Şimdi Ara

Nano plazma ısıtıcılar? nasıldır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
100.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunları ekonomi olsun diye alıyorsanız son derece yanlış yapıyorsunuz.Ürünlerin üstünde zaten elektrik tüketimleri yazıyor.Lütfen gözünüzü açın.
    Eski model minik elektrikli sobalar vardı ya hani.Birinci kademede 800 wat,ikinci kademede 1200 wat elektrik çekerdi.Bu ekonomik dediğiniz ürünlerin üzerinde 1800,2000,3000 wat gibi ibareler var.Yani müthiş bir elektrik tüketimleri var.Bazı 600 qatlık modeller gözüme çarptı,belki ekonomi için onlar denenebilir ama hem 600 wat ta yüksekçe bir tüketim hem de ne kadar ısıtır denemek lazım.Bugün klimaların bile sadece 75 wat yaktığı iddia ediliyor,tabi onların da üzerinde yazan minik yazılarını okumak lazım.Eminim stand by konumundaki sarfiyatın reklamı yapılmaktadır.
    Gene ürün tanıtımlarında dikkatimi çeken önemli bir nokta var,çalıştığı ortamda bakteri barındırmaz,hijyen sağlar.Kesin bir dille söyleyebilirim ki bakterileri aniden ödüren aygıt,sizi yavaş yavaş öldürür.Kim bilir belki mikrodalga usülü iç organlarımızı pişiriyor olabilir.Zavallı bakteri neden öldün ki.Bugün bakteriyi öldüren,5 yıl sonra beni de öldürür.
    İlla elektrikle ısınacağım diyenlere ben elektrikli kombiyi öneririm şahsen.2000 ile 5000 wat arasında tüketimi olup,evin dışında çalıştığından tamamen güvenli ve sağlıklı.Ayrıca evinizdeki tüm odaları,banyoyu,tuvaleti,her yeri ısıtır.Ne pisliği var,ne bakımı.Kış başladı mı düğmesine bas,yazın kapat.Dezavantajları şöyle,düşük ayarda da olsa 24 saat çalışması gerekli,kalorifer sistemi gerekli,ısı yalıtımı gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: mayko33

Bunları ekonomi olsun diye alıyorsanız son derece yanlış yapıyorsunuz.Ürünlerin üstünde zaten elektrik tüketimleri yazıyor.Lütfen gözünüzü açın.
    Eski model minik elektrikli sobalar vardı ya hani.Birinci kademede 800 wat,ikinci kademede 1200 wat elektrik çekerdi.Bu ekonomik dediğiniz ürünlerin üzerinde 1800,2000,3000 wat gibi ibareler var.Yani müthiş bir elektrik tüketimleri var.Bazı 600 qatlık modeller gözüme çarptı,belki ekonomi için onlar denenebilir ama hem 600 wat ta yüksekçe bir tüketim hem de ne kadar ısıtır denemek lazım.Bugün klimaların bile sadece 75 wat yaktığı iddia ediliyor,tabi onların da üzerinde yazan minik yazılarını okumak lazım.Eminim stand by konumundaki sarfiyatın reklamı yapılmaktadır.
    Gene ürün tanıtımlarında dikkatimi çeken önemli bir nokta var,çalıştığı ortamda bakteri barındırmaz,hijyen sağlar.Kesin bir dille söyleyebilirim ki bakterileri aniden ödüren aygıt,sizi yavaş yavaş öldürür.Kim bilir belki mikrodalga usülü iç organlarımızı pişiriyor olabilir.Zavallı bakteri neden öldün ki.Bugün bakteriyi öldüren,5 yıl sonra beni de öldürür.
    İlla elektrikle ısınacağım diyenlere ben elektrikli kombiyi öneririm şahsen.2000 ile 5000 wat arasında tüketimi olup,evin dışında çalıştığından tamamen güvenli ve sağlıklı.Ayrıca evinizdeki tüm odaları,banyoyu,tuvaleti,her yeri ısıtır.Ne pisliği var,ne bakımı.Kış başladı mı düğmesine bas,yazın kapat.Dezavantajları şöyle,düşük ayarda da olsa 24 saat çalışması gerekli,kalorifer sistemi gerekli,ısı yalıtımı gerekli.

1000btu da 70wattı galba karşısına geçip kendinize yönlendirip serinleyip ısınırsınız o şekilde de anca

• Nano plazma ısıtıcıları alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Öncelikle ürün Türk menşelidir yani Türkiyedeki fabrikada üretilmektedir .Her nekadar Desing by Germany yazsada değildir!!

1 ısı yalıtımınızın iyi olması aksi takdirde infrared ısıtıcılar gibi (ufo) şok ısıtma yapmayacağı için verim alamazsınız

2 her elektirikli ısıtıcı gibi yüksek maliyetli ısıtma yapacağını göz önünde bulundurunuz.

3 şu ana denk kapalı alan kullanımında kanıtlanmış hiçbir sağlık sorununa yol açmamıştır

4 ısıtacağınız yer cihazın kapasitesini kesinlikle aşmamalıdır aksi takdirde ısı odaya yayılmayacaktır ve ısıtıcı yakını hariç oda soğuk olacaktır

ARTILARI: (Nano ısıtıcıda yüzey cam olduğu için termostat attığında dahi cam yüzeyden ısı yaymaya devam eder ve buda infraredlerden çok daha verimli ve oda ısısını kapanmada koruyacağı için ekonomik ısıtma sağlar nano ısıtıcıdaki ekonomi mantığı budur)

(Ani şoklama yapmadığı için ısıtıcıya dönük tarafınızda ısı artışından kaynaklanan yanma hissi çok yüksek olmaz)

(infrared ısıtıcıların rezistansları sıcakken en ufak bir sağa sola yatmada akar ve bu rezistansı değiştirmek nerdeyse yeni bir cihaz parasıdır nano plazma ısıtıcıda böyle bir sorun yoktur ve kullanım ömrü infrared rezistanslara oranla 7-8 kat daha fazladır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaloManjax -- 28 Eylül 2010; 23:17:25 >

• biz de bugün studio dairede denicwz bakalm kaçıncı seviyede nasl ısıtıcak.. Havalar çok soğuk değil ama zmin kat olduğu için mecbur çalıştırcaz.
  • isminde nano geçen ürünlere şüpheyle yaklaşmanızı, çok basit bir ısıtıcıyı reklamlarla, devletin sanayi bakanlığının denetim boşluklarından yararlanarak yüksek teknoloji gibi gösterip 2 kuruş kar etmeyi düşünen halkın cebine göz dikmiş firmalardan ve yalan dolan ürünlerinden uzak durmanızı öneririm.
    elektrikli ısıtıcılar ne kadar elektrik çekerlerse o kadar ısı üretirler. büyük mekanlar için bu ısı enerjisini ışığa çevirip iletenler quartz ısıtıcılar avantajlıyken, ev ortamları için en iyileri havayı içerisinden geçirerek ortamı ısıtan ısıtıcılar ve radyatör şeklinde olanlardır.
    Paranıza yazık etmeyin. Klima kullanmak verimlidir, o olmuyorsa hepsi aynıdır.
    45 TL ye satılan duvara monte edilen ısıtıcıyla bu 150-200 TL ye satılan hatta daha fazlasına satılan ısıtıcı arasında verim farkını bana ispat edecek firma veya şahıs varsa lütfen kapalı mekanda test edelim görelim. ben yardımcı olacağım :)

• bende nanotherm almayi dusunuyorum, onun icinde arastirma icindeyim. burdaki yorumlari okudum bir cok kisi konu ile ilgili bilgisi olmadan, sadece kendi dusuncelerini yazmis. kisilerin urunleri gormeden test etmeden yazdiklari yazilarin hic bir onemi olmamasi lazim..

sitelerde urun fiyati ile ilgili 675 den baslayan fiyatlar var, burada denildigi gibi 200 e 300 e 350 ye alinan urunlerin ne kadar gercek oldugu da ayrica tartisilir..

burada en dogru bilgiyi, urunu kullanip test eden kisiler verecektir.. dogru bilgi alabilmemiz icin urunu kullananlarin yorum yapmalarini rica ediyorum
  • Merhaba , HaTTUSa nickli arkadaşımız doğru olanı yapıyor. Araştırıyor. Arkadaşlar Her nano denilen ısıtıcı gerçek nano değildir. NanoTherm ısıtıcıları diğer ısıtıcılar ile kıyaslamayın. şöyleki;
    Bir marka diyorki 700 watt nano ısıtıcı ile 20 - 25 m2 alan ısıtırım :) bunu YAPAMAZLAR arkadaslar.
    NanoTherm Yüzey sıcaklığı 110 derecedir. Türkiyede yüzey sıcaklığı bu kadar olan başka bir Nano ısıtıcı yoktur. 950 watt lık bir ısıtıcımız ortlama 20 m2 alanı ısıtır.
    Türkiyede sağlık sertifikasına sahip tek ısıtıcıdır ve made in Germany ( Almanya üretimidir)
    Isı hesabı bellidir. bir çok firma satış yapmak için yalan yanlış bilgiler vermekte ve buda NanoTherm i etkilemektedir. Kore ve çin ürünü dalga boyları belli olmayan sağlıksız ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederim.
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. İsteyen arkadaşlara ürünlerle ilgili teknik bilgi göndere bilirim.

• Teknik bilgi almak isteyn arkadaşlar nanotherm iletişim adreslerinden bilgi alabilirler veya bulundukları illerde bayilik talebinde bulunabilirler.

Nano plazma ısıtıcılar? nasıldır?

• NANOTHERM Isıtma Panelleri,
    a. 60x120 ebatlarında, 20m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo ısıtıcı
    b. 60x90 ebatlarında, 16m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı
    c. 60x60 ebatlarında, 12m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı

Isıtma panellerimizin bazı özellikleri;
    • Yukarıda bahsi geçen ürünlerin dışında da, ön çalışma yapmak şartı ile farklı dizaynlarda ısıtıcı tasarımı yapılabilir. (Yerden ısıtma, ayna ısıtma, sehpa ısıtma, masa ısıtma, dış ortam ısıtma vs… )
    • Bu ısıtıcıları Tablo seklinde duvara asarak dekoratif görüntü elde edersiniz ve doğalgaz sistemindeki ısıtma petekleri gibi alan işgal etmeden, bulunduğunuz ortamı en sağlıkli ve de en fazla tasarruf oranı ile ısıtma sağlarsınız.
    • Tablonun üzerine konulacak resmi siz belirlersiniz, biz de uygularız.
    • Diğer muadil ısıtma sistemlerine göre çok daha fazla ısıtma gücü ile ortamı en hızlı şekilde ve kalıcı olarak ısıtılmasını sağlarsınız. Isıtma panellerinin yüzey sıcaklığı 150 dereceyi bulur. Isıtıcılarımız çok hızlı ısınır, çok geç soğur. Bu sebeple çok tasarrufludur.
    • Isıtıcılarımız, yüksek sıcaklığa sahip olmalarına rağmen yakma ve de kurutma gibi özelliği yoktur. Önüne engel geldiği zaman, önüne geçen cismi asla yakmaz ve de zarar vermez.
    • Muadili elektrikli ısıtıcılar ortalama 14 Amper gibi akim çekerken, bizim en büyük boy ısıtıcımız 4 Amper gibi (rakipsiz) çok az akim çekerek ısıtma yapar.
    • Doğalgaz ile karşılaştırmada bizim ısıtma sistemimiz çok daha ekonomiktir.
    • Elektrikli ısıtıcılar gibi ortamın havasındaki Nemi ASLA kurutmaz. Çünkü ısıtma prensibi olarak havayı ısıtmaz. Maddeleri ısıtır.
    • Ortamdaki tozu havalandırmaz. Çok sağlıklıdır.
    • En dikkat çekici tarafı ise bazı hastalıkların tedavisinde ısıtıcılarımızın tavsiye ediliyor olmasıdır.
    a. Bronşit veya solunum yolu hastalıklarında,
    b. Romatizmal hastalıklarda,
    c. Hamile bayanlarda bebek gelişimi için,
    d. Kemik ile ilgili tüm hastalıklarda,
    ve buna benzer konularda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bu konu hakkında Alman Sağlık Bakanlığı’nın tüm dünyada geçerliliği olan onaylanmış sağlık raporu vardır.
    • 5 yıl garanti ve 50 yıl kullanım ömrü vardır.

Faaliyet konularımızda bahsi geçen cihazları test edip görmek isterseniz, biz Nano Trade Co. olarak her zaman sizlere sunum yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim.
    Türkiye geneli bayi ağı oluşturma çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Siz de bu konular hakkında olumlu düşünürseniz hemen benimle irtibata geçebilirsiniz.

Web sitelerimiz;

http://www.nanotherm.tv
    http://www.nanotherm.com.tr
    http://www.nanotherm.net
    http://www.nanothermheater.com

web sitemiz bahsi geçen konular hakkında güncellenilecektir.

Saygılarımızla,
    info@nanotherm.tv
    NANO TRADE Co.

• fon marka ısıtıcı kullanan var mı? 15-20 m2 800 watt ısıttığı söyleniyor. ben bu ısıtıcıyı almayı düşünüyorum. kullanan varsa ve bilgi verirse sevinirim.
  • 800 w değilde 1200 veya 2000 w ını tafsiye ederim ben 800 w memnun olmadığım için 1200 ile değiştirdim,kalorifer kalitesinde ısınıyorum...
  • Tablo şeklinde model sunmaları çok iyi... Öbür türlü duvarınızda çalışmayan süs LCD TV izlenimi yaratıyordu
  • arkadaşlar şu konuyu canlandırsak biraz klima mı yoksa rezistansmı klima mantıklı gibi ama birsürü mekanik var rezistans basit ama çok yakıyo bunun ortası nedir vecta vardı yalan oldu nano .plazma falan var ivertör var hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanotrade

NANOTHERM Isıtma Panelleri,
    a. 60x120 ebatlarında, 20m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo ısıtıcı
    b. 60x90 ebatlarında, 16m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı
    c. 60x60 ebatlarında, 12m2 lik alanı ısıtma kapasitesinde, Tablo Isıtıcı

Isıtma panellerimizin bazı özellikleri;
    • Yukarıda bahsi geçen ürünlerin dışında da, ön çalışma yapmak şartı ile farklı dizaynlarda ısıtıcı tasarımı yapılabilir. (Yerden ısıtma, ayna ısıtma, sehpa ısıtma, masa ısıtma, dış ortam ısıtma vs… )
    • Bu ısıtıcıları Tablo seklinde duvara asarak dekoratif görüntü elde edersiniz ve doğalgaz sistemindeki ısıtma petekleri gibi alan işgal etmeden, bulunduğunuz ortamı en sağlıkli ve de en fazla tasarruf oranı ile ısıtma sağlarsınız.
    • Tablonun üzerine konulacak resmi siz belirlersiniz, biz de uygularız.
    • Diğer muadil ısıtma sistemlerine göre çok daha fazla ısıtma gücü ile ortamı en hızlı şekilde ve kalıcı olarak ısıtılmasını sağlarsınız. Isıtma panellerinin yüzey sıcaklığı 150 dereceyi bulur. Isıtıcılarımız çok hızlı ısınır, çok geç soğur. Bu sebeple çok tasarrufludur.
    • Isıtıcılarımız, yüksek sıcaklığa sahip olmalarına rağmen yakma ve de kurutma gibi özelliği yoktur. Önüne engel geldiği zaman, önüne geçen cismi asla yakmaz ve de zarar vermez.
    • Muadili elektrikli ısıtıcılar ortalama 14 Amper gibi akim çekerken, bizim en büyük boy ısıtıcımız 4 Amper gibi (rakipsiz) çok az akim çekerek ısıtma yapar.
    • Doğalgaz ile karşılaştırmada bizim ısıtma sistemimiz çok daha ekonomiktir.
    • Elektrikli ısıtıcılar gibi ortamın havasındaki Nemi ASLA kurutmaz. Çünkü ısıtma prensibi olarak havayı ısıtmaz. Maddeleri ısıtır.
    • Ortamdaki tozu havalandırmaz. Çok sağlıklıdır.
    • En dikkat çekici tarafı ise bazı hastalıkların tedavisinde ısıtıcılarımızın tavsiye ediliyor olmasıdır.
    a. Bronşit veya solunum yolu hastalıklarında,
    b. Romatizmal hastalıklarda,
    c. Hamile bayanlarda bebek gelişimi için,
    d. Kemik ile ilgili tüm hastalıklarda,
    ve buna benzer konularda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bu konu hakkında Alman Sağlık Bakanlığı’nın tüm dünyada geçerliliği olan onaylanmış sağlık raporu vardır.
    • 5 yıl garanti ve 50 yıl kullanım ömrü vardır.

Faaliyet konularımızda bahsi geçen cihazları test edip görmek isterseniz, biz Nano Trade Co. olarak her zaman sizlere sunum yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim.
    Türkiye geneli bayi ağı oluşturma çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Siz de bu konular hakkında olumlu düşünürseniz hemen benimle irtibata geçebilirsiniz.

Web sitelerimiz;

http://www.nanotherm.tv
    http://www.nanotherm.com.tr
    http://www.nanotherm.net
    http://www.nanothermheater.com

web sitemiz bahsi geçen konular hakkında güncellenilecektir.

Saygılarımızla,
    info@nanotherm.tv
    NANO TRADE Co.

60x120 ebadındaki 20m2 alanı 950 watt
    60x90 ebadındaki 16m2 alanı 650 watt
    60x60 ebadındaki 12m2 alanı 450 watt

benim aklıma takılanlar
    1-yukarıdaki alanları ısttığını idda ediyorsunuz bu wattlarla bunu nasıl yapacak
    2-bu alet birde duvara monte ediliyor sıcak hava sürekli olarak yükselecek ve ısıtıcının altı sürekli soğuk kaşacak
    3-sizin en büyük ısıtıcınız 950watt /220volt =4,32 amper yapar muadil dediğiniz ısıtıcı 3000 wattlık nasıl aynı amperi çekmesini bekliyorsunuz siz 3000 wattlık ısıtıcı ile ısıtılan ortamı 950wattla ısıtacağınızı mı idda ediyorsunuz yoksa
    4-ısınan hava her zaman kurur her neyle ısıtırsanız ısıtın kurur bunun aksini söylerse tamamen uydurmadır

yukarıda öyle bir anlatılmış ki sanki sihirli değnek ufo satan yerlere bir gidin verdiğiniz m2 leri kaç kw lık bir cihaz tavsiye edecek klima ustalarına bir sorun bakalım aynı alanları kaçlık cihazlarla ısıtılır 12000 btu klima 3517 watt 9000 lik klima 2638 watt lık eneji çıkarır demek birde ısıyı üfleyerek aşağılara gönderebilir

benim mantığım bunları söylüyor

• Arkadaşlar 3 yıldır en düşük watt lı nano ısıtıcıyı evimde kullanıyordum. Şu ana kadar memnundum. Mayıs ayında hiçbir sebep yokken ısıtıcının camı içerden dışarı doğru parçalandı. Bu sırada fişi takılı değildi. Yani uzun zamandır ısıtıcıyı kullanmıyorduk. Buna hiçbir anlam veremedim. (Annem nazardandır dedi ) Parçalanmaya yol açan basınç fazla değildi. Patlama sesi falan olmadı. Sadece cam çatlaması gibi bir ses çıktı. Cam kırılması mikalı oto camı kırılmasına benziyor. İsteyene resimlerin gönderebilirim. Yeni bir nano almayı düşünüyorum çünkü hem az elektrik harcıyor hem de yangına yol açma (Benim için önemli) riski yok. Eskişehir'den selamlar metinaydemir@hotmail.de
  • şu az elektrik yakıyor Hikayelerini bıraksak artık diyorum.1200w lık bir ürünü kullanınca elektrik Tasarrufu olmaz.Üstelik sürekli yapılan zamlardan sonra Tasarruf mümkün degil.Ben kullandım.Ürünü çalıştırdımmı elektrik saatide aktif bir şekilde çalışıyor.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Konuyla ilgili ürünlerden ilgilenenler içinwww.haustek.de adresini ziyaret etmelerini rica ederim. Her türlü soru ve sorunlarınızda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Web sitemiz güncellenme aşamasındadır. Ürünlerle ilgilenen arkadaşlarların, tarafımızla iletişime geçmesini rica ederiz.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: lukos

nanoTherm plazma ısıtıcı doğru ısı hesabı yapılarak kurulursa hiçbir şikayet almazsınız. Paranız cebinizde kalır ve bu ısıtıcıdan pişmanlık duymazsınız.

kablo olmasa tablo gibi duracakmış...
  • ben seranit drc markalı 32" 107 ekran ölçülerinde 1200 watt cihaz aldım.uludağdaki evime taktım.geceleri çok soğuk olduğu için kullanıyorum gayet memnunum ve düşük enerji harcıyor ben memnunum tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: lukos

nanoTherm plazma ısıtıcı doğru ısı hesabı yapılarak kurulursa hiçbir şikayet almazsınız. Paranız cebinizde kalır ve bu ısıtıcıdan pişmanlık duymazsınız.

kablo olmasa tablo gibi duracakmış...

o Kabloyu saklayacak kabiliyetde servis ülkemizde az.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.