Şimdi Ara

Naruto Manga (spoiler serbest) (761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.751
Cevap
45
Favori
709.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ps için ems gerekli olduğu söylenmedi. Kaçırdıysam affola ama her hafta düzenli takip ettim seriyi emin değilim ps için ems gerekli olduğundan.
    Bak diyorum Obito gözlerini vermek değilde ashura indra gibi kakashiye tutundu.
    Neyse bi kaç haftaya açıklanır şu olaylar anlarsın. İnsanları baştan kötülemek yerine kendinizde de bişiler arasanız? saygı gösterseniz ?ha siz en iyisini biliyorsunuz tamam.
  • Daha ne kadar saçmalayabilir bir seri resmen,çığır açtı saçmalamakta.
  • Tobi sasuke ye susanoo yu çıkarmakta acele etme kör olursun demedi mi?
    Ayrıca itachi susanoo açıp kör olmadı mı?
    Bu kakashi m. Sharinganı aldıktan sonra nasıl anında p. Susanoo açtı?
    Kishi nin içtiğinden bende istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shu VII

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: Ashura

Ne saçmalaması arkadaşlar bence seri gayet güzel gidiyor. Saçma dediğiniz şeylerin açıklması 1-2 sayı sonra çok güzel bi şekilde açıklanıyor. Manga olduğu için de pek kavranılamıyo anime de görmek lazım bunları :)

Ayrıca serinin sen zeki, çalışkan ve yetenekli ninjalarından biri olan Kakashi nin p.s açmasına neden garipsediniz ki ? Adam rin i kendi öldürdü, obitonun ölümünü gördü ustasının ölümünü gördü vs vs adam dünya kadar şey yaşadı bence doğal. Çift göz kamui ortalığı darma duman edebilecek bi kapasiteye sahip artı susanoo ile çok über bişi olur. Ancak Kakashinin çakrası buna yeter mi bilmem. (Sakura yada narutonun klonlarından biri ile kullanabilir diye aklımdan geçiyor neyse )

Narutonun kombo saldırısı ise süperdi. Ancak Kaguyanın kolundan bijuuların çıkması olayını tam anlayamadım. Bi tane de kafasında gözü olan bijuu vardı. Kaguya mı acaba o gerçek hali falandır tavşan kraliçesi falan denildi hafiftende tavşanı andırıo sanki :P Yada juubinin asıl formudur bilemedim.

O değilde Sasgey ezik kaldı la :D :D

Bizim garipsememiz normal de sen serinin dinamiklerini pek takip etmiyorsun orası belli.

Kakashi'ye 1000 üzerinde jutsu kopyalayan efsanevi ninja dendi ve ilk seride Naruto ve Sasuke için bir sınır olarak kullanıldı. Shippuuden'e geçildiğinde ikilinin güçlerinin arttığını göstermek için Kakashi nerflendi ve jutsu bilen ama chakrası ona ayak uyduramayan bir ninja çünkü bedeni Uchiha bedeni değil, açıklaması yapıldı. Üç kamui üst üste yapamayan bir ninjaydı Kakashi. Pain'in klonlarından biri tarafından basitçe öldürülebilen bir ninjaydı. Büyük savaşta hiçbirşey yapamayan bir ninjaydı çünkü temel element olan ''chakra'' fakiriydi.

Gelelim Sussanno olayına. Sussaano için ne gerekli? İki mangekyou sharingan ve uchiha bedeni. Hadi diyelim Kakashi, ne kadar saçma sapan olsa da Obito'dan gözleri aldı. Sussanno açacak chakrayı nereden aldı? Naruto evreninde daha önce ölen kişinin ruhunun başka bir kişi ile birleşmesi gibi bir olaya benzer bir durum yaşanmış mı? Normal mi yani bu durum? Çünkü Kakashi'nin perfect sussanno açmasının tek mantıklı açıklaması, gözlerle birlikte Obito'nun bedenini de ele geçirmiş olması. Ki Obito'nun da kardeşi yok yani eternal açmış olması gibi birşey de söz konusu değil.

Seri Tobi'nin Obito çıkması sahnesine kadar neredeyse kusursuz ilerlerken, bir anda nasıl bu kadar saçmalayabiliyor akıl sır ermiyor yeminle.

Hocam o zaman Sasuke ve Narutonun 6 yolun bilgesinden aldıkları güçde saçma oluyor.

Saçma zaten. Serinin ilk çıkış repliği, çalışan adam doğuştan yetenekli olmasa da, fark yaratabilecek bir seviyeye gelebilir, çünkü azimle daha iyi olmaya çalışmıştır mantığıydı. Naruto da bunun canlı kanlı örneğiydi.

Şimdi ise doğumlarından beri içlerinde Sage'in oğullarının ruhu varmış da, onlar yüzünden bu kadar gelişmişler gibi bir mana çıktı. Bu tür bir saçmalamanın çıkma sebebi, Madara gibi bir karakteri aşırı derecede güçlendirip, sonunda ona denk bir gücü nasıl ortaya çıkaracağını bilmemesinden kaynaklanıyor. Böyle saçmalıyor işte.

@Ashura

O zaman eleştirenlere çıkıp çok mantıklı ilerliyor ne saçmalaması, niye şikayet ediyorsunuz demeyeceksin. Seride uçan kaçan, elinden birşeyler fırlatan adamlar var ancak o yapılanların evren sınırları içinde mantıklı bir açıklaması mevcut. En azından başlarda mevcuttu. Şimdi, ne sınır kaldı, ne mantık.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ne saçmalaması arkadaşlar bence seri gayet güzel gidiyor. Saçma dediğiniz şeylerin açıklması 1-2 sayı sonra çok güzel bi şekilde açıklanıyor. Manga olduğu için de pek kavranılamıyo anime de görmek lazım bunları :)

Ayrıca serinin sen zeki, çalışkan ve yetenekli ninjalarından biri olan Kakashi nin p.s açmasına neden garipsediniz ki ? Adam rin i kendi öldürdü, obitonun ölümünü gördü ustasının ölümünü gördü vs vs adam dünya kadar şey yaşadı bence doğal. Çift göz kamui ortalığı darma duman edebilecek bi kapasiteye sahip artı susanoo ile çok über bişi olur. Ancak Kakashinin çakrası buna yeter mi bilmem. (Sakura yada narutonun klonlarından biri ile kullanabilir diye aklımdan geçiyor neyse )

Narutonun kombo saldırısı ise süperdi. Ancak Kaguyanın kolundan bijuuların çıkması olayını tam anlayamadım. Bi tane de kafasında gözü olan bijuu vardı. Kaguya mı acaba o gerçek hali falandır tavşan kraliçesi falan denildi hafiftende tavşanı andırıo sanki :P Yada juubinin asıl formudur bilemedim.

O değilde Sasgey ezik kaldı la :D :D

Bizim garipsememiz normal de sen serinin dinamiklerini pek takip etmiyorsun orası belli.

Kakashi'ye 1000 üzerinde jutsu kopyalayan efsanevi ninja dendi ve ilk seride Naruto ve Sasuke için bir sınır olarak kullanıldı. Shippuuden'e geçildiğinde ikilinin güçlerinin arttığını göstermek için Kakashi nerflendi ve jutsu bilen ama chakrası ona ayak uyduramayan bir ninja çünkü bedeni Uchiha bedeni değil, açıklaması yapıldı. Üç kamui üst üste yapamayan bir ninjaydı Kakashi. Pain'in klonlarından biri tarafından basitçe öldürülebilen bir ninjaydı. Büyük savaşta hiçbirşey yapamayan bir ninjaydı çünkü temel element olan ''chakra'' fakiriydi.

Gelelim Sussanno olayına. Sussaano için ne gerekli? İki mangekyou sharingan ve uchiha bedeni. Hadi diyelim Kakashi, ne kadar saçma sapan olsa da Obito'dan gözleri aldı. Sussanno açacak chakrayı nereden aldı? Naruto evreninde daha önce ölen kişinin ruhunun başka bir kişi ile birleşmesi gibi bir olaya benzer bir durum yaşanmış mı? Normal mi yani bu durum? Çünkü Kakashi'nin perfect sussanno açmasının tek mantıklı açıklaması, gözlerle birlikte Obito'nun bedenini de ele geçirmiş olması. Ki Obito'nun da kardeşi yok yani eternal açmış olması gibi birşey de söz konusu değil.

Seri Tobi'nin Obito çıkması sahnesine kadar neredeyse kusursuz ilerlerken, bir anda nasıl bu kadar saçmalayabiliyor akıl sır ermiyor yeminle.

Hocam o zaman Sasuke ve Narutonun 6 yolun bilgesinden aldıkları güçde saçma oluyor.

Saçma zaten. Serinin ilk çıkış repliği, çalışan adam doğuştan yetenekli olmasa da, fark yaratabilecek bir seviyeye gelebilir, çünkü azimle daha iyi olmaya çalışmıştır mantığıydı. Naruto da bunun canlı kanlı örneğiydi.

Şimdi ise doğumlarından beri içlerinde Sage'in oğullarının ruhu varmış da, onlar yüzünden bu kadar gelişmişler gibi bir mana çıktı. Bu tür bir saçmalamanın çıkma sebebi, Madara gibi bir karakteri aşırı derecede güçlendirip, sonunda ona denk bir gücü nasıl ortaya çıkaracağını bilmemesinden kaynaklanıyor. Böyle saçmalıyor işte.

@Ashura

O zaman eleştirenlere çıkıp çok mantıklı ilerliyor ne saçmalaması, niye şikayet ediyorsunuz demeyeceksin. Seride uçan kaçan, elinden birşeyler fırlatan adamlar var ancak o yapılanların evren sınırları içinde mantıklı bir açıklaması mevcut. En azından başlarda mevcuttu. Şimdi, ne sınır kaldı, ne mantık.

Bundan daha iyi açıklanabileceğini düşünmüyorum içimden geçenleri benden daha iyi yazdın.Beynimi okusan bu kadar olmaz.
  • Cypon kullanıcısına yanıt
    Benim demek istediğimde kishi bu olayları baya bi önce bıraktı. Olay kimde çok çakra var kimde göz var olayına döndü bi yerden sonra sorgulamayı bıraktım bende. Daha önceki olaylara baktığım zaman Kakashi nin p-up una o kadar çok şaşırmadım. Mesajımın başında da koskocaman BENCE yazıyor size kabul ettirme gibi bi düşüncem yok üslubunuza dikkat edin yeterli benim için.
  • Bir Tanrı konumuna gelen Madara'yı nasıl yenecekler diye düşünürken, o Tanrı'ya konuşma fırsatı bile vermeden öldürdü Kişhi. Ve ortaya gerçek Tanrı çıktı. Yani bildiğin Tanrı bu Tanrı. 6 yolu Tanrı olarak biliyorduk bu ise onların anası çıktı bildiğin Tanrı yani. Yahu mübarek insan Kişhi. Hiç bir seride ana karakterin karşısına o karakterin gücünü, yaşadığı dünyayı yaratan bir Tanrı çıkartılır mı? Hadi çıkardın o zaman yapabileceğin tek şey var. Oda ana karakteri öldürmek ve seriyi bitirmek. Yani başka yol yok. Naruto başka bir gezegenin Tanrı'sın dan güç falan alıyorsa onu bilemem tabi. Naruto'nun hiç bir saldırısının (ne kadar güçlü olursa olsun) Tanrı'ya ulaşamaması lazımken adam Kage Bunshin - Rasenganlar la vuruyor bildiğin
  • Bu Kakashi millet için ne ifade ediyor da Kishi bunun üzerinden yürüyor çok merak ediyorum doğrusu. Yani Naruto dünyasında Kakashi'den daha vasıflı bir çok karakter varken neden bu ezmeyi halen imba yapmanın peşinde aklım almıyor. Yani Itachi ve Jiraiya gibi karakterleri rahatça harcayabilen bir çizerden açıkçası daha iyi bir hikaye beklerdim. Ayrıca ruhun başka bedende reenkarnesi başka bir şeydir ruhun kalkıp da cennet bahçelerinden sharinganla ışınlanıp arkadaşına gözlerini vermesi başka bir şey. Kalkıp da Ashura-Indra olayıyla bu Obito'nunkini bağlamayın; zira çok komik oluyor. Yani şu 688'deki olayın tek bir mantıklı açıklaması yok. Tsunade'nin sevgilisi ruhani formda uçup gelmişti hadi ona jutsu demiştik de ölmüş adamın kalkıp gelip maddesel bir şeyi arkadaşına vermesi inanın çok saçma.
  • Kishi ne zamandır diyordu kakashi ezik kaldı falan diye adam mantık falan dinlemeden basmış power up'ı

• Kishi tüyü dikti cennetten portal açmalar ruhtan faniye göz transferi Susanoo ulan Kakashi efendi de kamui yapacak çakra zorla çıkıyodu ne susanoo su arkadaş power up verecem diye yine zıçtı sıvadı hatta tüyüde dikti

• sasukede eternal mangekyou sharingan var arkadaşım hala neyden bahsediyorsun sen?Sen madaranın eternal mangekyou sharingan açmadan önce perferct susanoo kullandığını gördün mü?Hayır.Sasukede eternal olmadan perfect susanoo açtığını gördün mü?Hayır.İtachi gibi s rank bir ninja perfect susanoo açamamışken onun çeyrek yeteneğinde olmayan kakashi mi açacak?Shisui gibi uchihanın gelmiş geçmiş en yetenekli gözlerine sahip "kotoamatsukami" yi kullanabilen tek kişi perfect susanoo açamamışken obito mu açacak kakashi mi açacak?İndranın kendisi eternalsiz perfecti var o da rikodounun oğlu ilk sharingan kullanıcısı.Susanoonun evreleri vardır kim şak diye açabilmiş perfect susanoo yu?Al oku bakalım susanoo nun evrelerini nasıl şekil aldığını

http://naruto.wikia.com/wiki/Susanoo

bilip bilmedende atıp tutmayın.Zaten kamui ile geldi demedik başka boyutta gözleri verdi dedik.Yanında yükselende obitonun çakraydı eyvallah bunuda tamam.Ancak eternal olmadan perfect susanoo A-ÇA-MAZ-SIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 6 Ağustos 2014; 13:08:22 >
  • obito kamui ile gelip iki gözü de kakashiye verdi. peki kamui olmadan nasıl rin'in yanına geri dönecek?? rin'e en kısa sürede dönerim demedi mi giderken?
  • quote:

Mangaturk overlord73 yazısı umarım açıklayıcı olmuştur.

Nerenizle okuyorsunuz? Obito kamui ile geri falan gelmedi. Sadece çakrası Asura/İndra misali Kakashi'ye tutundu. Asura/İndra olayı saçma değilse bu hiç değil. Obitonun kamui ile Kakashi'nin karşısına çıktığı sahneleri tekrar okuyun. İkisi de gençlik hallerindeler. Yani o karşılaşma ruhsal düzeyde oluyor. Fiziki dünyada olan şey, Obitonun küllerinden çıkan çakranın Kakashi'ye tutunması, o kadar. Final Susanoo'ya takılmış bazıları. Obito Juubi'nin konakçısıydı hatırlatırım. Sasuke Final Susaano açıyorsa, Obito hayli hayli açar.

Su olay direk mantikli yalniz. Hatta Kishi nin DBZ hayranliginin etkisinin de bu konuda etkisi vardir(Fusion). Mesela Sasuke olse, Narutoya kendinin ve Indranin gucunu verebilir belki ileride
  • kakashi önceden tek gözü kapalı geziyordu çakra tüketmemek için şimdi iki gözü kapalı mı gezecek? nasıl görecek? kakashi sağlam olan gözlerini çıkartıp mı obitonunkileri taktı yoksa obitonun göz güçleri kakashi nin orjinal gözlerine mi nakloldu? eğer öyleyse sharinganı açıp kapatabilir uchialar gibi dolayısıyla gözünü kapatıp gezmek zorunda kalmaz değil mi?
  • quote:

Ps için ems gerekli olduğu söylenmedi. Kaçırdıysam affola ama her hafta düzenli takip ettim seriyi emin değilim ps için ems gerekli olduğundan.
    Bak diyorum Obito gözlerini vermek değilde ashura indra gibi kakashiye tutundu.
    Neyse bi kaç haftaya açıklanır şu olaylar anlarsın. İnsanları baştan kötülemek yerine kendinizde de bişiler arasanız? saygı gösterseniz ?ha siz en iyisini biliyorsunuz tamam.

Ben en iyisini bilmiyorum ama senden çok çok daha iyi biliyorum.Perfect susanoo için EMS gereklidir.Tekrar yazıyorum sen madaranın eternal mangekyou sharingan açmadan önce perferct susanoo kullandığını gördün mü?Hayır.Sasukede eternal olmadan perfect susanoo açtığını gördün mü?Hayır.İtachi gibi s rank bir ninja perfect susanoo açamamışken onun çeyrek yeteneğinde olmayan kakashi mi açacak?Shisui gibi uchihanın gelmiş geçmiş en yetenekli gözlerine sahip "kotoamatsukami" yi kullanabilen tek kişi perfect susanoo açamamışken obito mu açacak kakashi mi açacak?Obito ruhlar aleminde kakashiye gözlerini verdi gerçek dünyada ise çakrası kakashiye tutundu bu kadar açık olay.Ama eternalsiz perfect susanoo açmak yeni bir indra yaratmak demektir bu da rezalettir.Şurda sadece sen herşey çok mantıklı diyorsun.Herkes seride tutarsız şeylerin olduğunun fazlasıyla farkında
  • Tr yi okudum ve bu sefer de şöyle bir anlam çıkardım
    Kakashi susanooyu kopyaladı sanırım.Sasgayın susanoosunu.Yani 2 gözün gelmesi kendi susanoosunu değil kopyaladığı susanooyu kullanmasını sağladı tabi Obitonun çakrası da geldi.Çok saçma veya absürt demiş olabilirm one piece çıksın baştan okuyacam narutoyu.Ama kakashinin o susanooyu o sekilde tutması için chakra ve chakra kapasitesinin artması lazım.Bu da serinin saçmaladığı gerçeğini değiştirmiyor.
    Kakashinin taa paralel boyuttaki obito savaşında yenilmesi lazımdı.Hadi tobi obito çıktı madara buldu filan tamam da serinin saçmalamadaki uç noktası oraydı.
  • bizim millet japon kültüründen anlamıyor. üzerine bir de çocuk filmi denen naruto belirli bi yaşın altındaki insanlarda sadece memnuniyetsizlik yaratıyor.

arkadaşım adam cennet bahçelerinden kamui açıp kendini realiteye ışınlamadı.

adam sizin anlayacağınız dilde ''güce katılmadan önce'' kakashi'ye tüm hatalarını telafi edebilecek bir iyilik yaptı. geriye kalan bunu duygusal bir kompozisyona bağlama becerisiydi kishimoto'nun.

şu bölümün duygusal altyapısı yaklaşık 90 sayıdır işleniyor, sonucunda harika bir sekansla bitirilip bağlanıyor. Ve insanlar çıkmış ''kishi dengesiz'' ''kishi imba yaptı'' ''kishi'' ''kishi'' diye ağlıyor.

504. sayıdan sonra okuduğum en güzel naruto bölümüydü, duygusal metaforu dahi anlayamamışken mangaka'yı eleştirmek boyunuzun çok üstünde kalıyor maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madarist

Tr yi okudum ve bu sefer de şöyle bir anlam çıkardım
    Kakashi susanooyu kopyaladı sanırım.Sasgayın susanoosunu.Yani 2 gözün gelmesi kendi susanoosunu değil kopyaladığı susanooyu kullanmasını sağladı tabi Obitonun çakrası da geldi.Çok saçma veya absürt demiş olabilirm one piece çıksın baştan okuyacam narutoyu.Ama kakashinin o susanooyu o sekilde tutması için chakra ve chakra kapasitesinin artması lazım.Bu da serinin saçmaladığı gerçeğini değiştirmiyor.
    Kakashinin taa paralel boyuttaki obito savaşında yenilmesi lazımdı.Hadi tobi obito çıktı madara buldu filan tamam da serinin saçmalamadaki uç noktası oraydı.

Yine mantıklı değil bence.Kakashinin kopyalama yeteneği jutsular ve genjutsular üzerinedir bu ise kekkai genkainin kendisi susanoo kopyalanacak bir yetenek değil.O zaman bundan sonra kakashi tengai shinsei dahil rinnegansız yapılabilen ve über chakra gerektirmeyen her hareketi yapabilecek demek bu daha da saçma.Yani demek istediğim kakashi gai gibi 8 kapıyı açmayı kopyalayamaz yada hyuga byakuganı gibi hakke rokujuuyonshou yapamaz.Yetenekleri jutsu ve genjutsu üzerene kopyalama

http://naruto.wikia.com/wiki/Kakashi_Hatake

Örnek olarak şuradaki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 6 Ağustos 2014; 13:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

Orijinalden alıntı: Madarist

Tr yi okudum ve bu sefer de şöyle bir anlam çıkardım

Yine mantıklı değil bence.Kakashinin kopyalama yeteneği jutsular ve genjutsular üzerinedir bu ise kekkai genkainin kendisi susanoo kopyalanacak bir yetenek değil.O zaman bundan sonra kakashi tengai shinsei dahil rinnegansız yapılabilen ve über chakra gerektirmeyen her hareketi yapabilecek demek bu daha da saçma

Örnek olarak şuradaki gibi

işte kekkei genkai gözler.Saçma ve mantıksız olduğu aşikar. Mantıklı bi hale gelemez zaten seri şu dkdan sonra
  • Ve buna hala iyi bölümdü diyebilenler var onlara gülüyorum

siz cevap yazarken editledim mesajımı kakashi gai gibi 8 kapıyı açmayı kopyalayamaz mesela yada hyuga byakuganı gibi hakke rokujuu yapamaz bu kopyalama genjutsu ve jutsuyla sınırlı gerçekten saçma bir hal aldı seri
  • 
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.