Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dungphp ROM SENSE 3 rom'da baya gelişmeler var. Şu an kurdum ama kurulumu bayağı karışık, yakında cwm olarak çıkacak.
    İlk izlenimlerimi söylemek gerekirse htc harika iş çıkarmış. Lock menüsü çok güzel oradan direk kısayol oluşturabiliyorsunuz. Daha önceleri çok buglar vardı ama şu an bayağı düzeltmeler var.
    incelemek isteyenler:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1071133
  • arkadaşlar miui için nedir ne değildir demiş bazı arkadaşlar onlar için 2 haftalık deneyimlerimi paylaşacağım.

NDT MIUI GINGER V7.2 Kullanıyorum öncelikle. 2.3.3

Arayüz vsden bahsedecek olursam Launcher Pro yu paralı kullanan biri olarak artık kullanmıyorum :) Alışması çok kısa sürüyor ve vazgeçemiyorsunuz Notifications da toogle sekmesi harika.

İçindeki theme manager aracılığıyla isterseniz destek bölümünden farklı temalar indirip bu temaların farklı özelliklerini ( lockscreen icon wallpaper ) biribirine ekleyip yeni temalar üretebiliyorsunuz.

İphone tarzı Dosyaları masaüstü düzenlemekte oldukça kullanışlı. ( simi folder da aynı işi yapıyor ama programların iconlarını göstermiyor du )

Daha önce 12 saatte bir şarj etmek gibi bir sıkıntım vardı. şu anda normal kullanımda ( asphalt guerilla bob wifi konuşma mesaj market muzik dinleme gibi ) 26 saat gibi bir süre kullandım.

Sürekli gelişiyor ve yavaş yavaş da tüm dilleri destekleyeceği belirtiliyor. Morelocale işe yaramıyor bazı romlarda fakat MultiLang olanları indirdiğinizde içinde genelde Türkçe desteği oluyor.

Clock work modda kurulması gayet güzel sıkıldıkça yedek alıp değiştirebiliyorsunuz.

MIUI Backup sayesinde kolaylıkla yedek alabiliyorsunuz buda sorunsuz kullandığınız romlarda oluşabilecek hataları önlemenizde veya geri almanızda yardımcı oluyor. Arayuzu de oldukça kullanışlı.

Dilediğiniz gibi boot screen değiştirebiliyorsunuz.

Quadranttan 1460 üstü puan alıyorum sürekli ve liste başı olarak çıkıyorum test sonuçlarında :)

Ses sorunu diğer romlar gibi değil gayet yüksek geliyor ben rahatsız olmuyorum açıkçası. Diğer sense romlarda bu sıkıntıyı bende yaşıyordum.

Desire galeri de miıui galeriye alternatif olarak geliyor ki zaten birçok kişi bu galeri uygulamasıyla çalışan bi rom arıyordu sanırım.

Asphalt 5 - Guitar Hero 6 - Guerilla Bob _ Pes 2011 - Mau Mau - Sudoku Puzzle - Mx Moto - Gun Bros - Avatar oyunlarını hiç takılmadan oynayabiliyorum sadece Gansgstar adlı oyunu kaldırmadı ama bu da romdan mı telefondanmı kaynaklı bilemedim.

Diğer Kullandığım Program ve Widgetlar ise.

Advanced Task Killer
    Bluetotth file manager
    Quadrant Advenced
    Quick Uninstaller
    Jam Box
    Guitar Tuner
    Tuba Fm
    Nrg Palayer
    Rock out
    Guitar Tracks
    Sound Hound
    Power Amp
    Tom cat Talking
    Fart Sounds
    Coin Flip
    Disco Light
    Grenade
    İphone Top 100 Chart
    Ultra Voice Changer
    Paper Planet
    Notes
    Fancy Widget
    Pure Messenger
    Pure Calendar
    Smooth Calendar
    Ultimate Favorite
    Super Compass
    İgo Navigasyon
    Gazeteler
    Facebook ( Yüklü olarak gelmiyor )
    Tubex
    Camera 360
    Shake the screenshot
    Office Suit
    Equalizer

43 Mb boş olanım hala duruyor telefonda ve hala Quadrantta liste başı çıkıyorum. Bi ara screen shot atmaya çalışırım umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Slm arkadaslar Ultimate droid romu kurdektan sonra cihaz kendi kendine reset atmaya başladı bu romdanmı kaynaklanır cihazdanda olabilirmi? Aynı sorunu yasayan oldumu acaba?
  • Win6.5 romu nasil yukleyebilirim. Belki yeri burasi degil ama link yada anlatacak biri vasa sevinirim. Ustte sorunumu yazmistim ama android kurmayi biliyorum ama hic win6.5 kurmadim. 1. sayfadaki task 29 islemini yaptiktan sonra gerisi nasil olacak .Elimde orjinal Kore win6.5 rom var bunu yukleyip servise goturmem lazim tus sorunu icin. Yardimci olabilecek vasa sevinirim
  • Selam, Task'dan sonra 3 renkli ekrandan ayrılma ve elindeki orjinal ROM'u çalıştır o kadar...

quote:

Orijinalden alıntı: marduk

Win6.5 romu nasil yukleyebilirim. Belki yeri burasi degil ama link yada anlatacak biri vasa sevinirim. Ustte sorunumu yazmistim ama android kurmayi biliyorum ama hic win6.5 kurmadim. 1. sayfadaki task 29 islemini yaptiktan sonra gerisi nasil olacak .Elimde orjinal Kore win6.5 rom var bunu yukleyip servise goturmem lazim tus sorunu icin. Yardimci olabilecek vasa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlantis55

arkadaşlar miui için nedir ne değildir demiş bazı arkadaşlar onlar için 2 haftalık deneyimlerimi paylaşacağım.

NDT MIUI GINGER V7.2 Kullanıyorum öncelikle. 2.3.3

Arayüz vsden bahsedecek olursam Launcher Pro yu paralı kullanan biri olarak artık kullanmıyorum :) Alışması çok kısa sürüyor ve vazgeçemiyorsunuz Notifications da toogle sekmesi harika.

İçindeki theme manager aracılığıyla isterseniz destek bölümünden farklı temalar indirip bu temaların farklı özelliklerini ( lockscreen icon wallpaper ) biribirine ekleyip yeni temalar üretebiliyorsunuz.

İphone tarzı Dosyaları masaüstü düzenlemekte oldukça kullanışlı. ( simi folder da aynı işi yapıyor ama programların iconlarını göstermiyor du )

Daha önce 12 saatte bir şarj etmek gibi bir sıkıntım vardı. şu anda normal kullanımda ( asphalt guerilla bob wifi konuşma mesaj market muzik dinleme gibi ) 26 saat gibi bir süre kullandım.

Sürekli gelişiyor ve yavaş yavaş da tüm dilleri destekleyeceği belirtiliyor. Morelocale işe yaramıyor bazı romlarda fakat MultiLang olanları indirdiğinizde içinde genelde Türkçe desteği oluyor.

Clock work modda kurulması gayet güzel sıkıldıkça yedek alıp değiştirebiliyorsunuz.

MIUI Backup sayesinde kolaylıkla yedek alabiliyorsunuz buda sorunsuz kullandığınız romlarda oluşabilecek hataları önlemenizde veya geri almanızda yardımcı oluyor. Arayuzu de oldukça kullanışlı.

Dilediğiniz gibi boot screen değiştirebiliyorsunuz.

Quadranttan 1460 üstü puan alıyorum sürekli ve liste başı olarak çıkıyorum test sonuçlarında :)

Ses sorunu diğer romlar gibi değil gayet yüksek geliyor ben rahatsız olmuyorum açıkçası. Diğer sense romlarda bu sıkıntıyı bende yaşıyordum.

Desire galeri de miıui galeriye alternatif olarak geliyor ki zaten birçok kişi bu galeri uygulamasıyla çalışan bi rom arıyordu sanırım.

Asphalt 5 - Guitar Hero 6 - Guerilla Bob _ Pes 2011 - Mau Mau - Sudoku Puzzle - Mx Moto - Gun Bros - Avatar oyunlarını hiç takılmadan oynayabiliyorum sadece Gansgstar adlı oyunu kaldırmadı ama bu da romdan mı telefondanmı kaynaklı bilemedim.

Diğer Kullandığım Program ve Widgetlar ise.

Advanced Task Killer
    Bluetotth file manager
    Quadrant Advenced
    Quick Uninstaller
    Jam Box
    Guitar Tuner
    Tuba Fm
    Nrg Palayer
    Rock out
    Guitar Tracks
    Sound Hound
    Power Amp
    Tom cat Talking
    Fart Sounds
    Coin Flip
    Disco Light
    Grenade
    İphone Top 100 Chart
    Ultra Voice Changer
    Paper Planet
    Notes
    Fancy Widget
    Pure Messenger
    Pure Calendar
    Smooth Calendar
    Ultimate Favorite
    Super Compass
    İgo Navigasyon
    Gazeteler
    Facebook ( Yüklü olarak gelmiyor )
    Tubex
    Camera 360
    Shake the screenshot
    Office Suit
    Equalizer

43 Mb boş olanım hala duruyor telefonda ve hala Quadrantta liste başı çıkıyorum. Bi ara screen shot atmaya çalışırım umarım yardımcı olabilmişimdir.

Şu an kullandığım modd mdj 2.3.2. Hafızası birsürü uygulamaya rağmen 60 mb lerde...

Senın dediğin bu romu kurarsak hiç bişi yuklemeden kaç mb alan boş yerımız olur?

• arkadaşlar sizden tek isteğim var
    oda sizin g sensor sorunsuz çalıştıran bir romu varmı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clockertr -- 12 Mayıs 2011; 14:31:11 >
  • gurhan36, arkadasim cevabin icin tesekkurler. Bu islem icin hangi programi kullanacagiz.
  • quote:

gurhan36, arkadasim cevabin icin tesekkurler. Bu islem icin hangi programi kullanacagiz.

ben şöyle bişi buldum :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803242
  • Arkadaslar iyi gunler. Htc Sense deneyimim mutsuz sonla sonlanip, tekrardan Miui roma gectim ve eski kabusumda yeniden canlandi... Ozellikle Miui ve android 2.3.3 kullanan arkadaslara soruyorum.

Mesajlarinizda Turkce karakterler gorunuyor mu? Bana gelen mesajarda Turkce karakterler gozukmuyor ve delirmek uzereyim. Yaklasik 1aydir rom yukleyip kaldirmaktan deneme yapmaktan biktim :| Su soruna bi el atarsaniz memnun olurum..
  • bende Miui kullsnıyorum. Türkçe karakterler benim klavyemde de çıkmıyor ne yazıkki fakat karşı tarafın gönderdiği ç ş ğ gibi harflerde bende c s g olarak görünüyor eksik karakter çıkmıyor kesinlikle. yani daha önce bazı romlarda boşluk olarak görünüyor türkçe karakterler ama miui de öyle değil. Multi lang romlardan mı kullanıyorsun.
  • Turkce karakterleri ben yollayabiliyorum. Klavyemde de yer aliyor. Klavyede yer almiyorsa, kullandiginiz font Turkce karakter desteklemiyor olabilir. Benim sorunum gelen mesajlarda... Gelen mesajda Turkce karakter yerine bosluk olusuyor. Gonderdigim mesajlarda Turkce karakter yollayabiliyorum. Ama gelende bosluk oluyor. NDT 9.2 multi lang kullaniyorum.

Ayrica dun gece basima ilginc bir olay geldi. Ekran kilitlendi. Telefonun calisiyor tus kilidi calisiyor ekran aciliyor fakat dokunmatikligi gitti. Simdi Orjinal Roma dondum. Calisiyor dokunmatiklik. Niye olmus olabilir?

Edit: Simdide Lady multi lang v8.3 kurdum. Ilk once dokunmatiginde sorun yok. Fakat sonradan dokundugum yerin ust yerine dokunuyormusum gibi algiladi. 2 dakika sonra yine dokunmatikligi gitti. Windows'a geciyorum bir iki gunlugune... Nedir ki acaba sorun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brdfckr53 -- 13 Mayıs 2011; 16:08:00 >
  • quote:

gurhan36, arkadasim cevabin icin tesekkurler. Bu islem icin hangi programi kullanacagiz.

Task 29 var onunla format at sonra cihaz açılırken ses kısma tuşuna basılı tut. Dutty'nin şu an v25 olan Rom'u var ben de yüklü harika stabil. Olay budur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurhan36

quote:

Task 29 var onunla format at sonra cihaz açılırken ses kısma tuşuna basılı tut. Dutty'nin şu an v25 olan Rom'u var ben de yüklü harika stabil. Olay budur...

tamam sorunu cozdum ve winmo 6.5 yukledim. Yalniz hala tus sorunu devam ediyor . Insallah serviste sorunu cozerler. Yardimin icin tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marduk -- 14 Mayıs 2011; 15:40:32 >
  • Arkadaslar, benim telefon calismaya calisiyor fakat, dokunmatik ekran calismiyor. Orjinal romu yukledim falan ama care olmadi. Ne yapabilirim?

Edit: Cok garip. Ekran bir calisiyor bir calismiyor. Kafayi yemek uzereyim. Ne yapabilirim acaba? Kablolarinda mi temassizlik var acaba? Diyelim telefon kilidini actim, mesaj yazdim ve ciktim. Ondan sonra hicbir sekilde ekran tepki vermiyor... Tekrar ekrani kapatip actigimda tekrar calismaya basliyor. Nedir acaba sorun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brdfckr53 -- 14 Mayıs 2011; 23:27:02 >
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=989289&highlight=DES linkindeki

imilka's Gingerbread Sense v0.6.4
    ROM unu kurmuş olan arkadaşlardan mümkünse, görüşlerini almak istiyorum.

Saygılarımla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: brdfckr53

Arkadaslar, benim telefon calismaya calisiyor fakat, dokunmatik ekran calismiyor. Orjinal romu yukledim falan ama care olmadi. Ne yapabilirim?

Edit: Cok garip. Ekran bir calisiyor bir calismiyor. Kafayi yemek uzereyim. Ne yapabilirim acaba? Kablolarinda mi temassizlik var acaba? Diyelim telefon kilidini actim, mesaj yazdim ve ciktim. Ondan sonra hicbir sekilde ekran tepki vermiyor... Tekrar ekrani kapatip actigimda tekrar calismaya basliyor. Nedir acaba sorun?

Garantili ise orjinal romu yükle servise ver bendede olmuştu yapıldı.
  • Arkadaşlar rom deniyordum magldr 1.13 den zip den normal kurdum. hersey normaldi orda hafıza kartını görüp cwp ile kurdu fakt tel normal olarak acıldıgınıda sd kartı görmedi.. rom dandır die silip baska rom yükledim yine olmadı.. en basta 1337 nin verdiği romu yukledm yine olmadı.. kartı pcde fat32 olarak biçimlendirdim yine olmadı lütfen yardım
  • Herkese merhabalar, telefonlar hakkinda fazla bilgim yok. Yardimci olursaniz sevinirim.

Daha once htc hd2 ya sd card uzerine android 2.2 kurmustum ancak bazi isinma sorunlari ile karsilasmistim ve internet (3g) windows da iken 3g olarak android de iken 2g olarak calisiyordu, kisacasi android stabil degildi ve kamera da calisamiyordu. Her neyse suanda telefon sd kartan android i acmama izin vermiyor.

Benim sorum su, ilk sayfada verilen surum de butun ozellikler tam anlamiyla calisiyormu? yani kamera, internet, batarya suresi ve telefonda isinma sorunu oluyormu? Eger cevap verebilirseniz cok memnun olurum.

Not: Telefonum amerika dan alinmistir ve HSPL 2.10 dur.

Tesekkurler.
  • Ana baslik altindako rom guncel degildir. Daha guncel ve detaylandirilmis olanlar icin
    http://android.hd2roms.com/ adresinden ve uzantilanan linklerden faydalanabiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.