Şimdi Ara

Namık Kemal Üniversitesi - 2016 Girişliler [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
2.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bilgisayar mühendisliği 2.öğretime yatay geçiş yapıcam
  • okokmenn O kullanıcısına yanıt
    ve normalde ailem çorluda oturuyo 4 sene çorluda yaşadım. büyük bi şehilr olmasına rağmen bi öğrenci için pek güzel bi yer değildir. tek avantajı istanbula 1.5 saat mesafede olması bence. ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsiniz tek sıkıntı bazı otobüsler biraz aralıklı geliyo. ev tutacak arkadaşlarda 6 numaranın geçtiği yerlerde ev tutmaya çalışssın çünkü aralıklı geçen otobüslerden biride 6 numara bazı öğrenciler ters yerlerde tutuyo gördüm daha önce çok vakit kaybedersiniz. yurt konusunda pek bi fikrim yok. varsa başka sorusu olan alabilirim.
  • fatih_1986 F kullanıcısına yanıt
    Özelden numaranı iletirsen whatsaap grubumuza ekleyebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_1986

benimde makine mühendisliği ikinci öğretim kardeşim yardımlaşalım ulaşım yurt filan konusunda haftaya çarşmaba kayda gelicem

konuya sizi de ekledim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okokmenn

ve normalde ailem çorluda oturuyo 4 sene çorluda yaşadım. büyük bi şehilr olmasına rağmen bi öğrenci için pek güzel bi yer değildir. tek avantajı istanbula 1.5 saat mesafede olması bence. ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsiniz tek sıkıntı bazı otobüsler biraz aralıklı geliyo. ev tutacak arkadaşlarda 6 numaranın geçtiği yerlerde ev tutmaya çalışssın çünkü aralıklı geçen otobüslerden biride 6 numara bazı öğrenciler ters yerlerde tutuyo gördüm daha önce çok vakit kaybedersiniz. yurt konusunda pek bi fikrim yok. varsa başka sorusu olan alabilirim.

hocam yurt olarak tek kişilik iki kişilik düzgün neler var çorlu'da bilginiz var mı? ayrıca bu yıl geçiş yaptıysanız sizi de wp grubuna alabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterious79 -- 12 Ağustos 2016; 19:58:24 >

• Daha yapmadim ama yüzde 95 yapicam gruba alabilirsiniz. Yurt konusunda açıkçası pek bilgim yok bi tek cemaat yurtlarından bi tane biliyorum konuda pek onemem lise ve üniversite karışıktı

• Gruba alalım beyler

• okokmenn O kullanıcısına yanıt
    Hocam numaranı özelden iletirsen ekleyeceğim whatsaap grubuna.

• Up

• Upeee

• Arkadaşlar nkü hakkında bilgi sahibi olan özelden numarasını atsın wp grıbuna ekliyelim

• #####ÇMF Ye gelenlere bilgiler...######

Konaklama:
    Özel yutlar fahiş, fiyatlar ve Kyk ya göre çok çok zayıf hizmet veriyor, Kyk okula 15 dk yürüme mesafesinde şehir(çorlu) merkezinin 15-20dk kadar dışında, özel yutlar şehir merkezinde.Parası çok olan kalsın demek isterdim ama kalite çok düşük özel yurtlarda onu tekrar edeyim.
    Kyk nın yemekleri efsanedir, eh diyenler evinde portakallı ördek yiyenlerdir beklentiyi yüksek tutabilirsiniz.
    ATA da kalan arkadaş hergün kurufasülye pilav yemekten bıktığı için 500 yurt + 200 e yakın yemek parası bayılıyor dışarı.Kyk da yemek için sabah 3 tl - akşam 6 tl lik kupon dağıtılır (parmak izine geççilecekti bilmiyorum)
    Üstünü cepten ödersiniz max yemek ücreti 4 tl oluyor (güveç et imam bayıldı vs kallavi yemekler).

Eğitim-Öğretim.
    Okul malum ana kampüsten ayrı, ufak tefek ek binaları var Elektronik ve Hab. İçin konuşuyorum, labaratuvarlar eski ve yetersiz. Hocalar iyi en çok Prof. Bizim bölümde, kişisel olarak sevmeye bilirsiniz ama kaliteliler.İlk dönem kolay çoğu bölümün dersleri ortak mat1 (türev),fizik1, kimya, lineer cebir gibi temel dersler ve müh. Giriş dersi var. İlk dönem fazla kasacağınız ders pek yok.Biraz çalışırsanız ders kalmaz.Okulda konferanslar, geziler oluyor,(KATILIN) Bunları öğrenci klüpleri düzenler,uğraşır çabalar büyük firmalara teknik geziler, büyük firmalarlardan yetkilileri konuşmacı olarak davet ederler.Klüplerle ilgilenin yoksa. Okulda dersten çıkıp bahçede sigara çay-kahve dışında bir olay olmaz.Zaten çok bişey beklemeyin lise5.

Çorlu:
    İstanbul ilçelerini andırır, köy havası tabi, yoktur.çokça cafe var 3-5 bar var her yer kahveci, 2 avm var ufak tefekçe, vee starbucks var gençler evet yeni avm yapıldı 5-6 ay önce orda.büyük bir hastanesi var, "abe napıyon" trakya şivesiyle konuşan insan pek azdır.Okuldaki şive geyiği yapan sayısı şiveli konuşan çorluluyu geçer.Nüfüs 300.000 e yakındır, okulun olduğu tarafta ufukta birçok fabrika görünür. çmf öğrencisi 6 numarayla heryere gider, otobüsler modern dir.İlçe tekirdağın geri kalanından daha kalabalıktır.İstanbula ulaşım kolay ve ucuzdur.Avrupa 15 Anadolu 18-20, Avrupa(esenler) 1-1.5 saat, Anadolu 2-3 saattir trafikle azalma artma olabilir.

Kore:
    Ayrı parantez açmak istedim, okul-Kyk ile şehir merkezi arasındaki, insane getto dur, yaya olarak yaklaşılmaz gasp olasıdır, uyuşturucu boldur-muş, yeni geldiğinzi anlayan otobüs şoförleri zaten sizi uyarır.

**Sonuç**
    Okul bulunduğu konumun potansiyeline göre çok zayıf, şehir İstanbul a yakın ve modern dağ taş değil (okul ve kyk çevresi dümdüz tarla!).Yani Çorlu iydir, bi istanbul-ankara-izmir değil tabi.İlk seneler özelde kalacağınıza Kyk tavsiyedir.Erkek Kyk Kız Kyk dan ayrıdır(30 km var heralde).Kız KYK leştir, önerilmez.Kız durumu tabiki azınlıkta, çok düşkünseniz geçmiş olsun.
    Okulun zayıf olduğu doğru ama en nihayetinde müh. Fak. Küçümsemeyin kocaeli üni. İşletme den foto atanları kıskanmayın.Yatay geçiş yapmanız zor- çok zor hayallerinizi yıkmak istemem ama sabah akşam ders çalışan arkadaşların not ort 3.20 - 3.10, alışın ve iyi mühendis olmaya bakın.

Bide kayıtlar yapıldı mı bilmiyorum ama, taksiye falan para vermeyin yauv otogardan fakülteye giden 6 numaraya binin gitsin taksiciler yenileri görünce geçiriyor.

Elek. ve. Hab. 2.sınıf örgün M.Can

##$$$özelden soru sorabilirsiniz$$$###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lga1155 -- 15 Ağustos 2016; 0:31:23 >

• up
  • Lga1155 kullanıcısına yanıt
    Yararlı bi yazı olmuş

• Up

• Sa Arkadaşlar Ben Deniz - Tıp Fakültesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dnz_sport -- 19 Ağustos 2016; 12:17:23 >
  • Up

• Up

• Ben gecen yıl hazırlik okudum bu yıl gıda mühendisligine basliyacagim bizim bölüm merkez kampüste ziraat fakültesinde çmf yi bilmem ama merkez kampüste okuyacaklara bilgi verebilirim.

• Ekle hocam Veterinerlik
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.