Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevap için teşekkürler ama cihaz sürekli resetlendiği için kullanılmıyor, aradada kitleniyor. Wm'de böyle bir durum yoktu. Ben Android Romu kurarken rom güncellemesi yapmadım ondan sıkıntı yaratırmı acaba ? Birde sorunsuz rom ne tavsiye edersiniz ses için 1-2 yazılım yükledim biraz düzeldi ama reset olayı sıkıntılı gerçekten.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Saygılarımla.
  • http://shift pda.com/showthread.php?tid=3244&page=22
    benimde başıma gelmişti bu başlık öncesinde konuşulmuştu tekrar windows kurup hspl,mgldr, vs. yapınca düzelmişti.
  • Şu anda sorunsuz olarak kullanıyormusun hocam ? Birde verdiğin linkte bunun tartışıldığı yeri bulamadım :(
    Saygılarımla.

quote:

Orijinalden alıntı: murtaza

http://shift pda.com/showthread.php?tid=3244&page=22
    benimde başıma gelmişti bu başlık öncesinde konuşulmuştu tekrar windows kurup hspl,mgldr, vs. yapınca düzelmişti.
  • Şu anda sorunsuz olarak kullanıyormusun hocam ? Birde verdiğin linkte bunun tartışıldığı yeri bulamadım :(
    Saygılarımla.

quote:

Orijinalden alıntı: murtaza

http://shift pda.com/showthread.php?tid=3244&page=22
  • Merhaba arkadaşlar;

Cihazım hd2 üzerine UD 3.2.5V2 kurdum ancak outlok ile senkronize edemiyorum. cihaza usb kabloyu bağlayınca sadece Depolama birimi olarak bağlanabiliyor

İlk sayfada yer alan rom u kurduğumda böyle bir sorun yoktu nasıl düzeltebilirim

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftd

Arkadaşlar spb shell için yeni bir yöntem çıkmış, market gmail herşey çalışıyor. Eğer UD 3.2.5V2 yeni romunu yüklerseniz:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=958953 değiştirdiğiniz host dosyasını düzeltmenize gerek kalmayacak. Yoksa market çalışması için yaptığınız değişikliği silmeniz gerekecek.

1- Öncelikle spb shell uygulaması telefonunuz da yüklü ise Ayarlar / Uygulamalar / Uygulamaları Yönet / SPB Shell 3D uygulamasına tıklayın...

2- Önbelleği Sil ve Veriyi Sil seçeneklerine tıkladıktan sonra Uygulamayı kaldırın...

3- Anasayfanızda bulunan DOSYALARIM uygulamasına tıklayın ve ( spbshell_log ) klasörünü silin...

4- Android Markete girip ( Android Terminal Emulator ) uygulamasını telefonunuza yükleyin...

5- Aşağıdaki linklerin herhangi birinden spb shell v1.0.3 uygulamasını indirin ve telefonunuza kopyalayın..

http://www.duckload.com/download/rMnb2

6- Buradan sonra dikkatli okuyun lütfen...

7- Telefona kopyaladığınız Spbshell uygulamasını yükleyin AMA açmayın hangi Launcher i kullanıyorsanız onu seçin tekrar...

8- Android Terminal Emulator Uygulamasını açın ve Aşağıdaki kodları yazın

su
    pm disable com.spb.shell3d/com.softspb.shell.service.LicenseService

9- Yukarıdaki kodları yazdıktan sonra bir alt satıra geçip aşağıdaki kodları yazın...

su
    pm enable com.spb.shell3d/com.softspb.shell.Home

9- Uygulamadan geri tuşu yardımıyla çıkın ve telefonu yeniden başlatıp Ana sayfa varsayılan olarak SPB SHELL HOME seçin...
    Alıntıdır, denedim çalışıyor hemde yeni versiyon

Yöntem biraz uzun gibi ama kesinlikle değer

Adım adım yaptım çalıştı

Ancak internet bağlantısını sağladıktan belirli bir süre sonra tekrar gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: onturkler

Merhaba arkadaşlar;

Cihazım hd2 üzerine UD 3.2.5V2 kurdum ancak outlok ile senkronize edemiyorum. cihaza usb kabloyu bağlayınca sadece Depolama birimi olarak bağlanabiliyor

İlk sayfada yer alan rom u kurduğumda böyle bir sorun yoktu nasıl düzeltebilirim

Teşekkürler

Cihazım hd2 üzerinde bende UD 3.2.5V2 kullanıyorum ama böyle bir şey denememiştim.

Uygulama – Tüm HTC Android Telefonlar & HTC Smart için HTC Sync hakkındaki
    linktehttp://www.htc.com/tr/SupportViewNews.aspx?dl_id=1073&news_id=910 anlatılanlara bi göz atabilir misiniz,

yada wifi ile senkronizasyon hakkındaki
    linktehttp://www.pckoloji.com/uygulamalar/24071-android-wifi-outlook-senkronizasyonu.html anlatılanlara bi göz atabilir misiniz. Belki işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 12 Nisan 2011; 10:46:14 >

• Android Manager WiFi adlı ücretsiz yazılımı ile Android cihaz sahiplerinin,
    USB kablosu takmadan veri eşleştirme yapmaları ve dosya alıp vermelerinin mümkün olduğunu

http://www.pckoloji.com/yazilim-software-download/21568-android-manager-wifi-hayat-kolay.html linkinden okuyabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 12 Nisan 2011; 12:36:11 >
  • gingerde outlook senk. yok zaten. olursa htc nin ginger güncellemesinde htc sync ile olur. ben artık kişilerimi gmaile kaydediyorum. oradan alması çok kolay oluyor.
  • onturkler@ spb shell için adımları tekrar uygula, ben birkaçgün kullanıyorum, internet açık, sorusuz çalışıyor.
  • ftd son anlattığın yöntemle spb kusursuz çalışıyo tşkkrlr bi kaç gündür kullanıyorum bataryayı sömürüyo ama idare ediyoruz
  • quote:

onturkler@ spb shell için adımları tekrar uygula, ben birkaçgün kullanıyorum, internet açık, sorusuz çalışıyor.

6. kez deniyorum malesef

belirli bir süre sonra uçuyor
  • kardes ftd arkadasımızın nin verdigi linkden cekmeyi dene

" 5- Aşağıdaki linklerin herhangi birinden spb shell v1.0.3 uygulamasını indirin ve telefonunuza kopyalayın..

http://www.duckload.com/download/rMnb2

6- Buradan sonra dikkatli okuyun lütfen... "

<<< burdakini indirip arkadasın dedigi gibi kuırarsan çalısıyor bende de aynı sorun olmustu baska yerlerden downloadlarım calısmamıstı sadece bunu sorunsuz calıstırabildim ve bir kac gundur sorunsuz kullanıyorum..
  • Bende 10 defa denedim ama spb shell 3d yuklendikten belirli bi sure sonra uyari cikip kayboluyo, biraz daha aciklamali yazabilirmisin saniyorum problem terminal emulatore kod yazarken oluyo.. bu islemi yaparken internet acik mi, ayrica kopyala yapistir yapiyorum bu sikinti yapiyomudur ( gerci normalde yazdim olmadi ama)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert023

Bende 10 defa denedim ama spb shell 3d yuklendikten belirli bi sure sonra uyari cikip kayboluyo, biraz daha aciklamali yazabilirmisin saniyorum problem terminal emulatore kod yazarken oluyo.. bu islemi yaparken internet acik mi, ayrica kopyala yapistir yapiyorum bu sikinti yapiyomudur ( gerci normalde yazdim olmadi ama)

internet kapalı, oradaki yazılanı elle gir. En önemlisi de spbshell kurunca kesinlikle açma. Önce terminali yap. Ben 2 telefona kurdum ayın 8'den beri sorusuz çalışıyor.
    Bu arada spb'ye çok alıştım adamlar çok güzel iş çıkarmış. Ikonlar yer değştirmesi bile iphone gibi.
  • hocalar kolay gelsin . forumda ozellıkle de bu bolumde emegı gecenlere sonsuz sukranlarımı sunarım.
    benım derdım su kı eskıden yanı ocak ayında pjr yukledım gayette memnunum fakat sıkıldıgım ıcın ginger lardan bırıne geceyım dedım fakat yenı ındırdıgım romlarda daf. exe ınstaller gıbı ıfadeler bulunmamakta .
    zıp lı dosya ıcınden 3 klasor cıkıyor boot, system.. seklınde . bu dosyalar ındırdıgım romların sd card dan yuklenmesi iiçin dizayn edildigi anlamına mı gelıyor.

tesekkur ederım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayteking85 -- 14 Nisan 2011; 9:29:46 >
  • yine bır sorum da su olacaktı kı. wm kullanırken dutty kullanıyordum . ıcınde format sd dıye bır program vardı. bende androıd yuklemeden once sd cartı formatlayayım dedım. fakat dutty nın ıcınden cıkan programla formatlamamdan sonra sd cartım calısmıyor artık. bılgısayar tarafından gorulmuyor.
    boyle ır sorunla arsılasan oldu mu. yoksa sd cart cope mı gıttı .

ayrıca son bır soru ıle daha basınızı agrıtayım affınıza sıgınarak. ben telefona androıd yuklameden once sd carta partıon wızard dıye bır program ıle 1024 mb lık ext3 olusturmustum. sımdı bunu gerı almak ıstıyorum . yıne aynı programla mı yapıyoruz . yada baska bır yolu var mı. kullandıgım program bu topıgın 1. sayfasında bahsı gecen ayrıstırma programı.

tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayteking85 -- 14 Nisan 2011; 9:34:52 >
  • ustadlar bır sorum daha olacak sd kartım 2 gb lık. romum pjr. sd cartta gb lık ext3 luk kısım olusturdum. programlar yuklenırken oraya gıdıyor burda bır sorun yok . fakat resım cekerken ınsert sd card uyarısı alıyorum
    sebebını bılen var mı acaba. yardımlarınızı beklıyorum

TESEKKURLER
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert023

Bende 10 defa denedim ama spb shell 3d yuklendikten belirli bi sure sonra uyari cikip kayboluyo, biraz daha aciklamali yazabilirmisin saniyorum problem terminal emulatore kod yazarken oluyo.. bu islemi yaparken internet acik mi, ayrica kopyala yapistir yapiyorum bu sikinti yapiyomudur ( gerci normalde yazdim olmadi ama)

internet kapalı, oradaki yazılanı elle gir. En önemlisi de spbshell kurunca kesinlikle açma. Önce terminali yap. Ben 2 telefona kurdum ayın 8'den beri sorusuz çalışıyor.
    Bu arada spb'ye çok alıştım adamlar çok güzel iş çıkarmış. Ikonlar yer değştirmesi bile iphone gibi.

Dediğiniz gibi yaptım oldu, teşekkür ediyorum.
    Yanlız, kurulumdan sonra pil çok hızlı bitmeye başladı

• ANLASILAN HD2 ARTIK MODASI GECMIS ESKI BIR TELEFON HUVIYETINE BURUNDU. forumda kı o hd2 heyecanı kalmamış. sahsen bende wındows mobıle a donmeyı dusunuyorum . sarj olayını bır turlu cozemedım. sahsen dutty e gecmeyı dusunuyorum . bekleyıp gorecegız bakalım
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.