IP adresim: 192.168.2.1
    NAS Ip adresim: 192.168.2.250
    FTP port numarası: 21

Bunun için modemde yaptığım ayarlar ise alttaki gibi;

Nas Port Yönlendirme

Nas tarafında ise FTP server aktif görünüyor başka bir işlem yapmam gerekiyor mu bilmiyorum.

Bu ayarların sonucunda "ftp://192.168.2.1:21" adresi üzerinden en azından local ağ da bağlantı kurabilmem gerekiyor diye düşünüyorum ancak bağlantı kurulamıyor.

Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi med_cezir91 -- 22 Mart 2020; 15:19:30 >

• "ftp://192.168.2.250:21" olarak denemeniz gerekiyor. NAS sürücüsüne ulaşmak istiyorsanız, sürücüye verdiğiniz ip üzerinden girebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatalERROR! -- 22 Mart 2020; 17:5:31 >
  • Hocam merhaba,

Kendi adresi üzerinden tabiki ulaşabiliyorum.

Benim derdim uzaktan ulaşabilmek. Bunun için port yönlendirme yapmaya çalıştım ama sonuç alamadım.

"ftp://78.165.135.147:21" olarak internetten erisemiyorum.
    "ftp://192.168.2.1:21" olarak yerelden de ulaşamıyorum.

Port yönlendirme çalışmıyor gibi görünüyor ama nedenini anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi med_cezir91 -- 22 Mart 2020; 18:26:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • med_cezir91 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

"ftp://192.168.2.1:21" modeminiz ip'si olduğu için modeme ulaşmaya çalışıyorsunuz. Yani NAS'a ulaşamazsınız. Diğer konu, dış ip ile 78.165... ile başlayan ip yazdığınız zaman eğer modeminizin "loopback" desteği yoksa yine ulaşamayabilirsiniz. Mümkünse telefonunuzdan mobil internetiniz ile deneyebilir misiniz?

Son olarak NAS sürücünün tcp/ip ayarlarının altında "HTTP (Web Configurator)" adında bir alan olacak. Buradan web arayüzünün ayarını yapabilirsiniz. Mesela port numarası (boştaysa) 88 vererek, modemden de 88 portun yönlendirmesini yaparak dener misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatalERROR! -- 22 Mart 2020; 18:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: med_cezir91

Hocam merhaba,

Kendi adresi üzerinden tabiki ulaşabiliyorum.

Benim derdim uzaktan ulaşabilmek. Bunun için port yönlendirme yapmaya çalıştım ama sonuç alamadım.

"ftp://78.165.135.147:21" olarak internetten erisemiyorum.
    "ftp://192.168.2.1:21" olarak yerelden de ulaşamıyorum.

Port yönlendirme çalışmıyor gibi görünüyor ama nedenini anlamadım.
    Selamlar ,

Localden de erişemiyorsanız bir yanlışlık yapıyorsunuz yani öncelikle local erişimi çözün ondan sonra port yönlendirmeye odaklanın localden erişim için port yönlendirme vb ihtiyacınız yok.

21 ftp portu siz ftp için gerekli ayarları yaptınız mı cihaz üzerinde ayrıca neden ftp ile erişmek istiyorsunuz cihazın smb desteği de olması lazım

Ortamınızda Firewall var ise Clien to site vpn ( sslvpn olabilir ipsec olabilir ) ile vpn ile ulaşmanız daha güvenli olacaktır zaten. Sonra kendinizi bütün dosyalarınız şifrelenmiş olarak bulursunuz ve işfreleyen hacker in istediği fidyeyi ödemekten başka bir alternatifiniz kalmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

Merhaba,

"ftp://192.168.2.1:21" modeminiz ip'si olduğu için modeme ulaşmaya çalışıyorsunuz. Yani NAS'a ulaşamazsınız. Diğer konu, dış ip ile 78.165... ile başlayan ip yazdığınız zaman eğer modeminizin "loopback" desteği yoksa yine ulaşamayabilirsiniz. Mümkünse telefonunuzdan mobil internetiniz ile deneyebilir misiniz?

Son olarak NAS sürücünün tcp/ip ayarlarının altında "HTTP (Web Configurator)" adında bir alan olacak. Buradan web arayüzünün ayarını yapabilirsiniz. Mesela port numarası (boştaysa) 88 vererek, modemden de 88 portun yönlendirmesini yaparak dener misiniz?
    Bu cevabın benim için çok faydalı oldu,

Mobil network üzerinden NAS a ulaşabiliyorum ancak localağ da DDNS adı ile yada dış IP ile NAS a ulaşamıyorum.

Kullandığım modem Air5650TT, belirtdiğin gibi loopback özelliği yok görünüyor. Bu özelliği olan bir cihaz önerebilir misin.

Yardımların için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: med_cezir91

Bu cevabın benim için çok faydalı oldu,

Mobil network üzerinden NAS a ulaşabiliyorum ancak localağ da DDNS adı ile yada dış IP ile NAS a ulaşamıyorum.

Kullandığım modem Air5650TT, belirtdiğin gibi loopback özelliği yok görünüyor. Bu özelliği olan bir cihaz önerebilir misin.

Yardımların için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Bu aralar yeni modem modellerine uzak kaldım. Modem tavsiyesiyle ilgili konu açtığınızı gördüm oraya loopback diye de ekleme yaparsanız arkadaşlar tavsiyede bulunacaktır. Fakat 5 yıldır kullandığım, loopback özelliği de olan ZyXEL VMG8924-B10A modelini tavsiye edebilirim. İncelemesini yapmıştım, okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
  • Kardeşim bende de Zyxel NAS 326 var. Bana 81 ve 443, 21 portlarını açtı müşteri hizmetleri. Bir de NAS web arayüzünden upnp ile ilgili ayar yaptı. Müşteri hizmetleri ile iletişime geç. Yardımcı oluyorlar,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstersen benim YouTube kanalına gel. Teknoloji Dünyası kırmızı logolu olan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.