Şimdi Ara

Naruto Manga (spoiler serbest) (562. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.752
Cevap
45
Favori
709.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeathWing

son sayfanın son karesinde sanki kakashi bu sefer diğer tarafı boylayacak gibi geldi bana

Kakashide Obito'yu deldi Raikiriyle, diğer boyutta birlikte ölecekler bence.

Naruto Manga (spoiler serbest)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aimp3

Sasuke'nin amacı da sanırım bütün Bijuu'ları yok edip, yıllardır süregelen köylerin bir nevi nükleer güç kullanmasını engelleyip, herkesi eşit duruma indirgemek. Böyle bir düşüncesi varsa sıra elbet Naruto'ya da gelecek.

şu kısım mantıklı geldi.

bu arada kagelerin hayatta olması çok ama çok saçma olmuş. herkesi pıtır pıtır öldüren kishi'ye yakışmadı bu durum. hem serinin özüyle hem de madara'yla çelişen bir sahne oldu.
  • adam kageleri diriltti hiç sevmem şöyle oldu mu ! bırak ölsünler değil mi !? kakashide öldü oda dirilir kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Droogie

quote:

Sasuke'nin amacı da sanırım bütün Bijuu'ları yok edip, yıllardır süregelen köylerin bir nevi nükleer güç kullanmasını engelleyip, herkesi eşit duruma indirgemek. Böyle bir düşüncesi varsa sıra elbet Naruto'ya da gelecek.

şu kısım mantıklı geldi.

bu arada kagelerin hayatta olması çok ama çok saçma olmuş. herkesi pıtır pıtır öldüren kishi'ye yakışmadı bu durum. hem serinin özüyle hem de madara'yla çelişen bir sahne oldu.

Bijuuların Hashirama tarafından köylere dağıtılmasının asıl nedeni zaten bir dehşet dengesi oluşturup, eldeki bijuu güçlerinin birbirlerine karşı kullanılmamasını böylece de savaş çıkmamasını sağlamaktı.

Ki zaten Bijuuların olmaması demek savaşların biteceği anlamına gelmiyor. Sadece olası savaşların daha uzun süreceği garantileniyor. Bijuular olmayınca, köydekiler kalan ninjaların öldürme üzerine kurulu eğitimlerine ve savaş stratejilerine daha çok kafa yoracaklar. Yani en güçlü olan, sayısal ve teknik üstünlüğü olan herşeyi kazanacak, ele geçirecek demek bu.

Ama elde bijuu varsa, en güçsüz köyün elinde bile olacağından durumlar eşitlenmiş olacak. Yani Zimbabwe ile Amerika arasında askeri güç açısından çok büyük fark var. Ancak Zimbabwe'nin elinde atom bombası varsa, ABD oraya ne kadar güçlü olursa olsun askeri bir harekat düzenleyemez. Çünkü tek bir atom bombası Amerika'nın işini bitirir.

Eğer olur da Sasuke bütün bijuuları yok eder ise, ortalık şimdikinden daha çok karışır.

Diğer yandan üzerine 5 tane boru saplandığı için ölen Jiraya varken, ortadan ikiye ayrılmış bir Tsunade'nin saatler boyuncu yaşamasını bırak, diğer 4 kageyi de iyileştirmeye uğraşması başlı başına bir fiyasko.

Kagelerin hepsi ölmeliydi. Kubo gibi davranmaya devam ediyor Kishi.
  • @Cypon , güzel yazmışsın ama madem naruto'yu günümüz dünyasına benzettik, şu noktada ayrılıyoruz sanırım:

ben bir gün nükleer savaş çıkacağına inanıyorum.
  • quote:

@Cypon , güzel yazmışsın ama madem naruto'yu günümüz dünyasına benzettik, şu noktada ayrılıyoruz sanırım:

ben bir gün nükleer savaş çıkacağına inanıyorum.

Hayırlısı. :D Olur da bir ülke atom bombası yemeyi göze alacak kadar gözünü karartırsa elbette görürüz o günleri :D Ama soğuk savaş sonrası yapılan müzakerelerde böylesine bir savaşın korkunç etkileri olacağından dolayı nükleer silahların azaltılması yönünde anlaşmaya varıldı. Şu an İran için yapılan yaptırımlar ve ambargoların sebebi de bu kararın alehinde bir tutum sergiliyor olması endişesi.

Bakalım. Teknoloji her geçen gün gelişiyor. İleride belki daha zararsız kitle imha silahları üretilir kim bilir.
  • @Cypon , abi çocuk mu kandırıyorlar ya o itiraz eden ülkelerin bombanın alasını ürettiği kabak gibi ortada. ideolojik olarak bakmıyorum yanlış anlama, tavırlarından yola çıkarak ve kendilerini mutlaka koruyacaklarını düşündüğüm için böyle diyorum.

zararsız kitle imha silahı fikri de iyiymiş. uf mu yapacak kitleleri?

bu arada fikirlerinde naruto dünyasına göre haklısın onu belirtmeyi unutmuşum. bijuu'ları yok etme gibi fantastik bir fikirde anca sasuke salağına ait olur zaten.
  • quote:

@Cypon , abi çocuk mu kandırıyorlar ya o itiraz eden ülkelerin bombanın alasını ürettiği kabak gibi ortada. ideolojik olarak bakmıyorum yanlış anlama, tavırlarından yola çıkarak ve kendilerini mutlaka koruyacaklarını düşündüğüm için böyle diyorum.

zararsız kitle imha silahı fikri de iyiymiş. uf mu yapacak kitleleri?

bu arada fikirlerinde naruto dünyasına göre haklısın onu belirtmeyi unutmuşum. bijuu'ları yok etme gibi fantastik bir fikirde anca sasuke salağına ait olur zaten.

O işin en tatlı tarafı zaten. Diplomaside yapılması gereken ilk şey, minareyi çalıyorsan kılıfını önceden hazırlamaktır. Bu işi ne kadar iyi yaparsan uluslararası alanda o kadar başarılı olursun Doğu medeniyetlerinde ise bu pek yok. Biz direkt gider yapıyoruz ne var lan siz de var olum tarzında.

Genetik birşeyler düşünebilirler. Hatta çizgi roman yazarlarından destek almalılar. Sonuçta adamların zamanında çizdiklerinin birçoğu gerçekleşti teknoloji sayesinde.

Sasuke karakterinin aptallığı sınır tanımıyor o yüzden kesinlikte birşeyler yapar var olan durumu daha da beter hale getirir sonra da bununla övünür.

Kishi de sıvamaya devam eder böylece.
  • @Cypon , yazarlardan fikir alma olayı mantıklı, zaten günümüzdeki birçok şey öyle bulunmuştur diye tahmin ediyorum.

bir de şu an fark ettim ki sasuke karakteri ne kadar salakça davranırsa davransın mantıklı oluyor çünkü kendisi salak. ne kadar güzel bir karakter yaratmış kishi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

quote:

şu kısım mantıklı geldi.

Bijuuların Hashirama tarafından köylere dağıtılmasının asıl nedeni zaten bir dehşet dengesi oluşturup, eldeki bijuu güçlerinin birbirlerine karşı kullanılmamasını böylece de savaş çıkmamasını sağlamaktı.

Ki zaten Bijuuların olmaması demek savaşların biteceği anlamına gelmiyor. Sadece olası savaşların daha uzun süreceği garantileniyor. Bijuular olmayınca, köydekiler kalan ninjaların öldürme üzerine kurulu eğitimlerine ve savaş stratejilerine daha çok kafa yoracaklar. Yani en güçlü olan, sayısal ve teknik üstünlüğü olan herşeyi kazanacak, ele geçirecek demek bu.

Ama elde bijuu varsa, en güçsüz köyün elinde bile olacağından durumlar eşitlenmiş olacak. Yani Zimbabwe ile Amerika arasında askeri güç açısından çok büyük fark var. Ancak Zimbabwe'nin elinde atom bombası varsa, ABD oraya ne kadar güçlü olursa olsun askeri bir harekat düzenleyemez. Çünkü tek bir atom bombası Amerika'nın işini bitirir.

Eğer olur da Sasuke bütün bijuuları yok eder ise, ortalık şimdikinden daha çok karışır.

Diğer yandan üzerine 5 tane boru saplandığı için ölen Jiraya varken, ortadan ikiye ayrılmış bir Tsunade'nin saatler boyuncu yaşamasını bırak, diğer 4 kageyi de iyileştirmeye uğraşması başlı başına bir fiyasko.

Kagelerin hepsi ölmeliydi. Kubo gibi davranmaya devam ediyor Kishi.

Hocam kubo nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mangastream da olmasa anlamıyacağız şu mangayı...karin orada : "ulan bütün gençliğimi emiyor sanki" diyor.
    sasugay desen ne yapacak ? kuramayı da beeyi de öldürecek mi ? saçma sapan plan kurmuş kafasınca.
    kakashide neyine güvenerek giriyor ki oraya . lan adam rasengan yemiş ölmemiş gelmiş raikiri ile öldüreceğini mi düşünüyor nedir ...
  • @Ronan.

Kubo Tite. Bleach'in çizeri. O da böyle hikayesinde aşırı yaralanmalar olduğu halde karakterleri öldürmeye kıyamaz. One Piece'in çizeri Oda ise bu konuda daha temkinli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

@Ronan.

Kubo Tite. Bleach'in çizeri. O da böyle hikayesinde aşırı yaralanmalar olduğu halde karakterleri öldürmeye kıyamaz. One Piece'in çizeri Oda ise bu konuda daha temkinli.

Tesekkurler hocam

• Sasuke bildigin yeni Danzou olacak gibi
  • Ah Kishi ah. Yeter kendin ile çeliştiğin. Jiraiya'yı bu kadar kolay harcarken, belden aşağısı 2 metre ilerde olup parçalara ayrılmış Tsunade'yi ne diye iyileştiriyorsun anlamıyorum. Jiraiyaya saygısızlık olmasın ölümü epic idi fakat Tsunade'nin böyle bir olaydan sağ çıkması onun ölümüne saygısızlıktır bence.
  • Kishi iyice saçmaladı artık. Naruto mangasından da sogudum animesinden de. Salı geceleri spoiler ariyom okuyum diye. O kadar heyecan kaçtı

• rinneganı açabilen ölümsüz olmuyormuydu ? bu 6 yolun sannini nasıl öldü o zaman ? acaba diyorum bijular gibi 6 yolun sanninide ölse bile bir süre sonra tekrar dirilebilen biri mi ? biraz saçma gibi ama adam juubinin jınchurkisiydi.belki o özelliği bijulardan almış olabilir.mesela jinchurikilerin iyileşme hızı çok yüksek oluyordu.juubinin jinchurikisi olmuş biride tekrar dirilebilir.naruto kehanetteki çocuk yani dünyaya barışı getirecek kişi.ama şuanda o güce sahip değil ancak juubiyi kendine mühürleyebilirse olaylar değişir.minato bence narutoya yardım edecek ve juubiyi mühürleyecek.o zamanda savaş meydanında ki herkesten daha güçlü olacak yani 6 yolun sannini tekrar dirilmiş olacak.
    teori tabi bu
  • Jiraiya da ters kuchiyose ile kurbağa dağına çekilmiş olamaz mı? Dragon Ball gibi olacak sanırım en sonunda. Baştan beri iyilerden ölen tek bir karakter yok halihazırda. Neji de geri gelir zaten.
  • çok güzel bir anime de süresi çok az ve çok konuşuyorlar

• Orochimaru'ya takılmayın o uchihalardan birini elde edemez
  • 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.