Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arkuterk

arkadaşlar merhaba

android konusunda çok acemiyim, htc hd2'imde gingerbread 2.3.3 cyanogen mod var, 32 gb'lık karta müzik, resim, video, vs atmaya çalışıyorum, telefon bilgisayara bağlıyken olmuyor, kartı bilgisayara bağlayıp kaydediyorum, telefona geri takınca 15 gb bilgi bir anda yok oluyor, sebebi nedir? neyi yanlış yapıyorum?

ayrıca skype, map, navigasyon tarzı uygulamaları inderememe sebebi marketin yetersizliği midir? vodafone kaynaklı mıdır?

bataryayı günde 2 kere şarj etmek normal midir?

SKYPEE için
    linkhttps://market.android.com/details?id=com.skype.raider

PİL ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN:
    1- Advanced Task Manager programı ile açık kalan programları görüp kapatmak işe yarıyor. ( Market ten indirebiliyoruz )
    2- İnternet bağlantınızı kullanacağınız zaman 3G yi veya wireles i açık tutmak,
    diğer zamanlarda ise 3G yi ve wireles i kapalı tutmak çok faydalı oluyor.
    3- Güncellemeleri kapalı tutmak gerektiğinde güncelletmek ( emaillerinizi ve hava durumunu. )

ANDROİD İÇİN MEDYA PLAYERler:
    http://savedelete.com/10-free-android-media-player-apps-you-should-have.html

quote:

32 gb'lık karta müzik, resim, video, vs atmaya çalışıyorum, telefon bilgisayara bağlıyken olmuyor

Bilgisayara takılı olan USB KABLOSUnu HTC HD2 YE bağlayınca;
    EKRANDA usb deopalama birimini aç görünüyor. USB DEPLAMA BİRİMİ nin üzerine tıklayınca çıkan
    ( usb depolama birimini açarsanız kullanmakta olduğunuz bazı uygulamalar durur ve usb depolama birimi kapatılıncaya kadar kullanılmayabilir ) UYARISINA TAMAM DEYİP
    BİR KAÇ SANİYE BEKLEYİNCE, bilgisayar ekranında açılan klasörden, htc hd2 nin içindeki sd karta, bilgisayarımızdan istediğimiz dosyaları atabiliyoruz.

yada
    wifi ile dosya alışverişi hakkındaki
    linktehttp://www.pckoloji.com/uygulamalar/24071-android-wifi-outlook-senkronizasyonu.html anlatılanlara bi göz atabilir misiniz. Belki işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 18 Nisan 2011; 10:58:18 >

• Arkadaslar ultimatein en son cikanini yukledim shell 3d yi dediginiz gibi yaptim ama 3-4 saat gectikten sonra kapanmis oluyor, telefon cekmiyor oluyor anlam veremedim sorun ne.. baska yontemler yokmu acaba? birde bu uygulama winmo icinde varmi?
  • Spb Mobile shell 3d WM6.5 içinde var ve windowsun üzerine kurunca kullanımı çok kolaylaştırıyor , açıkcası arkadaşlar uğraşıyor yeni romlar yazıyor
    ama orjinal wm6.5 üzerine spb 3d son versyion yükleyince telefon müthiş oluyor ve uyumsuzluk problemleri ve sarj süresi problermleri yok
  • merhaba uzun süredir TyphooN CyanogenMod 7 (v2.5.4) kullanıyordum,100ü geçkin uygulama ve oyun yükleyip kaldırmama rağmen hiç bir hata vermeden sorunsuz çalışıyordu, ancak gpsden bir türlü verim alamadım, bugun gps lazım olduğu için dün gece win6.5 kurdum. tekrar androide geçmeyi düşünüyorum. Sanırım bu aralar Ultimate Droid 3.3 çok tutuluyor. Bu rom hakkında bi kaç sorum olacak; gps sorunsuz çalışıyor mu, uyduya bağlanması ne kadar sürüyor?bu romun ses problemi düzeltildimi ?

TyphooN CyanogenMod 7 son sürümünü kullanan var mı? varsa Türkiye de gpse bağlanma durumu nasıl ? bide bu shell3d yi TyphooN CyanogenMod 7 de deniyen var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ishak_koc -- 18 Nisan 2011; 15:26:32 >
  • TyphooN CyanogenMod 7 (v2.5.4) kullanıyorum şarj süresi normal uyumsuzluk gibi bi sorun yok herşey normal tavsiye ederim gps sıkıntılı imiş kullanmıyorum ihtiyaç dışı ud 3.3 kullandım data sıkıntısı var çözümlenmemiş ud 3.3 için beklemek gerekir
  • hocam çok teşekkür ederim, sd kart kullanımı dışındakilerde sorun yok ama karta hala yükleme yapamıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: MEKTUPLA

quote:

arkadaşlar merhaba

android konusunda çok acemiyim, htc hd2'imde gingerbread 2.3.3 cyanogen mod var, 32 gb'lık karta müzik, resim, video, vs atmaya çalışıyorum, telefon bilgisayara bağlıyken olmuyor, kartı bilgisayara bağlayıp kaydediyorum, telefona geri takınca 15 gb bilgi bir anda yok oluyor, sebebi nedir? neyi yanlış yapıyorum?

ayrıca skype, map, navigasyon tarzı uygulamaları inderememe sebebi marketin yetersizliği midir? vodafone kaynaklı mıdır?

bataryayı günde 2 kere şarj etmek normal midir?

SKYPEE için
    linkhttps://market.android.com/details?id=com.skype.raider

PİL ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN:
    1- Advanced Task Manager programı ile açık kalan programları görüp kapatmak işe yarıyor. ( Market ten indirebiliyoruz )
    2- İnternet bağlantınızı kullanacağınız zaman 3G yi veya wireles i açık tutmak,
    diğer zamanlarda ise 3G yi ve wireles i kapalı tutmak çok faydalı oluyor.
    3- Güncellemeleri kapalı tutmak gerektiğinde güncelletmek ( emaillerinizi ve hava durumunu. )

ANDROİD İÇİN MEDYA PLAYERler:
    http://savedelete.com/10-free-android-media-player-apps-you-should-have.html

quote:

32 gb'lık karta müzik, resim, video, vs atmaya çalışıyorum, telefon bilgisayara bağlıyken olmuyor

Bilgisayara takılı olan USB KABLOSUnu HTC HD2 YE bağlayınca;
    EKRANDA usb deopalama birimini aç görünüyor. USB DEPLAMA BİRİMİ nin üzerine tıklayınca çıkan
    ( usb depolama birimini açarsanız kullanmakta olduğunuz bazı uygulamalar durur ve usb depolama birimi kapatılıncaya kadar kullanılmayabilir ) UYARISINA TAMAM DEYİP
    BİR KAÇ SANİYE BEKLEYİNCE, bilgisayar ekranında açılan klasörden, htc hd2 nin içindeki sd karta, bilgisayarımızdan istediğimiz dosyaları atabiliyoruz.

yada
    wifi ile dosya alışverişi hakkındaki
    linktehttp://www.pckoloji.com/uygulamalar/24071-android-wifi-outlook-senkronizasyonu.html anlatılanlara bi göz atabilir misiniz. Belki işinizi görür.

• Herkeze selamlar oncelikle paylasimi yapan arkadaslarin eline saglik. bende yukledim android'i fakat benim yukledigim surumde bluetooth caslimiyo bu sorunu nasil giderebilirim acaba baya arastirdim fakat bisey bulamadim ?
    kulandigim surum bu;

http://www.jayceooi.com/2011/01/03/download-gauner1986-hd-fi-nand-android-rom-for-htc-hd2/

yardimlariniz icin simdiden tesekkut ederim....
  • merhaba arkadaşlar.Buradaki ilk sayfadan itibaren android kurmadaki anlatım t mobile olmayan hd2 için geçerli diye düşünüyoruım.
    Cihazım Tmobile.andoid kurar burad anlatılan kurma adımlarında yontem aynı ancak bir tek tmobile destekleyen rom mu kullanılıyor burada anlatılandan farklı olarak.
    Yoksa arada başka değişiklikler var mıdır?

makinayı çöpe atmak istemiyorum da:)Şimdiden çok teşekkürler
  • Öncelikle tesekkürler sayenizde telefonuma android yükledim ve süper oldu ama benim bir sorunum var telefonla cektigim resim ve videolar telefonu kapatinca gidiyor uzun süre gecincede gidiyor hafiza kartini cikarttigimda da ayni sey devam ediyor.Yardim ederseniz sevinirim bu yüzdende androidi kaldirmak istemiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: babacan34

Öncelikle tesekkürler sayenizde telefonuma android yükledim ve süper oldu ama benim bir sorunum var telefonla cektigim resim ve videolar telefonu kapatinca gidiyor uzun süre gecincede gidiyor hafiza kartini cikarttigimda da ayni sey devam ediyor.Yardim ederseniz sevinirim bu yüzdende androidi kaldirmak istemiyor .

Böyle birşey ilkdefa duyuyorum, sd kartını kontrol et ondan kaynaklanıyor olabilir.
  • aynı problemi ben de yaşıyorum..

quote:

Öncelikle tesekkürler sayenizde telefonuma android yükledim ve süper oldu ama benim bir sorunum var telefonla cektigim resim ve videolar telefonu kapatinca gidiyor uzun süre gecincede gidiyor hafiza kartini cikarttigimda da ayni sey devam ediyor.Yardim ederseniz sevinirim bu yüzdende androidi kaldirmak istemiyor .
  • Valla sd kartina formatladim icindekileri komple sildim tekrar denedim olmadi baska bir sd kartini taktim ayni problem devam ediyor ve birde pili cok cabuk bitiyor.Valla cok hosuma gitti android ama bu problemler devam ederse istemesemde kaldiricam heralde.
  • Hocam acaba sikinti 2.3.3'te mi? 2.2'de ayni problemi yasayan var mi?
  • valla benim kurdugum 2.2.1 i yükledim bilmiyorum bu romdami bi sorun var yoksa baska biseymi anlamadim
  • arkadaşlar bugün bende nand kurayım dedim hd2 ye ancak nerde yanlış yaptım bilmiyorum ama cihazı açıyorum ekranda sadece beyaz ekranda htc yazısı var başka birşey yok.belki içten içe kızıcaksınız körmüsün kardeşim adamlar en ince ayrıntısına kadar anlatmışlar nasıl yapamıyosun diyeceksiniz ama olmadı.

ilk sayfada yazanlara göre önce 3.14 rom 3.03 ile değiştirdim.2.08 HSPL YAPTIM.CUSTOM RUUex yi kurdum.ama cihaz açılırken altta 2.07 yazıyordu.2.15 veya 2.14 yazmıyordu.MAGLDR v1.13 de kurdum ancak ondan sonra dediğim gibi cihaz açılmıyor artık.ne yapmam lazım arkadaşlar.birileri yardım ederse sevinirim.
  • arkadaşlar ben cebimi yazayım arayıp telefonla yardım etmek istiyen olursa sevinirim 0532 571 68 69
  • quote:

aynı problemi ben de yaşıyorum..

quote:

aynı sorunu yaşıyorum gerçi romu 3 gün önce kurdum. ftd nin ilk sayfada verdiği anlatımdaki ud rom kurulu. 3.0.1 yanılmıyorsam . videolar belli bir süre sonra yada aç kapa yaptığımda kayboluyor. ama tutarsız bazılarını siliyor. bazen kamera kilitleniyor. birde en önemlisi tel kendi kendine resetleniyor cebimde bir bakıyorum pin soruyor. bugün güncel roma geçicem

• quote:

Orijinalden alıntı: extory_kaan

arkadaşlar bugün bende nand kurayım dedim hd2 ye ancak nerde yanlış yaptım bilmiyorum ama cihazı açıyorum ekranda sadece beyaz ekranda htc yazısı var başka birşey yok.belki içten içe kızıcaksınız körmüsün kardeşim adamlar en ince ayrıntısına kadar anlatmışlar nasıl yapamıyosun diyeceksiniz ama olmadı.

ilk sayfada yazanlara göre önce 3.14 rom 3.03 ile değiştirdim.2.08 HSPL YAPTIM.CUSTOM RUUex yi kurdum.ama cihaz açılırken altta 2.07 yazıyordu.2.15 veya 2.14 yazmıyordu.MAGLDR v1.13 de kurdum ancak ondan sonra dediğim gibi cihaz açılmıyor artık.ne yapmam lazım arkadaşlar.birileri yardım ederse sevinirim.

arkadaşlar yardımcı olacak biri yok mu?
  • kurarken 2.14 ü seçmeniz gerek. Kendi kendine olmuyor. Uzun zaman oldu yapmayalı. Kimse cevap vermezse akşam eve gidince detaylarına bakar size yazarım.
  • quote:

quote:

arkadaşlar bugün bende nand kurayım dedim hd2 ye ancak nerde yanlış yaptım bilmiyorum ama cihazı açıyorum ekranda sadece beyaz ekranda htc yazısı var başka birşey yok.belki içten içe kızıcaksınız körmüsün kardeşim adamlar en ince ayrıntısına kadar anlatmışlar nasıl yapamıyosun diyeceksiniz ama olmadı.

arkadaşlar yardımcı olacak biri yok mu?

radio 2.15.50.14 kurman gerek yoksa yükleme yapamazsın. Bu 512mb ramı aktif yapacaktır.

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.