Şimdi Ara

Nanokatalog web sitesi güvenilir midir ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
4
Favori
42.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

önceki sayfadaki yazılanları takmıyorsan al para senin

Alıntıları Göster
    teknosistem konusunda olduğu gibi yine savunanlar çıkmaya başladı ,en iyisi mi hiç karışmamak
    ya arkadaş adam diyor biraz sabırlı olursanız ve ekliyor ,şöyle problem yaşadım ,böyle problem yaşadım ama ...

daha ne olacaksa anlamadım doğrusu ?

bütün bunlara niye katlanalım ?
    ki teknosistem olayında dahi para iadesi (eft/havale hariç) banka aracılığıyla alındı (eğer bu bir nimet ise) adamlar paranı haftalarca çalıştırıyor ve bıkıp iade istediğinde yine oyalıyorlar

daha ne olsun yani ?

ülke insanını bir türlü anlayamıyorum ,aklım almıyor doğrusu
    sen bir arkadaşından sıkıştığında biraz para istesen anında terslerler ama bir firma haftalarca paranı tutup mağdur ettiğinde ,olur öyle şeyler diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

teknosistem konusunda olduğu gibi yine savunanlar çıkmaya başladı ,en iyisi mi hiç karışmamak
    ya arkadaş adam diyor biraz sabırlı olursanız ve ekliyor ,şöyle problem yaşadım ,böyle problem yaşadım ama ...

daha ne olacaksa anlamadım doğrusu ?

bütün bunlara niye katlanalım ?
    ki teknosistem olayında dahi para iadesi (eft/havale hariç) banka aracılığıyla alındı (eğer bu bir nimet ise) adamlar paranı haftalarca çalıştırıyor ve bıkıp iade istediğinde yine oyalıyorlar

daha ne olsun yani ?

ülke insanını bir türlü anlayamıyorum ,aklım almıyor doğrusu
    sen bir arkadaşından sıkıştığında biraz para istesen anında terslerler ama bir firma haftalarca paranı tutup mağdur ettiğinde ,olur öyle şeyler diyorlar

Alıntıları Göster
    sorma hocam gördüğümden beri yazayım diyorum hadi boş ver deyip vazgeçiyorum sonra kendi kendime söylenip durdum önceki sayfayı gördükleri halde över gibi yazmıyorlar mı deli oluyorum hemen iade geliyormuş falan ya yapmayın şunu bende aldım üstelik aşırı sorun yaşamadığım halde tavsiye etmiyorum bunlar ürün gelmedi ama sabır çok bekledim muhatap yoktu ama sabır varsa alabilirsin güvenlidir hey Allahım daha ne olacak illa pranı alamayınca mı kötü site diyeceksiniz buna rağmen neredeyse 1 numara site ilan etmişler valla hocam ben çözemedim bu işi artık en iyisi ne halt ederlerse etsinler biz yazdık yazacağımızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Mayıs 2018; 4:23:16 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    emin ol artık beter olsunlar deyip yazmayı bırakma derecesine geldim ama diğer taraftan bunları okuyup değerlendirenler olabilir diye katlanıyorum

aynen size de şaka gibi gelmiyor mu ?
    adamlar bir yığın sorun yaşadıklarını söyleyip ,sonrasında ise sabredin demelerine :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Zaten trajikomik olanda bu sorunlu ama sabredin tavsiye ederim yine de valla sözün bittiği yerdeyiz hocam bunu okuyan hala alırsa yapacak bir şey yok gazası mübarek olsun diyelim
  • Ben 1 sene önceki alışverişimde herhangi bir sorun yaşamamıştım , o yüzden 4 gün önce hiç bakmadan sipariş geçtim şu yorumları gördükten sonra bugün siparişi iptal ettim , bakalım kim bilir ne zamana yatacak para
  • Bu tür firmalara neden rağbet ediliyor anlamıyorum. Geçtiğimiz 6 ay içinde bilgisayarımı monitör dahil yeniledim, her parçayı da bilindik firmalardan ama piyasasının altında aldım, tek yaptığım uygun anı ve güzel bir kampanyayı beklemekti. Böylesi sitelerde siparişi beklemektense tanınmış sitelerden kampanyayı beklemek çok daha güvenli.
    Iade geldi, tam da hesap kesim gunune denk geldi.

Ek; bu mesajima aldanip siparis gecmeyi kimseye saglik vermiyorum. Nasil olsa beklerim, kargolanmazsa iptal ederim dusuncesiyle hareket etmeyin bence.
    Malum baska site var burda, baslarda kimin siparisini yolluyordu, iptal edilenleri iade ediyordu. Ben iade aldim diye hep boyle olacak anlamina gelmiyor. Turkiye ekonomisi bu, hic belli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 17 Mayıs 2018; 9:21:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    banka aracılığı ile mi yoksa kendileri mi iade ettiler (ne kadar sürede iade ettiler acaba ,çok konuya yazdığım için unutuyorum)

şahsen ben iade etseler dahi bunu bir kazanım olarak görmüyorum ,satışa koydukları ürünü ve taahhütlerini yerine getirmeleri gerekiyor
    diğer türlü zaten kredi kartı ile alımlarda banka aracılığı ile iade alınabiliyor
  • Bunlardan 3 ay önce bi ses kartı alışverişim oldu çıtçıtlı buzdolabı poşetinde kutusuz ürün yolladılar.
    Mahalle bilgisayarcılarından topladıkları kutusuzu iade ne kadar ürün varsa bunlarda, Birde demezlermi
    Ekran kartları (1060-1070) gibi kartlarda yurtdışından bu şekilde kutusuz geliyor diye canlı destekteki

AKLI OLAN YANAŞMASIN ARKADAŞLAR.
    Kendileri yaptilar, ben bankaya talimat fln vermedim.

Tabi asil sevinç, sayet bundan bahsedebilirsek, olayin uzamadan kapanmasi. Aksi ornekleri cok oldugundan buna buruk bir sevinc diyelim.

Zaten burada hemen hemen herkesin farkinda olan bir sey varsa, o da musteri memnuniyetini, sirket itibarini one cikaran Amazon gibi bir firma ulkemizde acildiginda, cok kisinin buradan alisveris yapacagi olmasidir. Kendi oz markamiza itibar etmeyiz. Uber taksi olayi gibi bi sey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 18 Mayıs 2018; 8:44:47 >
  • zamanında gtx 1080 almıştım, ertesi gün elime geçmişti ama özellikle sormuştum stoğunuzda var mı diye. şimdi de şirketin buradan aldığı ramlari garantiye yolladık, bunda da sıkıntı çıkmazsa bence iyi firmadır.
    Amazon durumunu bende merak ediyorum ,keşke umduğumuz gibi çıksa da bunlardan kurtulsak ama diğer taraftan da buraya gelen firmanın bizimkilere benzediğini düşününce umudum azalıyor
    Benzemek isteyeceklerdir, belki. Ama söz konusu olan belirli kalite standardı sonuçta. Onu da Amazon belirliyor. Amazon merkezine yazılırsa daha rahat sonuç alınır kanımca (varsayımsal olumsuz bir durum için konuşuyorum haliyle).

Türkiye'de ise "kimi, kime şikayet ediyorsun" durumu var.
    dediğiniz gibi olursa diğerleri ya kendini düzeltecek ya da hepsi batacak
    hala hayal gibi geliyor ya neyse :)
    artık umudumuz bitmiş ,kötüye razı olmuş gibi hissediyorum kendimi :)

bu arada yanılmıyorsam Mart ayında gelecek diyorlardı ama gelmedi ,bir gelişme var mı acaba ?

diğer konu ise ben artık yüksek fiyatlı ürün almayı düşünsem ,bunlarla uğraşacağıma gidip onlardan almayı düşünüyorum (ülkemize gelmeseler bile)
    Hmm gecikmenin sebebini bilemedim (en basta Mart ayinda oldugu aklimdan cikmiş).

Aklima ilk gelen sey, yine bi lobby calismasi. Gumruk vergilerinde ust siniri iki defa bunlar asagi cektirmedi mi!?

Kendileri de biliyorlar hem satis oncesi (2 gun kargo denilen urunun haftalarca bekletilmesi) hem de satis sonrasi (iade/ayipli mal) hizmetlerin bir bakkal isletmesi seviyesinde ( diyecegim ama onlara haksizlik etmis oluyorum) oldugunu.

Artik es dost, bircok insanin yurt disiyla bağı var. O olmazsa bile fiyat konusunda vergilere ragmen halen cok avantajli oldugundan tercih edilebilir. Sadece daha bugun Evga rma ile ilgili kotu bir ornek gordum.

Ozetle her haliyle biz zayif konumdayiz. Turkce bir ifadeyle "paramizla rezil olma" ihtimalimiz kuvvetle muhtemel.

bizde kdv varken amazonda bize benzer
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    bende öyle tahmin ediyorum ,sadece kdv. değil ülke ortamına benzeyecekler diye tahmin ediyorum
    2. el ürünü sıfır diye sat ,bir şey olmasın
    ürünü aylarca gönderme ,bir şey olmasın
    garantiye gönder kullanıcı hatası deyip iade etsinler ,bir şey olmasın
    thh. kararıyla kazandığın hakları ,tüketici mahkemesi ile kaybetme riski

yani artık ülkede tamamen firmaların insafına kalmış durumdayız

adamlar senin paranı son güne kadar tutuyor (kim vermişse böyle saçma bir hakkı) ,bağırıp çağırıyorsun ama bir faydası olmuyor

vs.
    aynen öyle örnek Viewsonic tr ye bir girdi çakal oldu çıktı amazonda aynı yola girer büyük ihtimalle
  • bimerden sikayet etsenize ? Boyle firmalarin denetlenmesi lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2,3 kişi arasında mesajlaşıp koca siteyi kötülemiş foruma bak :)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.